Vysoké horečky. Zuby?

me_druhe_ja
21. bře 2022

Dcera (13,5m) má od pátku vysoké teploty - 38-39C. Nemá to teda nonstop a paracetamol/ibuprofen vždy zabere. Třeba včera v noci spinkala úplně krásně bez teploty, ráno kolem 9h měla 37,8...dala jsem paracetamol a pak byla úplně OK celý den. Až teď kolem 17:30 najednou bum a 39C. Podotýkám, že má zatím jen 3 zuby nahoře, jinak nic. Dolní dáseň celá nateklá už dlouho. Má rýmu snad věčnost už, ale žádná hrůza už. Kašle, ale to už pomalu taky odeznívá....Byla jsem s ní dnes u Dr s na nic nepřišla: poslech OK, uši OK, krk OK, břicho OK....🤷 Nic mi vlastně neřekla...Už jsem z toho trochu nervózní... Může to být fakt od zubů?

leymea
22. bře 2022

@tahejhula taky zalezi jaka se tam najde bakterie. Na nektere jsou opravdu jen nitrozilni atb (dle nasi doktorky).

leymea
22. bře 2022

@me_druhe_ja tak jak to u Vas vypada?🍀

tahejhula
22. bře 2022

@leymea no jistě, multirezistentní bakterie známe, přesto jsme tam nikdy nebyli týden.

me_druhe_ja
autor
22. bře 2022

@leymea V noci měla horečku zase, někdy v půl druhé. Dostala ibuprofen...dlouho nemohla usnout....:( Ráno dobrý, ani ne 37....teď už zas skoro 38....volala jsem k doktorovi... resp přítel, aby to vysvětlil pořádně...nikdy nemluvis přímo s dotkorem, ale se sekretariátem...ta si to všechno napsala a že se zeptá Doktorky a jestli jako máme přijít, že kdyžtak zavolá....zatím nic...teď se mi povedlo odchytit čůrání do sterilního kelímku na curani....má to teda tmavý takhle....:/ Přítel s tím jede do lékárny a. Uvidíme jestli nějakej proužek nebo co....

Nevím, co víc mám dělat....:(

lilian2111
22. bře 2022

@tahejhula Taky ne, my vždy pár dní než se přešlo na sirup a kleslo crp. 👍🏻😊

lilian2111
22. bře 2022

@me_druhe_ja Uvidíš co ten papírek, snad to bude dobré 🙏🏻

nikishkaaaa
22. bře 2022

@me_druhe_ja jste šikovná, držte se! Vím, že je to náročné, ale dcerka Vás teď potřebuje 🙂 moč zkontrolujete pomoci paírku, pokud tam bude bílkovina, leukocyty a krev je to zánět, jinak ne a lékař se jistě taky ozve, přece Vás nemůžou nechat tak dloujo v horečkách 😪

tahejhula
22. bře 2022

@lilian2111 jistě, dnes je přístup takový, že se doba hospitalizace zkracuje na nejnutnější minimum. Nebo by být měl.

tahejhula
22. bře 2022

@me_druhe_ja zkus nesrážet moc brzy, ideálně ne dřív, dokud teplota není nad 38,5°C.

ajja87
22. bře 2022

@me_druhe_ja uvidis co ten papirek, at je holcice brzy líp🍀🍀🍀

me_druhe_ja
autor
22. bře 2022

Dělala jsem 3 testy a pozitivní 100% na nitrity, trochu krev a asi bílkovina. Leukocyty negativní. Každopádně znovu telefonát, znovu čekáme.... Mezitím zas horečka....sirup odmitla, vyblila ho...tak jsem dala čípek.... nejraději bych ji sbalila a jela na pohotovost....ale jsem už sama.... zkoušíme sehnat exsousedy na hlídáni...ale kdyby mohli, je to nejdřív za 45min....

me_druhe_ja
autor
22. bře 2022
leymea
22. bře 2022

@tahejhula ja s tim zkusenost nemam. Jednou jsme byli v nemocnici pro podezreni ze zanetu ledvin, ale nepotvrdilo se to. Pak jsme museli delat kontrolni odbery moci, ale nedarilo se nam ji mit cistou (pritom v nemocnici byla moc v pohode). Nakonec mel bakterie pod predkozkou, dostal framykoin a pak uz moc negativni. A prave jednou mi do telefonu rekla, ze tam nasli bakterii u ktere je nutna hospitalizace a nitrozilni atb po dobu 10 dni. Tak jsem pochopila, ze asi ne vsechno se da lecit doma, ale jak rikam, zkusenost nemam (nastesti).

tahejhula
22. bře 2022

@me_druhe_ja krev a bílkovina je tam prostě i při horečce. Nitrity ne.

tahejhula
22. bře 2022

@leymea čtyři dny, déle nikdy. Kontaminace je problém, proto se má testovat vždy střední proud po umytí. U holek je kontaminace častější.

leymea
22. bře 2022

@me_druhe_ja ja se v tomhle nevyznam ☹
@tahejhula jo, uzili jsme si s tim, jesteze doktorku napadla ta predkozka a pak uz dobry.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula krev je přítomna při horečce? :O to slyším poprvé, dle mě značí zánět. Bílkovina při teplotě bývá

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa ano, krev také, dále například ketony.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@me_druhe_ja co já vím, jsou li pozitivní nitrity, je vysoká pravděpodobnost moč.infekce, k tomu krev, já bych věřila infekci, ale nejsem lékař.

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa zároveň jsou při infekci vždycky přítomné leukocyty.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula nevím, zda vždy, ale často ano!!!
Toto mám z netu:
Platí ovšem:

Jsou-li pozitivní nitrity, je močová infekce téměř jistá (specifita > 95 %). Poměrně často ale při močové infekci nitrity zůstávají negativní (citlivost kolem 50 %).U 98 % močových infekcí je pozitivní alespoň jeden z parametrů hematurie, leukocyturie, nitrity, proteinurie [3]. S výjimkou nitritů je ale nález často vyvolaný jinou příčinou a infekci močových cest je proto nutné potvrdit dalším vyšetřením (mikroskopicky a kultivačně).

Vyšetření sedimentu

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa ano, ale při dodržení sterilního odběru moči.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula opravdu nejsem lékař, jen lékárník na mateřské :D ale ještě jsem se s tak vysokými nitrity bez infekce nesetkala 🙂 ale leukocyty bych při zánětu také čekala vysoké. Každopadně bych vzala moč k lékaři 🙂

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa já ano a ne jednou. Dokonce i s hodně vysokými leukocyty ačkoli infekce nebyla.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula v pořádku, já se nehádám 🙂

tahejhula
Autor odpověď smazal
Zobraz
me_druhe_ja
autor
22. bře 2022

@nikishkaaaa já taky....sousedka je na cestě, aby pohlídala staršího....pojedu s ní na pohotovost....úplně horka, mrtvá, usnula....:(

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula to jako vážně???? :-O to snad byla ale moč brána z nočníku z neomytého genitálu?

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa no to skutečně nebyla. 😂 Kriste pane. Ale docela by mě zajímalo, proč tě totéž nenapadlo u autorky dotazu, ale u mě.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula autorce jsem radila omýt genitál a sama píše výše, že odebirala do sterilního kelímku