16měs. dítě ještě nespalo ani 1 celou noc, zlepší se to?

lucijenkaa
5. lis 2014

Maminky už zase jdu s dotaze,mala ma 16 mesícu a do dneška nespala ani jednu celou noc,furt se mi desne budí nekolikrat za noc,chodím delat mlíko,prebaluju,chovam,včera nešla spat po obede,že sme byly na navšteve,tak sem čekala že usne líp,usnula ale asi 5x za noc byla vzhuru,kdy se to tak zlepší?mela jste to nektera taky tak,že se vam díte stale budilo,pomalu z ničehonic? 😔

gwennie
5. lis 2014

@lucijenkaa ahoj... no tezko rict, kazde dite je jine, nasi znami maji dvoulete, a budi se co 1,5h, druzi znami maji 2,5lete a taky nekolikrat vzhuru, dokonce s nim maminka povinne musi spat v posteli, jinak breci... Chapu, ze je to vysilujici, mi staci par takovych noci, kdyz je mala nemocna a nespi, jsi dobra, ze to zvladas... 😉 😢 Kdyz se probudi, chce pokazde to mliko? Jestli neni problem v tom, ze jakmile ji neco vyrusi ze spani, okamzite se dozaduje mleka, protoze to jedine ji dokaze zklidnit. S tim pak souvisi i to, ze ji navic musis prebalovat, kdyz jeste v noci tolik pije - dalsi "otrava", rozebrani se... Zkus ji nenapadne ty porce mleka snizovat. Ze nedas treba 100ml ale jeden den 60ml, dalsi den zase mene, az zustane jenom na cucnuti, a treba po tydnu odboura uplne. Cetla jsem to v knizce "Kazde dite muze dobre spat".

lucijenkaa
autor
5. lis 2014

@gwennie Moc dekuji za odpoved,jinak ja ji dam rada k sobe do postele ale ona je zvykla jen na svou postýlku,nikde jinde nespí než tam,ani v kočare nikde,takže když ji dam do postele zač ne brečet.Mlíko pije už klasicke kravské,takže ji dam pulku flašky a vypije,kolik vypije takže nevím,už jsem zkoušela místo mleka čaj ale to je zbytečný,neusne dokavad jí to mlíko nedam :( je to dost vyčerpavající,jsem rano tak unavena :( prerušovanej spanek je jako bych vubec nespala.

lucifereeek
5. lis 2014

mě malá spala v noci do 10měsíců uplně normálně v postýlce a celou noc, pak byla jednou nemocná - měla rýmu a od té doby spí jedině u mě v posteli, jinde spát nechce a budí se někdy jen 3x a někdy i 20x (už jsem z toho někdy na nervy) ale nenaděláš nic, někdy mívá i noční děsy nebo brečí třeba hodinu v kuse - poprvé jsem byla vystrašená, protože jsem nevěděla, jestli ji něco je, ale pak se to hodně často opakovalo, říkala jsem si, že asi zuby, ale taky nevím. Holky mi doporučily sirup Sedalia - na zklidnění na noc, takže ho mám doma, a když bude nejhůř tak ho asi zkusím, je to homeopatikum ale i tak je tam, že do 30měs. se mají rodiče poradit s lékařem. Jinak moc dobře vím jak se cítíš, vadilo mi to normálně, teď jsem na víc těhotná, takže ten nedostatek spánku je fakt znát, navíc mi odpoledne už nespí, tak asi fakt nemá takovou potřebu spánku. Pomalu ji chci připravovat, že bude spát sama, ale nevím jak to udělat, večer chce jen maminku a když z postele jdu na wc, tak je to tak 50/50 že se probudí a začne řvát, takže taky nevím, ale budu to už muset začít řešit. 😔

xsenova
5. lis 2014

@lucijenkaa mala bude mat 2 roky a stale nespi celu noc. Uz som si myslela, ze sa k tomu blizime a posledny mesiac opat beznadejny. Podla milionov diskusii online je rada - raz zacne spat 😔 (rada nad zlato 😖)

lucijenkaa
autor
5. lis 2014

@xsenova To jo taky jsem se snažila najít neco co by nam pomohly,už sme premístili postýlku tam a zpet,s plyšakama,či bez,ale nic,je to divný,usína kolikrat tak unavená......aspon kdyby chtela spat s nami v postely,nam by to nevadilo,ale nic,prítel spí i v obývaku chudák :(

xsenova
5. lis 2014

@lucijenkaa ja spim tiez s malou 😀 a draha polovicka v druhej spalni 😀 Objednala som jej vcera vlastnu postel, a idem ju dat vedla svojej a pekne ju tam budem v noci stahovat. Poslednych par mesiacov rada spi tak ze sa na mna vyvaluje, ryje svojimi malymi rucenkami pod rebra alebo ma tapka po hlave 😅 je cas na deportaciu do vlastneho 🙂 mohla by som sa aspon na chvilu normalne vyspat 🙂 napisem ti ci to funguje 🙂

lucijenkaa
autor
5. lis 2014

Snad vam to pomuže,u nas ani tohle nezabere,je od narození zvykla usínat sama,že ji položím do postýlky a odejdu,když jí chci uspavat,bere to jako že si dem hrat a to vím že neusne.Nevím musím počkat no ☹ 🙂 🙂

mandala
5. lis 2014

Já mám všechny děti nespavce, úplně celou noc začaly spát až tak před třetím rokem, do té doby se budily na pití, podle mě je to jen blbý zvyk. Ted u třetího /10 měsíců/ ještě kojím, ale vstávám taky co hodinu, protože si potřebuje zadudat, přitom vím, že hlad nemá. Jinak znám dost takových dětí, které prostě spát nepotřebují. ☹

pavlapl
5. lis 2014

Moje dcera nespí celou noc ani teď a to jí je skoro 8 let. Za celou dobu jsem nepřišla na to čím to je. Ale já se někdy v noci taky vzbudím nemůžu spát a manžel ten se pravidelně v noci budí a nemůže spát.

lucijenkaa
autor
6. lis 2014

damy dekuji za vaše nazory a příspěvky,je to hruza no,kdyby si aspon rekla co chce,,,,,.......

lucijenkaa
autor
13. lis 2014

Maminky mam tu další problem,v noci mi díte spí líp,ale pretala mi spat behem dne ,ne a ne po obede spat,je tu nekterá co jim díte v tomhle malem veku nespalo po obede?

majdula
13. lis 2014

Kukni, treba te to uklidni 🙂

http://www.dojcenie.eu/2014/02/nocny-spanok-bab...

Mne zacali spat kluci celou noc az tak od tri let...

lucijenkaa
autor
14. lis 2014

@majdula teda to je pekný no. :D

berynka
14. lis 2014

@lucijenkaa u nás se už celou noc nespalo přes 20 měsíců 😀 a zatím to ani nevypadá, že by mohlo 😉 . Kdy starší dcera začala spát bez probuzení si vůbec nepamatuju, možná to bylo až tak ve třech letech. Teď má tak hluboké spaní, že ani nezjistí, když jí mladší ségra spí na hlavě 😎 .

Jednou to prostě přijít musí 🙂 !

katyxq
14. lis 2014

@majdula @lucijenkaa a u nás (skoro tři roky) se celou noc stále nespí, budí se tak 1-2x. My byli kvůli obtížnému usínání a nočnímu buzení i na neurologii (chtěl tam manžel, já mu říkala to samé, co nám tam pak řekli), vyšetřili, udělali EEG a závěr je, že jí mozek jede prostě nadprůmeřně, je napřed, odpovídá staršímu dítěti a proto jsou ty noci divoké a moc se s tím nedá dělat, jen mít hódně trpělivosti a případně zkusit bylinky. Ty jsme zkusili - výsledek byl, že spaní bylo ještě horší, "neskolil" ji ani chmel (nejsilnější bezpečnǎ bylinka na spaní). V roce a půl se budila tak 5x za nic určitě, i častěji. A kontakt při usínání potřebuje doteď, takže spí vedle nás. Jo a od necelých dvou let nespí až na výjimky ve dne (a pokud si schrupne na déle jak půl hodinky, tak vecěr je to bojovka, usne třeba až v 10).

pisisvori
14. lis 2014

@lucijenkaa dcera spala od narozeni max 10hodim na den,pres den 2-3x20-30min, v10m uz jen jedenkrat za den,ale aspon hodinu v kuse. zlepsilo se to ari ve 14m a v 17m prestala spat pres den uplne. V tu dobu jsem odstavila a zaála spat celou noc. deti,ktere v 1,5roce nespi ve dne znam hodne. spat bych ji nenutila, treba se ta noc zlepsi. v noci bybi ji mliko nedavala, tak bude par dni bulet,ale vydrzela bych,kdyz vecer umi krasne usnout sama,myslim,zeby to melo jit i vnoci.

pisisvori
14. lis 2014

Ani nechovat, nemluvit... byt u ni,ale dat najevo,ze je noc a spi se. Dcera mela velkou postel v pokojicku od asi 14m a ja jsem tam byla s ni dokud neusla, treba by to pomohlo.

pisisvori
14. lis 2014

Ale pridam,ze vim,jak je tezke nechat ji plakat a ze ja sama jsem moc nemela nikdy siku. A ted mi jeste doslo,ze hodne delala moje vnitrni jistota arozhodnuti,ze takhle uz ne a chci to jinak,pak vetsinou slo vse bez place. kdyz ze mne citila jak ve me bojuje vztek,ze musim vstavat,ale i litost nad ni,ze bude plakat a ze ji ublizuju tak proste svala😉