Koukání, ukazování a sahání na bříško :/

dadaamstaff
26. čer 2016

Ahojky tehulky,

mam otazecku. Nevim, zda se mohu povazovat za divnou :( Jsen hrda, ze cekam miminko a ze uz mi roste brisko, ALE...vadi mi to koukani od lidi na ulici, v obchodech a vsude jinde. Take takoveto. Ukaz brisko a pohladit apod. :/ Ma nektera z vas stejny "problem"?

lusesita25
26. čer 2016

Me zas neprestane udivovat kdyz na me v MHD, kouka dam priklad 5lidi, ze sotva stojim, ale nikdo z nich zadek nezvedne a nenabidne mi misto. Hlavne ze na me koukaji celou 20minutovou cestu autobusem.

bajarys
26. čer 2016

Zatím na mě nikdo nešahá, ale asi mi to bude vadit, pokud někdo bude chtít. Nemám ráda blízký kontakt s cizími.

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

To zirani je strasne. Jak reknpu ukaz brisko tak ukazu a hned schovam. Jsem za nej rada, mozna je to tim, ze se s tim setkavam poprve :/

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@lusesita25 Tak to ja ted poustim i tehotne ve vetsim tt, rada si sednu, ale zase to ustojim vic, nez maminka ktera ma par tydnu do porodu.

g_m
26. čer 2016

@dadaamstaff Já to teda neřeším. A dívání se je prostě normální. ty když vidíš těhotnou, tak se jí díváš jen do očí nebo na tvář? To je klasika, člověka prostě upoutává to, co je jiné, což je i to těhu břicho. A já jsem se na dobu, kdy budu hrdě vystavovat bříško, těšila, takže to vůbec neřeším.

yelowangel
26. čer 2016

Mě na břicho sahala jenom skorošvagrová a to mě nevadilo, navíc se vždycky zeptala jestli nevadí. Ale spíš mě vadilo takový to pokradmý nakukování do kočáru a minulý týden jsem myslela že jednu ženskou snad plesknu. Malýho mám už ve sporťáku a parkovala jsem ho k lavičce abych ho mohla nakrmit a vedle stála jedna ženská staršího ročníku. A ta nic že by něco kvákla nebo nějak zaregistrovala že tam jako jsem s ním, natož aby se zeptala a normálně hned k němu a začla ho chytat za nožičky. Docela mě tím vyrazila dech a než jsem ho zas lapla a stihla ji sjet co to jako má být koukla na mě, viděla že asi hodně přepískla a zmizla. Jako něco jinýho je když to dítě samo přiběhne a vím že tam má rodiče a vím že tohle je normální a není na tom nic co by mě mělo vadit ale aby mě někdo neznámej šahal do kočára na dítě a ani nebéknul, prostě totální ignorace, to je fakt moc.

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@yelowangel tak to vam rozumim, to by mi taky vadilo. Ja se divim, ze to ty lidi napadne takhle nekomu sahat do kocarku.

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@g_m kouknu se a staci mi na to par vterin, ale to delsi koukani je hrozny :D

bartovka83
26. čer 2016

Mě koukání na bříško nikdy nevadilo, byla jsem na něj hrdá. Nikdo cizí mi na něj naštěstí sahat nechtěl a pokud se někdo z blízkých zeptal, tak mi to také nevadilo. Ja mám teď tehu kamarádku (velmi blízkou ) nedávno jsem se ji ptala jestli si mohu sáhnout jak malý kope. Bylo to hezké, obě jsme se smaly, jak bříško hezky poskakuje. Ale jak říkám, jsme si hodně blízké, tak je to asi něco jiného. Mě spíš vadilo, když se mi někdo vrhnul uz k narozenemu miminku a chtěl mi na něj smatlat (chytání za ručičky, nožičky ) na to jsem byla alergická.

hanih
26. čer 2016

@dadaamstaff Koukání jsem ani moc neregistrovala, sahání na břicho už bylo horší, to mi nevadilo jen od velmi blízkých lidí a od rodiny.
@lusesita25 To je dobrý, že koukají 🙂 Já měla zkušenost takovou, že jen jsem nastoupila, najednou všichni viděli něco zajímavého venku za oknem, a to i v metru, a velmi nápadně tam koukali. Já teda měla nizký tlak, takže jsem se stát bála. Vždycky jsem si našla nějakého chlapa, stoupla si nad něj a požádala ho, zda by mě pustil si sednout 🙂 Na žádost nikdo neodmítl 🙂

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Toho se trochu bojim, ze budu takova ta mama, ze to je moje :D u rodiny mi to nejspis vadit nebude, ale u tech vzdalenejsich pribuznych mozna ano. Takoveto pusinkovani apod :/ i kdyz mi znama rikala to uz je stara pani, ze cizi lidi miminka nemaj pusinkovat ani babicky, jen rodice 🙂 nevim co je na tom pravdy

mr_falko
26. čer 2016

jasne, ze jo.....cumej,okukujou atd....sahat si necham jen od kamaradek. Sahnout mi na brisko nekdo cizi, tak ho sejmu

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Tak to me na nej cizi nesahal, ale stejne mi to prijde zvlastni :D

micaella23
26. čer 2016

To je podle me stejny, jako kdyz se divas kolem sebe a najednou ti nekde uviznou oci, me teda obcas uviznou take na nejakem tom pupiku, nebo taky na muzskych kdyz to maji v jeanech spatne ,,srolovany,, lidi podle me nakukuji nechtene, ale chapu ze to muze vadit, jinak sahani na bricho jsem nenavidela od kohokoliv, brrrrrrrrrr

katie87
26. čer 2016

Vadí mi i pohledy, natož aby na mě někdo sahal a to bez rozdílu jestli je to rodina nebo lidé na ulici.
Mám prostě pocit, že je to intimní a soukromá záležitost a nejsem ten typ co by vyžadoval pozornost a obdiv. V rodině se setkávám spíše s neg, reakcemi a nepochopením. Už mi bylo řečeno, že nejsem normální ženská, že každý jiná o tom chce pořád mluvit, něco rozebírat a bla bla bla.

veraga
26. čer 2016

@dadaamstaff Ocicmávat mi dítě nějaká cizí huba, tak takovou schytne, že už se neotevře. Tohle se fakt nedělá. Moji malou nepusinkuje ani moje máma. Sama říkala (je zdravotník), že bakterie jsou přípustné pouze ty z úst rodičů. Tedy u těch nejmenších mimin. Pokud pominu hygienické hledisko, nepřijde mi to ani společensky vhodné. Polibky jsou dle méno intimní věc, která by se měla dít pouze v kruhu nejbližších.

Okukování těhotenského břicha mi nevadilo. Já naopak z viditelného těhotenství těžila. Lidi mě pouštěli ve frontách, byli takoví hodní na mě. Jeden chlápek na benzince mi dokonce chtěl natankovat (nádrž 😅), abych tam prý nečichala ty výpary... Asi mi s břichem rostla i svatozář nebo co. 😅

Jo a šahat krom blízké rodiny a kamarádek naštěstí nikdo nechtěl.

prostejina
26. čer 2016

Mám břicho strašně malinký, ale mám a taky mi vadí, jak lidi cuci - ale to proto, ze vypadam hrozne mlade (chtějí všude obcanku, nikdo mi nevěří, ze jsem vdaná, v práci si mysli, ze jsem na praxi,...) a koukaki na me buď starší ženský, nebo mladý holky. Ty starší ženský dokážou koukat tak zle, ze i můj manžel si toho všiml. A mladý holky o mne začnou mluvit, i když vedle nich stojím a vůbec jim to není blby. Někdy se mi chce brecet, když slyším ty kecy. Pak na me začali civet chlapi, ale to kvůli úplně něčemu jinými :D mám prsa o dvě čísla větší :D

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@prostejina No me taky prijdd, ze koukaji tim, ze mlady lidi a uz maji deti. Pritel vypada take mlade a ja tou mou vyskou a celkove take. A neni to nic prijemneho. Ja teda zadne narazky neslysela.

A prsa no. To ja je mam vetsi taky, pritel je nadseny a okoli mi neprislo, ze by chapi cumeli, spise ty starsi damy :D

andreaandrejka
26. čer 2016

S timhle problem nemam. Kdo chce,at kouka. Na brisko mi zatim nikdo sahat nechtel,jen segra,nevadi mi jo,ja na jeji pred par mesici sahala taky 🙂

prostejina
26. čer 2016

@dadaamstaff manžel tuhle vezl kočárek s neteří a nějaká babka na něj začala nadávat a prskat a kroutit hlavou :D

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

:D hezky, pritom do toho vsem muze byt prd. Oni vas nezivi. :D

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Ale setkala jsem se i s pani, kdyz jsem byla se znamy dcerkou v zoo, ze mi rikala vy mate ale krasnou holcicku. To bylo takovy na jednu stranu hezky ;)

prostejina
26. čer 2016

To jo 🙂 já seděla ma zastávce a mela v ruce tel a přišel ke mne starý pan a povídá "telefonujete za nim do bříška?" a bylo to cely roztomilý, ptal se kdy čekáme, co čekáme, na jméno... 🙂 ale ženský se s tím nemůžou nějak smířit :D

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Opravdu zalezi jen na lidech 🙂 Mozna je to tim, ze si treba rikaj mlady nechtej makat tak si delaj deti :/ je to strasny teda prirovnani. :/ A kdo vi, kde je pravda. Prace mi nevadila 🙂

lusesita25
26. čer 2016

Ja bych sla do prace hned teda 😀

pakra
27. čer 2016

Mě to taky vadí, stalo se mi zrovna o víkendu. Mezi pár lidmi co znám, bych to přežila, ale "uka jaký máš už břicho" kde je u stolu dalších 10 neznámých lidí, mi bylo hodně nepříjemný. Také nevyžaduji pozornost jen proto, že sem těhotná a nebaví mě pořád s káždým řešit jen to.
@katie87 nejsi divná, jen asi taky jiná :D u mě je to ani nepřekvapuje

dadaamstaff
autor
27. čer 2016

Tak aspon nekdo to ma stejne :D

bubinko1506
27. čer 2016

pozeranie mi nevadi, ale vadi mi obchytavanie ci uz od rodiny alebo znamych. cudzi si zatial nedovolili 🙂
a dost ma vytacaju otazky od mojej mamy - kolko si pribrala? nemas nejake male brucho? a drzis sa - to akoze fakt kvoli tomu, ze cakam dvojicky, musim vyzerat ako velryba?
a v mhd sa niekedy citim, akoby som bola nejaky parazit - akonahle nastupim do plneho autobusu, tak odrazu vsetci zacnu obdivovat krajinu za oknom alebo sa hrat s telefonom

vafle
27. čer 2016

Dostala jsem od muze tehotensky pas s napisem dont touch..citim to stejne kdo mi ma co sahat na bricho

micha2105
27. čer 2016

Zrovna o víkendu jsem řešila úplně stejný "problém". Byli jsme na akci, kde bylo fakt hodně lidí, všichni koukali, nebo měli připomínky, jaké mám břicho malé / velké a chtěli si sáhnout. 😖