• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
@zuzi82 to mi je taky povědomé :grinning:
30. lis 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzi82 tak příště musíš napsat o opaku:grinning:Dno, nezávidím..

my dneska dojedli zbytky od včera, k večeři jsem udělala zapečenou krkovici s anglickou, šunkou a cibulkou, k tomu bramborová kaše..a je zaděláno na slepovánky..perníčky jsou všechny snědený, takže na řadu přijdou o víkendu:slight_smile:
30. lis 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnes kuřecí závitky s anglickou a bramborová kaše. Přijedou babičky.
1. pro 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás dneska koupíme na městě na nějakou hotovku. Máme vyřizování. Jinak včera byl falešný ptáček a rýží a boršč od tchýně.
1. pro 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berenika39 oříšky dorazili včera se loupaly ale jen část a my moooooooooc děkujeme moje zlatá :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. pro 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka tak roštěnou jsem udělala na víně a byla skvělá, jsme si nacpali bříška :wink:

dneska vepřové závitky s omáčkou z paprik a rajčat a opět rýže
1. pro 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám mleté maso co stím? né karbenátky nebo plněné papriky nebo sekanou :slight_smile:))))
1. pro 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misicka455 nebo čevabčiči či masové koule :wink: :grinning: :grinning:
@1luciferka1 parááááda že chutnala :wink:
1. pro 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misicka455 lasagne, musaku :wink:
1. pro 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misicka455 já bych udělala ala svíčkovou s masovými koulemi a knedlíkem či těstovinou nebo gnochi.... My to rádi :wink:
1. pro 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za rady :wink:
1. pro 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní segedýnek :wink: snad zůstane i na zítra :grinning: :grinning:
1. pro 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tortilly plněné směsí zeleniny - rajčata, okurky, sterilovaný hrášek s dresingem se zakysané smetany + kuřecí nudličky v česnekovém těstíčku a k tomu ještě ledový salát s opraženým špekem
děcka měly br. kaši s kuřecím
1. pro 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
štrůdl a celozrnný chléb
1. pro 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Segedýn vypadá báječně!
1. pro 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka tak jsem upekla perníčky a jsem nadšená jako všichni tady:wink: O víkendu se pustím do chaloupky, myslím, že to půjde dobře. Jen se chci zeptat, v čem je pak skladuješ? Mám na cukroví připravené papírové krabice, ale nebyla by na ně lepší plechová nebo plastová? Jo a ta dávka na polevu z 1 bílku stačí na jednu dávku perníčků?
1. pro 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa je mňam a zítra bude jěště lepší :wink: :grinning:

@tygrous to jsem ráda a jo asi tak myslím podle zdobení , já si raději dělám víc :wink: :grinning: ale my pečeme +- 2 dávky najednou :grinning: a dávám do plechové dózy do temna a chladna :wink: :grinning:
1. pro 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Já ho mám hrozně ráda a teď se mi na něj úplně sbíhají chutě. Ale musím si je nechat zajít a dát si třeba štrůdl :slight_smile:
1. pro 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka Dík:wink: No, já myslím, že do Vánoc ještě jednu dávku budu péct:grinning:, takže přístě už radši rovnou dvě najednou:grinning:, pečení šlo jako po másle a malej mi to ujídal, že jsem nestíhala odhánět a zároveň dávat na plech:grinning:
1. pro 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak dneska brokolicová polévka s opečeným chlebem...hl.jídlo špagety :slight_smile:
1. pro 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera k veceri pecene male bramburky se zakysankou, obed jen nejak rychlovka rizoto nebo tak odpo zacinam s pecenim cukrovi :grinning:
1. pro 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. pro 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkvová polévka s kapáním, koprovka s vajíčkem a bramborem
1. pro 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka ahojky, ty mě zachráníš, určitě :grinning:
Mám doma mleté a potřebuji nějakou dobrou omáčku na těstoviny (aby to mohly i děti).
Díky moc!
1. pro 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď to čtu,jak si radila myšičce, ta svíčková, to je nějaká rychlovka?
@brusinka.pusinka
1. pro 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@power700 jasně ta je rychlá , mrkev petržel celer podusíš na cibulce a zasypeš trochou mouky a zaliješ vodou nebo zeleninový vývarem zleží na tobě a podusiš do měkka, pak rozmixuješ a zalijěš smetanou je výborná a k těstovinám se hodí i k masovým koulím či sekané :wink: :grinning: samozřejmě osolíš dle chuti :wink:
1. pro 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@power700 jinak i včerejší omáčka se á k mletému
rémová rajčatová omáčka
2 lžíce hladká mouka
3 lžíce rajčatový protlak
0,25 l mléko nebo smetana
1 lžíce máslo
podle chuti
 cukr moučka
 sůl
 pepř
 muškátový oříšek
V malém hrnci rozpustíme vrchovatou polévkovou lžíci másla, přidáme 2 lžíce hladké mouky a rozmícháme. Necháme udělat světlou jíšku. Poté přidáme asi čtvrt litru mléka nebo sladké smetany.

Vzniklou omáčku rozmixujeme. Ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem. Necháme přejít varem a omáčka nám krásně zhoustne. Potom přidáme asi 3 vrchovaté polévkové lžíce rajského protlaku a rozmícháme je v omáčce, přidáme asi půl kávové lžičky mletého cukru pro zvýraznění chuti rajčat. Opět rozmixujeme, aby byla omáčka hladká, dokořeníme.

Krémová rajčatová omáčka se hodí k těstovinám i masu, záleží jen na vaší fantazii.

samozřejmě množství si upravíš dle rodiny :wink:
1. pro 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka děkuju moc , ty nezklameš!!! :slight_smile:
1. pro 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moje děti dneska dělaly perníčky :wink: :grinning: :dizzy_face:
1. pro 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@brusinka.pusinka omáčka je hotová, mleté k tomu a ještě nějaké těstovinky a je to. Omáčka je supr!!!! Moc dobrá. :slight_smile:

Teda, že dělá perníčky dcerka, chápu, ale i syn? Baví ho to?Teda, ty máš ale šikovné děti! :slight_smile:
1. pro 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek