Komunikace s dcerou. Má svůj svět?

lobella
22. lis 2022

Ahoj vsem.
Asi spis hledam uklidneni,ze to tak maji i ostatni. Dcera mela ted 4 roky a uz par tydnu ma obdobi, kdy ma svuj svet. Veskere rozhovory jsou hrozne vycerpavajici. Krasne mluvi,je zvidava,chytra. Uvedu priklad konverzace. Myji nadobi,dcera stoji u mne a rikam ji, jestli by mi prosim mohla podat uterku z topeni. Odpoved Co? Divame se na sebe, znova zopakuji. Odpoved Co? Zopakuji opet,dcera odbehne a prinese mi piti🙈 ptam se,jestli.me slysela dobre a vi co jsem ji rikala. Odpoved Co? Takhle je to xkrat za den
Na otazku co ve skolce,kam pujdeme dnes ven, co by rada delala, jaky mela den. Premyslim,zda dobre slysi. V

lobella
autor
22. lis 2022

Uz takove obdobi mela,pak preslo a ted znovu
Uz je to x tydnu. Snazim se vzdy prijit k ni,polozit treba ruku na rameno,divat se ji do oci,ale ne vzdy to ma efekt. Ma ted obdobi,kdy si hodne na neco hraje a je do toho plne polozena. Napriklad na smouly, musim hrat,ze jsem smoula, Gargamel, vsem nam prideli role a chce si takto hrat.

camelinka
22. lis 2022

@lobella Nebyva casto nemocna, nema zvetsenou nosni mandli? Ja pry pred odstranenim byla nahluchla a moje "Co?" mamku privadelo k silenstvi😅🙈

lobella
autor
22. lis 2022

@camelinka je pravda,ze ted posledni mesic se tocime v chrchlacich a dnes se ji asi spusti nudle

camelinka
22. lis 2022

@lobella Tak zkuste doktorku, je mozny ze to ma od toho ;)

lobella
autor
22. lis 2022

@camelinka ale mam spis pocit,ze nevnima nez ze neslysi...vcera se ji sousedka venku pta,jestli psala Jeziskovi a co by si prala a ona kouka skrz ni,jak kdyby mluvila madarsky a kdyz z ni neco vypadne,je to uplne mimo tema🤣 jako na otazku, jestli psala Jeziskovi,odpovi,ze ji kamarad dal ve skolce smoulu...jak kdyz ma svuj svet a semtam ji z nej nekdo vytrhne...ale kdyz si cteme prohlizime knizku,to komunikuje k veci,nebo kdyz hrajem pexeso,malujem....asi ji ty rozhovory nezajimaji,tak to vypousti

zuzkasim
22. lis 2022

Je opravdu možným, že neslyší, vzala bych ji k doktorovi, dětem se to stává, že po nemoci zůstává zbytnělá ta mandle a utiskuje sluchové ústrojí. Odstraněním mandlí se vše vyřeší.

zmrzlinka
22. lis 2022

@lobella nechala bych ji vyšetřit na ORL.

biciklissie
22. lis 2022

To asi nebude vás případ, ale dcera se taky hodně ptá "co?". Někdy fakt nerozumí, ale často, když se jí zeptám, co jsem říkala, tak mi to zopakuje správně. Nevím, proč to dělá, možná, že si chce víc vykládat, rozvíjet konverzaci.

tinaprofi
22. lis 2022

Jste vsichni vedle jak ta jedle, ted jede fantazie naplno, a ano, ma svuj svet 🙂) a do nej patri vsechno mozny vic nez koncentrace na nekonecny otazky rodicu, kterym casto ani v tomto veku poradne nerozumi 🙂)

denise095
22. lis 2022

@lobella Ty jo brácha to dělal taky a musím říct že to asi dela dodnes 😁😁 Nyní je mu 7let ... On prostě někdy odpovědět nechtěl... Chtěl zkrátka říct něco jinýho a nebo premysli nad něčím jiným a najednou začne vnímat v momentě kdy už mám nacepejreny všechny vlasy a koukám dost naštvaně 😄 prostě je občas hodně mimo... Jinak je chytrý a taky krásně mluvil, ale ta pozornost to je něco 😩 Doufám že to máte opravdu jen po nemoci 😇

guliii
22. lis 2022

Tak to dělá teď můj tříletý. Ptá se co? A přitom na něm i vidím, že mě vůbec nevnímá. To bych vždycky vylitla z kůže. 🤯 A to ho opravdu nezahlcuji otázkami, že by měl důvod mě nechtít vnímat.

lobella
autor
22. lis 2022

@tinaprofi taky mam prave pocit,ze je ve svem svete, sice na me kouka,ale jak kdybych byla za sklem,diva se skrz me...proste je mimo😄 ale komunikace po celem dni a jsem hotova...nekhorsi venku...v jedne ruce kocar,v druhe mladsi dcera a starsi zasnena tamci u silnice...asi pujde na voditko nez se vrati do reality🤣

mamadvoudeti
22. lis 2022

To je úplně normální 😂 takové období máme také 🙂🙂 nějak to neřeš a počkej ono to přejde . Mimochodem snad 300x jí musím oslovit, aby mi podala čistou plenu pro brášku , dělá že mě neslyší 😂😂 podle Mudr je to v pořádku

patapuf
22. lis 2022

@lobella Připadá mi to normální. V rodině dodnes používáme dceřinu odpověď na cokoli z období též cca 4 let.:"Čó?" I způsob hraní mi připadá velmi velmi podobný. A I teď v jejích skoro 7 let jí musím všechno říkat 5x, prostě si myslí na to svoje. Teď nastoupila do první třídy a úplně v pohodě. Vypadá to, že ve škole vnímá. 😊

lobella
autor
22. lis 2022

Holky diky vsem za uklidneni....chlap do me huci,ze to normalni neni,ze je uplne mimo,nevnima, on si mysli,ze neposloucha...ja vidim,ze neslysi,protoze je ve svem svete...je i hodne akcni,lita,keca, chlap,ze ma urcite nejakou lehkou formu adhd,hyperaktivitu....mne prijde naprosto normalni,zdrava,plna detske radosti a energie, vidim,jak prochazi ruznymi obdobimi a tohle je proste dalsi etapa🙂

aneta15
22. lis 2022

@lobella moje dítě opravdu neslyselo. Měla zvětšenou mandli a rymu. Doktor mi vysvětloval, že slyší jako by měla hlavu pod vodou. Taky jsem z toho rostla a myslela si, že to dělá schválně