Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
30. lis 2011

@zuzi82 to mi je taky povědomé 😀

eriska
30. lis 2011

@zuzi82 tak příště musíš napsat o opaku😀Dno, nezávidím..

my dneska dojedli zbytky od včera, k večeři jsem udělala zapečenou krkovici s anglickou, šunkou a cibulkou, k tomu bramborová kaše..a je zaděláno na slepovánky..perníčky jsou všechny snědený, takže na řadu přijdou o víkendu🙂

sarunatko
1. pro 2011

Dnes kuřecí závitky s anglickou a bramborová kaše. Přijedou babičky.

simonceli
1. pro 2011

Tak u nás dneska koupíme na městě na nějakou hotovku. Máme vyřizování. Jinak včera byl falešný ptáček a rýží a boršč od tchýně.

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@berenika39 oříšky dorazili včera se loupaly ale jen část a my moooooooooc děkujeme moje zlatá 😉 😵 😵 😵 😵 😵

1luciferka1
1. pro 2011

@brusinka.pusinka tak roštěnou jsem udělala na víně a byla skvělá, jsme si nacpali bříška 😉

dneska vepřové závitky s omáčkou z paprik a rajčat a opět rýže

misicka455
1. pro 2011

Mám mleté maso co stím? né karbenátky nebo plněné papriky nebo sekanou 🙂))))

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@misicka455 nebo čevabčiči či masové koule 😉 😀 😀
@1luciferka1 parááááda že chutnala 😉

1luciferka1
1. pro 2011

@misicka455 lasagne, musaku 😉

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@misicka455 já bych udělala ala svíčkovou s masovými koulemi a knedlíkem či těstovinou nebo gnochi.... My to rádi 😉

misicka455
1. pro 2011

Díky za rady 😉

brusinka.pusinka
1. pro 2011

dnešní segedýnek 😉 snad zůstane i na zítra 😀 😀

babulinkab
1. pro 2011

tortilly plněné směsí zeleniny - rajčata, okurky, sterilovaný hrášek s dresingem se zakysané smetany + kuřecí nudličky v česnekovém těstíčku a k tomu ještě ledový salát s opraženým špekem
děcka měly br. kaši s kuřecím

llluckaaa
1. pro 2011

štrůdl a celozrnný chléb

llluckaaa
1. pro 2011

@brusinka.pusinka Segedýn vypadá báječně!

tygrous
1. pro 2011

@brusinka.pusinka tak jsem upekla perníčky a jsem nadšená jako všichni tady😉 O víkendu se pustím do chaloupky, myslím, že to půjde dobře. Jen se chci zeptat, v čem je pak skladuješ? Mám na cukroví připravené papírové krabice, ale nebyla by na ně lepší plechová nebo plastová? Jo a ta dávka na polevu z 1 bílku stačí na jednu dávku perníčků?

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@llluckaaa je mňam a zítra bude jěště lepší 😉 😀

@tygrous to jsem ráda a jo asi tak myslím podle zdobení , já si raději dělám víc 😉 😀 ale my pečeme +- 2 dávky najednou 😀 a dávám do plechové dózy do temna a chladna 😉 😀

llluckaaa
1. pro 2011

@brusinka.pusinka Já ho mám hrozně ráda a teď se mi na něj úplně sbíhají chutě. Ale musím si je nechat zajít a dát si třeba štrůdl 🙂

tygrous
1. pro 2011

@brusinka.pusinka Dík😉 No, já myslím, že do Vánoc ještě jednu dávku budu péct😀, takže přístě už radši rovnou dvě najednou😀, pečení šlo jako po másle a malej mi to ujídal, že jsem nestíhala odhánět a zároveň dávat na plech😀

petrajavor
1. pro 2011

tak dneska brokolicová polévka s opečeným chlebem...hl.jídlo špagety 🙂

moudivlacek
1. pro 2011

vcera k veceri pecene male bramburky se zakysankou, obed jen nejak rychlovka rizoto nebo tak odpo zacinam s pecenim cukrovi 😀

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@tygrous 😀

aaadus
1. pro 2011

mrkvová polévka s kapáním, koprovka s vajíčkem a bramborem

power700
1. pro 2011

@brusinka.pusinka ahojky, ty mě zachráníš, určitě 😀
Mám doma mleté a potřebuji nějakou dobrou omáčku na těstoviny (aby to mohly i děti).
Díky moc!

power700
1. pro 2011

Teď to čtu,jak si radila myšičce, ta svíčková, to je nějaká rychlovka?
@brusinka.pusinka

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@power700 jasně ta je rychlá , mrkev petržel celer podusíš na cibulce a zasypeš trochou mouky a zaliješ vodou nebo zeleninový vývarem zleží na tobě a podusiš do měkka, pak rozmixuješ a zalijěš smetanou je výborná a k těstovinám se hodí i k masovým koulím či sekané 😉 😀 samozřejmě osolíš dle chuti 😉

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@power700 jinak i včerejší omáčka se á k mletému
rémová rajčatová omáčka
2 lžíce hladká mouka
3 lžíce rajčatový protlak
0,25 l mléko nebo smetana
1 lžíce máslo
podle chuti
 cukr moučka
 sůl
 pepř
 muškátový oříšek
V malém hrnci rozpustíme vrchovatou polévkovou lžíci másla, přidáme 2 lžíce hladké mouky a rozmícháme. Necháme udělat světlou jíšku. Poté přidáme asi čtvrt litru mléka nebo sladké smetany.

Vzniklou omáčku rozmixujeme. Ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem. Necháme přejít varem a omáčka nám krásně zhoustne. Potom přidáme asi 3 vrchovaté polévkové lžíce rajského protlaku a rozmícháme je v omáčce, přidáme asi půl kávové lžičky mletého cukru pro zvýraznění chuti rajčat. Opět rozmixujeme, aby byla omáčka hladká, dokořeníme.

Krémová rajčatová omáčka se hodí k těstovinám i masu, záleží jen na vaší fantazii.

samozřejmě množství si upravíš dle rodiny 😉

power700
1. pro 2011

@brusinka.pusinka děkuju moc , ty nezklameš!!! 🙂

brusinka.pusinka
1. pro 2011

a moje děti dneska dělaly perníčky 😉 😀 😵

power700
1. pro 2011

@brusinka.pusinka omáčka je hotová, mleté k tomu a ještě nějaké těstovinky a je to. Omáčka je supr!!!! Moc dobrá. 🙂

Teda, že dělá perníčky dcerka, chápu, ale i syn? Baví ho to?Teda, ty máš ale šikovné děti! 🙂