Mám nezvladatelné dítě? Co byste udělali?

pellullinka
10. čer 2013

Hezký večer,

jdu už v zoufalství sem k vám pro radu. vím, že se to nedá takhle definovat, jen chci vědět zda má někdo zkušenost či radu co dál.
Máme syna kubíka, v březnu mu byli 4 roky, je to velmi živé dítě, ale hodně šikovné. Před 3.rokem nastoupil do školky.
Moc se mu ve školce líbí, ale v podstatě skoro od začátku si paní učitelky pořád na něco stěžují nebo nám vytýkají. Nejdříve to bylo, že Kubík špatně jí, neumí kousat maso, pak že říká sprostá slova atd. Vyvrcholilo to tím, že synovi změřili dopoledne horečku a vyzvedávající švagrové (nemohla jsem odejít z práce) jí v šatně řekli, že místo,abychom se synem došli k doktorovi ho nacpeme brufenem....to už sem šla do školky, ovšem nedočkala sem se ničeho, jen keců, že mají kubíka moc rádi, že je nadprůměrně inteligentní ale také velice zlobivý, ředitelka mi k průpovídce paní učitelky řekla, že sem tam vlastně vůbec nebyla a tak nevím co přesně bylo řečeno. To už byla poslední kapka a tak jsem tedy kubíka vzala do pedagogické poradny zda nemá náznak hyperaktivity (po tatínkovi, který měl i jiné poruchy soustředění, psaní atd.)
Paní v poradně mi asi po 2 hodinách řekla, že kubík je normání, velice inteligentní zdravé dítě, které je velice živé a tvrdohlavé.
Chvilku byl klid a teď po nemoci jsme byli ve školce a opět mě učitelka odchytla na chodbě, že se mnou potřebuje mluvit. Že je Kubík jako velká voda, že je nezvladatelný, že už neví co s ním, že má velikou praxi, ale že takové dítě ještě neviděla, že neposlouchá, že strhne celou třídu, že ve třídě na něj děti všechno svádí atd., že u ničeho nevydrží, že se neumí soustředit.
Už nevím co mám dělat, ano, syn umí pěkně zlobit, někdy je tzv. na ránu, lítá, řve...Ale nepřijde mi extrémní. taky si umí krásně sám hrát (jako jedináček zatím), i 2 hodiny vydrží sám u lega, maluje si, modeluje...slovník má pestrý ano, a tím, že je asi opravdu chytrý ví jak slovíčka použít. Moc dobře ví, co se smí a co ne, ale nedá mu to i přesto, že ví, že dostane na zadek to udělá.
A já se ptám, jsem slepá a hájím své dítě a nebo jsou paní učitelky přecitlivělé a dělají z něj něco co není.
Může se dítě doma a ve školce chovat rapidně jinak?
Kuba školku má rád a děti taky, takže je mi jasné, že to umí rozjet, ale až tak, že by mi učitelka řekla, že to ještě nezažila???
Poraďte, co byste udělali?

PS: omlouvám se za dlouhý a chaotický příspěvek, ale už nevím....

slunea
3. čer 2022

@marketa031 přesně popisuješ ten SP typ. Co ta změna školky? Co nějaká lesní, kde by měl víc svobody?

slunea
3. čer 2022

@slunea aha, promiň, v první věte jsi psala, že mají plno :(

hojda
3. čer 2022
marketa031
3. čer 2022

@slunea asi ano, bylo by to nejlepší. Ale časově by to znamenalo zkrátit si úvazek,.jenže pak nebude na skolkovne. Obecně jsem si říkala, že snad investují do soukromé, ale říkám si, že jestli je to jediná možnost, jak zajistit, aby se k němu učitelky chovali slušně a s respektem k jeho potřebám, tak je to smutne

marketa031
3. čer 2022

@slunea ano, nemusí mít ADHD a SP typ mám nastudovaný. Je to celý on. Dala jsem dokonce učitelkam materiály k prostudování, aby pochopily syna. Podtrhla nejdůležitější věci, kdyby se jim to nechtěli číst celé. Ale ono by bylo lepší, kdyby asi ADHD měl, protože pak bych měla ten papír, na jehož základě se k němu budou chovat slušně.

marketa031
3. čer 2022

@marketa031 navíc i učitelky řeknou, že je na něm vidět, že chce být hodný. Ale... Pak něco provede. A nenápadně je změnit přístup a najít problem

chiara75
14. srp 2022
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@marketa031 Ahoj, mám taky adoptovaného chlapečka. problémy podobné, ale asi trochu horší - neustálá pozornost, rozlítanost, má tendenci nás kontrolovat, vzteká se, hodně špatně í, proto neprospívá - no a zdá se, že je tam také nadání - už počítá do 100 (i pozpátku), začal číst jednodušší slova apod. Problémy se socializací - nechce do školy, ale teď začal do soukromé a máme problém, po týdnu už se jedna učitelka ptá, proč nechodí do speciální školky apod... No a máme ho z porodnice, takže by tam žádná PA být neměla, ale je to tam. Teď začínáme terapie v Dobré rodině (doprovodka) a udělali nám i diagnostiku. Kdybys chtěla ověřit, jestli náhodou, tak moc doporučuji.