Je tu někdo, kdo má velké bříško už v 7tt?

trchalikovajana
16. únor 2017

Ahoj tehulky , je tu někdo kdo ma velké bříško už v 7tt? Čekám druhé miminko. U prvniho tehu jsem měla bříško snad az ve 3-4mesici. A nyní mám už velké bříško jak 5mesici a není to jídlem....
Tak me zajímá zda je to normalni😀 a zda se tu najde někdo podobně jako ja😂

zarych
16. únor 2017

Myslím, že to je normální. Známá to taky tak měla. A já si pořád říkala, proč ještě neřekla svému synovi, že bude mít sourozence? (byla dříve fakt hubeňoučká, a najednou buben)...a po nějaké době jsem zjistila, že ještě není ani na konci 3.měsíce :D...ale pak se ji to jako kdyby zastavilo a rostlo už normálně 🙂

trchalikovajana
autor
16. únor 2017

@zarych Děkuji 🙂 ja už se viděla jak mám 150kg 😂 u prvního jsem mela pres sto... A bříško tak pro dvojčata.....tak snad se to stopne 🙏
Já to nemůžu ani utajit😀

monikaa_p
16. únor 2017

Blbost. Embryo má pár milimetrů a to ti velké bříško neudělá. Max budeš nafouklá. Ale plod je opravdu malinkatý.

zarych
16. únor 2017

@monikaa_p plod je malinký, ale bříško může být veliké ...

monikaa_p
16. únor 2017

@zarych Ale určitě není roztáhnuté plodem. Je to jen max. nafouknuté.

trchalikovajana
autor
16. únor 2017

Plodem určité ne to je jeste maličké ale může to byt hormony? Voda?

linee
16. únor 2017

@monikaa_p blbost to neni. U druheho (a dalsiho) je vetsinou vetsi brisko. Je to kvuli tomu, ze po prvni porodu jsou svaly na brichu uvolnenejsi, takze se roztahuji rychleji, nez u prvniho.

@trchalikovajana ale pak se to opravdu spomali. Tedy vetsinou🙂 Jenom ten prvni trimestr je ponekud "rychlejsi" na rust briska🙂)

trchalikovajana
autor
16. únor 2017

@linee super děkuji moc za informaci!!! ❤ to jsem potřebovala vědět .... Přišlo mi to divné... A ze to všichni hned poznají....😀

absintka19
17. únor 2017

@trchalikovajana zase jako kdyz pisete ze v 7tt mate brisko jako v 5 mesici tak to moc 'normalni' neni. I kdyz je druhe dite tak ano byva rychleji videt, ale jen trosku. Zalezi na postave, hormonech, neprimerene zadrz.vody. kdyz tak se poptejte u kontroly 🙂 je lepsi se vzdy ptat lekare, kazde tehu je jine. Ja jsem rada ze moje brisko se objevilo az v 25tt 🙂
Za poptani u dr.nic nedate.

cizinkaa
17. únor 2017

Ja byla na zacatku tehu desne nafouknuta...

linee
17. únor 2017

@absintka19 ano,ale 5.mesic u kazdeho vypada jinak.U nekoho jako v 3.mesici,u nekoho neni temer videt,u někoho jako pred porodem.
Ale urcite za dotaz u ko nic neda🙂)

karlajasmine
17. únor 2017

Mam to tak taky, zadny kalhoty uz nesnesu, nosim elastaky a vypadam viditelne tehotna. Taky by mi lidi tipli 5.mesic. Uz skoro nedopnu kabat, musim nosit hodne volny Ackovy veci abych to aspon trosku zamaskovala. U prvniho tehu jsem taky nesnesla uz kolem 12tt nic krome tehotenskych kalhot, ale ted to zacalo jeste driv. Mam stihle kratke telo a uz u syna se me lidi ptali, jestli cekam dvojcata. Pritom plodove vody jsem mela vzdy primerene mnozstvi a syn byl normalne veliky. Kazda mame jinou stavbu tela.

karlajasmine
17. únor 2017

Ted jsem napr.potkala znamou, je ve 21tt a mela na sobe rifle s paskem. To pro me bylo nepredstavitelny uz kolem 5tt.. bych se zblaznila, kdyby me neco ted rylo do bricha. Dokonce jsem musela v minulem tehu kolem 25tt uz rozstrihat gumy u tehotenskych kalhot a dat si tam volnejsi gumu, nebo zadnou, proste jsem kolem bricha nesnesla absolutne nic, jinak jsem mela pocit ze mi prasknou zada a bricho. Dr. rika, ze to tak nekdo ma a ze je to normalni.

mku
17. únor 2017

Ja od 8tt nezapnu zadne svoje kalhoty, takze nosim tehotenske. Jinak ale v obleceni na me zatim vic videt neni, a to taky cekam druhe. Ale jsem od prirozena velky hubenour a mam -3kg.

trchalikovajana
autor
17. únor 2017

@absintka19 Ano to mám v plánu v pondělí,jdu na kontrolu tak se zeptam....
Ale je pravda ze u prvniho jsem byla velká 😂

trchalikovajana
autor
17. únor 2017

@karlajasmine tak přesně tak jsem to mela u syna 😀
Ale když jsem šla rodit takmjsem mela 115kg a z toho 15kg bylo vody, ke konci tehu jsem se strašně závodníla..... A začínala jsem na 79kg...
To tělo se musím prostě se vším poprat.....

rickym
17. únor 2017

Já měla větší břicho hned na začátku, ale bylo to z toho, že jsem se strašně nadýmala.. pak to zase přešlo..Taky mě strašně brzo byly všechny normál kalhoty nepříjemné.. věčně rozepnuté🙂

lucinka58
17. únor 2017

@trchalikovajana Je to naprosto normální. Já jsem měla i se synem velké bříško (bohužel to bylo druhé úspěšné těhotenství) a nyní ho mám velké už taky od začátku (čtvrté těhotenství) a zatím druhé držící se miminko 🙂 Prostě se ta děloha rychleji zvětšuje - už si to to tělo pamatuje 🙂 Já už třeba teď už v 11tt nemohla nikomu nic nalhávat - prostě jsem si vzala tričko a pěkně se to pod ním rýsovalo 😀

trchalikovajana
autor
17. únor 2017

@lucinka58 Luci také mi jde krásné vidět 😂

lucinka58
17. únor 2017

@trchalikovajana Však to je krásný mít těhotenské bříško 🙂

zmrzlinka
17. únor 2017

Ja jsem u druhého těhotenství mela taky takhle brzo bříško.V devátém měsíci jsem byla jako vzducholoď 🙂

trchalikovajana
autor
20. únor 2017

@lucinka58 jasné 😂jen to ještě chci utajit a už to moc nejde 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru