Neočkované dítě při zápisu

baraskaska
2. kvě 2017

Jsem uplne na prasky zitra jdem resit s reditelkou ze mala neni ockovana. Ja vim jsem blbec mohla jsem ockovat uz davno kdyz jsou male dva, ale ja mam strach bratr je autista navic mala patri mezi drazdive deti. Navic vecna ryma, zoubky, laryngitida, oparenina a ted pro zmenu chronicka ryma dva mesice bez prestavky a k zomu uz i kasel. Ma nekdo zkusenost ze i tak prijaly? Nekde pry staci podepsat ze v zari se dolozi ze ockovana byla ale, jestli mi argumenty budou stacit. Dr. Mi oznamila, ze ryma neni nemoc no dobre neni, ale ja to beru z vlastni predstavy, jak by mi asi bylo kdyz by mi nekdo pichnul sajrajt v dobe kdy frkam jak prdla. ☹

normalnimatka
2. kvě 2017

to je absurdistán...ale typický, každej se bojí, aby hlavně on byl z obliga a proto s tím všichni tak vysíraj, víc, než je vlastně nutný....

jujatko
2. kvě 2017

@normalnimatka Presne. Nejdrive mi mudra rekla, ze pro skolku staci jedna davka a pak mi zaskrtne, ze dite neni radne ockovane ..... ☹

normalnimatka
2. kvě 2017

@jujatko to ti teda nezávidim, je to docela sviňárna od ní....njn, oni se snažej všemožně nutit, aby nakonec člověk podlehnul...:/

jujatko
2. kvě 2017

@normalnimatka Tak ono si clovek muze o ockovani myslet, co chce, ale pokud chce dite umistit do skolky, tak drive ci pozdeji podlehnout a naockovat musi .... pokud nebude doma s ditkem do jeho peti let, kdyz uz ho vezmou bez jedineho ockovani.

baraskaska
autor
2. kvě 2017

@jujatko to spíš chce aby vás dotlačila k druhýmu očku, mně zas dr. tvrdila že jsou horší NÚ když bude očkovaná dýl, podle mě to s věkem vůbec nesouvisí, já bych očkování spíš přiřadila k alkoholu, když člověk má blbej den tak mu stačí málo a přitom se pak někdy stane že zas vypije hodně a nic se neděje. Blbej příklad ale myslím, že tak to nějak funguje, poku je dítko byt jen lehce nachlazeno, je dost možný že bude mít třeba i horší reakce.

baraskaska
autor
2. kvě 2017

@mammoth007 nevím jak s dětmi, ale já musela mít doporučení, i přesto, že jsem byla flekatá a kožař kožní nemoc vyloučil. ☹

baraskaska
autor
2. kvě 2017

@mammoth007 navíc ona má přistup ve všem takovej laxní, třeba když se malá propínala do luku a spala jen na jednu stranu, tak jsem si musela o neurologii říct sama. Pravostranost potvrzena ale nijak vyrazná aby se musela řešit, no nevadí ale já měla klid že byla vyšetřená a doktorku to rozhodně nic nestálo.

normalnimatka
2. kvě 2017

@jujatko tak jsou i jiný způsoby.... soukromý školky, dětský skupiny atd. to už záleží na preferencích rodiče. tohle je jedinej kloudnej způsob, jak to dát systému najevo. škoda, že většina rodičů podlehne těmhle nepřímejm sankcím.

rebe
2. kvě 2017

@jujatko Dcera chodí do školky od tří let a očkovaná není 🙂 Podle mě je stejně lesní školka lepší než barák, ze kterého děti vylezou ven tak na dvacet minut denně...

jujatko
2. kvě 2017

@normalnimatka Bohuzel to zalezi take na financich ....

jujatko
2. kvě 2017

@rebe Dcerka by mela chodit do skolky, kde jsou ditka vicemene porad venku. Lesni skolka u nas stoji 7 tis. Kč. Zvazovala jsem ji, ale 7 tis. je proste 7 tis. Jsou sice ruzne moznosti, ale ne kazdy si je muze dovolit.

rebe
2. kvě 2017

@jujatko Celotýdenní docházku si také dovolit nemohu, ale u soukromých školek je běžné, že si člověk nastaví docházku na počet dní či dopolední/odpolední, a potom je to i finančně jinde. Hodně také záleží na prioritách.

jujatko
2. kvě 2017

@rebe Ano, možnosti znám, vím o nich. Ale dcerka musí chodit každý den, celodenní docházka. Nemám možnost jiného hlídání. Ano, je to i o prioritách, ale bohužel ne vždy jen o nich. Bydlíme na vsi, každý den jsme venku hodiny, ve vsi školku nemáme, musíme dojíždět - musím zvažovat možnost vyzvedávání, abych stíhala z práce atd. atd. Našla jsem "státní" školku v lese, super přístup, celodenní výlety do lesa, denně min 2 hodiny venku v lese dopoledne, odpoledne na zahradě, která je vybudovaná v přírodním stylu - herní prvky, které ani nevypadají jako herní prvky. Priority řeším pořád - když kupuji bare boty, taky za ně dám jednou tolik než za "normální" boty. Ale u té školky to prostě není jen o prioritách a v dobrém "závidím" všem, které to tak mají.

ladyhacek
3. kvě 2017

Zvážila bych změnu DR. Dle mě je naše také očkující typ - je už starší a kyž jsem chtěla odložit tak na mě koukala, ale řekla že je to moje věc.
1. malý má jen jednu dáku MMR (na druhou jsem tedy objednaní) a potvrzení do školky nám dala
2. sama upozorňuje, že dítě musí být zdravé (takže byť jen nachlazené by neočkovala)

baraskaska
autor
3. kvě 2017

Ahojky tak jsem byla odpalkovana, sice mile ale byla, pry si to neriskne. ☹ ale je tu moznost nahradnika tak budem doufat ze preci jenom jedno mistecko se uvolni. Ted nas cekaji dalsi skolky ale zacinam mit fakt nervy ze nas nikde nevezmou. ☹ to je system tohleto, popsala jsem jak od stale marodi jak mrla opareninu atd. Rikala jsem ze nekde je moznost ze se podepise ze bude do te a te doby ockovana a jen pak to ockovani dolozi ale to taky nezabralo, hold proste extremni smula. 😪😪

jujatko
3. kvě 2017

@baraskaska Tak my dnes na druhem zapisu. Mame jednu davku Priorixu - jak jsem psala,a le doktorka uvedla do prihlasky, ze ockovani je neuplne. Mela jsem ockovaci prukaz. A take mi rekla, ze mi dite neprijme. Pokud pry bude misto, tak ano, ale s podminkou, ze do zari naockujeme. Problem je, ze oni ani nevi, co ma mit vlastne dite za ockovani a ridi se tim, co uvede mudra ☹

helen_h
3. kvě 2017

@baraskaska Záleží na ředitelce školky, ale běžné je, že se lze domluvit (také jsem to tak se synem měla). Prostě nyní vyplnit přihlášku, kde dr. uvede, že ještě neproběhlo očkování MMR a před nástupem do školky (či jak se domluvíte s ředitelkou) doložit papírem od doktorky, že "dítě xy je k tomuto datu řádně očkováno".
Nicméně řízení je v rukou ředitelky školky, takže pokud Vám řekne, že nebude plně akceptovat přihlášku, když dítě není v tu dobu řádně očkované, tak s tím bohužel asi nic nenaděláte a budete muset zvolit jinou školku.

eficenka
3. kvě 2017

@jujatko
přiložte dopis z ministerstava, že vaše dítě má splněno plné očkování pro přijetí do školy, případně se odvolejte, napište na zřizovatele školky a vaše dítě bude přijato

jujatko
3. kvě 2017

@eficenka Ja zadny dopis z ministerstva nemam. Snazila jsem se dohledat. Volala jsem doktorce a pry nejsme jedina, kdo kvuli tomu dnes volal a resil to s nima. Vite nejake cislo toho doporuceni? Vim, ze je to jen doporučení ministerstva.

normalnimatka
3. kvě 2017

@jujatko no a tak když nejsi jediná, že by se doktorka chytla za nos a udělala to normálně? ono je asi bohužel pravda, že očkování není kompletní nicméně minimum prop řijetí do školky je, tak to zas má vědět ředitelka školky kdyby byla co k čemu a kdyby byla co k čemu doktorka, tka zas napíše potvrzení jiný, když tam teda musí mít, že je to nekompletní.

jujatko
3. kvě 2017

@normalnimatka Doktorka mi tvrdi, ze je to pozadavek skolek, aby se uvadelo, ze je ockovani kompletni/nekompletni. Ona tam zaskrtla, ze dite neni řádně očkováno a napsala, ze ockovani proti tetanu kompletni a ze chybi ockovani Priorix 2. a ze jsme objednani na 6/2017. Mela jsem s sebou i ockovak, ale prekvapilo mne, ze reditelka ani v jedne skolce nevi, co vlastne ma mit dite za ockovani. Ona vidi, ze dite nema kompletni ockovani a tim to pri haslo. Na obou skolakch mi rekly, ze si musi zavolat na kraj a zjistit co a jak

baraskaska
autor
3. kvě 2017

@helen_h bohuzel je striktni nechce nic riskovat. Jdem zkusit jeste jine skolky a uvidime. Ono stejne pry je nejmladsi, ze ty jarni deti to maji v tomhle horsi a ze nespadame pod jejich skolku. Takze ockovani je jen ta tresnicka uz.

helen_h
3. kvě 2017

Zas pokud je teď dvouletá a je jarní, tak u nás ani nepřijímali přihlášky dětí, které dovrší 3. rok až od ledna dále. Prostě dobírali jen pár podzimních.
Tak leda asi nějaká soukromá školka (na pár dní v týdnu), tam pak očkování neřeší.

baraskaska
autor
3. kvě 2017

@helen_h ano v dubnu ji byli dva, vim je jeste mala, jenze ja uz od dubna nastupuji do prace. A platit soukromou to si nemuzem dovolit. ☹

ninive211
3. kvě 2017

@baraskaska Holt s jarním dítětem, co nastoupí do školky de facto v ani ne 2,5 letech, no to by byl spíš zázrak, kdyby vás vzali do školky od září (pokud nebydlíte někde v oblasti, kde je dětí minimum) a nemusí v tom být ani to očkování. Např. u nás v Brně v mnohých MČ nepřijmou ani mnoho děti, které k 31.8.mají čerstvě tři roky (jsou třeba prázdninové či pozdně jarní) a mladší děti už vůbec ne. V Praze je to kolikrát ještě horší.

helen_h
3. kvě 2017

@baraskaska Jen pozor, pokud je takto malá a již hodně nemocná, ve školce to bude asi ještě horší. Jsou děti, co ten první rok chodily do školky v součtu jen něco přes měsíc. Vždy školka tak 3-4 dny, pak 14 dní doma, a tak stále dokola... Zvlášť s tou prací je pak to marodění dětí dost nepohodlné :(

helen_h
3. kvě 2017

@ninive211 Asi myslí, že by ji vzali až v tom dubnu, ne od září. Dítě, které není 3leté, ve školce nemůže spinkat, musí chodit po obědě, pouze na půldenní docházku. Anebo jen na ta dopoledne.
Na druhou stranu je pravda, že aby blokovali místo pro dítě, které nastoupí až na poslední 3 měsíce ve školním roce... To pak chápu, že ji budou brát asi až jako poslední uchazečku a o očkování to není, ale hlavně o tom věku dítěte.
Jak jsem psala výše, u nás v Praze ani nebrali přihlášky, pokud by dítě bylo 3leté až od ledna dále.

ninive211
3. kvě 2017

@helen_h I kdyby až od dubna, u nás by takové dítě asi vůbec nemělo šanci na přijetí (možná tak při nějakém velmi štědrém "sponzorském daru")

editah222
3. kvě 2017

@baraskaska syn šel do školy cca ve 2,5letech. Taky neměl všechna očkování, ale doktor věděl, že ho očkovat budeme, ale lehce později a do potvrzení pro MŠ mi napsal - očkován řádně dle doporučení lékaře. Ředitelka jen mrkla do očkováku jestli tam něco má a tím to pro ni haslo.
Máme super doktora 🙂

editah222
3. kvě 2017

@helen_h proč by dvouleté nemohlo ve školce spinkat? Syn tam byl normálně celý den už od začátku.