Je chování učitelky přes čáru?

13. zář 2023

Měla jsem že zvolené státní školky docela dobrý pocit. Adaptace teda byla a je divoká, děti tam hodně brečí. Venku jsem slyšela dětský brek a sprchu. Dnes jsem šla vyzvednout syna po o, vždycky dojídá poslední, čekala jsem v šatně a slyšela jsem - opravdu to nejde nazvat jinak - řev učitelky, cituji:"To snad nemyslíš vážně, já Ti snad dám na zadek." Dítě, co šlo spát se asi počůralo/pozvracelo - jedna z učitelek odnášela peřinku.. Je to pro ty učitelky fakt náročné, beru to, ale tohle už mi přišlo trochu moc. Co teď? O moje dítě nešlo, historii nevím. Snad jen co nejvíc otevřené mluvit se synem, aby mi o takových situacích případně řekl..

terulin
14. zář 2023

Já bych se na to zeptala učitelky. Na rovinu,slušně, že jsi toho byla svědkem a potřebuješ vysvětlení, protože to bylo znepokojující.
Třeba to pak pochopíš, nebo se zařídíš jinak.

blackblue
15. zář 2023

Tak to je pres caru.. jeste takhle na zacatku roku. Pro deti je nastup do skolky velka zmena, potrebuji trpelivost, cas, a laskavy pristup, aby se tam mohly citit bezpecne...

mollyweasley
17. zář 2023

No, opravdu nevíš, co se tam stalo. Nám takhle třeba ve školce čůral chlapeček na děti - na záchodě, ve třídě. A když takhle už fakt nevíš, co máš dělat, věřím, že nervy ujedou. Než začneš učitelku soudit, zjisti si podrobnosti.

aaaa15
17. zář 2023

Je to přes čáru, tohle by si dovolit neměla. Nicméně jsem sama učitelka a vím, že někdy ty nervy prostě rupnou. Já bych se ozvala a nechala si to vysvětlit.
Loni se mi stala taková příhoda. Dcerka měla adaptaci ve školce, byla čerstvé 3leta. Potřebovala jsem s mladším nakoupit, tak jsem se její tride schválně vyhybala- věděla jsem, že by chtěla jít pak už se mnou.
Nicméně jsem potkala jinou třídu. Chlapeček, podle mě také 3lety, plakal. Učitelka zastavila celou třídu a povida - ,,Tak já nevím, Kubo, co s tebou. Tebe maminka do školky nepripravila. Ty tady nemáš co dělat. Příště tě zavřeme do skříně a vezmeme na procházku někoho jiného. Někoho, kdo se nechová jako mimino. " Normálně se do metod ,,kolegyn" nemontuju, ale otočila jsem kocar a vrátila jsem se k učitelce. To, co jsem ji sdělila, si bude ještě dlouho pamatovat. Nezmohla se ani na odpověď. Úplně totálně mě tím vytocila. Pak jsem ještě třídu sledovala, kam směřuje, rozhodnuta, že kdyby byla z dcerky školky, tak píšu stížnost ředitelce. Trida odbocila jinam (na sídlišti byly ještě další 4 skolky) a já je neměla čas sledovat. Musela jsem odnést nákup a jít pro dcerku. Ale toho chlapečka mi bylo strašně líto.

lucieevita
17. zář 2023

Jako učitelka v MŠ píši, že tohle je absolutně přes čáru.. a ještě kvůli tomu, že se někdo pomočí nebo dokonce pozvrací - to asi nesedl oběd a hned bych jinak řešila. Určitě ne křikem a navíc vyhrožováním.. v takové školce bych své dítě nenechala rozhodně a učitelku bych konfrontovala. Pokud tohle řekne při mokré peřince, co asi dělá pokud jí děťátko neposlechne, jak si ona představuje nebo hodně pláče 🤷😔to je mnohem náročnější situace než ta peřinka a v té se tedy chová jak🙄 nechápu maminky, že by to některé nechaly být, že je učitelka také jen člověk.. ano je, může mít špatný den, cokoli, ale za mokrou peřinku vyhrožovat fyzickým trestem, to si asi hodně spletla povolání 😒

1lenuska1
17. zář 2023

@mollyweasley Souvislosti jsou nekdy dulezite, to ano… ale tady… Je uplne jedno, co se delo. Nic by nemelo byt duvodem pro to, aby ucitelka rekla diteti, ze mu da na zadek.

veronikav31
17. zář 2023

Osobně bych dítě do takové školky nedala. Dcerka chodila do jedné, chování učitelky se mi nelíbilo,dcerka spokojená tahy nebyla,tak jsem jí dala do druhé a jsem moc ráda,že jsem to udelala, dcerka spokojená,já si s učitelkama sedla,když dcerka odcházela do školy (byla ve třídě skoro 4 roky),tak jsme to obrečely obě dvě.sedla mi nejenom jako učitelka,ale i lidsky, byť nemusela tak vyprávěla co dělá syn za práci,snacha,kde byli s vnoučaty na výletě,dávali jsme si nápady ohledně výletů,atd.

veronikav31
17. zář 2023

@mollyweasley souvislosti jsou důležité,ale to co řekla učitelka je přes čáru,v 1.rade jste meli volat rodičům a sdělit hned co se děje ať si pro syna přijdou hned,že toto ne.a za 2.pokud by se tato situace stala u mého syna a řekl by mi to tak v tom případě bych už byla s učitelkou u ředitele a řešilo by se to. Nervy může učitelka mít,ale ne hned takto na začátku roku, je teprve 14 dní otevřeno,hlavně chlapeček se mohl počůrat nebo pozvracet třeba z nervů, počůrat se může i třeba z prochlazení.u našeho syna by to mohlo být třeba z důvodu absence jedné ledviny. A kvůli tomu by dostal takhle vynadano?to vám řeknu,že bych viděla rudě

simona0506
18. zář 2023

Ano, je to přes čáru!

simona0506
18. zář 2023

@mollyweasley Nesouhlasím, i tak by byla slovní reakce učitelky nevhodná...

krtcice
18. zář 2023

Ano, je to přes čáru. Já říkám pořád, že ten, kdo pracuje s lidmi (děti, senioři, takže třeba soc.pracovnice, pečovatelky, zdrav.sestry, lékaři, i ty učitelky atd) by měl povinně podstupovat psychotesty v pravidelných intervalech... Mě je toho děťátka tak líto, jen to čtu 😥