Nemocné děti a zaměstnanci ve školce

strawberr
20. únor 2018

Zdravím všechny maminky a tatínky 🙂 . Věřím, že s tímto problémem nejsem sama. Už téměř 3 měsíce mám nemocného syna (4r) a tu a tam to od něj chytím já či mladší dcera (19m). Nicméně... Synovi platím soukromou školku, kam jde sotva 5x za měsíc. Ve školním řádu stojí, že nemocné děti či děti, které potřebují léky, mají být doma. Místo toho tam ale rodiče vodí děti, které mají kašel i rýmu, tito rodiče nechávají dětem ve skříňce léky (viděla jsem i antibiotika) a žádají učitelku o podání těchto léků v určitou dobu. Jako bonus je tam už snad 4 měsíce nemocná jedna zaměstnankyně, která chystá dětem svačiny, také dělá částečně dozor u obědů. Když čekám v šatně, až syn přijde, slyším ji, jak se v kuchyňce baví s kolegyní o tom jak je jí zle atp). Začínám mít pocit, že se nám to vrací díky ní. Ale nějak něčím, co s tím mohu dělat. Když nemají být ve školce nemocné děti, neměli by doma zůstat i nemocní zaměstnanci? Prosím o rady s takovou situaci.

mimco
20. únor 2018

@normalnimatka moje kolegyně mi jednou ráno v práci řekla, ze dala malému nurofen a modlí se, aby ji prý ze školky nevolali, ať si pro nej přijde....ano, kvůli par korunam !!!

hojda
20. únor 2018

Takle funguje hodně soukromých školek, když je rodiče platí tak tak provozoval dost často upřednostní peníze před zdravím. Takže buď si nechat dítě doma, nebo zkusit najít jinou školku, kde to snad bude lepší... I ve státních školkách se ve školce objevují nemocné děti, ale tam už je ta pozice učitelek lepší a můžou dítě klidně nepřijmout nebo vrátit rodičům.

bledulka84
20. únor 2018

Tak zalezi, jaka je moznost jine skolky, ale pokud je v kuchyni bacilonosic, asi bych zavolala na hygienu a optala se, jestli to neni na kontrolu.

hojda
20. únor 2018

@bledulka84 Nemocný nerovná se bacilonosič, ten se většinou pozná dost těžko, většinou žádné problem nemá. https://cs.wikipedia.org/wiki/Bacilonosič

budilinka
21. únor 2018

@hojda Když mají rodiče na to, aby zaplatili soukromou školku, tak na tom nejsou tak špatně, aby pro ně nuzny peníz byl důležitější než zdraví jejich dětí. Ale třeba se pletu a samozřejmě nelze paušalizovat...

elu
21. únor 2018

@skripmart ano, tak to ale mluvíte o nějakých asociálech nejspíš a jak píšu, neříkám, že neexistují a že se to neděje o maminkách na mateřské se snad ani nebudu zminovat, to je prasarna

horsiee
21. únor 2018

Toto téma mi nedá spát. Úplně se děsím, že až půjde malý do školky tak bude v jednom kuse nemocný. Přitom já se nemůžu v práci zbalit a jít dom. Zase na druhou stranu když mu bude zle tak bude chtít být s mamkou a ne s někým jiným. Nejspíš mi nezbude než si najít jinou práci, ale kde mi vezmou když budu čerstvě po mateřské? Je mi z toho úplně zle. Nechci, aby to vyznělo rýpavě, ale vážně mi to zajímá. Jak to dělají třeba maminky co jsou samy a nemohou z práce?

treasurka
21. únor 2018

@strawberr Dáš prosím vědět, jak to dopadlo? Taky mě tohle chování celkem štve, známé syn bral Klacid po 12 hod., tak mu ho dávala ráno v 7 a večer v 7 a mezi tím ho samozřejmě šoupla do školky, a to je doma na mateřský s mladším sourozencem...

ilonne
21. únor 2018

@sasetkap Vyzadovat potvrzeni od lekare ve skolce muzou.

budilinka
21. únor 2018

@horsiee To byla pro mě noční můra. Neumím si představit, že bych se vrátila do práce po RD do svého původního zaměstnání. Tam byl problém přijít i z oběda o 2 min. později. No a OČR několikrát opakovaně za sebou??? To leda ve snu... Naštěstí teď pracuju pro přítele v jeho firmě, takže můžu kdykoli z práce. Ale zase musím si svoji práci udělat, takže když mi hlídá mamka, tak pracuju klidně i o víkendu. Jsem šťastná jak blecha, že nemusím zdraví svého největšího pokladu na světě odbývat.

sasetkap
21. únor 2018

@ilonne ale to je tak vše. Lékař nemá žádnou povinnost potvrzení vydat. a co udělá rodič ,co udělá školka?

ilonne
21. únor 2018

@sasetkap Ucitelka jednoduse udela to, ze zavola rodicum, at si.pro dite prijde, ze proste vypada nemocne. Rodic povinen si dite vyzvednout nebo zaridit vyzvednuti. Pokud prijde druhy den ve stejne stavu, ucitelka ho odmitne prijmout. Takze to ty rodice stejne k doktorovi donuti jet. Mamka byla reditelka ZS a MS.

pabka
21. únor 2018

@horsiee zatím nezoufej, moje dcera za 2,5 roku ve školce byla nemocná cca 3x. Takže třeba to nebudeš muset řešit, dopředu se nestresuj.

sasetkap
21. únor 2018

@ilonne vím, jak to chodí v praxi. Samozřejmě, že nejideálnější je, aby se obě strany domluvily, a hlavně, aby k takovým situacím docházelo co nejméně. 😉

budilinka
21. únor 2018

@pabka To bych
@horsiee přála. Ale vím o moc málo dětech, které pokud byly 3 roky doma a moc do kolektivu nechodily, nezačaly být v souvislosti se zahájením školkové docházky častěji nemocné. Bohužel tu imunitu si musí děti vybudovat. Moje dcerka byla po zahájení denní docházky do školky nemocná velmi často, kamarádky dcerka byla nemocná 2x za půl roku....

eldrag
21. únor 2018

u nas teda snad ucitelka neposlala domu zadne ev. nemocne dite, potvrzeni od lekare jsem nesla sama protoze syn vykazuje znaky permanentni rymy, ale nema ji. a co se tyka nemocneho personalu: tak i samy učitelky chodi nemocne do prace, zavazany krk a temer bez hlasu. Stalo se mi , ze jsem rano dala syna zdraveho do skolky, a po spani vyzvedavala utlumeneho, ze pry ho boli ouško, sprdla jsem učitelku ze hned nevolala pri prvnich problemech (syn je chronicky stredoušař a učitelka to moc dobře ví) hned ze skolky jsme jeli na pichani :( Je to pouze o lidech.

bamak
21. únor 2018

@strawberr podobne to vypada ve vsech skolkach. To je o rodicich. U nas jednou ucitelka vyvesila v zoufalstvi na dvere seznam deti a prosbu rodicum, aby je nechali doma...melas videt to peklo, co ji matky udelaly. A ostani zase jim, ze kvuli nim jsou deti nemocne. Personal bych resila s reditelkou, nemocne deti leda s ostatnimi rodici na tridnich schuzkach.

pabka
21. únor 2018

@budilinka je to individuální, znám deti co jsou nemocné pořad a deti, co hodně málo. My nebyly s dcerou tři roky před skolkou doma, ba naopak, v kolektivu velmi často, tak možná proto.. ale ani predtim nebyla moc nemocná.

budilinka
21. únor 2018

@pabka Myslíš před tou školkou s Tvou dcerkou v kolektivu denně alespoň 5 hodin?

prcekverunka
21. únor 2018

@strawberr Asi bych dala dítě do státní školky :-/ U nás teda taky chodí děti s kašlem i nudlí u nosu. Ale zrovna léky jim učitelky nedávají. Rovnou nám řekli, že se to nesmí, že nejsou zdravotníci, takže ani žádný sirup na kašel, prostě nic. Tudíž ty děti, které jsou natolik nemocné, že léky potřebují, si rodiče doma nechají.

horsiee
21. únor 2018

@budilinka oběd v práci? Když sem potřebovala nutně na záchod tak sem byla málem ukamenována davem. Ale je fakt, že kdybych neotěhotněla tak tam už stejně nejsem. Při představě, že chodím domu v deset večer a malého vidím vzhůru možná tak o víkendu se mi taky otvírá kudla v kapse. Takže jediná možnost je asi si fakt najít jinou práci.

budilinka
21. únor 2018

@horsiee Na půlhodinu na oběd je snad ze zákona nárok nebo ne??? Tak to me teda děsíš! Držím pěsti ať se Ti to pak daří kloubit 😉

horsiee
21. únor 2018

@budilinka ze zákona je nárok na kde co, ale realita je někde jinde.

monjura
21. únor 2018

Zkusenosti se soukromou skolkou nemam, ale asi je na case ve Vasem pripade skolku vymenit za statni.
Pokud je to soukroma, tak tam asi maji jine pravidla nez si pisou ve skolnim radu. Vzhledek k tomu, ze to nejsou male penize a dite ji navstivi 5x do mesice... Je urcite tak moc netrapi, jak Vas..
Tak to tedy chce zmenit skolku. Urcite by se nasla jina soukroma( pokud preferujete soukrome) skola, ktera tohle netoleruje, podavat leky nemocnym detem..
Urcite to chce se ozvat.

strawberr
autor
22. únor 2018

@mimco bohužel toto taky nechápu. ☹ a hlavně v soukromé školce! Měla jsem nějaké očekávání... Ale bohužel. Od příštího roku školku změníme!
Mimo jiné mám doma taky batole, takže není problém být doma. Jenže mladší už si návyk na kroužky, které navštěvujeme... Poslední 3 měsíce ty zaplacený termíny omlouvám a nevím, kdy to nahradíme.

strawberr
autor
22. únor 2018

@mlynkova85 ve státní školce bych se tomu nedivila... Bohužel mě v jedné školce přímo řekli, že když se s dětmi bije (mimo jiné, z 90% to nebyla jeho vina, jen na něj všechno svedli, protože nechtěl moc mluvit) a nechce si to nechat doma vysvětlit, tak ho máme zbít.... Přímo ředitelka mi to řekla. Do týdne jsem ho odhlásila že školky a řešili jsme to od září soukromou školkou - 10 měsíců jsem se babrala s tím, aby se přestal stránit jiným dětem a neměl stres že setkání s jiným dítětem.

@alemari tak to bych taky neuspěla, protož během toho půl roku se stalo, že se 2x pozvracel. Byl zdravý, ale prostě se mu udělalo zle. Nevím proč. Stává se to občas i doma, prostě sní jedno sousto navíc, nebo někdo řekne něco nechutného a letí to z něj.
@skripmart jak píšu výše, syn se občas pozvrací i jen tak...

skripmart
22. únor 2018

@strawberr mám ve třídě chlapečka který když mi jako tříletý nastoupil ... nejedl nic .... silena adaptace ... hrozne se na mě upnul a jak byla ve třídě jiná učitelka bylo to pro nej za trest ... a za ty tři roky co ho mám jsme se dostali k tomu ze pomazánky začal jist .. polévku ochutná ... jenže on je taková poctivka ze chudák někdy ochutna a letí to z nej ... samozřejmě ze vím ze to není viróza ale reakce na jídlo a pak nevolám rodičům ... ale když se mi dítě během dopoledne třikrát pozvraci tak teda volám a chci papír ... takže tak ... a většinou když je to bezprostředně u jídla tak to neřeším ...někdo se proste moc napije mléka a pak to vyzvraci ...

sarkar
22. únor 2018

@strawberr no záleží, jakou radu chceš slyšet...odhlásit dítě a být s ním doma, když jsi i tak na MD? Jako, ne, že bych chtěla školku omlouvat, ale plýtváš energií na něco, co moc neovlivníš. Vlastně jo, protože imunitně silný dítě se nenakazí, a tak max. můžeš pracovat na vaší imunitě. Ale to je tak vše (pokud tedy nechceš dítě přihlásit jinam...ale tam to bude asi dost podobný...chodíme do státní a tam je to totéž 😉).

nikolavylezikova
22. únor 2018

Uplne vás chapu.., dělám věř státní ms a sem doslova alergicka nás rodiče , co nám tam dávají nemocne deti.., a teď v tehotenstvi mam k nemocným dětem určitý “odpor” , protože se o svoje miminko bojím.., zrovna včera mi tam maminka dala dite, šílený zelený nudle, neumí smrkat a ani nechce, takze nudle utira všude , kde jen to jde, o tom kašli ani nemluvím a musela ji to vysvětlit až zástupkyně s tím, ze si rodiče stěžují , protoze do skolky nastoupili jejich deti teď po nemoci .., dnes tedy nepřišel, možná prijde “zdravý” zítra, pro změnu měla kolegyně chlapečka , který přes několikanásobnem upozornění přivedli chlapce, cele dopoledne tam sedel , kaslal a smrkal..., babička učitelka, která je doma , ma prázdniny ...:( achjo.., mrzí me to za rodiče, kteří s dětmi zůstávají poctivě doma a někteří tam sobecky dávají deti nemocné ..., bohužel si myslím, ze s tím moc neděláte.., zkusit rict učitele.., uvidíte.., kazdopadne přeji hodne stesti, zdraví mame všichni jen jedno a měli by si to rodiček uvědomit, nehledne na to, ze nemocne dítětem v ma akorát trpí...:(

hojda
22. únor 2018

@budilinka ono kolikrát maminka, co vydělá, tak dá za tu školku a platí jí jen proto, aby nepřišla o dobrou práci.