Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
29. kvě 2011

Dobré ráno,
včera poo se zase vzbudila po hodině a kousek, myslela jsem, že bude vstávat a pojedem na tu oslavu, ale chtěla zase spát, řvala, vstávat nechtěla 😒 ☹ Tak znova usnula a vstávala až ve 3h. Ale ve 21h už pak naštěstí zase spí, tak to je fajn (narozdíl od hanca) 😝 Noc bez buzení 🙂

gina333
29. kvě 2011

ahojte 🙂

vcerajsi den dopadol uplne super. 😵 😵 Kedze lialo a bolo strasne zatiahnute s uspavanim som problemy nemala, spala uz od 12:00, do 13:30, a potom sme sli oslavovat. 😉 Bolo nas asi 20, Sophi bola najmladsia, ked rocneho krstneho syna neratam, ale davala teda tie deti do poriadku statocne. 🙂 Nahanali sa, mali kopec hraciek, takze bola vsad stredobodom pozornosti, Do 21:00 bola nezastavitelna, rodina nechapala odkial berie tolko energie. 😝 Prisli domov, no kym sa vyrozpravala a zaspala bolo skoro 22:00 hodin.Aj ja som uz uplne fit, takze som mohla jest a pit dosyta. 😉

anta
29. kvě 2011

Ahojky holky, vypadl nám internet a já ho nahodila, dosud nevím, jak se mi to povedlo. Jinak Honza dva dny nespal, dnes od 5,45 hodin vzhůru, už tato rozházenost spacího typu trvá 14 dní, je to docela drsný, panč celé dny nespí a je schopný strašit od 5, což jednoho unaví, že? Ale snažíme se to s mm brát sportovně. Zavedli jsme doma pivní pátky, což je fajn, že se člověk těší, že harant zaleze do postele a šup jedno chlazený do ruky a už se jede 😀 😀 😀

anta
29. kvě 2011

Holky, dítě si odneslo vidličku, že bude papat, pak se vrátilo, že jí nemůže najít, tak říkám:"to není možný", no pak jsem po hodině hledání zjistila, že to možný je, koukněte, kde skončila (zapíchnutá ve svetru přehozeném přes židli) 😀 😀 😀

seeweed
29. kvě 2011

@hancazivocich No uz som rozmyslala, ze mozno je len proste uz starsia a je jej priskoro chodit spavat o 8mej. Ale dnes sme ju totalne ustvali, cely den nejaky program, a uspavania vratane rozpravky trvalo pol hodinu 🙂 Normalne sa sama o pol osmej vypytala spat, snad historicky prvy krat,hehe. Akoze tak o hodinu je urcite hore zase a docupka ku nam do spalne, ale aj tak sa tesim, ze takto skor zahajala. Uvidime, aka bude noc a ci potom zase nebude budicek o 5tej. 😖

gina333
29. kvě 2011

@anta : zeby nova moda? velmi prakticke 😀

Dnes som este stale grogy z tej oslavy, a to sme poo boli v meste, dnes tam mali policajti a poziarnici svoj den, takze bolo sa naco pozerat, Sophi sme kupili krasny balonik s oblubenou Minnie. 😵 😒 uz konecne spi, idem este k telke.

Pekny vecer vsetkym. 😀 😀

prchalka
autor
30. kvě 2011

Dobré ráno,
u nás jedno bůzo, jinak v pohodě a vstávačka sama od sebe v 6. Zato já jsem se dneska nemohla probrat a docela chápu, jak se to dítě cítí po probuzení a proč furt řve 😔

anta
30. kvě 2011

Ahoj holčiny, dnes na mě dítě houkalo už v 5,20, ale naštěstí ještě usnulo, tak aspoň že tak. Odpoledne jdeme do školky i s mm, abychom se dověděli provozní informace, tak jsem zvědavá 😉

lehna
30. kvě 2011

ahoj holky,
u našich se ještě dá připojit, tady se bude dělat jen topení až v pátek.
Nastaly nám u bourání krapet komplikace, zeď,která neměla být nosná se zdá nosná být, jelikož nám málem spadl strop na hlavu. takže se bude stavět znova(ta zeď) jinak teda zatím vše v pohodě, Pipa by jim samozřejmě nejradši pomáhal,že..
Noci tady, ale jo, spí celou noc,ale budíčky má teda dost brzy, mezi 5-6, jen včera 6.30. dneska přesně v 6, jak viděl dědu, že ještě neodešel do práce,tak se mu hned pověsil na krk a že jde s ním ven na králíčky a slepičky 😀.

tak od nás zatím tak 🙂

hancazivocich
30. kvě 2011

Dobré ránko,

@seeweed - na totální uštvání taky bacha. Není nic horšího - než přetažený dítě! To už jsme tady taky zažilly.. Tuším já a Lehna?

@lehna - ehm - u nás má teda stavebku můj muž a u jeho šéfa taky dělala maník, co předělával byt a odpálil dvě nosný zdi.. Poznal to podle obrovských prasklin ve stropě.. Ale klidně si odjel do práce .. Šéfa to vyděsilo a poslal ho domů - podpírat..
To není žádná pr... Proboha - to vám jako bourají zedníci a nepoznají to? Docela o ústa...

@anta - vidíš a věci jako záhadně přemístěné vidličky apod my máme na denním pořádku.. Minule zabodla propisku do dírky v peříňáku - tak trčela ven..

Jinak včera nic moc - chytli jsme se s MP... O blbostech - jak jinak.. Jeli jsme na chatu, cestou jsme se dozvěděli, že tcháni nebudou, ale nechali nám tam nádobí z jednoho dne a máme ho umýt. No, nádobí ve dvou obrovským škopcích - asi tak ze dvou, třech dní - podle hrnků a tak.. To už jsem byla mírně nakrknutá, protože je to tak pokaždý. Tchýně nesnáší mytí nádobí - doma má myčku.. A pokaždý tvrdí, že je to jen pár kousků...
Pak to prostě jelo - malá se tam dvakrát počůrala, muž udělal scénu - že mu to dělám schválně - že doma s ní jdu i ven a vydrží a tam jim to poch...nebude. Přitom jí převlíkám já a počůrala se jen na dlažbě... Tak dostala plínu.. Pak tam bylo asi 17 stupňů - v chatě, pořád větral, mně byla zima, i na uspávání se mi zdálo chladno.. Jenže - mně jak mrznou nohy...
A meju nádobí, dělám jídlo, cokoliv - a malá je protivná a visí pořád na mně - místo aby si ji aspoň chvilku vzal - o to mi šlo... Že když jsme doma, tak s ní jde někam ven.. Na tý blbý chatě je vlastně celý den venku a.... Hlídám ji celý týdny, kurňa, tak mi s ní mohl pomoct aspoň tam,ne? A když je ubulenec, tak ji ještě provokuje a víkend se prostě nesl v uřvaným stylu.. Tak mi to prostě bylo všechno najednou líto a bouchlo to.. Když vstala, tak jsem řekla, že začnem balil - že mě čeká doma kupa práce a to ho naštvalo... I tak jsem tu lítala do 22.. On si jel k rodičům - chtěl malou sebou, ale nepustila jsem - u jeho rodičů řádí průjem.. Tak tam přece to dítě nepošlu, ne?

lehna
30. kvě 2011

@hancazivocich - mno, MM má vystudovanou stavební průmku a taťka je zedník ,jakože tradice v rodině(děda mistr zedník), ale taťka zedník studovaný není ,je geodet,ale v zedničině mu věřím. Jak procházeli plány a kdesi cosi, jak je to patro přistavěné,jak to děda postavil atd, tak věděli,že ten strop musí podložit,aby náhodou nespadnul, a podepřít pak a zazdít do něj železné ička. jenže jak se to odbilo zpod toho stropu, tak se to prohlo a nahoře se podlaha prohla o skoro 3cm dolů. podpírali to znova a víc, taťka dozdí zeď znovu , strop se zvedne o ty 3cm, hodí se ička a bude to o.k. No blbě se spalo ze soboty na neděli..... nervy to byly.
Takové hádky jsou i u nás ☹.....
a hezké botíky, jsem letecky koukla.

anta
30. kvě 2011

Holky, vypadá to, že mi asi táta umře, to je teda síla 😢 😢 Nějak mu vynechávají orgány a i mozek je nějaký špatný, je v polokómatu 😔

hancazivocich
30. kvě 2011

@anta - to mě moc mrzí! Já tady řeším takový kraviny 😔
Třeba to nebude tak zlý! Upřímně se toho děsím ale od začátku, co si řekla, že hrozně otekl.. Játra? Slinivka či co? Třeba to opravdu dobře dopadne!! Naděje umírá poslední.. Moc a moc držím pěstičky..

@lehna - děkuji za pochvalu - malé se strašně líbí a každému ukazuje..
U nás byla podobná příhoda - nám se zas kouřilo z podlahy - MP při rekonstrukci převrtal a zkratoval kabel a pak ho v klidu zabetonoval a odjel na týden pryč... Mě málem šmejklo - každou směnu v práci jsem trnula, jestli nehoříme, atd..

anta
30. kvě 2011

@hancazivocich - má cirhózu jater a ty žlučníkové kameny se jim nepodařilo odstranit všechny, má tam jeden velký, který nejde laparoskopicky odstranit, jde mu to i na mozek, blbne a říká blbosti ☹ Doktoři ho nechtějí otevírat, aby nedostal otravu krve do celého těla 😔

hancazivocich
30. kvě 2011

@anta - tak za říkání blbostí se na něj nemůžeš zlobit.. Myslíš jaterní koma? Ach jo.... Vysvětlili vám to doktoři? Dá se něco dělat?
Vím, že mi říkávala kolegyně, že borůvky snižují jaterní testy.... Tak pokud může ještě jíst... Samozřejmě se zeptat dr. - jestli může... Už moc asi nejí, viď? Víc udělat asi nemůžete..
Oni se asi bojí celkové sepse a zátěže narkozou...

anta
30. kvě 2011

@hancazivocich - no nejí vůbec, bylo mu v posledních dnech pořád blbě 😔 Tak já se na něj nezlobím, že říká hlouposti 😔 . Já ti ani ani nevím, v jakém kómatu je 😔

gina333
30. kvě 2011

@anta : to je mi velmi luto, s tvojim tatikom, 😲 ja som si myslela, ze uz je z najhorsieho vonku, drzim palce, snad sa to este na dobre otoci. 😒

@hancazivocich : teda ja ani neviem, cim som si vysluzila taku dobru svokru aku mam, z tej tvojej by ma uz davno ranila mrtvica. 😝 Akoze aj keby nechala 2 salky umyt by som to smarila do kosa, aj ked ma umyvacku tak je to hadam normalne, ze si to po sebe umyje. A to este duplom, ked vedela, ze vy na tu chatu po nich idete. 🙄

U nas vsetko ok, dnes odila moja mamina, Sophi spinka, idem sa pustit do zehlenia. 😉

hancazivocich
30. kvě 2011

@gina333 - když mě netrefilo doteď, tak to snad rozdejchám... Jen mě to zbytečně napružilo a nastartovalo na další ,,souboj"
Já jenom nechápu, proč mě to himbajs tak vytáčí...

@anta - to neva - že to nevíš... Uvidíš - třeba se to zlepší.. Tak se držte!

prchalka
autor
30. kvě 2011

Holky, tak jsme chtěli jet odpolko všichni na kola...už jsme v garáži a v tom přijel dávnej kámoš, co už nám ani nepíše a neviděli jsme se snad 2 roky - no pro prachy přijel. Takže mu půjčíme, ale chtěl hned. Tak výlet s MM se nekonal. Vyjely jsme samy a přinesla jsem si z toho pěkný šrámy - odřená dlaň a drsně rameno, to teda pěkně bolí, navíc bonus - odřená i sedajda. Prostě v jedné dost frekventované, ale hrbolaté úzké uličce, kde se vejdou kola na milimetr, jsem jela u zdi, ale protijedoucí prostě jedou a že by se uhnuli nebo zastavili, když se sedačkou se na hrbolech nejede nejlíp... kulový, tak jsem to zabrzdila o velmi hrubou zeď - ramínko do krve. No ještěže tam čorí neměla ruku, to by bylo 😖

anta
30. kvě 2011

@prchalka - tý voe, ještě že jste se nezabily 😒 Chuďátka, koukejte se vyléčit rychle 😒
Večer mm vymyslel pro Honzíka, pro mě a pro sebe dobrou indiánskou přezdívku. Takže - maminka - stará konzerva, tatínek - starý konzervant a Honzík - plechovka (překlad plechová huba) 😀 😀 😀 Byli jsme také na té informační schůzce ve školce, Honzíka školka moc okouzlila, jen jsme tam vlezli a už jsme o něm nevěděli, fakt dobrej, vařil si tam, telefonoval tam 😎 😎 😎 a pak mi říkal, že volal dědovi, aby se uzdravil ☹

gina333
30. kvě 2011

@prchalka : takych kamaratov veru nemusim. 😲 My sme naposledy pozicali peniaze mojej sestre, dodnes cakam, ze mi ich vrati, uz ked sa rozhodnem, ze si ich od nej vypytam, tak mi kazdu vetu co si telefonuje zacina tym, ze ako su na tom zle. Uz ma to vazne stve, hanbit by sa mala ona, nie ja. 😒 A co sa tych bicyklov tyka tak ja na sport moc nie som, ani ma to nelaka, proste sa bojim, nastastie ste obe zive a zdrave.

Dnes cele poo sme stravili na zahrade, bolo fajn, ja si tam super oddychnem, nemusim robit nic a Sophi sa sama krasne hra. 🙂 Posledne dve noci musim lezat vedla nej kym zaspi, nastastie netrva to dlho. MM sa uci s Nati, ja si idem trocha zasurfovat. 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
31. kvě 2011

Dobré ránko,
noc ok - teda u dítka.. Já tak nějak nespím... čumákuju a přemýšlím...

@prchalka - u nás by Kikouše asi musel vézt tatínek. Nejsem si jistá, jestli bych si troufla... Páč s její vyřídilkou a zvědavostí..
Jinak kadění zvládáme do nočníku, čůrání přes den doma tady ok, venku - když má plínku, tak vydrží, bez plínky je to problém...
Akorát na kadění potřebuje klid - to už jsem zjistila. Když nejsme doma, nebo je u nás někdo na návštěvě, tak začne kňourat... Pak - až je klid, tak maminko - honem kadit.. Bobek! Akorát musím hlídat - protože jde několikrát po sobě....
Mám celkem nervy z dovolený na CHATě tam... Jak to tam bude probíhat. Jedem snad koncem června.

prchalka
autor
31. kvě 2011

Dobré ráno,
dneska jsem po dlouhé době zase pěkně přejetá. Buzení někdy ve 2h a ve 3.20, poprvé já, podruhé MM, ale toho nechtěla, takže zase já. Asi se jí něco muselo zdát. Poprvé říkala: "sežraly kočky" - asi jí nebo nevim a podruhé, když jsem od ní odcházela, tak brečela ze spaní "kuličku, kuličku" prostě k ránu byla neklidná 😝 A vstávačka v 5.55, jenže mě přehlídla v ložnici a ječela na schodech. Jenže já ještě zahnípla, tak mě vytrhla. Jako zrovna se mi zdálo, že usnula sama u našich pod stolem...že jsme ji chtěli přenést, ale neměla plínu, tak jsem říkala mamce, ať vypolstruje postel, aby to nepodojila, páč neměla plínu že... A ještě jsem přemýšlela o tom, že se vám musím pochlubit, že usnula sama.. no magor 😅 😅 Ale byl to jen sen, bohužel..
@anta My máme jít taky na schůzku, ale nemusíme snad všichni, ne? S Ju bych to stejně nestíhala, když spí někdy i do 15ti hodin a schůzka je v 15! Stačí, když půjdu sama, ne?
@hancazivocich Když jsem si zkusila ji vézt poprvý, tak jsem myslela, že to vzdám, ale na podruhý ok, jen prostě musí být dobrá cesta a volno kolem! Nikdy nevíš, kdy se ti to dítě vzadu zamele a tebe to vyhodí bokem! No měla jsem zastavit dřív.. 🙄
@gina333 Ani se neptej, kolik mu půjčil, jenže když už řekl, že máme, tak jsem měla říct ne? Ale štve mě, že se ani neozve a pak si rovnou přijede!! Kdybychom aspoň byli v kontaktu občas. Mě by teda bylo velmi trapně. Jenže tušil, že po telefonu by MM odmít, tak přijel rovnou. Podnikaj, nemaj čas, ale na tohle si ho udělal a věděl, kde bydlíme. On to vrátí, ale naštvaná celkem jsem.

prchalka
autor
31. kvě 2011

@hancazivocich U nás při bobku "běž pyč" tak chce být asi taky sama 😒

gina333
31. kvě 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : u nas je nocnikovanie o nahode. Dnes rano tam sedela dost dlho, nic sa nedialo, tak som ju obliekla, vysvetlila jej ze sa ma pytat. O 5 minut mi prisla ukazata kde sa vycikala na zem. Prezliekla som ju kym som rozvesala precikane veci zasila sa do prasovne a vykakala tak som ju prezliekla znova. 😲 Takze je to beznadejne. Ona pekne povie kde ma cikat, kakat ale nerobi to tam. 😠 Na dovolenku sa chystame tiez, vobec to neriesim, bude mat plienku, predsa nemoze curat po hoteli alebo po meste kde sa jej zachce. 😉

hancazivocich
31. kvě 2011

@gina333 - to o dovolené to prostě nechci zkazit! Vím, že kdyby dostala znova plínku, tak jsme tam, co jsme byli.. Buď musím doufat, že do té doby budem bez plínky (haha), nebo já prostě nevím.. štve mě to... Kdyby jsme byli na chalupě, tak je každýmu uplně jedno, kde čůrá - jednak tam je všude lino a jednak to tam nemají jak v ... muzeu - tzn. zákaz dotýkati se exponátů 😀

anta
31. kvě 2011

Ahoj holčiny, tak dítě dneska houkalo zase v 5,15! Vážně už je na přes prdel 😝
@prchalka - můžeš jít sama, určitě 😉

hancazivocich
31. kvě 2011

@prchalka - právě - že já taky na ní nesmím koukat a u nás se říká - běž někam pryč....
Na druhou stranu - mně by to taky nešlo, kdyby na mě někdo čučel 😀 a eště mi ,,fandil" 😀

hancazivocich
31. kvě 2011

@prchalka - jsi dobrá, já na kole dost často házím tlamoše sama, nedokážu si představit s dítkem. Láká mě to, ale... Když vidím ty lidi kolem, malou, apod... Tak radši néé.

gina333
31. kvě 2011

@anta : take skore vstavanie by som asi nerozdychala, ved vy mozte vyprevadzat banikov do prace. 😝 😉