Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

terryfox
17. led 2012

@zuhur já taky 😵 slané, na sladké, všechny... a lívance taky 🙂 dělám je tedy namíchané i s celozrnnou moukou, nebo třena pohankovou a na chuti jim to rozhodně neubírá 😵 jen můj muž je moc nemusí a sobě jsem líná je dělat 😀

nikiii
17. led 2012

@sarunatko
@zuhur
@falca1
Holky, tak my bydlíme taky v baráku, ale máme jen vrchní patro, dole jsou manželovi rodiče, takže taky jakoby byt, ale zahradu máme velikou, takže od jara by to u nás určitě šlo, a jinak bychom se museli trošku zmáčknout tady nahoře, bylo by veselo. A jinak zvyšuju počet prcků na pět, já mám ty cácorky dvě 😀 Jéééééééééééééééé, už se moc těším holky a malej kluku 😉

zuhur
17. led 2012

@nikiii fakt jo? A jaký věk? V pase to nemáš takže člověk neví. Kruci ten můj bude mít kolem sebe samé princezny 😀

nikiii
17. led 2012

@zuhur Já mám trošku strach z toho jak pořád někdo někde zneužívá nějaký informace, tak to tam raděj moc nedávám. Barborce budou v březnu čtyři, a Lucinka má rok a čtvrt. Aspoň si bude moct Jindřišek vybírat 😀

zuhur
17. led 2012

@nikiii jasný. Jo to on si vybere - Lucinka mu bude věkem nejblíž - vlastně stejně. Baruška je nádherný jméno - měli jsme ho vybrané pro holčičku.

nikiii
18. led 2012

Kuře pečené na zelí, brambory s cibulkou.

dana3262
18. led 2012

Holky poradte prosim. Delala jsem spenatovy nakyp, normalne se snehem z bilku, krasne se to peklo a pak to uplne splasklo. Nechala jsem to ve vypnute troube. Nebo jsem udelala jinou chybu?

llluckaaa
18. led 2012

Dnes opět hlenová vločková polévka, tentokrát vylepšená pórkem. Večer budou celozrnné palačinky. Holky, máte s tím někdo zkušenost? Můžu dát jen celozrnnou mouku a nebo to raději namixovat 150g celozrnné a 100g polohrubé (ještě dám 0,5 litru plnotučného mléka, špetku soli a 3 vajíčka). Aby se mi ty palačinky nerozpadaly na pánvi, z celozrnky jsem je ještě nedělala, tak nevím ☹

brusinka.pusinka
18. led 2012

@llluckaaa já dělám jen z celozrnky a jsou moc dobré tady je můj recept
Celozrnné palačinky s tvarohem

1 l nízkotučného mléka, 350-400 g celozrnné žitné mouky, 2 vejce, špetka soli, 2 špetky mleté skořice, olej. Na náplň můžete použít ochucený tvaroh, nebo nízkotučný jogurt
Příprava: Do mléka vmícháme postupně metličkou celozrnnou žitnou mouku, vejce, špetku soli a dvě špetky skořice. Na pánvi (jen lehce potřené olejem, je dobré použít rozprašovač na olej, kvalitní pánve, nepotřebují olej) smažíme palačinky pomalu z obou stran.

a jinak se dá kombinovat třeba takto 😉
1 hrnek špaldové mouky, 1 hrnek pohankové mouky, špetka soli, 1 lžička medu - můžeme-li, 1 1/2 hrnku vody(mléka), olej na smažení
Obměny: - 1 hrnek špaldové mouky, 1/2 hrnek jemných ovesných vloček, 1/2 hrnek pohankové mouky
1 hrnek špaldové mouky, 1/2 hrnek rýžové mouky, 1/2 hrnek kukuřičné mouky

aaadus
18. led 2012

Řecká musaka

llluckaaa
18. led 2012

@brusinka.pusinka Jé, děkuji, jsi zlato. Nějak to zkusím asi nakombinovat, nejsem si jistá, kolik tu mám celozrnné žitné mouky... A asi taky udělám z litru mléka, ať mi zbyde na zítra na oběd 🙂 Chystám se jít pro mléku z mlékomatu, tak budou extra jemné.
Jinak hlásím, že povidla na lžičce dítě nechce, ale dneska jsem ho uplatila a za jednu lžičku dostal 3 kukuřičné kuličky 🙂 A asi bych taky měla napsat, že se mi pokakal cestou do školky, já se musela vracet, celého vysprchovat, převléknout a znovu vyrazit do školky. Ty švestky jsou opravdu vychytané projímadlo....

brusinka.pusinka
18. led 2012

@llluckaaa 😀

zuzi82
18. led 2012

My si dnes na snídani dali palačinky s džemem a na oběd budou výpečky a bramborový knedlík. 😉

llluckaaa
18. led 2012

Holky, prosím Vás, máte zkušenost s nějakou dobrou pánví na palačinky? Aby se to nepřipalovalo a nemusel se dávat tuk. Chci si odpoledne nějakou koupit, tak ať to tam nemusím s dvěmi dětmi za zadkem dlouho vybírat 😉

nikiii
18. led 2012

Holky, pomooooc. Nějak se mi v mražáku nahromadili plátky krkovičky, ale já ji většinou jen peču v troubě, nějak moc ji nemusím, nemáte nějakej dobrej receptík jak to zužitkovat jinak?

sabcav
18. led 2012

@llluckaaa já zkoušela pánví mraky a pořád to nebylo ono ☹, , nakonec jsem koupila palačinkovač z Tchiba (cca 1000,-, do elektřiny) a naprostá spokojenost 😵 , akorát ten teda mívají většinou jen jednou za rok v tom určitém týdnu 😒

sabcav
18. led 2012

U nás na oběd holandské řízky s tvarohem (místa mléka dávám vaničkový tvaroh se smetanou) a brambory 🙂

llluckaaa
18. led 2012

@nikiii U nás se dělají z krkovičky řízky.

nikiii
18. led 2012

@llluckaaa To není špatnej nápad, to mě nenapadlo 🙂

llluckaaa
18. led 2012

@sabcav Tak snad mi nějak dobře poradí prodavačky v domácích potřebách. My tu Tchibo stejně nemáme ☹

llluckaaa
18. led 2012

@nikiii Manžel jiné řízky nechce... A nebo by se dala zapéct s brambory a smetanou a nebo grilovat, mňam 😉

sarunatko
18. led 2012

@aaadus Jak děláš musaku?

sarunatko
18. led 2012

U nás dneska rajská, plněný papriky a těstoviny.

misicka455
18. led 2012

rizoto

kammka
18. led 2012

my dnes rychlovku: mořská štikaa na pánvi na másle s jarní cibulkou zalitá míchanými vejci a k tomu brambory a zeleninový salát..dcerunka mně opět překvapila hláškou, že rybu nejí, což jsem teda doteď netušila 😠
a k véči bude králičí rizoto se zeleninou, nechtělo se mi to k obědu obírat...

a taky jsem upekla chleba, děsná práce 😀 v pekárně, jak jinak

pelenka
18. led 2012

U nás dnes test parního hrnce - losos, zelené fazolky, brambory a hořčično-koprový bešamel. K véče bude první chlebík z kvásku.

kukynka2
18. led 2012

@pelenka a dobrý,spokojenost? Chutnalo? Jak jsi dělala ten bešamel mňám jsi mi udělala chutě 😉 ?

kukynka2
18. led 2012

my dnes plátky na žampionech rýže a zítra bramborák na plech od @peroli 😉

peroli
18. led 2012

Mám hovězí přední - krk, kostky.. co s tím? Guláš nechci a v mrkvi jsme měli minulej týden.. Máte nějakej recept nebo nápad? 😕

pelenka
18. led 2012

@kukynka2 Musím říct, že spokojenost, všechno do půl hoďky hotové, nemusí se u toho stát a snědl to i muž, kterej zdravé nemusí a ryby nejí🙂. Bešamel normálka máslo a mouku zalít mlékem a pak jsem přidala několik lžic ikea hořčice a čerstvý kopr, dosolila a bylo🙂