Extrémně nekontaktní dítě. Měl někdo také tak?

21. led 2022

Ahojte,

můj syn (3 roky) nesnáší jakýkoliv tělesný kontakt od někoho cizího. Jediný, od koho akceptuje mazlení jsem já, o něco hůř je na tom tatínek a občas vezme na milost babičku...jakmile ho chce někdo cizí pohladit, vzít za ruku (to občas projde...), nebo nedej bože pochovat tak je řev a říká, že nechce..samo o sobě by mi to tak ani nevadilo, ale co teda nesnese ani od nás (i ode mě :( ) jsou pusinky. I když mu dám pusu do vlásku, hned křičí maminko néé a otírá si to ručičkou, fakt se mu to nelíbí....a z mazlení hned utíká pryč. Působí to až autisticky, ale Jiné známky autismu opravdu nevykazuje :D. Trápí to spíš mě jako maminku....ty pusinky jsou asi odjkaživa, resp, od doby, co se jim umí ubránit...🙂

Měl to někdo taky tak? Přešlo to někdy? Nechá si ode mě někdy dát pusu? :D

jsme
21. led 2022

Mám stejný dítě 🤣👍

jsme
21. led 2022

Teď jsou mu tři a občas přijde pomazlit nebo dá pusinu. Moc často to ale není 😅. Mě to ale nevadí, nejsem moc kontaktní 🙈

izz76
21. led 2022

A proč by ho měl někdo cizí hladit a mazlit? Představ si sebe, že by tě chtěl kdekdo ohmatavat, chovat, vodit za ruku..

hani_na
21. led 2022

Můj syn taky není kontaktní, má to po mně. Spolu se mazlíme hodně, s manželem se taky mazlí. No, možná spíš my s ním, popravdě. Ostatním z rodiny dá na rozloučenou pusu, ale přijde mi, že je to hlavně z důvodu, že je rád, že jdou/my jdem domů😁

graag
21. led 2022

Tak pokud tam není nějaké trauma, možná bych se nechala poradit ohledně toho autismu. Kamarádka to tak taky měla, i když tam těch příznaků asi bylo trochu víc, ale jeden z těch hlavních bylo to, že mu vysloveně vadil kontakt, doteky, etc. Je mu teď 14 a je z něj velice funkční asperger.
Pokud mu to vysloveně vadí, tak bych na to cizí lidi předem upozornila, aby ho to ještě víc netrápilo.

kamino
21. led 2022

Já jsem nekontaktní, nemám ráda doteky jiných lidí, úplně nesnáším takové to olíbávání a objímání na přivítanou, rozloučení... brrr !! A mám maximálně kontaktní dítě, tulivku, mazlivku, v noci mě drží za ruku.. Snáším to, je to moje dítě, ale že bych se rozplývala blahem, tak to ne 🙂

jaja01k
21. led 2022

Takový je náš starší. Do nějakých pěti šesti let se vůbec nechtěl mazlit, pusinkovat, kontakt mu vadil. Teď je mu 8 a už se přijde trochu pomazlit nebo pro pusu. I když ne tolik jako mladší, ten je naopak velký mazel, klidně by mi celý den jen seděl na klíně a nechal se hladit.

terkync
21. led 2022

Muj syn se takhle zacal projevovat okolo asi 1,5 roku. Nerad se mazlil, choval, (za ruku ho teda nikdo netahal bezduvodne) k nikomu krome me a taty jit nechtel. Ted je mu 7, je to vicemene stejne. Neni to zadny extrem. Ted se obcas prijde pomazlit sam jen se mnou, myslim ze driv mu vadilo ze ho do toho kazdej nutil, nekdo obcas i citově vydiral (jako dej babicce pusu nebo bude smutna apod) ja sama nejsem kontaktni typ, mame to se synem podobne. Proste prijdu az ja budu chtit. Ale z donuceni, citovyho vydirani to dela akorat horsi odpor. Ted proste zahlasi pomazlit, pomazli se na par vterin a utika pryc 😄 Dcera je treba mazliva hodne, ale je to taky moje dite a nevadi mi to. Kazdy mame proste jine potreby ☺️

blondynka400
21. led 2022

Starší byla od začátku nekontaktní dítě, mne to nějak nevadilo. Nemám ráda, když mi do mojí bubliny vstupují jiní lidé, i když je to moje dítě... Druhá je naprostý opak, tulivka od malička, tak se nějak překonávám. Každopádně i ta starší se změnila, protože žárlila na tu mladší, protože asi měla pocit, že mne ztrácí. Teď nepřijde nějak často, ale když, tak je to o to víc kouzelnější a to už je teď na prahu puberty..... A já si to vlastně užívám, takže sem se změnila i já 🙂

marcicek84
22. led 2022

Deti nejsou stejne,neres to,je spokojeny takhle,respektuj a nech ho zit,az bude potrebovat,tak prijde... 😉

jijulka
22. led 2022

Syn je stejny, je mu uz 8. Kdyz se prijde pomazlit tak jen proto, ze treba ja vypadam smutne, ale vydrzi to max 10 vteřin. Pusu mi neda jak je rok dlouhej, max naznaci. Respektuju jeho hranice, co mi zbejva. Nejaky znásilňování nema cenu. A druhej syn je zas extrémní mazel, tel kdyby mohl, tak je na me pricucnuty nonstop

mishka87
22. led 2022

Máme to samé doma s tím rozdílem, že se chodí víc mazlit s tatínkem. Ale většinou jen tehdy, když ho něco trápí nebo bolí. Pusinky jsou pro něj peklo, ale sám od sebe nám občas pusu dá. On ale nepotřeboval kontakt ani jako miminko. Jemu stačila naše přítomnost někde v domě. Stačilo mu, že nás slyší. Ale je pravda, že určitě známky Aspergra vykazuje. Je mu 7

autor
22. led 2022

@izz76 není to ohmatávání, ani mazlení s cizím...ale obecně, příklad...šli jsme i s kamarádkou, malej se chtěl podívat do zrcadla, tam ale neviděl...kamarádka ho chtěla vzít a zvednout ho (a to mu to i řekla dopředu!) a zasekl se. Nemyslím ochmátávání a mazlení se s cizím jen tak na potkání....

autor
22. led 2022

a jasně jsem psala, že to vadí (a mrzí ) hlavně mě, jako mamince....

petradt1986
22. led 2022

Mam to same. Nesnese kontakt nikoho. Me ani manzela. Jako pri hre treba ok. Ale dát ji jen tak pusu, nebo i ji popřát je nadlidský úkol. Má to tak od doby co byla malinká. Nyni ji je 12. A je to stejné.

cilkat
22. led 2022

Vadí mu jen doteky lidí, nebo třeba i věcí (typicky výrazná vybíravosti v oblečení, neschopnost projít vysokou trávou/křovím, problém se stříháním nehtů, česáním a pod.) Pokud i to druhé, hledala bych někoho, kdo dělá smyslovou integraci, protože to bude dítě brzdit do budoucna... Pokud mu vadí specificky lidské doteky... Holt se to naučí říkat. Já třeba pusinkovani taky nesnáším ... Naučila jsem se místo toho blízké lidi objímat - to mi nevadí.