• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

7. listopadu 2017 
autor
Naše uspávání: do půlnoci řápe jak starý plechy, pak spí do 7ráno, což je dost málo asi 8h přes noc a ve 13h mi ještě skáče po hlavě a kraví - asi jako Kika :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec jsem jí zdolala, konečně už bez jediného zakašlání vleže :wink: zato se 3 pleskanci - za to, že mě udělala to samé! :angry: Takže nakonec usnula v asi 13.10 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna :slight_smile: ..snad jo, uvidíme jaký bude ze střechy rachot..ale snad by to mohlo být jakžtakž v klidu, nejsme až nahoře :wink: .taky jsem nechápala tu matýnkovu čilost, trocha únavy na něm byla znát okolo 17h, ale pak jak když do něj střelí a před spánkem po mně skákal jako po trampolíně :grinning: .za to já jsem byla už řádně hin :grinning:.
usnul asi do 15 minut, pořád se mrvil a cosi vykládal :sweat_smile: .
užijte si to a opatrujte se :slight_smile: ...hned bych někam vyjela, ale netěhu :wink: , abych si mohla dát trošku do nosu :grinning: .

@prchalka :slight_smile: ...jj, prej nemocné dítko..nezmárci to jsou :sunglasses: ..matýnek takhle řádil i se skoro 39 C :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
hlavně že ale usnula a snad aspoň tu1,5h dá :wink: .

u nás se ještě spinká :slight_smile: ..tak doufám, že ten včerejšek byla jen vyjímka..ono totiž..já mu včera ošmikla ty nehtíky a až pak jsem ho přendala do postýlky, v tom otevřel očka, ale pak se zdálo, že už spinká zase dál :pensive: ..tak jsem mu to asi narušila a on si to nějak uvědomil..doufám teda :sweat_smile: .byl to nějak dlouhý den bez toho spánku :sweat_smile: .
29. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hancazivocich Bordel na kašlík - myslíš všeobecně ty sirupy a kapky (Mucosolvan, Stoptussin a spol.?) to mě zarazilo, páč už druhý den říká, že bolí bíško, ale u nás je to kaku prostě zase zhoršilo, asi jak jsme víc doma, než venku, tak se na to soustředí víc.. no a pak je z toho nerf :confounded:
A ve 13.30 kašel a vylezla z postele - konec!!! :rolling_eyes: A já chci dolů.... do toho přišel MM a tak nevím, co s ní...
29. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich jo jsme malinkatí :wink: ale má strašně velké nohy, ve věcičkách plave, ale délka chodidla se mu nevleze do dupaček :sweat_smile: tak uvidíme jak vyrosteme měl jen 48cm :wink:
@gina nevím jetli to zvládám perfektně :sweat_smile: ráno zakopávám o děti a oni zase o mě, nejvíc je mi líto Eliho, že ho musím ráno vzbudit a navléci nakrmit a vrazit do autosedačky :frowning2: i když tak krásně spí v postýlce :unamused: tak malinkej a už musí vstávat :cry:
@ined fotečky jsou idylické a ona v tu chvíli to zrovna idylka je :dizzy_face: ale netrvá 24h :grinning: je to jen pár minut než se kluci začnou pošťuchovat a Eli do toho brečet :wink:
@lehna krásný bezdětný víkend přejeme :slight_smile:

a jinak nebojte se Valentýn se sice blíží, ale jsem pojištěná jednak kojím a jednak bude řádná antikoncepce :wink: takže radši 2x jištěná :grinning: ale kdyby přeci jenom něco selhalo, tak bych se teď už nerozmýšlela a určitě bych si ho nechala :grinning: :wink: jsem ráda, že Eliášek je na světě a tenhle se neměl narodit?..... :pensive: je to nejkrásnější a nejhodnější miminko, který jsem kdy měla :dizzy_face: ale abych to nezakřikla :astonished: :confused:
29. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsou s tatínkem v posteli a ---------- kecá a kecá a tatínek se jí ptá - co dělás? A dopověď? Dělám blbosti :rolling_eyes: :angry: No z toho žádný spánek nebude... takže dneska 20 minut?!?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka :slight_smile: ...co se týče u nás jakýchkoliv léků, tak máme téměř po všem průjem...myslím teda po nějakém dni užívání, i po panadolu a nurofenu..takže bříško ji určitě může bolet i z těch kapek :unamused: .

jéé, a už pláče
29. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dospinkáno, dnes 1.40 :slight_smile: .
matýnek si žádá bořka stavitele..tak pááá a všem krásný den :slight_smile: .

@prchalka :slight_smile: ... :frowning2:
29. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka my včera nespali vůbec přes poledne(myslím Marka) :wink: byl pak kolem páté neuvěřitelně protivný, ale tady se to nedalo ho uspat, když tady byla Kája :sweat_smile: a MM mi říkal, že když jsem byla v porodnici, tak nechodil po O vůbec spát:astonished: prostě nechtěl, prý s ním zápasil a nebavilo ho to, tak ho nechal bejt a večer jim kolem sedmé usínal na koberci u hraček :grinning: tak ho sebrali, dali pyžamo a šup spát :confused: a spal do rána bez buzení, krom obačasnýho dávení, měl rýmu a dávil se hlenama :confused:
29. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sherry28 Jo, to ona to vydrží, to strach nemám! Včera jí taky stačila jen ta půl hoďka v autě.. no hlavně, když spala aspoň pár minut!
My jsme si udělali dortík tvarohovo ovocný, tak je z něj nadšená, ale bůhví, jestli to bude chtít pak jíst. Jinak bobeš 14.40 :sweat_smile:
29. říj 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
takhle Luky uspal dneska Eliho :wink: :slight_smile: super pomoc :dizzy_face: a teď už letím k němu je vzhůru a má hlad spal od dvou :wink:
29. říj 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : zlatunky su ti dvaja :slight_smile: :slight_smile:

@prchalka : tak dnes zase bez spanku, no je to mrzute, ja vzdy cakam ako na spasenie aby zaspala. :wink: Tvarohovy kolacik by som si veru zbodla aj ja, :slight_smile: :slight_smile: my sme piekli so svagrinkou dnes u svokry Vranovsky kremes, asi ani vecerat neidem tak som sa napraskala. :dizzy_face:

Sophi spinkala 1:20, cele poo bola s Dedom na ihrisku ani domov nechcela ist, ja som musela zajst nakoniec pre nu, lebo Dedo si s nou nevedel rady. :wink:
29. říj 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka - myslím hlavně konkrétně mucosolvolan či ambrobene - či jak se to tento...Dál myslím i nurofen - byla jsem na to lékárnicí upozorněné - když jsme dávali vloni... A u nás i u sousedů to platí na sto pro... A pokud je Čorí na bříško háklá - jako my, tak bych jí to i věřila...
No - a nemá, nedráždí ji ke kašli i něco... Nový prášek? Aviváž? Nesušíš prádlo v místnosti, kde se spí? To zabíjí mě - to od jistý doby nedělám...

Jinak - holky - já to ani nedokážu popsat - ten dnešek- Nevím, jestli brečet, nebo se smát...
Volali naši - děda leží v nemocnici, tak že když se teda u nás nespalo, tak jsem se rozhodla, že pojedem zkontrolovat babičku ... Mý nervy - dvě trafiky neměly lístky, dva automaty rozbitý... No, nakonec jsem koupila tři malý a jelo se... Kikouš na ránu, fakt - dolů, nahoru, pryč, kraviny... Nakonec jsem to vzdala a ona projela kus pod sedačkou - vytáhla jsem jí těsně před výstupem, kluk co o ní nevěděl z ní měl málem infarkt. Hryzla mě do prstu ve dveřích - ale nemohla jsem ji už pustit, jelikož by jí připlácly otvírající se dveře. První cesta k automatu - rozhodnutá,že když lístky nebudou, půjdem zpět pěšky!! No, ještě dostala na prdel - za ten hryzanec, pak mi zdrhla do haly na autobusák , měla strašnou pr**l z toho, jak se před ní otvírají a zavírají dveře na fotobuňky - cestující řvali smíchy, já si hledala kýblíček, páč při představě skříplýho dítěte.... Pak poletovala kolem a řekla nějakýmu mladýmu chlapovi - kluku, ruku, pomoc - a jak na potvoru jí bylo tak dobře rozumět!! No, pomoh - mrtvej smíchy - prej tak pojď, ty ďáble... Já rudá až tam... A on - nic si z toho nedělejte - kluku mi už dlouho nikdo neřek :grinning: :grinning: :sunglasses:
Pak k babičce - klasika - prošmejdila, co šlo, fakt se předváděla a překonávala.. I bych řekla, že jí babi měla dost - starosti o dědu a pořád jí něco odklízet..
A ta cesta zpět - z pětiminutovýho čekání na trolej pro mě byla snad hodina hrůzy - málem žuchla do výkopu, dala si do hlavy o okno, kterým se snažila vlézt sousedům do sklepa atd... O troleji nemluvím...
A před domem jsme narazili na milovanýho Tobíka.. a bylo HOTOVo... Kámoška lezla přes plot do zamčený školky - ty dva upíři tam hodili flašku s pitím, pak zahodili dudlík, čepici, no... Masakr :angry:
Jo a kámoška se jí ptá - Kristýnko - dáš mi pusu? Odpověď - jooo, dej pikot... Plosííím... Pak odpoví - není zač
29. říj 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk na ostříhánka, jo dal se, neb koukal na mašinku Tomáška :slight_smile:
29. říj 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Uspáno tak 20.15 no vydržela krásně a "zatím" to bylo bez kašle.. ale ještě si to nemaluju, myslím, že na to ještě dojde..
@hancazivocich Nedráždí jí nic jiného, jen klasický kašel, to by se jí to netrhalo a nevykašlávala by tak.. no prostě kašel a už jí slyším... tak asi brou..
29. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : zlaty je ten tvoj Honzulak :slight_smile: :slight_smile:

@prchalka : zda sa, ze to najhorsie uz mate za sebou, drzim palce. :dizzy_face:

Sophinka uz tiez zalomila, dnes asi pojdem skoro spat aj ja. :wink:

Prijemnu noc prajem. :pensive: :pensive:
29. říj 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak dobrý, byl to jen mrouk v chůvičce a ještě jsme se koukli i na Vyprávěj, takže celkem dobrý.. snad :dizzy_face: brou všem!
29. říj 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám už rostou spodní dva zoubky, ale příjde mi že to trvá už něak dlouho, nemáme s tím něaké problémy, jen vše okusuje a v noci se zase občas budí, ale spíš mě zajímá jak dlouho to trvá než je zoubek úplně vyrostlý :grinning: víte jak to myslím? :grinning:
30. říj 2010 v 00:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno :slight_smile:

@miarosa to je individuální, někdy měsíc, u trojek i tři měsíce a u každého dítka jinak, většinou ty jedničky nejsou ze začátku když rostou ani vidět nic na dítku znát(snad jen časté šahání do pusinky a mrčení)a taky trvají od úplného začátku asi 14 dní :confused: ale s těma jendičkama obvykle problém není, tyhle zuby mým dětem vylezly ani nevím jak(staršímu ve 4.měsících a mladšímu v 5.měsících), jsem zvědavá kdy vylezou nejmladšímu :grinning: :wink:
30. říj 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

@miarosa : presne ako sherry pise, u kazdeho dietata je to ine, Sophi sa prve zubky zacali tlacit ked mala 4 mesiace, a von sa vytlacili ked mala 8. :dizzy_face:

Noc u nas konecne dobra, spala v postielke do 5:30, ani som o nej nevdela, potom sa pytala ku mne a este na hodinku zalomila, takze som vyspata aj ja. :slight_smile:
30. říj 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
dneska super! Probudila se až ve 23.20, takže vydržela 3h v klidu v kuse :slight_smile: Až pak si trochu odkašlala, trochu protestovala, že jí bral z postele tatínek a pak to zase zaklapla bez kašle až do rána. Já jsem tak šťastná!! :sunglasses: uff!!
Za hoďku se sbíráme a jedem na návštěvu k bráchovi a pak ještě na otočku k našim.
Tak já pádím.. hezký den! :wink:
30. říj 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, holčiny. Děkuji za pochvalu :wink: Ráda čtu, že noci byly dobré, dnes jsem tedy zvědavá, jak kluk zvládne pozdější uložení ke spánku, točí se čas, tak nezapomeňte :wink: Bych to zrušila to věčný přetáčení času, není to k ničemu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsem byla na návštěvě u své sestry a bylo to fajn, dokonce jsem jí ostříhala, včera jsem měla stříhací den :grinning:
30. říj 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka : fajn noc, asi je z najhorsieho Cori uz vonku. :wink:

@anta : u nas je svagrina rodinna kadernicka, svokre aj farbi aj striha vlasy, volakedy aj mna farbila, ja sa zase trocha venujem kozmetike, mam aj kurz, bavi ma to len sa s tym uzivit je tazke. :slight_smile:

Sophi spinka, dnes mame navstevu u svokry,prisla jej sestra takze poo mame mensie rodinne posedenie. :dizzy_face: U nas je krasne slnecne pocasie, dufam, ze aj u vas, tak prajem peknu sobotu. :slight_smile: :slight_smile:
30. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - tady je spíš vtipný to, že já stříhat neumím :grinning: :grinning: No když jí to nevadí... :grinning: :grinning: :wink: Svítí tady taky krásně sluníčko, též se vydáme na rodinnou prochajdu :slight_smile:
30. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
u nás se pracovně zatím stále nic neděje, chvála bohu :grinning: :wink: .
noc byla dobrá, až na to věčné lepení se na mě :grinning: ..je jako klíště..já na 30 cm, na mně matýnek a zbytek postele nevyužito :unamused: .a protože už nemůžu ležet ná zádech, tak se točím jen z boku na bok a jsem pěkně dolámaná :unamused: .to bych byla i bez matýnka,natož s ním :sweat_smile: .v noci jsem se vzbudila něco po 2.h a ne a ne zabrat :unamused: ...chjo...zato ráno by se spalo :wink: .
jinak vše v pohodě, kluci byli dopol venku, já uvařila, vyprala a sestavila draka :slight_smile: .odpoledne se jedu kuknout do aska na matýnkův nábytek do pokojíčku, tak snad něco vyberu :wink: .a taky koupit ten lego autobus do billy..na ježíška :dizzy_face:.
včera jsme teda podepsali tu kupní smlouvu a 7. se bude předávat byt :wink: .od 8. by se tam mělo začít makat :slight_smile: .
dočteno vás mám, tak i rovnou písnu :slight_smile: .
a spinkáme od 12.10 :slight_smile: .

@anta :slight_smile: ...ty omeleš rovnou celou rodinu při jednom že? :grinning:
u nás se stříhá strojkem, jinak by to ani nešlo..matýnek jak vidí nůžky, tak je buď chce a jak zmerčí že mu jdou po hlavičce je konec :sweat_smile: .takže na sílu a rychlostí blesku strojkem :sweat_smile: .
ta změna času je fakt na hlavu :confounded: ..to jsem opravdu zvědavá co to provede zase s malým :unamused: .

@gina333 :slight_smile: ..tak jste dospaly aspoň ten včerejšek :wink: .

@prchalka :slight_smile: ..to jsem moc ráda, že už je to mnohem lepší :slight_smile: .už máte nejhorší za sebou, teď jen pohlídat aby někde neprochladla a pod. ať se to nevrátí :wink: .
užijte si návštěvy :slight_smile: .

@sherry28 :slight_smile: ..ty fotečky od vás jsou boží :dizzy_face: .
no jasně že máte doma veselo, tolik dětí dokáže nadělat hluku až až :sweat_smile: .
s tím spaním po o..no obávám se, že teda pokud bude ještě matýnek v té době spávat, tak s tatínkem určitě nezaspí :unamused: ..jen aby se pak dobrovolně vrátil do starých kolejí( v mezích možností :wink: ) :sweat_smile: .
i když teda je pravda, že marýsek je oproti matýnkovi ještě prďolka :slight_smile: ..ten by spinkat ještě aspoň pár měsíců potřeboval :wink: .

@hancazivocich :slight_smile: .. :grinning:
to mi připomíná náš výlet vláčkem :sweat_smile: ...taky to byla spíš bojovka než pohoda :grinning: .ale teda po chlapech naštěstí matýnek nejede :grinning: ...zato trvá na nesmyslných požadavcích :rolling_eyes: :sweat_smile: .

jinak všem krásnou sobotu a hlavně pohodičku :slight_smile: .
30. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 spoléhám na to, že u malých dětí to neva, když je sem tam nějaký ten zub po celé hlavě :grinning: :grinning: No a že ségře to nevadí, tak to je její věc :grinning: :grinning: Ne, ale musím se pochválit, docela se mi to povedlo, stydět vylézt ven se nemusí :wink:
30. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 :aj nas panelak by sa mal zateplovat, teraz neviem ci sa mam z toho tesit alebo mat hlavu v smutku. :wink: Pravdou je, ze sa nato chysta uz dost dlho, takze mozno sa natom zacne pracovat kym Sophi pojde do skolky. :slight_smile: :slight_smile:

U nas sa spinkalo 1:20, poo sme boli na ihrisku ale iba na hodinku potom sme sli k svokre. Teta sa nevedela na Sophi vynadivat ako vyrastla, no ja v nej vidim stale prdolku. :dizzy_face:
30. říj 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spinkame, v telke je konecne krasny film, idem si pozriet.

Pokojnu noc prajem. :pensive: :pensive:
30. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my máme rýmu a teplotu a začínáme kašlat? :confused: :confused: :frowning2:
Dobrou noc všem... V noci na dnešek plakala, že jí bolí nožičky, tak uvidíme, jaká bude ta dnešní noc..
30. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

@hancazivocich : tak to je mrzute, chore dieta je veru hotove nestastie, rychle uzdravenie prajem. :unamused:

Noc dobra, o 22:00 som ju prelozila k sebe, spala do 5:30, podla terajsieho casu :astonished: :astonished: takze uz sme dost dlho hore. :wink:
31. říj 2010 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
včera už jsem nějak nestihla, den byl super, jen škoda, že jsme spěchali od bráchy k našim a od nich zase domů, už bylo po půl 3h, takže nejvyšší čas na spaní. Ale včera si dáchla jak cestou tam, tak i zpět, no asi doháněla ten 20min spánek předešlý den. Navíc doma si i sama vystačila a hrála - jezdila s kočárkem, balila panenku... :confused: :confused: nezvyklé!!
Mám pěkný fotečky, tak až najdu kabel.. Bobíky včera 2 a naprosto v pohodě :wink:
Usnula tak ve 20.30, ale za chvíli zase kašel a tak jsem se ještě 2x vracela, než zabrala. Viděla jsem to černě, ale asi to chce jen přežít tu chvíli, než si lehne a to tělo se uklidní s tím kašlem! Nakonec vydržela do 4.40 starého času, takže super. Pak sice protestovala, že chce už dolů :fearful: :rolling_eyes: a kapičky, ale nakonec vstávala jako jindy po 7h starého času.. no tak jsem zvědavá na poo spaní, kdy a jestli to s ní švihne.
Máme podobné historky, jak tu psala hanča. V pátek tady kousek od baráku si hráli 3 kluci, ona se zastavila na cestičce a volá: "kucííííí" a já říkám, no jo, jsou tam kluci, hrajou si. Chudáci se zastavili a koukali, co se bude dít. A ona na ně: "co děátééééé?" :sweat_smile: a už by se hnala kudlibabkama a roštím k nim. A jdem konečně domů a u sousedů zvoní cizí pán, tak ho s MM zdravíme a ona na něj: "dobééééj, dobéééééj" :sweat_smile:
No měla bych jít, pořád je potřeba něco dělat, jen kdybych já měla nějaký organizační talent, většinou uklízím věci z místa na místo, asi bych měla i něco vytřídit.. tak jdu..

31. říj 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek