• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. října 2017 
střapáčky z bramborového těsta opečené se slaninkou a jelikož bohužel a to hodně bohužel :sweat_smile: nemůžu zelíčko kysané k tomu (kojím), tak jsem to zalila vajíčkem a dali jsme si k tomu červenou řepu :dizzy_face:
23. únor 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady pár fotek, jak se mi povedly ty americké sušenky, jsou moc dobré.
23. únor 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kammka Né sýr dávám jen navrch :wink:

@zuhur sypu normálně hrubou solí a kmínem , Karamelce sezamem nebo slunečnici :grinning: chutnají stejně jako housky ale jsou užasně vláčné a jemné :grinning:
@eriska :grinning:
23. únor 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovězí vývar, smetanová omáčka s těstovina, linecký koláč - zbyly mi bílky, nevím co s nima, asi udělám špagety carbonara - mám pocit, že tam bílky patří, jestli máte tip jak zužitkovat samotné bílky, díky za něj :wink:
23. únor 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikkisek
Pomazánka ze zbylých bílků
3-5 zbylých čerstvých bílků
4 vrchovaté lžíce pomazánkového másla
1 nožička čabajky nebo 100 g suchého salámu
1/2 cibule
2 kyselé okurky
pepř
sůl
ocet

Dáme vařit asi litr vody, kterou osolíme lžící soli a okyselíme lžící octa. Do vroucí opatrně vlijeme bílky, vidličkou srovnáme jejich tvar (jako bychom dělali ztracená vejce), snížíme teplotu, aby nevzkypělo a vaříme 5 minut. Potom scedíme a bílky necháme vychladnout.
Pomazánkové máslo našleháme vidličkou a přidáme tenké nudličky čabajky nebo salámu, velmi drobně nakrájenou cibuli a malinké kostičky kyselé okurky. Vychladlé bílky nasekáme nadrobno, přidáme k pomazánce a dochutíme solí a pepřem.
23. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka tak i když jsem skleničku vytřela stěrkou tak mám jen 92g :angry: co dát místo těch 8g jogurt?
23. únor 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur no spíše bych tam dal lžíci oleje než jogurt:grinning:
23. únor 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka děkuju moc, super tip jako vždy! :wink:
23. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka vidíš, ten mě nenapadl. Mě se totiž dneska už nechce jít nakupovat :grinning:

My máme dnes květákové placičky s vařenými bramborami.
23. únor 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka ahojik,občas nakouknu a dneska mě zaujali tve pletynky,tak už jsou v troubě,mam z toho 12suku a tři pletynky,těsto super,ještě sem zvědava na chut...diky za receptík
23. únor 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramboračka a buchtičky se šódó
23. únor 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova Díky receptík mám od holek z diskuse modrého koníka domácí pekárny:grinning: :grinning: :grinning: Opravdu jsou moc dobré.-D :grinning:
23. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jsou super,jen musim dát příště víc soli,ale u nás se to sežere :grinning: jako všechno
23. únor 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naše svačinka :slight_smile:
23. únor 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@brusinka.pusinka ahojky nevíš na které straně je ta kefírová buchta? hledala jsem včera a nenašla, hlavně nevím jak se tam nějakej recept hledá, nedávno to tu kdosi psal ale už si to nepamatuji díky moc
23. únor 2012 ve 14:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tvarohové koblížky jsou hotové, je toho mísa a jsou strašně dobrý...do těsta jsem přidala ještě lžíci pálenky, prej to pak míň táhne tuk.. mňamka..
23. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii krása, s čím jsou???
23. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 když dáš Ctrl + f - tak se ukáže nahoře okýnko - napíšeš co hledáš třeba jen postupně po písmenkách a ono se ti to zabarví na stránce - pokud chceš vědět jestli je tam další dáš next :grinning:

jinak Kefírový koláč/buchta je na str. 290 ode mně a nebo 309 od brusinky
23. únor 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Já tvarohový koblížky naprosto miluju a je to i rychlovka. Akorát že to stejně rychle potom i mizne, možná i rychleji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Buchty jsou s povidlama, to my nejraděj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. únor 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Peču vídeňský dortík s krémem a k večeři lečo, dneska oddych :slight_smile:
23. únor 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 děkujííííí
23. únor 2012 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na plotně bublají plněné papriky, v troubě se peče sekaná, a co upeču za sladkýho, to bohužel ještě nevím...
23. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii nádhera, už jen po zkouknutí mám dvě kila navrch :wink:
23. únor 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikiii povidlový jsem dělala o víkednu..před tím švestkový a před tím tvarohový.. ale nejlíp se mi dělaj makový, ale nějak nemám poslední dobou energii na to mletí...
23. únor 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska nepečeme prababinka upekla metrovou buchtu a tak se pro ní staví manža z práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka to jako fakt má metr??? jak se jí to vešlo do trouby??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty máš věci teda...
23. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka ano má metr dělá se ze dvoubarevného piškotu který se peče v srních hřbetech formách :grinning: je moc dobrá :grinning: http://www.toprecepty.cz/recept/7017-metrovy-srnci-hrbet/ jen krém dělá prababinka z pudinku:grinning:
23. únor 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka to pekla teta, ale říkala tomu srnčí hřbet... :slight_smile:
23. únor 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek