Líná dcera. Co dělat?

20. zář 2023

Mám 16 letou dceru, nemá vůbec těžkou pubertu, dá se s ní popovídat, nedělá blbosti, dokonce ani nemá sociální sítě, není celé dny venku s kamarády, dodrží slovo, ale začala být neskutečné líná. Dosud se snažila, ale momentálně bordel v pokoji, učit se jí nechce, trenovat na klavír, na který sama chtěla a stále chce chodit ne, cvičit na záda který má ve strašném stavu ne, někdy je schopná sedět a dívat se do stropu. Neboť ona nemá na nic náladu, nic ji nezajímá, nemá opravdu žádné zájmy.

martt
20. zář 2023

A taková byla vždycky? Pokud se to objevilo až poslední dobou. Přemýšlela bych o začínajících depresích.

autor
20. zář 2023

pravěze nebyla, byla vždy velmi usilovná, nepřijde mi smutná a depresivní, normálně se stravuje, spí, nepostřehla jsem žeby mluvila o smrti nebo takových věcech, umí se i zasmát se sestrou, ale uvnitř jako by měla prázdno

vall85
20. zář 2023

Co třeba trable v lásce?

autor
20. zář 2023

@vall85 nemyslím si, trvá to už 3 roky a nevím o tom, že by s někým chodila, ona vůbec není na herce nebo zpěváky, říkala, že ji přitahuje charakter a uvnitř člověka, takže si nemyslím, že má nějakou platonickou lásku

kurpilova
21. zář 2023

nechat udělat krevní testy,jestli není něco mimo normál,popřípadě psycholog

smudlinky
21. zář 2023

Mě to přijde normální, bordel v pokoji máme už několikátý rok, učení jen to nejnutnější, ven chodí spíš méně, věčně leží s telefonem v posteli. Co jsem slyšela od kolegů, je to celkem běžné chování náctiletých.

sarihy
21. zář 2023

Píšeš, že nemá těžkou pubertu, ale já si naopak myslím, že tohle přesně je projev puberty - někdo se hádá, někdo prudí, někdo začne na vše kašlat. Pokud se ti jinak jeví v pořádku zdravotně, tak ti asi nezbyde nic jiného, než to přežít. Možná tedy jen poznámka od @martt mi přijde fajn, tohle pohlídat, ale jinak bych zrovna tohle viděla jako druhou pubertální vlnu.

autor
21. zář 2023

@kurpilova nedávno byla na odběru krve, krevní obraz i stitnu slazu mě v pořádku

autor
21. zář 2023

@sarihy
že nemá těžkou pubertu jsem myslela, že kromě toho je občas drza, ale jinak se u ní puberta moc neprojevuje.

cilkat
21. zář 2023

"Jako by měla uvnitř prázdno"... ale přesně o tomhle deprese je!

hasara33
21. zář 2023

Puberta...... hormony pracují, možná počínající deprese právě díky bordelu v hormonech, která snad přejde až se vše ustálí...... nech jí být, nech jí si tím projít v klidu, netlač na ní, protože tím jí právě všechny ty činnosti ještě víc znechutíš 😉 jenom tady prostě pro ní buď 😊 hodně štěstí a hlavně pevné nervy 🙏🍀

hankapiiisek
16. říj 2023

Mám doma 16,5 letou dceru a taky na vše kašle. Úklid ji nic neříká. Celý den samozřejmě mimo školy se valí s mobilem nebo poslouchá písničky. Ve škole je to v pohodě takže neřeším.😆

nnnadja
16. říj 2023

Podle me bezny stav🙂