Dilema školka/práce. Jak zdravě skloubit obojí?

Zdravím maminky, jsem si jistá, že to, co aktuálně řeším já jste řešily nebo budete řešit všechny.. hledám názory, řešení, uklidnění..Dcerka má 3,5roku a od září chodí do školky. Já nastupuji 15.1 do práce kde budu od 7:30-16:00hod. manžel když bude nejhůř může malou v 15:30hod vyzvedávat, občas i dříve. Co si o tom myslíte? Není to na dítě ve školce dlouho?Z malé odpověď nedostanu, když se zeptam pokaždé říká neco jineho podle aktualniho rozpoložení.. teď se treba do školky těší,zitra to tak být nemusí. Finančně jsme na tom dobře,ale manžel cítí tlak a nechci,sby na to byl sám. Chci pracovat.
Za každý příspěvek, nápad a názor předem moc děkuji 🌹

megi89
4. led 2024

@weri1 jojo, to už je fest... 9hodin...😔

cattus
4. led 2024

Syn nastoupil do školky ve 2.5 letech a já rovnou na plný úvazek - od 7 do 15 s dojížděním. Ráno vypomáhal děda, že ho na 7 vodil do školky, odpoledne jsem přijela v cca 15.40 a šla rovnou z autobusu vyzvednout syna do školky. Protože a) naše školka je jednotřídka, měl tam kolem sebe spoustu větších dětí, které ho dokázaly rozptýlit a zabavit, b) byl ve školce na celý den hned od začátku c) měl tam úžasnou paní učitelku, která se mu jakožto nejmladšímu věnovala, takže neměl čas si stýskat.
Školku bral jako samozřejmost, protože máma je v práci. Pak když byl starší, viděl, že někteří chodí domu po obědě, a dožadoval se toho taky, ale s ohledem na to, že jsem do odpoledne v práci, moc to nejde. Ale sem tam se děda uvolil a bral si ho v pátek dřív.
Všechno je to o komunikaci s dítětem a hlavně srovnání si to sama v sobě.

ai30
4. led 2024

@weri1 Rikam si, co chci, protoze pro spoustu deti je to normalni (osmihodinova pracovni doba rodice + cesta do skolky) a 'masakr' to neni, je to proste tak.

eviicka
4. led 2024

Jak už tu padlo, záleží hodně na povaze dítěte. Jen mě napadá pár připomínek, které tu nepadly.

- mezi vyzvedáváním po obědě a dejme tomu ve tři není až takový rozdíl (alespoň u těch nejmladších, většinu času prospí ale o to více pak vydrží doma - u mých dětí to představuje večerku tak ve 22 hodin, při vstávání v šest), a je fakt, že hodně dětí si pak rádo ještě pohraje.

- určitě nebude málo dětí, které tu školku zvládají protože musejí, je ale otázka, jestli se to pak neprojeví jinde. Já přesně byla to dítě, které zůstáválo většinou jako poslední (škola i školka), po obědě jsem šla jednou a tu událost si pamatuji dodnes. No a výsledek byl, že jsem si přítomnost mamky nahrazovala častými nemocemi. Psychosomatika jak vyšitá, byť neúmyslná (došlo i na sezení s psychologem).

Takže u svých dětí to chci dělat mírněji a ne se za každou cenu honit (byť do školky ova chodí od tří let).

@veronikaveruverule znám tě i z termínovky, a myslím že problém mít nebudete 🙂.