Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
31. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás vše v pohodě 🙂 .noc se taky dala, až na věčné vyžadování matýnka abych byla otočená čelem k němu 😅 .
včera to asko...no byla jsem i zklamaná, prodavačka zčásti nepříjemná nebo spíš neochotná, narvala mi do ruky prospekt, že si mám vybrat co by se mi z toho hodilo, že ona mi s tím nijak pomoct nemůže, že na to prý nemá program v pc 😅 ...měla jsem dotazy k jedné sestavě pokojíku a jejím variantám 😖 .tak jsem nakonec vzala prospekt a vzdala to.
ve středu půjdu pátrat zase jinam 😉 .
ale koupila jsem v tescu poprvé něco růžového pro kačenku 😵 ...čepičku, pár ponožtiček a capáčky 😵 .chtěla jsem i nějaký kompletek, ale nic se mi tam nelíbilo.tak zase příště 😉 .
ani na matýnka jsem nic pěkného nenašla, tak aspoň sobě jsem nakoupila kalhotky a jednu podprdu 😉 .
a pak hajdy domů 🙂 .
dnes u nás šíleně fučí, už od noci, ale zima ani není. matýnek byl prý venku z toho větru unešený a hrozně se řehtal, že mu fučí do ksichtíku 😀 .
jinak s jídlem je to u nás pořád hrozné..on snad drží dietu nebo co 😖 ...fakt..blbosti to by mu jelo, ale normální jídlo do něj dostat je o nervy ☹ .takže máme utrum ze sladkostma..dokud nezačne normálně jíst nebudou kokina a basta 😝 .
odpo půjdou kluci opět ven, mě čeká halda žehlení..ale ani mi to neva..aspoń se zrelaxuju

😉 .
zítra ráno mám ko, tak pak podám info jak rosteme 🙂 .

jo a vstávalo se u nás nakonec v 6h nového času, ale sedal a čučkal už od 5h 😅 .ale po o usnul jako obyč 😉 .myslím, že večer problém nebude..jak je tma, je to v pohodě 😉 .

@gina333 🙂 ..tak to zateplení domu je určitě super věc, jak i z finančních důvodů, tak vzhledově..jen ten binec okolo no 😖 .a s malým prckem je to na houby ☹ .
ovšem pokud to u vás začnou dělat třeba až na jaro či léto, kdo ví jestli bude sophi ještě po o spinkávat.pak už by se to dalo 😉 .hlavně je pak fajn, že člověk může být více venku v dobrém počasí..na podzim už půl dne venku nikoho nebaví a není ani co dělat 😒 .

@prchalka 🙂 ...no vidíš jak je čorí vzorná 🙂 .
asi ji to vleže ještě trošku dráždí, ale to přejde 😉 .

@hancazivocich 🙂 ..jejda, tak snad to nebude nic hrozného ☹ .
já bych ty nemoce z fleku zrušila 😒 .

jinak všem krásnou neděli 🙂 .

gina333
31. říj 2010

@ined77 : s niektorymi predavackami veru je to na palicu ☹ mali by byt radi , ze maju robotu,iny clovek by si to vazil a oni su este neochotne. 😠 n Sophinkin jedalnicek radsej nekomentujem, z normalneho jedlla par lyziciek, zato tycinky, chrumky a cokolady by jedla do nevidim. 😉

Spinka od 12:10, poo ideme so svokrovcami na cintorin, zaniest kvety, zapalit sviecky a vecer dufam, ze stihnem zumbu. 😵

ined77
31. říj 2010

@gina333 🙂 ...no já vím, že prodavačky moc peněz nemají, ale holt s nějakou pomocí zákazníkům kór v nábytku by měly umět pomoct..nebo alepsoň vyjít vstříc..ne říct, že ona má děti už velké a zábrany na postele nikdy řešit nemusela že 😅 .no nic, však to není jediný obchod 😉 .navíc dodací lhůty 6-8 týdnů! 😕 už vidím, jak mi někdo o vánocích přijde poskládat nábytek 😅 .
my byli na hřbitově před 14 dny...máme to celkem daleko, a chtěli jsme se vyhnout davům a přeplněným busům.ale určitě tam zajedeme ještě jednou do vánoc.dnes opět zapálíme svíčky doma.
zumbu si užij 🙂 .
a jídlo...asi je to u hodně dětí podobné, ale celkem mě to začíná trápit, papká fakt maličko ☹ .kdyby aspoń to méko pil 😒 .

prchalka
autor
31. říj 2010

Vhodila jsem pár fotek.
Spíme od cca 12.35, no ale stejně by ještě jela do bůhvíkdy.. musela si rozkramařit ty polštářky, co má pod hlavou, vyndat z pod nich deku a pak v ní usnula zabořená 😅

sherry28
31. říj 2010

tak Mára dneska nespí 😠 tak ho nebudu řešit, hlavně, že spí Elík 😀 😉 teď jsem si sem sedla, má Lukyho, tak snad mě chvilku nechaj 😕 pak se vrhnu na žehlení, od té doby co jsem se vrátila z porodky, tak peru dvě až tři pračky denně 😅

@ined hoď fotky bříška ať vidíme jak rostete 😵

sherry28
31. říj 2010

@prchalka ani jsem si nevšimla jakej krásnej dort měla Čorí k narozkám 😵 a motorka TM jestli je to ta červená, tak je nádherná 😉 a fotky s Čorí jsou bomba, je tam už taková dospělejší něco jak náš Mára a hrozně jí to sluší, je hodně fotogenická 😉 🙂

prchalka
autor
31. říj 2010

@sherry28 To je ta jeho první motorka, druhá byla taky vytažená, ale není vidět a ta je teda ještě luxusnější. No ona jí ta fotogeničnost přejde, asi jako mě.. malý děti se fotí samy 😉

sherry28
31. říj 2010

@prchalka ne já si myslím, že jí to zůstane, ty jsi taky fotogenická a sluší ti to na fotkách 😉 ona je taková výrazná, každé dítě takové není....

prchalka
autor
31. říj 2010

@sherry28 No mám tu jednu fotku 😅 kterou jsem z nouze vybrala 😀 😀 Jinak se na to dívat nedá!
Vhazuji ještě ty 2 jeho lásky pro porovnání do alba! Než mi to smažou..
Jinak děkujem za pochvalu 😉

sherry28
31. říj 2010

@prchalka no jo, ta druhá je o moc lepší 😵 motorky se mě líběj, ale mám z nich respekt 😉

ined77
31. říj 2010

já mám vyžehleno, kluci se konečně vykopali na chvilku ven, tak asi budu lenošit, už se mi dnes po úklidu, vaření a tom žehlení fáákt nic nechce 😝 😀 .

@prchalka 🙂 ..krásné fotečky 😵 .ty mašiny jsou fakt boží...já bych se hned projela, ale doma bych to nechtěla ani vidět 😀 .

@sherry28 🙂 ...fotky bříška?myslíš toho pupenda? 😀 ..ale no jo, mohla bych se zase po čase blejsknout 😉 .
tak jdu na to a přidám i fotečky prvních růžových věciček....pořád se nějak té růžové bojím 😀 .

ined77
31. říj 2010

tak tedy 🙂
první růžové úlovky pro kačenku 😵
a pupík 24+0 😵

prchalka
autor
31. říj 2010

U nás se šlo spát "skoro" jako jindy, teda pár minut po 20h a dost rychle usnula, snad do 2 minut 😉
Dobrou noc!

prchalka
autor
31. říj 2010

@sherry28 Jak to vydržel Marek?
@ined77 pěěěěěknej domeček 😉
O motorkách mi ani nemluvte!
Jo, ještě.. celé odpolko s ní byla řeč normálně 🙂

anta
1. lis 2010

Ahoj holčinky, tak máme za sebou pohodové 4 dni a máme utrum 😀 Jak se srovnala vaše robátka se změnou času? Honzík teď vstává o hodinu dřív, tak doufám, že se mu to srovná 😉

lolita.9991
1. lis 2010

@anta ahoj nasa tiez vstala o hodinu skor,alen neviem ci to bolo casom alebo ze je chorucka,moc nespala aj tak 😒

prchalka
autor
1. lis 2010

Dobré ráno,
uspání v pohodě - u obou 😅 já šla jako poslední a to ještě nebylo zdaleka ani 21h! Žádný kašel, až kolem 22.30 jsem něco uslyšela a ona už se štrachala ze dveří. Teď jsem ráda, že tu zábranu máme. Tak jsem jí odchytla a ona zase, že chce dolů... pořád ta samá písnička 😅 Hupsly jsme do pracovny a pak spala dál celou noc, jen já mám zase záda vejpůl 😖
@anta Změna času v pohodě, šla spát a vzbudila se stejně, jako za starého času. Takže budem zase uspávat stejně až někdy kolem 13h, škoda, to by se posunout mohlo!!
@lolita.9991 My jsme teď pár dní bojovaly se strašným kašlem vleže, takže jsem jí taky o půlnocích chovala, ale bude líp 😉
Koukala jsem na počasí a vypadá to docela slušně na celý týden 😉 aspoňže tak. Dnes na cvíčo nejdem, to mě mrzí, protože to bylo vždycky dobrý zpestření, ale nechci, aby tam začala řápat, tento týden do kolektivu prostě ještě nemůžem ☹ a to už jsem si pořídila i cvičky 😅 No už kašle 🙄
A poslední info - včera jsme dostali jen tak podsedák do auta od sousedů, tak už máme o starost míň, i když ho ještě nebudeme dobu potřebovat, sedajda snad ještě pár kilo snese. Kdy se tam tak ty děti dávaj?? Tak od 5ti let, ne??
A nejdou nám české programy na digi tv, jen ty ostatní, tak nevím, co s tím je 😠

anta
1. lis 2010

No nám Honzík právě teď vstává o hodinu dřív, takže mu ta hodina určitě chybí, ale to se dorovná, už to tolik neřeším, jeho vzteky zvládám levou zadní 😉

prchalka
autor
1. lis 2010

Abychom jich náhodou neměli málo...tak už tam stojí třetí. Včera se prý už zazimovávalo a leštilo!
Jo a mám objednané tričko se Shrečkem, tak ho dostane buď k svátku nebo k vánocům teda 😅

hancazivocich
1. lis 2010

dobré ráno,

u nás se stůně... V noci horečky, dnes tímpádem žádná vycházka... Vzbudila se v půl třetí a měla vyspáno.... Pak jsem zjistila, že uplně sálá... Tak nurofen, prděla hůř jak starej fotřík... Jo a včera hroznej řev, bříško a byl z toho bobek... No - špičáky se ozvaly v tu nejlepší možnou dobu 😠 😖
@anta - my jak marodíme, tak ani nevím, včera vstala a spala podle starýho času, nechávám ji, jak si ,,řekne", tak jde spát... Nebudu to hrotit - jak jí je zle..

@ined77 - ta růžová mě taky moc nebrala, pořád jsem nevěděla, kdo tam bydlí... Ale když jsem viděla krásnou kombinézku - růžovuuuuuuuu, tak byla moje 😀 . Krásnej pupík....

@prchalka - podsedák? Nevím od kdy, předškolák, ale záleží i na kilech... My máme zatím tu do 18, pak máme na půdě tu větší, tak uvidíme...

ostatní se nezlobte - opravdu nestíhám...

katzi
1. lis 2010

Dobré ránko

jdu jen v rychlosti po delší době pozdravit 🙂 . MM byl od čtvrtka doma, v pátek navíc přijela moje mamka s bráchou na návštěvu a zůstali u nás do soboty, včera u nás byla zase rodina MM, ještě slavit dodatečně Adélčiny narozky, nějak jsme to s nima dřív nestihli. Takže jsem se sem vůbec nedostala 😒 Teď v rychlosti vařím rizoto a vypravuju nás do cvíča. Dočtu vás snad nějak v rychlosti po o.

katzi
1. lis 2010

v jednm příspěvku mám 3x slovo "v rychlosti" 😀 Jsem prostě nějak na roztrhání 😀

anta
1. lis 2010

@hancazivocich - chuďátko. My vůbec teda nějak nemocný nejsme, tak si myslím, že si to vybereme ve školce, to bude asi šok. Honza nebyl tak rok a čtvrt určitě nemocný 😉

hancazivocich
1. lis 2010

@anta - u nás probíhá pokus o uspání. Kika má teploty i u zubů, u rýmy - u všeho. Dr. mi dycky tvrdí, že u zubů nemůžou bejt 39, u rýmy nemůžou bejt 39 a tak proč je teda má?

Nejhorší je, že se ulítá, pak sundává čepici, bundu - venku... Mě z ní klepne... Asi zkusím ten hlíváček - jak o něm mluví kamarádky. Jo a prosím, prosím - nějakej teploměr pro malý ďáblíky? Kikouš je změřitelnej jedině, když má náběh na 40tky.. To je jak hadrová panenka. I s 39tkou lítá... A náš digitální je kaput - blbne, klasickej nevydrží... Čelovej - má cenu koupit? Poraďte mi aspoň nějakej dobrej digitální - nebo nějakej, se kterým jste spokojené?

gina333
1. lis 2010

ahojte 🙂

ja som bola od vcera bez netu 😲 islo ma porazit, nastastie uz my funguje. 🙂 🙂 🙂 Rano prisiel MM domov tak sme zase komplet rodinka aspon na chvilu. 😵 😵 😵 😵 Vonku je krasne, dnes nas zase caka cintorinova turistika 😀 ale ked je pekne pocasie ani my to nevadi.

@hancazivocich : rychle uzdravenie prajem tvojej babike. 😉

@prchalka : krasne fotky, Cori je ako babika v tej velkej posteli. 🙂

@ined77 : pekne brusenko, ruzove vecicky boli moje, a neprestala som ich nakupovat dodnes. 🙂

anta
1. lis 2010

@hancazivocich - no já ti holka neporadím, protože Honzík si v klidu teplotu změřit nechá. Nejlepší by byl takový, jaký mají v porodnici, jak se to strčí do ucha a je to, ale nevím, jestli se vůbec takové prodávají, ale ten by se mi fakt dost líbil 🙂 Ale to je zvláštní, že má Kikouš takový teploty vysoký, no to bych se teda taky pídila, čím to může být 😕

hancazivocich
1. lis 2010

@anta - ale některá z holek tu říkala, že ty horečky měly u zubů ještě vyšší... Neděs mě - fakt.... ☹ Ona bude v tomhle asi po tátovi - ten to má taky tak... Když padne, tak pořádně a se vším...Jako - ty teploty měla jen u zubů - ne u všech, ale u jedničky a u čtyřky? a u rýmy.. A u šestky... Některý zuby šly relativně ok..

anta
1. lis 2010

@hancazivocich - nene, děsit tě samozřejmě nechci, to v žádném případě, jen bych se prostě pídila no a taky by mi to bylo divný a to ti dr. na to nic neřekla? Ani neposlala na nějaké vyšetření? To je divný, že jí to přijde normální...

prchalka
autor
1. lis 2010

My jsme měly u té brutál rýmy na konci září taky určitě 39 v noci a taky jsem nechápala!! 😕 Možné to tedy zřejmě je!
Někdo je na ty teploty a někdo ne. Já je nemívám, ale když mám 37, tak už jsem mrtvá, 40 bych si u sebe vůbec nedokázala představit 😝

gina333
1. lis 2010

@prchalka : ja toez nemavam teploty, a nastastie ani Nati neteplotovala nikdy. 😉 Sophi mala najviac 39°C pri zapale mocovych ciest. 😒

Uz spinka, rano vstavala zase o 5:30, zatial zmena casu u nej nehrozi, vstava rovnako skoro a ja som tak dufala, ze bude spat o hodinu dlhsie. 😠