Problém s odkladem školní docházky. Stalo se vám, že vám PPP odmítla odklad?

23. bře 2021

Ahoj holky, mám dotaz. Stalo se někomu, že Vám v PPP odmítli dát odklad? My už o něm uvažujeme od dceřiných 4 let - od mala je trošku "jiná", intelektuálně by na to měla, ale sociálně odpovídá spíš mladšímu dítěti (všichni její kamarádi jsou min. o rok mladší) a nedokáže se delší sobu soustředit (plus další věci..). Byl nám doporučen odklad ze školky i od logopedky, přesto to dle vyjádření z poradny vypadá, že s tím možná bude problém. Možná to souvisí s covidem a s tím, že letos bude zřejmě žádat o odklad mnoho rodičů...dost mě to štve, mám pocit, že dceři by ten rok navíc prospěl a že by se při svém současném nastavení ve škole trápila. Prosím jen ty, co s tím mají osobní zkušenost. Díky.

jajulin
23. bře 2021

Nejstarší syn měl odklad, ale tam se PPP vyjádřila souhlasně. Možná mě někdo opraví, posudek z PPP je sice nutné mít, ale konečné slovo mají vždy rodiče, ne? Pokud jste pro odklad, nikdo vám ho nemůže zakázat.

zuzkasim
23. bře 2021

@jajulin Ono je potřeba k tomu odkladu dodat podklady a to je právě vyjádření PPP.

K zakladatelce: Už jste v té PPP byli? Sdělili jste jim, že vám byl doporučen odklad ze školky i od logopedky? Počkala bych se soudy až po návštěvě a promluvě s nimi, oni s vámi vše rozeberou a uvidíš.

jitka_cv
23. bře 2021

@jajulin Konečné rozhodnutí je na řediteli školy. Ten schvaluje nebo zamítá žádost o odklad školní docházky na základě vyjádření ppp a dalšího odborníka.

veroniquecz
23. bře 2021

@jitka_cv a když jeden řekne ano a druhý ne?

verdos
23. bře 2021

Pod je sociálně pozadu a špatně se soustředí (a je šance na zlepšení jednoho či druhého nebo dokonce obojího), tak je odklad na místě. Přišlo by mi zvláštní, pokud by PPP v takovém případě odklad nedoporučila. Ale pokud by se tak přeci jen stalo, doporučuji zkusit si ještě honem domluvit termín do nějaké jiné poradny (např. soukromé, ty mívají kratší lhůty).
Pokud PPP odklad nedoporučí, tak podle mě ředitel odklad nedá (ale osobní zkušenost s tímto konkrétně nemám - je tu na MK pár ředitelů škol, tak ti by mohli k tomu říct svůj postoj nebo pohled nebo spíše, co jim legislativa ukládá).

autor
23. bře 2021

Děkuji všem za odpovědi, doporučení k odkladu nakonec zřejmě dostaneme