Změna školky, zažil jste někdo?

milkin
17. pro 2016

Ocitla jsem se s dcerou v takové blbé situaci a hrozně se bojím, jak to zvládne.... v říjnu nastoupila do školky. Začaly jsme tak, že jsem s ní 4x školku na 2 hodinky navštívila... pak začala chodit sama...nejdřív na hodinku, na dvě...po týdnu do oběda...po třech týdnech po obědě tam i spala....14 dní mezi tím promarodila... Ze začátku asi 14 dní ráno plakala, nic nejedla, když jsem si pro ní přišla tak se rozplakala... no hrozný období, trhalo mi to srdce a měla jsem chut to ukončit...ale jinak o školce mluvila hezky, ráno šla bez problémů až při loučení nastal problém... po těch 14 dnech, jako když jí vyměníte a začala jíst a přestala plakat.... no mě se šíleně ulevilo... i domluvit se s ní pak na spaní bylo naprosto bez problémů 🙂 Ale... už od začátku mi neseděla učitelka, měla divné řeči, jako že děti neví o čem se dospělí baví....když jsem tam s malou chodila, tak prohlásila, že se o nic snažit nebude, když jsem tam já a skoro na ní ani nepromluvila... bylo na ní vidět, že jí hodně vadí, že tam s malou jsem... když jsem přišla druhý den, tak se děti s učitelkou zrovna stěhovali do ložnice, kde mají interaktivní tabuli... děti došli do ložnice a začali poskakovat a smát se...ona tam naběhla, co to má znamenat, že mají být po tichu... všichni museli jít zpět do třídy, sednou si ke stolečkům... a pak znovu odchod do ložnice a naprostém tichu... vlastně celou tu dobu, byli v té ložnici, tak mohli zpívat jen na povel a jinak nesměli ani pípnout... no mě to přišlo docela uhozené...ale říkala, jsem si, že třeba nervozní ze mě, a chce mi ukázat, jak to tam má pod kontrolou.... dvakrát jsem jí slyšela, jak sjela rodiče, za pozdní a jednou neohlášený příchod... a to docela hnusně...hodně se na ně povyšovala a to před dětma... učitelky jsou tam dvě, ta druhá je mladounka a malá jí hodně preferovala...vždycky si přála, aby tam byla ta mladá...ta ale ted otěhotněla...takže tam už stejně dlouho nebude... jde o to, že dceru tam jedna holčička, která jí dostala od učitelky tak zvaně na starost píchala klackem a pohlavkovala... malá mi to říkala doma v klidu, neplakala u toho, ale říkala, že jí to vadí...jo dceři jsou 3 roky... když jsem tam chodila s malou na zvykačku, tak jsem sama tuto holčičku viděla, jak píchá klackem jinou malou holčičku, kterou i držela a té se to nelíbilo...také ale držela...šla jsem za učitelkou a ta mi řekla, že nic takového se tam neděje, že malou má furt na očích... zažala se mě ptát, jestli prý mám nějaké kamarádky a jestli jsem si jistá, že to nejsou jenom známé?? No nevím co tím sledovala, ale nebylo to příjemné... nakonec když viděla, že se mě nezbaví, tak teda slíbila, že na to dá pozor... dcera chodila asi ještě týden a počůrala se... pak ještě 2 dny po tom také...prý při hře, když se smála (od té doby se i doma se počůrá při smíchu), ale ten třetí den, kdy se počůrala, tak jsme doma zjistili, že ona není schopná si dojít na wc... sedne si a nešlo jí vůbec čůrat, měla nějaký blok... začínalo jí tedy i nachlazení, což jsem si i říkala, jestli se nepočůrala kvůli tomu... ale né, byl to blok... nedokázala se vyčůrat, takže i doma se začala počůrávat... během 3 dnů se doma odblokovala a už chodí zase normálně a nepočůrává se... zavoala jsem učitelce, co se děje? Jestli malá chodí normálně na wc ve školce? Jestli nemá nějaký problém? A řekla jsem jí, že si zase doma stěžovala, že jí ta holčička plácá do hlavy... no ona na mě pomalu vyjela, že se mnou nic už řešit nebude...že žádný problém není a že na mě zavolá ředitelku ?? No úplně bylo vidět, že jí seru... takže mě vůbec nepomohla a ještě tohle...takže jsem si uvědomila, že ty špatný pocity co z ní mám od začátku, vlastně byly správné... nevím, proč jsem furt namlouvala, že se mi to jen zdá...že jsem přecitlivěla ☹ .... no nakonec jsme se s manželem rozhodli, že malou přeřadíme do jiné školky...ta možnost tu byla...od ledna přestupuje...do té straré už nešla, pořád marodí, nemůže se dostat z ošklivého kašle a zahlenění...takže do konce roku to snad nějak zaléčíme a pak nastupuje... a já do práce po mateřské, takže už nebudu mít prostor na nějakou adaptaci... maximalně týden a bude tam muset i spát... a já najednou dostala hrozný strach, jak tu změnu zvládne....když tady byly ty začátky tak těžký... začala jsem i říkat, jestli jsme se s tou změnou neunáhlili... malá se na novou školku těší, sama mi řekla, že chce hodnější učitelku, že tahle je zlobivá... ale... já mám z toho starch... co myslíte jak to zvládne? je to cíta, nemá ráda změny... ale zase co jsem měla dělat...přeci jí nebudu dávat k takové učitelce...vvždyt já už k ní nemám důvěru a byla bych v práci akorát na nervy...

rebe
17. pro 2016

Nikdo nemá rád změny, to je lidská přirozenost. každá změna nás vyvádí z naší komfortní zóny, z toho, na co jsme zvyklí. Ale v tuhle chvíli to vypadá, že se změny bojíš hlavně ty. Malá se těší, a upřímně, vůbec se jí nedivím. Mateřská škola je hodně důležitá, ovlivňuje, jak se dítě začlení do institucí a mezi ostatní děti, jestli bude k dospělým a autoritám přistupovat s důvěrou a láskou, nebo s obavami. Nedopusť to druhé. Podle mě ses jednoznačně rozhodla správně. Já bych si tedy ještě i došla promluvit s paní ředitelkou, abych ochránila i ty ostatní děti...

lauranosi
17. pro 2016

Ředitelku byste měla kontaktovat vy. Zeptejte se i ostatních rodičů, jestli to vidí stejně, abyste případně postupovali rovnou společně a nemohli vás odbýt. Ředitelka musí vědět, že je s výkonem její zaměstnankyně nějaký problém. A pokud o tom ví a kryje to, pak je změna školky dobré řešení. Jestli jste o tom s dcerou mluvili a ona sama říká, že to chce, tak bych se nebála.

lauranosi
17. pro 2016

Ještě bych vámporadila, pokud jste pevně rozhodnutí, pošlete klidně ředitelce dopis, kde v klidu vylíčíte, co vše bylo na chování učitelky neprofesionální, a kopii pošlete také zřizovateli - tedy nejspíš městu, jestli se jedná o státní školku.

hz
17. pro 2016

@milkin no, takove starosti....

lauranosi
17. pro 2016

Naštěstí pro spoustu lidí je podstatné, jak se jejich dítě cítí a jestli ten, kdo na něj má dohlížet, aby bylo v bezpečném prostředí, dělal svou práci. A ano, i v rámci školy je někdy nejlepší řešení dítě přeřadit.

japona
17. pro 2016

@milkin Děti přestup zvládaji bez problémů. Syn skolku menil, ze soukrome sel do obri statni, tak jsme meli strach, zda nebude zklamany. Uz prvni den byl nadseny tak, ze nechtel domu🙂 Chovani učitelky nedokážu posoudit, dle popisu není urcite koser, ale chtělo by to znát i druhý pohled na věc.. Vy jste chodila s dcerkou i později než ten první týden? Jini rodiče tam nebyli? Jim chování učitelky nevadí? Že se deti placaji je normální, nelze ohlídat vše🙂 Říkat diteri o učitelce, že je zlobiva mi nepřijde v pořádku. K dceři se chova spatne?

milkin
autor
17. pro 2016

za ředitelkou jsem byla, ona má na starosti ještě jednu školku, takže přestupuje malá v rámci jednoho vedení, ale na jinou školku... ředitelce jsem to řekla, ona se jen tak divila, řekla mi, že by mě měla vyslechnout to ano...ale že chápe, že na mě nemá učitelka čas... a zeptala se, jestli je to moje první dítě... pak mi řekla, že mi přestup umožní, že to jedno místo tam má.... jinak dvě maminky jsem se odchytla a protože se tak nějak od vidění známe, tak jsem se jich zepatala... obě mi řekly, že je falešná jedna dokonce použila slovo kráva a že se mi nediví...ale jejich děti už ten poslední rok dochodí,jsou podle nich velké a berou jí s rezervou... ony jsou rádi, že školku mají... taková byla jejich odpověd.... takže to nijak neřeší...

shine2015
17. pro 2016

@milkin ja bych zmenila skolku uplne - ne jen pobocku....natvrdo bych obvolala skolky jine....uz bych neexperimentovala....ted kdyz jsi doma zajdi se tam jeste podivat od pondeli.
My menili skolku hned v zari - v pondeli odpolko na schuzce mi nesedla ucitelka navic mi rozdelila deti....a jeste se s nami bavila zvlastnim zpusobem...a v utery rano v devet hodin jsem mela podepsane papiry do jine...odkud deti nechteji domu 😉) od zacatku tam spaly a na nektere cinnosti vcetne spanku spolu nejsou....ale s ucitelkama domluva na cemkoliv...sem tam privreme oko...ale na deti jsou hodne...a deti tam chodi rady....a to je hlavni.
Pokud ucitelka a i reditelka Vas nerespektuje a navic neresi sikanu - placani stouchani at plus krik na deti....dala bych dite jinam. A zadne hokusy pokusy....ale sehnat skolku s hodnou pani ucitelkou....

plksv
17. pro 2016

Popíšu dvě situace, co jsem zažila, myslím, že by ti to mohlo pomoct. Když byl kluk v páté třídě, šikanovala ho učitelka . S manželem jsme šli za ředitelkou, vše si vyříkali a situace se vyřešila. Myslím si, že je to vždy nutné hned řešit. Změny školky bych se nebála. Zvlášt když jdeš do práce, to holčička pochopí. Náš tříleťák šel teď do školky, měla jsem z toho hrůzu, protože nikdy nebyl na žádném hlídání, nikdy nespal mimo domov. A pochopil, že to jinak nejde. Každé ráno jsme měsíc poslouchali básničku, kterou opakoval pořád dokola: K jde do školy, Š jde do školy, tatínek jde do práce, maminka jde do práce, V jde do školky. Přijdeš, maminko, pro V? A já jsem řekla - to víš, že přijdu. A tak dokolečka 🙂
Myslím, že kdybych byla doma, tak by to nedal. Přeju, aby bylo to samé u vás 🙂.

milkin
autor
17. pro 2016

@japona děkuji, sand to zvládneme..
ne chodila jsem s ní jen 4 dny a to jen na 1-2 hodinky... to jsem měla s ní domluvené...ale celou dobu mi říkala, že dělám blbost.... ale to je jedno už... o učitelkách jsem před dcerou mluvila vždy jen dobře... nikdy jsem neřekla nic špatného... naopak jsem celou dobu přesvědčovala dceru, že učitelka je super... a že až si na ní zvykne, tak se jí bude taky líbit...malé se totiž ze začátku nelíbila...pak asi rezignovala... nebo si na ní zvykla... to že učitlka je zlobivá z ní teď vypadlo, jak je nemocná...když jsem se jí zeptala, proč je zlobivá, tak mi řekla, že proto, že plácá jí a dětičky.... ale to beru s rezervou...třeba to bylo jenom nějaké poplácnutí při hře...

milkin
autor
17. pro 2016

@shine2015 víte tady už jiná školka není...bohužel... ale já věřím, že přeci nemůžeme po druhé natrefit na blbou učitelku... nové učitelky jsem už jednou kdysi viděla a jsou mi sympatické.

radka8888
17. pro 2016

Nebudu komentovat tu učitelku, nebot nechci být sprosta. Nicméně mase chodila od roku a půl.do jedné a od asi dvou a půl do jiné a zadny problém to nebyl. Asi dva týdny jsem s ní chodila na žvýkačku a pak se to poddalo, miluje učitelku a má kamarádky. Pokud nevyresite tu pani, tak ji dejte jinam to nemá smysl.

wejinka01
17. pro 2016

Určitě bych dceru dala do jiné školky, kde jí bude lépe, kam se bude těšit a bude tam mít kamarády i hodnou učitelku. Taky bych zjistila, co na to rodiče dětí a podala nějakou stížnost na starou školku 👍 Držím palce

milkin
autor
17. pro 2016

no já si také říkám, že milá a vstřícná učitelka je základ... právě, že mě mrzí, že se malá už začala zapojovat do kolektivu, měla tam už i dvě holčičky, s kterýma si začala hrát... už tam krásně jedla, spinkání jí nedělalo problém... tak mě to tak mrzí, že jsme do toho vložili už tolik energie a nakonec narazíme takhle... jenže i kdyby jí ředitelka nějak domluvila, tak já už bych se necítila dobře... protože z ní úplně cítím, jak ona všechno zná a ví a jak se povyšuje...je to takovej generál... no nelíbila se mi od začátku, pak jsem si nějak namluvila, že se mi to jen zdá a že to bude dobrý... no je to nepříjemná zkušenost... hlavně aby to malá zvládla a zapojila se i v nové školce... snad jo, učitelky vypadají sympaticky, tak to snad klapne...ale jsem z toho hodně nervozní...

ojo
17. pro 2016

@milkin moji kluci měnili školku 3x, mladší syn tenkrát nastupoval v září a novou školku jsem měnila od nového roku, tam odchodili do konce roku a od dalšího září zase nastupovali do nové...takže za jeden školní rok a adaptovali se vždy velmi dobře a určitě to bylo tím, jaké byli učitelky a i děti a i můj postoj, který ze mě vyzařoval, že je to ok, žádné strachy...celkově vždy příjemné hezky vypadající prostředí, hned si našli v prvních dnech i kamarády a já jsem s nimi byla jen vždy první den na první hodinku na adaptaci a třeba jsem je vzala po o...při prvním nástupu do školky také u nás byli slzičky apod. ale při změně do jiné školky už toto nikdy nebylo 🙂

myslím, že důvod ke změně školky je jasný a strach z přechodu naprosto zbytečný 😉 hlavně, když ho z tebe malá bude cítit, moc jí to nepomůže...spíš naopak, takže klid, děláš pro ni určitě to nejlepší 🙂

zmrzlinka
18. pro 2016

Syn zacal chodit do soukromých jesli ve 2 letech a nebyli jsme spokojení a tak jsme ho par mesicich dali do jiny skolky a zvladnul to v pohode 🙂

hermelinah
18. pro 2016

Malý přecházel ve třech letech do státní školky a úplně v pohodě, cca po měsíci trochu problém, že tam nechce a chce byt se mnou, ale po chvíli zase v pohodě a dnes ráno přiběhl, že honem vstávat ať stihneme školku 🙂 myslím, že to zvládne v pohodě!