Facka synovi ze strany učitelky v MŠ. Poradíte, prosím?

verkadd
4. lis 2021

Maminky, chtěla bych Vás požádat o radu. Syn je předškolák, 5 let, chodí do místní mateřské školky, ve které učí jedna konkrétní učitelka. Tato dříve dělala vedoucí učitelku (sesazena), nyní ji od maličkých dětí přeřadili k předškolákům. Stížnosti na ni byly ze strany maminek pravidelně, nikdy se však nic nevyřešilo. Min. rok si paní učitelka zasedla na jednu holčičku, kterou "šikanovala", řešeno maminkou, bez výsledku. Již na mateřské jsem se děsila, že s ní budu mít problémy (jak se informace šířily po vesnici) a vždy si ji snažila předcházet a dobře s ní vycházet, což se mi dobré dva roky dařilo. Syn si už minulý rok stěžoval (spíš se svěřoval: "Maminko, může mě paní učitelka bouchat?"..., a to již několikrát), ale já se to snažila se synem vykomunikovat a spíš jsem sbírala informace od ostatních maminek. Od jedné jsem zjistila, že její syn přiznal, že viděl, že některé děti bouchá... Ostatní maminky mají hodné holčičky, tudíž s ní zas takové velké problémy nemají. Každopádně mě vždy "burcovaly", ať to řeším apod. Nechtěla jsem, zvlášť, když jsem viděla, že syn do školky chodí rád, všichni si ho chválí /od učitelek až po kuchařky ve školce/, že je správný a šikovný kluk. Tento týden jsem to však již nevydržela, a poté, co se mi syn svěřil, že dostal na lehátku přes spinkáním další facku a že to viděla i druhá učitelka, šla jsem se zeptat, co se stalo a zda to nešlo řešit jinými metodami. Učitelka mi řekla, že nic neviděla, ať to řeším další den s patřičnou učitelkou. Ráno ta učitelka už byla na mě nachystaná, připravená (asi si to ten předešlý den ještě po pracovní době předaly mezi sebou tu informaci) a ... nestačila jsem se divit. Ve vší slušnosti jsem ji řekla hned na úvod, že vím, že syn občas zlobí, je živé zvídavé dítě, a že se mi svěřil, že dostal od ní pořádnou facku do hlavy, tak by mě zajímalo, co se stalo. Učitelka nastoupila, že jsem ji urazila, že ona je dobrý pedagog, a toto nařčení je přes čáru, že ona by si to nemohla dovolit. Začala hovořit o tom, jak je můj syn hrozný, zlobivý, neposlušný, černá ovce školky, že si na něj stěžují děti i rodiče (s rodiči jsem v kontaktu, i s dětmi chodíme do parku, nikdy žádná negativní informace od nich nepřišla; syn je hodný, pomáhající ostatním dětem, empatický), stěžovala si, že skáče po sedačce, že občas dětem zboří skládačku, ... a spoustu takových věcí... že je neukázněný na procházce - protože si sbírá klacíčky a strká do pusy... Co by mi doporučila, že prý psychologické vyšetření syna, aby se určila odchylka od normálu a zaškatulkoval se, aby se s ním lépe pracovalo... Prosím Vás, jsem v šoku.... Byla jsem rozčílená, ale vedla rozhovor ve vší slušnosti s tím, že není potřebovat nálepkovat zdravé živé dítě (které je velmi inteligentní). Vlastně jsem ani nečekala, že se přizná, ale mrzí mě, že vše dopadlo na mého syna. Ten ten si ho zgustla - řekla mu, že jestli ještě bude mamce něco vykládat, že ho bouchla, vypadne ven ze školky.... Mám strach, že jsem to synovi zavařila... Měla jsem držet asi jazyk za zuby. Ale já to tak cítila a šla to řešit... slušně, zeptat se.

knuffel
4. lis 2021

@zelenaesmolda Víš co? Máš pravdu, ve školce asi ne.

eviicka
4. lis 2021

@knuffel já si myslím, že podle autorčinýho popisu ředitel moc dobře ví, co ve sboru má. Nicméně buď ji z nějakého důvodu kryje nebo má svázané ruce (ono ani ve škole nejde někoho jen tak propustit). Takže řešit, řešit a řešit.

Autorko, hlavně zapomeň na přístup, že si to synovi zavařila a klopit hlavu. Nebýt nijak arogantní, ale slušně a pevně si stát za svým a nebát se ji, když ukážete, že se nebojíte řešit, tak si tolik netroufne.

lesniskritci
4. lis 2021

@verkadd Zatím jsem nečetla příspěvky výše, ale osobně bych tam už dítko v životě nezavedla. A to opravdu. Mám celkem tři děti. Předškolačku a tříleťáčka v Lesní školce a naše paní učitelky by toto nikdy nedopustily… jdou dětem příkladem i při řešení konfliktů. Je mi to moc líto a posílám Vám spoustu sil , abyste to zvládla vyřešit ku prospěchu syna. ♥️🙏🏻

lesniskritci
4. lis 2021

@irmamala Přesně! První jsem nechala v komentáři svůj názor a teprve jsem se začetla. Také bych po tomto rozhodne dcerku do školky znova nepřinesla. Vždyť dětská duše je tak křehká… 😢

fandysek_1
4. lis 2021

@verkadd podala bych stížnost na chování učitelky a chtěla věc řádně prošetřit. Já bych na nic nečekala.

daisymaminka
4. lis 2021

Už v půlce textu autorky se mi otevírala kudla v kapse. 😡 Okamžitě stížnost kam jen to půjde, kontrolu tam poslat. Domluvit se s více stěžujícími rodiči na stížnost. Všechny příští rozhovory nahrávat. Ještě bych synovi pořídila štenici a vše nahrála. Neskutečný toto!!! 👎😠

merope
4. lis 2021

@verkadd Požádala bych učitelku o konkrétní zprávu pro psychologa, doplnila k tomu to, že syn si stěžuje na fackování ve školce a učitelka říká, že ho určitě nefackuje a tudíž je potřeba toto pomocí psychologického posudku prošetřit. A s tím bych vyrazila k psychologovi - oni už by měli umět rozlišit to, že je dítě "pohádkář" a že ho opravdu někdo fackuje. No a s posudkem bych pak šla na vhodná místa - dle toho, co tam bude - až na zřizovatele.

Alternativně bych o totéž požádala maminky pár dalších chlapečků, co si jejich chlapečci taky stěžují či popisují to, že je někdo fackuje / že učitelka někoho fackuje. Prostě ať se to prověří. To už asi bez informování té učitelky.

codal
5. lis 2021

Nepřijatelné, určitě to řešit na vyšších místech ❤️.

zelenaesmolda
5. lis 2021

@knuffel
reagujes na tu facku?tohle bych netolerovala ani ve skole,nejenom ve skolce.

verkadd
autor
5. lis 2021

Děkuji moc, vám všem za reakce. Věc budu řešit, syna v tom samozřejmě nenechám.

orisek56
5. lis 2021

Njn ego jedné zamidrakovane pi*i, které chybí vlastní sebereflexe a schopnost vidět svoje nedostatky. Jak ji slapnes na kuří oko, tak se frustruje ještě víc. Řešila jsem něco podobného ale ne tak závažného. Výsledek je ten, že jsem dceru stáhla. Ale ona ještě není v povinném předškolním roku a u nás byl spíše problém v neoblibe nás, tedy mého manžela a mě, tam byly zase jine vlivy ala pomluvy, obecná nevraživost, tak to schytavala holka skryte.

marketka_m
5. lis 2021

zní to děsivě.. ale znám i druhý případ.. dítě doma řeklo že ji moje sestra praštila po hlavě.. samozřejmě oplajtačky kolem toho.. žádné důkazy, katastrofa. dítě pak přiznalo že si to vymyslelo... tím neříkám že to tak bylo, ale je potřeba v tom být strašně opatrný.

knuffel
5. lis 2021

@zelenaesmolda Takový oprsklý devaťák a jedna vystřelená ruka...

knuffel
5. lis 2021

@zelenaesmolda A taky mluvíme o rozumných lidech, jen připouštím možnost, že se to může stát, ne že je to v pořádku. Ale potom je potřeba to vyřešit jako lidi.

zelenaesmolda
5. lis 2021

@knuffel
kdyby ostraha ve veznici jednu vrazila vezni tak leti na hodinu,ve skole by se to melo tolerovat?
Nechapej me spatne,nejsem zastance toho,ze si dite muze dovolit vsechno,to urcite ne.Ale mlatit mi ho nikdo nebude,je treba problemy resit jinak.