• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. července 2017 
@brusinka.pusinka Děkuji myslela jsem jako nahoru na bramborák :slight_smile: Bramboráky zvládnu ale jako nějakou spíš masovou směs na to nebo že bych nějakou směs zabalila do bramboráku už usmaženého :slight_smile: Omlouvám se asi jsem to špatně napsala.
13. říj 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 jé já taky dělám vepř.roládu s bramborovou kaší....ale začla jsem až dýl tak mi tu teprve začíná vonět mňam :grinning:
13. říj 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis co třeba tato a já do ní dávám nastrouhanou goudu a nebo Nivu sýr co má kdo rád :wink:

600 g libového masa (kuřecí, vepřové), po půlce červené a zelené papriky, 5 malých cibulek, olej, sůl, 1 lžička mleté papriky, 1 lžička kari, 1 lžička oregana, bramboráky

Maso pokrájíme na kousky. Promícháme se třemi lžícemi oleje, kořením a necháme uležet v chladu.
Oloupané cibulky nakrájíme na kolečka, očištěné papriky na malé kostičky.
Na rozpálené pánvi opečeme maso doměkka. Pak osolíme, přidáme cibuli a papriky a ještě za občasného míchání opečeme do změknutí zeleniny, ale aby zůstala křupavá.
13. říj 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
česnečka
bramborové knedlíky s uzeným, zelí, cibulka
13. říj 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka prosim
ta zakysana smetana muze byt light?
nemam celozrnou mouku,bude velky problem,to udelat z normalni?
13. říj 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa můžeš dát normální a podle těsta kdyžtak přidáš uvidíš dle konzistence a hold když dášl ihgt bude light myslím že to neskazíš hold ale měla by bít tučnější je krémovitější :wink: No zkus
13. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
rizoto :slight_smile:
13. říj 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nevim kde se zeptat tak pisu sem ... nevite v jakym marketu by se dali koupit mrazene crosanty, ktere si upecu sama v troube? :sweat_smile: diiiiiik
13. říj 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny kde se dají koupit nevím ale dají se doma upéct :wink:
Hladká mouka 500 g
Droždí 40 g
Mléko 1 l
Sůl 1 špetka
Vejce 2 ks
Máslo 250 g
Droždí rozdrobíme do vlažného mléka, přidáme 4 lžíce mouky a rozmícháme na hustou kaši. Přidáme špetku soli. Necháme 30 minut vzejít. Do velké mísy prosijeme mouku, smícháme s cukrem a solí uděláme v ní důlek. Do důlku rozklepneme vejce, přidáme kvásek a ze všeho vypracujeme hladké těsto. Zakryjeme utěrkou a necháme 2-3 hodiny kynout.
Když těsto dvojnásobně nabyde, důkladně je prohněteme. Z těsta vyválíme čtverec. Máslo posypeme moukou a rozválíme je do čtverce. Čtverec másla umístíme nakoso doprostřed plátu. Rohy těsta k sobě složíme jako obálku a rozválíme, pokud možno na přesný obdélník. Těsto třikrát do sebe složíme. Znovu vyválíme, třikrát do sebe složíme a celý postup opakujeme. Zakryté vlhkou utěrkou dáme 15 min kynout. Vyválíme plát 50×30 cm a nakrájíme ho na 15 cm široké pásy. Podle pravítka vykrajujeme rádýlkem rovnoramenné trojúhelníky. Trojůhelníky stočíme od základny ke špičce a ohneme.
Narovnáme na vymaštěný plech a zakryté vlhkou utěrkou necháme zhruba 30 min kynout. Pečeme do zlatohněda 20 minut v troubě vyhřáté na 200 °C. Můžeme plnit kousky čokolády, strouhanými oříšky atd.
13. říj 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@brusinka.pusinka diky moc, pro budoucnost se urcite zijde, ale ted pri prckovi nemam cas se ani najist ne to jeste pect tak dlouho :wink:
13. říj 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
klasika... řízky s br.kaší a mrkvový salát :slight_smile:
13. říj 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@stefanny - viděla jsem je občas v makru
13. říj 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Egyptské brambory a univerzální buchta :slight_smile:
13. říj 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskadis co jsou egyptské brambory? :confused:
13. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam je to recept z mmb - nám to moc šmakuje: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=60149
13. říj 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze obed jsme dojizdeli vcerejsi zapecene testovinky a k veceri delam bramboracky
13. říj 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
oběd jsme dnes nějak nezvládli a tak na večeři je hovězí guláš
13. říj 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny já je viděla v hypernově..ted je to asi vlastně albert.-))
14. říj 2011 ve 03:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes smažený květák, bramborová kaše a okurkový salát.
14. říj 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Husí vývar, plněné papriky s rajskou a knedlík
14. říj 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera drahý vařil uzené s bramborem a dneska dělá květák s bramborem :slight_smile:
14. říj 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vyvařila včera předek z králíka, kostru z kuřete a pár vepřových kostí, do toho mražená zeleninka, játrové knedlíčky z králičích jater a strouhání...
14. říj 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuře s medem a kari a k tomu brambory
14. říj 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kamaradka by rada k hovezimu uho omacku (proste klasika skolni jidelny),ale nevim,jak ji poradit,hovezi moc nedelam
14. říj 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek dělám to tak, že udělám hodně hnědou cibulu jako základ, na tom zprudka orestuji maso. Ochutím (sůl, pepř, třeba kmín), maličko podleju vodou, zavřu hrnec a vařím. Já v papiňáku 15-20 min. Až je maso měkké tak ho vyndám, zlehka zapráším moukou, dobře promíchám, poté zaleju vodou do požadovaného množství a nechám dobře provařit . Příp. ještě dochutím, mohu také tyčovým mixérem omáčku udělat ještě jemnější. Vrátím tam maso, aby se prohřálo a nebo rovnou nandavám na talíř. :wink:
14. říj 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. říj 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jsem ochutnala husí játra (z domácí husy), no luxus prostě
14. říj 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovězí houbová a knedl :slight_smile:
14. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milánské kuřecí rizoto
14. říj 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miskadis moc díky, příští týden to ozkouším, tento už jsme mleté měli :grinning:
14. říj 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek