Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. pro 2011

brý den 🙂

tady to Učíme se hrou, Matematika a Odborníci. Pravidla jsou u mě na blogu 😉

@samkovama ony ty děti se sémanticko-pragmatickou jsou některé dost dobré na jazyky 😉 Jakmile naskočí to porozumění, tak pak docela jedou (pokud je tam vyšší IQ).

dadlenka
30. pro 2011

Dobré dopoledne🙂 Tak hlásím další pokrok🙂 Kryštof objevil staré loutky a už si s nima hraje🙂) Se zvířátkama si tak hrál, ale ty loutky mě překvapily-) A už umí počítat do dvaceti, to předvedl už včera, když tady byla švagrová se švagrem a jejich dětmi, které jsou samozřejmě geniální, oni se vždycky tak nějak s despektem vyjadřují k našim dětem, takže to, že Kryštof není zrovna mluvící génius jim dělá radost🙂 Takže švagr na něj mluví velmi hlasitě🙂 a švagrová ho upozorňuje, že to není jejich chytrá Lenička, takže na něj takkhle nemůže mluvit🙂 Tak jim aspoň Kryštof předvedl, že umí počítat do dvaceti, což teda jejich Lenička neumí🙂 Uffff

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka jj, genialne deti rovna sa genialni rodicia.... genetika nepusti 😎 😎

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka asi si potrebuju na detoch riesich posramotene sebavedomie...

my mame podobne so svagrovcami, ktori maju "chvalabohu deti nadane na jazyky a hudbu" 😉 😉 ...i ked v poslednej dobe svagor je ticho lebo v skole uz nikto nema ruzove okuliare na jeho syna a "nadania" postupne padaju a veru i priemeru uz by bol rad...

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka tu je klasicky predpoklad ze horsie rozpravanie rovna sa horsia inteligencia.... po par rokoch niekedy nastava prekvapenie co z toho "debila" vyrastlo... a geniovia sa zrovnaju do priemeru.

dadlenka
30. pro 2011

@jolinka přesně tak🙂 Jako taky jsem pyšná na svoje děti, ale vykládat rodině jak jsou cizí lidi paf z jejich syna (6), že tak krásně rozumí a nikdy nelže..... 😀 Jejich synovi není dodnes pořádně rozumět, začal mluvit pozdě a pořád má takové to zadrhávací tempo řeči...Když jsme Danečka dali na tu soukromou školu, kde je míň dětí ve třídě, což je opravdu pro něj lepší, tak oni tam byli taky na zápisu a švagr to okomentoval, že mezi debily ho nedá, protože on je strašně nadanej.....chudáci děti

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka myslim ze si uvedomuju problemy svojho syna ale namiesto toho aby ich riesili hladaju niekoho kto je na tom este horsie...stara klasika... ked mne zdochla koza nech susedovi dve 😠 😠 😠

jolinka
30. pro 2011

@jolinka svagrov syn 8 r, zacal rozpravat skoro a nemal problem s porozumenim... pretrvavalo vsak u neho nejasne rozpravanie akoby cez zuby, prilis makci niektore hlasky, slabu slovnu zasobu na svoj vek, hlada vyrazy, nevie pouzit zlozitejsie suvetia, konverzacia je velmi slaba, plynuly prehovor k nejakej teme som este nepocula... ale jasne oproti katike bol hviezda .
mne nejde o sutazenie, chcem aby kati co najlepsie vytazila svoje moznosti, ona je velmi snaziva, to je casto lepsie vychodisko ako tzv. nadanie spojene s lenivostou

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka som si sama odpovedala 😉

dadlenka
30. pro 2011

@jolinka Právě, já se hlavně zaměřuju na problémy svých dětí a cizí, když nechválím, tak ani nesrovnávám a nehodnotím. Bohužel tahle švagrová si nebere servítky - mám známou s chlapečkem s exp. dysfázií - chodí s Danečkem do třídy a švagrová se s ní zná a neustále o tom malým má nějaké připomínky - ve stylu - to je pro normální děti, ale ne pro tvýho Pepíčka, ten malej chodí na flétnu do SVČ (středisko volného času) a švagrová se zná s tím vedoucím a neustále mu rozmlouvala, ať toho malýho tam nebere, že není normální atd.... A ta známá už ji nemůže ani vidět, protože neustále pracují, ona je pyšná za každý pokrok, už jenom to, že je schopen chodit do nějakého kroužku je úspěch a ta káča ji takhle "pomáhá"

sisstin
autor
30. pro 2011

@dadlenka tak to je hustý 😕

dadlenka
30. pro 2011

@sisstin lidská blbost je věčná...přitom ten chlapec je šikovnej, závodně plave...řeč se mu moc zlepšila, ještě ve 4 letech moc nemluvil, teď nemá v pořádku r, ale jinak mluví dobře, sice je plachej, nerad mluví z cizíma lidma, ale jak se rozkouká, už je v pohodě.

jolinka
30. pro 2011

@dadlenka svagrova je dobra krava 😝 😠

dadlenka
30. pro 2011

@jolinka příbuzný si člověk nevybírá😀

samkovama
30. pro 2011

no tak do tých 3-4 rokov vrešťal aj u lekárky, ktorú poznal, resp. ešte sme tam ani neboli, ale ako zbadal, že ideme cestou k lekárke, začal byť nepokojný, plakal a musela som ho nepretržite upokojovať, že všetko bude v poriadku, ale zasa nehovorila som mu, že určite nebude injekcia, príp. niečo podobné, lebo to by mi už nikdy neuveril a nepomohlo by ani trpezlivé upokojovanie. Ale našťastie nebýval a nebýva často chorý, tak sa to dalo zvládnuť 😎 . Neznámu lekárku som upozornila, že je "veľmi citlivý a bojazlivý voči neznámym osobám" (v tom čase sme ešte neboli definitívne zdiagnostikovaní). Niektorí to pochopili, niektorí menej, ale zasa nejaké neprimerané reakcie z ich strany som nezažila, mám pocit, že tí pediatri sú takí otrlejší a trpezlivejší a je fakt, že pomedzi ten Samkov plač boli radi, že sa im ho podarilo vyšetriť 😒 . Ale nasleduje dobrá správa 🙂 . V tých 4 rokoch ako začal rozprávať a stále viac a viac rozumieť, tak problémy s lekármi (ale napr. aj na zápise do školy pri vybavovaní odkladu, u logopedičky atď.) postupne mizli a k dnešnému dňu ( má 6 a pol roka) je to absolútne v pohode a vždy keď prídeme k lekárke akejkoľvek, žiaden krik ani vreskot sa nekoná 😎, naopak kecá a kecá ako u najlepších známych. Je zvláštne, že u lekárov, učiteľov atď. nemá problém, ak začnú rozhovor oni. Asi ich vníma ako nejakú autoritu a je pripravený, že pôjdeme tam a tam a bude sa konať približne to a to. Je to iné ako keď na neho vybafne niekto cudzí v autobuse.

macocha
30. pro 2011

@samkovama no tak to je super 😉

sisstin
autor
31. pro 2011

Ahoj holky,

do Nového roku přeji všem maminkám a jejich nestandardním dětičkám hodně zdraví, lásky a vám holky, hlavně vymluvenou díru do hlavy 😀 😵

sisstin
autor
1. led 2012

Dobrý den,

tak Tygr včera furt chtěl čekat na "ononoj", ale pak o půl desátý vytuhnul 😅 😅 😅 jinak on ted fakt mluví nějak víc a jinak, neumím to popsat...ale jakoby prostě tu řeč užíval složitěji. Není to jenom komentování situaci nebo odpovídání na otázky. Něco jak psala @jolinka , že třeba Kati řešila, že je chodník zkosený pro kočárky atd. Prostě je to takový jiný no...jakoby už ho napadaj takový věci různý a umí to i verbálně vyjádřit 🙂

Jinak s tím obdobím "co to je", máme taky hustý období vzdoru....teda ne jako přímo vztekací, to se nevzteká...ale o všem 100x diskuzuje, všechno neguje atd. Třeba mu říkám, že "nebudeš to vyndávat" a on mi kouká zpříma do očí a řekne "budu" (jinak jsem ráda, že pochopil užití slova budu 😀 😅 ), ale prostě fakt neposlouchá a šíleně se prosazuje.

Ono je takový blbý, že ta období prostě musí jít za sebou, za "co to je" musí přijít období vzdoru...ale běžný dítě to má tak v 15 měsících že...a on k tomu má normální mentální úroven 4letýho děcka, tak to je pak takový zajímavý 😝

dalea
1. led 2012

Ahojte,chvilku som tu nebola,manzel siel sam s Leou k svokrovcom,lebo ja so synom sme chori a vzali aj PC,trebalo nieco nainstalovat(na to mame svagra 😅 ) Lea tam dostala detsky laptop,tak je z toho cela vytesena a da sa na tom aj pekne ucit 😉 A este magneticku tabulu s pismenami a cislami,tak ta sa jej tiez velmi paci 🙂 Inak ja mam taku hnisavu anginu,ako nikdy,chodim ako mrtvola,4 kg dole 😝 Dnes som si po tyzdni uvarila kavu,konecne uz mam na nieco chut 😠 A vsetko dobre do Noveho roku zelam,nech nase deticky cim skor dozenu to,v com trosku zaostavaju 😉 🙂

dalea
1. led 2012

@dalea A vcera,ked sa manzel s Leou vratili domov,tak ona zalomila o 17-tej 😅 a pred polnocou som ju zobudila a sli sme na ohnostroj 🙂 No a potom samozrejme musela ist este pozriet na diskoteku,ako kazdy rok,tam potancovala asi 20 min.,tanecnici sa nasli hned,ked videli,ze sa tam zvrta sama,hned ju nejaki chlapci povykrucali 😅 No a potom pekne domov,este asi pol hodiny pozerala telku a znovu spala az do rana 😀 😉

sisstin
autor
2. led 2012

Bré ráno,

tak Tygr už je ve školce. Včera měl sice tisíc keců, že nejde, že bude doma s babi a s dědou. Ale jak ráno viděl, že doma fakt nejsou, tak šel celkem v pohodě..uf 😀 jinak zatím tam je jen on a jedna holčička, dneska jich tam bude asi málo...tak to aspon bude mít lepší ten první den zase 🙂

dadlenka
2. led 2012

@sisstin dobré ráno🙂 tak na začátek je to určitě lepší, bude mít paní učitelky skoro pro sebe🙂

sisstin
autor
2. led 2012

holky, děláte někdo na bloggeru? Já mám místo některých fotek jen černý obrázky s vykřičníkem...Martina mi poradila, že si mám upravit viditelnost alb na Piccasu, ale stejně to nejde...to je podle mě bordel u nich 😠 prej se to nějak slučovalo všechno nebo co 😠

sisstin
autor
2. led 2012
sisstin
autor
2. led 2012

ehm, tak nic...ted mi jedna dobrá duše poradila, jestli tam nemaj bejt na kulato a maj 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
2. led 2012

tak aspon ty Zámecký schody v podání Tygra 😝

https://www.youtube.com/watch?v=5UeWDAACW_4
jolinka
2. led 2012

@sisstin jo jo.... presne to sa tazko vyjadruje konkretnymi prikladmi ale ty vidis krasne ako dietatu postupuje pochopenie veci a uvazovanie sa stava take bohatsie, viac veci z reality si vsima dokonca ma vlastne napady a myslienky, uvazuje aj o tom co bezprostredne nevidi... 😉

aj ja som mala pocit ze do tych 4rokoch bolo hlavne koment videneho, clovek bol rad za kazde slovo a veticku...teraz sa uz bavime na trochu vyssom leveli.
na Kati teraz strasne vidno ako jej na tych 5 rokov naskocilo porozumenie...ma teraz obdobie skumania sveta, pyta sa, skusa, hraje sa nejak sirsie bohatsie... Sama sa hra "na Logico" ked ho nema pri sebe, tvori si co k sebe patri alebo nejake postupnosti 😉 😉 🙂 🙂 napr. ze Najprv mi doktorka pichla do prsta, potom mi brala krv, potom mi to zaviazala, potom sa mi to vyliecilo ...
ma teraz cez Johi zaujem o pismenka, chce ako ona pisat slova, takze chodi za mnou pyta sa ake pismeno ma napisat a ja jej hovorim pismena pripadne ukazem ako sa pisu a ona "napise" MAMA, KATI, MATI, MACKO a podobne.

jolinka
2. led 2012

@dalea no nasi boli ako minuly rok hore az do polnoci... tusim sa z toho stava tradicia

dadlenka
2. led 2012

@jolinka Kati je moc šikovná, prý hrá sa na logico😀 Kryštof taky ve velké většině jenom komentuje viděné, ale už se i pobavíme, sice o základních věcech - třeba já mu řeknu Kiki, jdeme se koupat a on odpoví Tyty, poupat ne, poupat hají, poupat není, já zase pojď sundáme tepláčky a tričko a půjdeš se koupat a on tataty ne, poupat pápá🙂) Takže ne že bysme nepokecali🙂)ale už se moc těším na ten vyšší level🙂 Kryštof měl taky zájem o písmenka, ale teď je fascinovaný čísly - pozná a vyjmenuje řadu do dvaceti a spočítá věci bez chyb do deseti, možná i víc, nezkoušela jsem, rozliší jedna, deset a sto🙂 Na hravém učení jedem teď pouze čísla - tísa🙂 Kryštof má taky starší sourozence a jsou mu velkou inspirací, i když ne ve všem tou pozitivní😀

jolinka
2. led 2012

@dadlenka no my sme na ten vyssi level nabehli az okolo 4,5 roka, tiez som myslela ze sa snad nedozijem 😉 ked mi nechapala zakladne pojmy typu prazdny plny, hore dole..., ako sa volas? ... tak to tazko podebatit o niecom zlozitejsom...

neviem kolko ma teraz presne Kristof... ale na 4 roky chapala Kati pojem jeden, a vsetko viac ako jeden bolo styri...tot cela nasa matematika 🙂 🙂