Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1983hr
11. únor 2012

Holky tak sem tady zase pro radu,nevíte jak na koblihy?Mam je hodne mastne?

kulenka
11. únor 2012

@1983hr Já jsem dělala koblihy minulý víkend, nebyly extra mastné, ale přeci jen trochu jo ... zatím jsem neobjevila recept na takové, které mastné nejsou. I když vím, že existuje nějaký, kdy se pečou v troubě, nikdy jsem je nezkoušela 😅

kulenka
11. únor 2012

Někde jsem četla, že čím víc žloutků v těstě, tím míň pak nasáknou při smažení ...

1983hr
11. únor 2012

Já zkoušela lecos a pořad mastne jsou?

meo
11. únor 2012

@1983hr
@kulenka Ahoj holky, no já jsem je ještě nezkoušela, ale lidi si chválí tenhle
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16624

1983hr
11. únor 2012

@meo díky to zkusim

kulenka
11. únor 2012

@meo díky za tip 😉

boban
11. únor 2012

@brusinka.pusinka prosímtě mám asi blbý dotaz 😅 ta majolková buchta to znamená že tam dám malou skleničku majonézy?? 😕 😀 majolka -majonéza??chápu to dobře?? 😅 😀 😀 😉

a najdu někde receptík na ty šneky s tvarohem a povidlami?? 😵 děkuji holky.sbírám tady spoustu informací 😵

dvojka
11. únor 2012

My dneska francouzký brambory a k tomu salát z pórku-ten salát opravdu stojí za to vyzkoušet,my ho máme rádi všichni.Myslim dospěláky.
Takže potřebujete dva pórky
plechovku kukuřice ve slaném nálevu
plechovku hrášku - ,,-
majolku
popř-sůl,pepř

Pórky nakrájíme na tenká kolečka a spojíme s kukuřicí a hráškem (nálev nedávat) nakonec v mícháme majolku majolka se z části dá nahradit jogurtem.Salát je opravdu výborný.

ined77
11. únor 2012

@llluckaaa 🙂 ..nic zvláštního 😉 .
dám buď cca 0,5kg mletého kuřecího nebo míchaného s vepřovým(panenku), maličko osolím, přidám domácí vajíčko, asi půl cibule krájené na jemňoučko, strouhanku, trošku mléka, majoránku a lehce česneku.vytvořím šišku, potřu vajíčkem, šupnu do trouby a podle potřeby podlévám vývarem nebo i vodou stačí 😉 .peču to asi hodinu na 180C v horkovzdušné troubě 😉 .malému to chutná, i mě, ona je taková sušší skrz to libové maso, ale mně to vyhovuje a s kaší a třeba okurkovým salátkem je to bomba 🙂

ined77
11. únor 2012

@kulenka 🙂 ...chce to hodně rumu, pak tak nenasáknou 😀

llluckaaa
11. únor 2012

@ined77 Tak to je skoro stejné jako dělám já, jenom peču v domácí pekárně. Právě mi připadá taková sušší. Ale dávám libové maso, tak se není co divit 😉 Holt budu muset ještě nějak upravit dochucování. A vyzkouším i z kuřecího. Meleš si ho doma?

kulenka
11. únor 2012

@boban Jo, majolku nebo majonézu 😀 Vyzkokušej, je fakt dobrá 🙂

@ined77 Samozřejmě, rum, jak jsem mohla zapomenout ... 😀

ined77
11. únor 2012

@llluckaaa ...ne, zatím bohužel ne, nemám mlýnek, ale máme tady super řeznictví a moc ochotné paní prodavačky 🙂 .masíčko si vyberu a ony mi ho ochotně namelou 😉 .
v pekárně?...poslední dobou začínám zjišťovat, že ta dom. pekárna je velice fikaná věc....už po ní začínám toužit 😀

boban
11. únor 2012

@kulenka díky 😅 už jsem pro ni vyslala manžu 😀 😵

weri1
11. únor 2012

@llluckaaa já dělala karboše z kuřecího a takový dost suchý 😀 no jo když tam není kousek tučnýho že jo, ale dalo se

weri1
11. únor 2012

@1983hr tak nemastné koblihy jsem ještě neviděla 🙂 to snad ani nejde

aaadus
11. únor 2012

@petrajavor děkuji 🙂 A ještě takový blbý dotaz - hotový vanilkový puding to je takový ten s tou šlehačkou? Já takové věci nekupuju tak nevím

petrajavor
11. únor 2012

@aaadus já jej kupuju jen do téhle buchty,ale bez té šlehačky třeba Danet....

nadja73
11. únor 2012

dneska jsem trochu přetěstovinovala, ale i tak jsme si pochutnali. Byla houbová krémová polívka se širokýma nudlema a pečený losos s tagliatelama a míchanou zeleninou. Už jen ležím a funím 🙂

nikiii
11. únor 2012

Konečně jsem vyšetřila čas na ty šneky, jsou výborný, jako vše od Brusinky 😉

reruna
11. únor 2012

tak dneska byly ty lívance, nakonec jsem našla recept s mlékem a práškem do pečiva, my jsme tomu doma říkali "amolety", takže jsem zjistila, že vlastně lívance znám, a to jsem myslela, že jsem je nikdy nedělala 😀 , byly s džemem a tvarohem

reruna
11. únor 2012

@llluckaaa já dělám tuhle sekanou http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 z třetinové dávky, není suchá, ale to záleží asi z jakého děláš masa, já většinou mix vepřového a hovězího, kupuju v řeznictví

llluckaaa
11. únor 2012

@reruna Tu jsem dělala taky, ale přijde mi, že to není ono. Asi ji neumím správně dochutit. A nechci dávat masox...

reruna
11. únor 2012

@llluckaaa já nedávám masox, jen kmín, majoránku, sůl, a solčanku, lžičku hořčice a lžičku kečupu

michamicha
11. únor 2012

@reruna co to je ta solčanka? ve spoustě receptů jsem to viděla, ale nevim co to je 😅

reruna
11. únor 2012

je to polévkové koření, dá se koupit ve zdravé výživě, je bez glutamátu a se sníženým obsahem soli

michamicha
11. únor 2012

@reruna aha, tak to já kupuju sušenej zeleninovej vývar od Alnatury taky bez glutamátu, to bude asi podobný 😉

llluckaaa
11. únor 2012

@reruna Já to kořením dost podobně, až na ten kečup (doma ho nepoužíváme) a hořčici (tu bych mohla vyzkoušet, třeba zabere). Už jsem dělala tu sekanou dvakrát, ale v obou případech to nebylo ono, pořád mi tam něco chybí...

nikiii
11. únor 2012

@llluckaaa A co česnek? Pro nás by bez něho nebyla sekaná ono... Nebo zkus koření Mleté maso, taky ho občas používám.