Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
29. únor 2012

@nikiii jj, je to super, malý to má rád a není v tom žádná mouka, takže mňam😉

petrajavor
29. únor 2012

Tak u nás dneska byla bramborová kaše s párkem,teda manžel musí řízek 🙂

falca1
29. únor 2012

vepřový plátek na přírodu a brambůrky

kulenka
29. únor 2012

@handm Děkuju, vypadá to dobře 🙂

sygy
29. únor 2012

Dnes uzená polévka, je pro mě a večer halušky s uzeným 🙂

brusinka.pusinka
29. únor 2012

@aaadus šikulka šikovná 🙂

ilonne
29. únor 2012

Kotlety zapečené s brambory a lečem a francouzský citronový koláč 🙂 .

nikiii
29. únor 2012

@aaadus Super, to už bylo opravdu potřeba 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

crca
autor
29. únor 2012

skopový guláš s knedlíkem,ale dneska se teda povedl 😵

tyrisa
29. únor 2012

Teď na večeři kuchtím domácí bramboráčky se sýrem a k tomu salátek s lučinou.je to moc dobrý 🙂

yesu
29. únor 2012

Na véču rajčatovou polívku a zítra bude svíčková 🙂

cervena_vila
29. únor 2012

Jen jsem narazila na zmínku o vejcích: Od roku 2012 platí zákon, že slepice mají mít možnost chovat se jako slepice. Tzn. v klecích mají bidýlko, škrabadlo na zobák a popeliště. Osobní prostor se jim asi zdvojnásobil. Dřívější situace: jedna slepice prostor asi jako list papíru A4, ani si nemohly protáhnout křídla... Zákon je napsaný už asi pět let, drůbežárny se na to měly možnost připravit. Vejce budou dražší a nás může hřát, že už ty slepice tolik netýráme.

nikiii
1. bře 2012

Dobré ráno všem, u nás bude dneska koprovka s bramborem a vajíčkem 🙂 A jestli zbyde čas, tak zkusíme majolkový housky.

petrajavor
1. bře 2012

Kamarádka včera pekla já se do toho pustím asi o víkendu 🙂
KINDER MLÉČNÝ ŘEZ
Ingredience
*KRÉM
cukr moučka 
1/2 ks máslo 
smetana 
2 ks tvaroh
*PODLE POTŘEBY
mouka na vysypání 
máslo na vymazání
*TĚSTO
1/3 balíčku kakao 
2 lžíce olej 
1/4 balíčku prášek do pečiva 
8 lžic cukr krupice 
7 ks vejce 
10 lžic polohrubá mouka

Postup přípravy receptu
Vajíčka vyšleháme do pěny, přidáváme cukr, olej. Jakmile je vše vyšleháno, přidáme kakao a nakonec vmícháme mouku s kypřícím práškem. Vymažeme a vysypeme moukou dva plechy a na každý dáme polovinu těsta. Těsta dáme péct na 180 °C na 7 - 8 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.
Zatím si připravíme náplň. Vyšleháme tvaroh, přidáme smetanu nebo bílý jogurt a máslo, cukr podle chuti a vyšleháme do pěny.
Pak na jeden korpus namažeme náplň a druhým ho přikryjeme. Kinder mléčný řez dáme do lednice vychladit. Můžeme i polít čokoládou.
Kinder mléčný řez nakrájíme a můžeme se do něj pustit.

moudivlacek
1. bře 2012

holky ja vas zanedbavam,ale nestiham,tak obcas nakouknu,nevim kdy vas doctu a opisu si recepty 🙂
dneska pecene kure br kase

maybay
1. bře 2012

ahojky kucharinky, koupila jsem v lidlu specle, nemate nejaky zajimavy recept?

pet.s
1. bře 2012

@cervena_vila no to by mě hřálo, kdybych nebyla předevčírem v globusu a plato vajec nestálo 120 Kč, v Kauflansu 100,-(((
Já si teda osobně myslím, že je to celé jen takový tah jezdcem.....udělal se humbuk, vajíčka jsou nedostatkové a drahé, panika mezi lidmi se posiluje ještě v médiích. No a počkejte za pár týdnů, před Velikonoci vajíčka budou všude, ale 3-4x dražší než byly. A lidi je budou brát útokem i za tu cenu.
Takže u nás letošní Velikonoce asi odbydeme jen perníčky.

pet.s
1. bře 2012

Tak já jdu dát dohromady jídla na celý víkend. Cho.To je furt vaření a plánování, co?

karmenta
1. bře 2012

guláš s bramborem. To jediné mi jí dobře i dítě 🙂 Včerejší kuře na paprice byl totální propadák :(

nellygray
1. bře 2012

@maybay špecle jsou výborný jako příloha třeba ke guláši nebo k nějaké smetanové omáčce. Ale pokud chceš samostatné jídlo, tak já je dělám jako rychlovku podobně jako knedlíky s vajíčkem. Hodím špecle na pánev na kousek másla, nechám trochu opéct a pak přidám rozmíchaná vejce. Samozřejmě lze přidat cibulku, anglickou slaninu... Ale my to máme nejraději takhle jednoduše, je to teda takové "dětské" jídlo, ale nám chutná. 🙂 A podávám je s hlávkovým nebo okurkovým salátem s klasickou sladkokyselou zálivkou. Taky kupuju ty z Lidlu, jsou dobré. 😉

reruna
1. bře 2012

vepřové výpečky, brambory, zítra zbytek výpečků se špenátem a asi bramborové knedlíky

reruna
1. bře 2012

@kulenka tak u nás vejce v Albertu 10ks za 44 kč, nějaká důchodkyně se mě ptala, jestli dobře vidí 😝 je to fakt děs.... a co dort s červenou řepou? nám moc chutná

pet.s
1. bře 2012

Tak já mám víkend + dnešek vyřešený.´Jak pro nás, tak pro dítě.
Pro inspiraci obědy- dnes - plátek přírodní, brambory+ domácí tatarka (dítě bez tatarky), zítra- šunkofleky(dítě těstoviny s brokolicí a sýrem), sobota-vývarová polévka,kuře,br.noky, špenát(dítě taky), neděle-guláš+knedlík(já a dítě s bramborem)
večeře - dnes brambory s balkánem(dítě s tvarohem), zítra doufám, že nám zbydou od oběda šunkofleky a pokud ne, tak nějaký salám s chlebem(dítě těstoviny s tuňákem), sobota - polévka, kuře s chlebem,případně zbytek od oběda(dítě polévka) neděle CDD nebo knedlík s vajíčkem(dítě zeleninu s bramborem)
Péct budu strouhaný koláš s tvarohem, budu zkoušet medovníky na velikonoce a ke sváčám pudink s piškotem a br.kompotem.
A k tomu pecen chleba, 2x toustový chléb, 20 housek, kostku másla, sklenici medu a kostku tvarohu na takovéto synečkovo intermezzo cca tak 3x za den 😀 😀 😀 😀 ostatním stačí jablko a mandarinky 😀 Ufffffffffffff

pet.s
1. bře 2012

@tyrisa jaký děláš salát s lučinou?

nellygray
1. bře 2012

@pet.s upřímně se těším a doufám, že se dočkám, že můj synáček taky někdy bude tahkle pěkně "papat". 😀 Byť si na to třeba budu muset počkat do jeho puberty. Jak já bych mu ráda pekla a vařila! Ale chlapec se rozhodl, že těch 11 kilo, ke kterým jsme se dostali po asi 3/4 ročním snažení, mu prostě ve dvou letech stačí a jídlo je naše každodenní noční můra. 😠
Jinak u nás dnes sekaná z farmářských trhů s brkaší a okurkou, k večeři přírodní plátky z krůtího prsa se salátem. Zítra k obědu bramboráky a k večeři polévka z krůtích křídel a zeleniny s drožďovými knedlíčky.

nellygray
1. bře 2012

@pet.s jen se vmísím, nevím, jestli je to ono, ale Lučina dělá přímo něco, co se jmenuje "lučina do salátu", jsou to takové pevnější kostky, co se dobře nakrájí a posype se tím salát. Občas to koupíme a je to dobré.

pet.s
1. bře 2012

holky spíš taková filozofická otázka..jak to děláte se složením věčeří a obědů? Vaříte denně teplý oběd a teplou večeři, nebo teplé večeře jen některý den v týdnu, nebo jíte zbytek od oběda? V té naší vývařovně je to šílený. Ted tu byli na 6 týdnů naši a máma šílela, jak můžu takhle hospodařit. Tak chci jít do sebe. Jen pro upozornění jsme dva dospělí, 2 puboši a 1 batole. Každý chodí na oběd v jiný čas a na vaečeři ani nemluvím. A k tomu má každý z nás úplně rozdílný chutě. Strašný!!!!
Já se stravuji podle batolete, u níž dbám na nějakou pravidelnou stravu a trochu zdravé jídlo,vcelku je mi jedno jestli teplé nebo studené. Dan ten je sýrovej, ale teplé jídlo mu 2x nevoní(hlavně chce pořád bílkoviny-tvarohy, maso, vajíčka, kvůli svalům), Bája tak je zase masová, a teplé jídlo ano,ale na ohřívané se ofrňuje, chleba nejí vůbec, občas housku, A mužský ten je na takovou tu starou poctivou kuchyni-taky masovej, a teplé večeře nejí.

kulenka
1. bře 2012

@reruna Já to včera nestihla 😅 Ale dneska už fakt jo 🙂
Vejce jsou děs, jenže si kvůli tomu přeci nepořídím slepice, to bych se nikam nehla 😒 Holt si 2x rozmyslím, co budu péct no 😒

pet.s
1. bře 2012

@nellygray tyyy brdo, já vždycky u dr říkám, co bych za to dala, kdyby moje děti někdy nechtěli jíst!!!! Už i ta malá potvora pořád ječííí háááám. Jí naprosto všechno, co ji dám. ...zeleninu, kuskus.... není snad jídlo, které by nejedla.
Ale uklidním Tě, náš Dan sice žere jak dřevorubec, ale hubenej je jak lunt 😀 😀 😀 Na svých téměř 180 cm má cca 60 kg.A to posiluje a sportuje.
Já naopak řeším, aby se malá nepřecpávala a nekynula. Má to chuděra v genech. Myslím, že to je horší problém, než když dítě nejí 😠