• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. října 2017 
@nikiii Mám x let ozkoušený recept:
400 g lasgní
500 g mletého masa
1 cibule
2 stroužky česneku 3 malé protlaky (nebo krabička drcených rajčat)
Olej, tymián, oregano, rozmarýn, pepř, sůl
15 dkg strouhaného sýru
2,5 dcl zakysané smetany
2,5 dcl mléka

Na oleji osmahnout cibulku, přidat mleté maso a česnek, okořenit dle chuti a podusit téměř do měkka. Ze sýra smetany a mléka svařit omáčku. Do pekáčku vrstvit maso, omáčku a syrové těstoviny, první je vždy maso a končí se sýrem. Péct asi 40 min na 200.

Recept mám léta osvědčený, různě doplňuju, střídám koření, přidávám zeleninu, ale jen ten základní recept je výborný, muž by to mohl 3x týdně:slight_smile:
27. led 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa @nikiii holky a z vepřové panenky, to je lahoda:slight_smile: mňam..:wink: ale nevím proč, mně je líto panenku obalovat, když je moc dobrá jen oprsklá a dodělaná v troubě k tomu hranole a brusinky..ale jednou za čas z ní jsou i řízečky a ty by zase můj muž jedl pořád:wink:
@janinka23 já hlívu dělala i jen tak na máslíčku se solí a kmínem a k tomu chlebík, nebo mamka někde vyčetla, že se má dát na plech, posolit, pokmínovat a dát péci a já z ní dělám polívečku asi takto:slight_smile:na másle osmahnu cibulku, pak na ní přidám na kousky nakrájenou hlívu, zase chvíli orestuju, přidám sůl, drcený kmín, sladko papriku, podliju vývarem a když se začne vařit, přidám rozmíchání a vařím, dokud není hlíva měkká a mouka provařená...někdy to schválně udělám hustší a je hlívový guláš s chlebem:DD
27. led 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eriska řízky z panenky jsme měi nedávno, byly mooooc dobrý.. :slight_smile:
27. led 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska děkujííí
27. led 2012 ve 22:15  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pelenka Italská bramborová omeleta

1 cibule¨
1 červená paprika
2 lžíce oliv. oleje
300g brambor
150g cukety
50g kukuřice
4 vejce
1/4 lžičky soli
pepř¨
50g strouhaného sýra

Orestovat cibuli, přidat papriku a dusit asi 2 min, ´pak přidat nastrouhané brambory a cuketu a kukuřici, dusit asi 8 min. Vše dát do zapékací misky, přidat rozšlehané vejce, sůl, pepř a půl sýra, zalít tím a péci asi 6 min v předehřřáté troubě. Na talíři posypat zbytkem sýra.
dobrou chut

jinak já dělala bez cukety:wink: tu jsem ted fkat neměla :slight_smile: vrzla jsem tam místo toho kedlubnu:wink:
27. led 2012 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybay tak můj manžel není chlap :grinning: :grinning: :grinning: ten mi řízky z krkovice odmítá :slight_smile:
28. led 2012 v 00:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anieanne @aaadus tak to ja z mekace silim :grinning: malymu tak kupuju salat (ma hrozne rad ty hranolecky z mrkve a kdyz je nejhur, tak dostane suchou pulku housky z hambace, ktera je ovsem taky osmazena :(
My dneska jedem k nam do zahradnictvi Chladek na svickovou a k veceri je knedlo vepro zelo s bram.kned.a vepr.ocasky. Jdu hledat v diskuzi tu babetu! :grinning:
28. led 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Brusinko, prosím prosím, nemáš osvědčený receptík na klasický lasagne s mletým masem?
28. led 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska Taky mi přijde, že je jí na řízek škoda. Přesně jak píšeš - představovala bych si jí jako steak, vevnitř ještě trošku růžovou a pěkně měkkounkou. Já ji nikdy nedělala, ale asi brzy zkusím :slight_smile:
28. led 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Tvůj manžel drží redukční dietu? :wink:
28. led 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii pisi z telegonu strany 102 a 142 davali holky recepty. varila jsem ten ze str.102:slight_smile:
28. led 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. led 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes kapr zapečený s různými druhy sýrů a brambory :wink:
28. led 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hovězí na hříbkách s rýží. A zítra hovězí vývar s játrovými knedlíčky, kuřecí placičky s br. kaší
28. led 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holandský řízek a kaši :slight_smile:
28. led 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska vepřový guláš s knedlíkem a zákusek Kefírový koláč

Kefírový koláč:
30dkg cukru
30dkg mouky
2 polévkové lžíce kakaa
1 lžička zažívací sody
1 neplná sklenka oleje (14lžic)
1 vejce
1 neplná sklenka kefíru (když se koupí kefír v papírové krabičce tak u dna nechat asi 1,5cm)
Plech vysypat strouhankou. Troubu vyhřát a po vsazení moučníku ztlumit. 15-20minut.
Může se polít citrónovou polevou (ušlehat - voda, citron, cukr)
28. led 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak už se pečou pivní výpečky z plecka a po nich půjde na řadu babeta, asi se tu spustila babetová vlna:slight_smile:
28. led 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa ten a dietu? ne proč? :sweat_smile:
28. led 2012 v 10:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska to vypadá na zapečené šunkofleky s kys.okurkou :slight_smile:
28. led 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu zkusit jablecny kolac, za vlacneho tvarohoveho piskotoveho testa. Cibulacku a bud nohy nebo testoviny se spenatem a uzenou kytou
28. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Že nemá rád krkovičku :grinning:
28. led 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí vývar s drobením
kuskus s kuřecím masem,
zákuseček: Míša řez

Dobrou chuť všem :slight_smile:
28. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí plátek se sýrem a broskví + americké brambory :wink:
28. led 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 můj manžel krkovici taky nedá :grinning: ,to by umřel :grinning: .ten jedině kuřecí prsa :grinning: ....houby ví co je dobrý :grinning:
28. led 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Segedinský guláš...
28. led 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
červené zelí, bramborový knedlík a pečenou kachnu :sweat_smile:
28. led 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Houbový guláš,vepř.krkovička s bramborem a cibulí z pytlíku a buchta himaláje :dizzy_face:
28. led 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sekaná, dušená mrkev a brambory :slight_smile:
28. led 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera Kýta s hořčicí a cibulí - dělala jsem to poprvý a bylo to výborný :dizzy_face:
a dneska Kuřecí prsa s br.kaší a teplým zeleninovým salátem.. - taky moc dobrý :slight_smile:
28. led 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli To zní moc dobře ta kýta, podělíš se o receptík? :slight_smile:
28. led 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek