Vzdělávání předškoláka doma. Poradíte, prosím?

5. kvě 2022

Ahoj holky,
prosím má někdo zkusenost, jak to funguje, když ne z naší strany, ale z důvodu, že se do spadove skolky nemá syn, jak dopravovat (jsme nepojizdny, nejede tam žádný autobus, nikdo z vesnice do té skolky nejezdi)?
Kam by jsme se s ním dopravili, tam nemají místo.
Jediná možnost, že zůstanu doma a budu ho vzdělávat já. Mám nárok od socialky "alespoň" na platbu sociálního a zdravotniho pojištění. Je to do těch 7 let věku, jako u péče.
Moc díky za případné odpovědi.

klokanka31
5. kvě 2022

Jestli se nepletu tak bys byla normálně osoba pečující o dítě do 7 let věku, takže by ti nikdo neplatil sociální, ale jen zdravotní.

autor
5. kvě 2022

@klokanka31
Moc díky.
To, že budu muset zkoncit v práci asi nikoho nezajímá ... Ještě možnost, že by s ním byla máma, jako poslední rok, co jsem v práci (chodila jsem ale jen na 5 hodin, letos jsem byla na pevno domluvena, že od září budu na 8). Proto se mi ji s tím nechce vůbec obtěžovat. 🙈 Není už nejmladší.
U nás je problém se školkou dlouhodobě.

jutta42
5. kvě 2022

Neni lepsi koupit nejake starsi auto, nez koncit v praci? Skola uz pak dojezdna je? Abyste nemeli za rok stejny problem.

autor
5. kvě 2022

@jutta42
Škola dojezdna je, 10 minut autobusem, tam už problém určitě nebude, to mě ředitelka ubezpecila.
Bude mi ho tam vozit kamaradka, co má dceru na 2 stupni.
O aute jsme samozrejme přemýšleli, ale nemáme ani jeden k řízení vztah. 🙈 V tomhle jsme úplně marny.

klokanka31
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
5. kvě 2022

Podívám se po nějaké domácí práci. Nic jiného se asi dělat nedá.
Díky holky.

@klokanka31
Jak jsem ti psala výše, hlídá máma. Chodím ale na 5 hodin, od září mám domluvených 8

jjasmina
5. kvě 2022

a to jde? Ja myslela , že předškolní docházka je povinná

klokanka31
5. kvě 2022

Jo já to pak hned pochopila 😄

klokanka31
5. kvě 2022

@jjasmina Je povinná s tím že si můžeš zažádat o domácí výuku, pak se jde s dítětem jen na přezkoušení.

autor
5. kvě 2022

@jjasmina
Jak píše @klokanka31
Přezkoušení + mi řekla, že by mi ho vzala třeba na výlet nebo na pár hodin normálně do skolky, aby byl s dětma.

autor
5. kvě 2022

@klokanka31
😃 Jo, já si říkala, jestli se mi to nezdálo, že jsem ti to psala. 😅

cuuza
5. kvě 2022

A zkusit nespádovou školku tam, kam bus jezdí?

bara88
5. kvě 2022

A jak se jednou budeš dopravovat do prace když si nepojizdna?

autor
5. kvě 2022

@cuuza
Tam jsem byla, je tam, kde škola. Mají strašně odkladu do školy. 🙈 Plus berou přednostně děti s trv. bydlištěm tam. Mám počkat, jak to v září dopadne.
Asi si zařídím živnost a budu hlídat děti. 😃
Tady je to holky prdel světa. Ale s prací cajk. 👍

autor
5. kvě 2022

@bara88
Jak jednou, já do práce chodím. 🙈

malytlustyhroch
5. kvě 2022

Kdyby to nakonec fakt dopadlo domacim vzdelavanim, je tady na MK skupina "Škola doma" a za posledni dva tri roky tam myslim sdilelo zkusenost i nekolik rodicu predskolaku, tak tam mozna najdes ve starsich prispevcich nejake uzitecne informace, jak si to zorganizovat.

autor
5. kvě 2022

@malytlustyhroch
Super. 🙏 Moc a moc dekuju. Hledala jsem, ale nenašla. Škola doma mě nenapadla. 😃

tahejhula
5. kvě 2022

Jako u nás, jako u nás. Spádová školka nedostupná, respektive by to byl časový nesmysl, školka v místě, kde se fyzicky vyskytujeme, mi ho nejspíš nevezme, každý spádový tříleťák mi ho přeskočí. A rodiče nechť si poradí jak chtějí. Miluju náš systém. 😁

autor
5. kvě 2022

@tahejhula
Oh, jak ti rozumím. ❤

amy87
5. kvě 2022

Já toto nechápu. V prdeli světa je řidičák a auto nutnost! Školka, škola, kroužky, koníčky, zábava, práce, velké nákupy,.... Nehledě na to, že se takové dítě pak blbě adaptuje ve škole mezi dětmi... a ne, opravdu nestačí chodit jednou týdně na 2 hoďky do herničky.... Nebo každý den na chvilku mezi děcka na hřiště.

tahejhula
5. kvě 2022

@amy87 ja zase nechápu, že předškolák nemá přednost plošně. Ono těch dětí, které nastupují až po pátém roce věku, zase tolik není a přesto není systém připraven.

autor
5. kvě 2022

@amy87
Díky za názor. 👍😅 Ten jsem zase nepochopila já.

veruuu_kubesovic
5. kvě 2022

Takže vy bydlíte někde v zapadakove, kde lišky dávají dobrou noc a že jste oba líní si udělat řidičák, tak budeš dítě vychovávat jak Maugliho???
Předskolak už školku potřebuje, tak nevymyslej argumenty proč by mělo dítě kvůli linym rodičům sedět doma na zadku, ono nemůže za to, kde bydlíte 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ a jinak dobrý vtip o tom jak máš už teď vyřešenou docházku do školy, hlavně mít někoho jiného kdo se postará 🤷‍♀️ proč ne třeba táta a máma, že by se měli postarat a zajistit docházku do školy???

veruuu_kubesovic
5. kvě 2022

@amy87 ani já tohle nechápu!!!

autor
5. kvě 2022

@veruuu_kubesovic
Ani to chápat nemusíš.

autor
5. kvě 2022

@veruuu_kubesovic
A Maugli pobavil, díky. 🙈😅

tahejhula
5. kvě 2022

@veruuu_kubesovic tak my nebydlíme někde na vsi a prostě mi tady předškoláka nejspíš nevezmou, protože máme trvalák jinde - čtyřicet kilometrů daleko. S ohledem na jeho stav ho přece nebudu takhle vozit sem a tam. Nikoho to nezajímá, nechápu, proč školky negarantují třeba dvě místa pro nově příchozí předškoláky, je jich hrstka.

merope
10. srp 2022

@veruuu_kubesovic Tak jezdí tam autobus - 10 minut - tzn. kdyby zrovna kamarádka nejela / dcera byla nemocná, tak dítě holt pojede samo. Jako jak jinak řešit, pokud rodič pracuje 8 hodin? To by auto moc neřešilo.