Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
1. bře 2012

Aaaa co mi to děláte @petrajavor 😠 😀 Pak mám stíhat, když tu je každý den něco nového ... Kinder řezy vypadjí skvěle 😨

ia.
1. bře 2012

@pet.s tak my jsme zatím tři strávníci, manžel jí obědy venku, někdy uvařím oběd a nabalím mu ho, pže já se tak nějak odbývám těstovinama, kuskusem a tak, takže jen když udělám něco pořádného. O víkendu vařím oba dny polévku i druhé a peču. No a na večeře děláme studené, chleba, pečivo, šunka, sýry, paštiky, máslo, marmeláda, občas pizza nebo párky...

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka já taky nestíhám 😝 takže v tom nejste sama 🙂 teď sedím a dumám co budu vařit k obědu...

kulenka
1. bře 2012

@petrajavor K obědu naštěstí zbytky 😀 Ještě jsem ani nestihla udělat jediný dort, co jsi sem dala, nějak mi to přijde spíš na víkend, až bude někdo doma ... 😅 Jenže to se pak věnujeme jiným věcem 🙂

nikiii
1. bře 2012

@pet.s My máme teplý obědy a studený večeře (případně pizzu, párek nebo tak něco), vyvařovat i teplý večeře, to by se mi teda faaaaaaaaaaaaakt nechtělo, klobouk dolů před tebou.

nellygray
1. bře 2012

@pet.s když u vás je to těžký, když máš, jak píšeš, tak různorodé strávníky. Co mě ale udivuje, že se ofrňují nad ohřívaným jídlem. To teda v naší široké rozvětvené rodině neznám u nikoho. Ale je fakt, že od kamarádek už jsem o tom slyšela, ale spíš se to týká manželů. 😀
My jsme asi dost nereprezentativní vzorek, pže jsme jen dva normální strávníci-já a manžel-a oba si sice potrpíme na kvalitní jídlo, ale nejsme zmlsaní a nároční. Takže třeba polévku považujeme za plnohodnotné jídlo, dva chody dělám výjimečně. K večeři často máme právě polévku nebo něco studeného (třeba jen salát). Syn jí občas s námi, občas má stále ještě lahvičku, k večeři mívá kaši, u něj jsem prostě ráda za cokoliv, co sní. Holčičce 7 měsíců občas vařím, občas má lahvičku.
Jinak je fakt, že studené večeře vyjdou dráž než vařené jídlo (pokud to teda není biftek 😀 ). Obzvlášť v rodině s velkými jedlíky.

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka no já většinou peču čt nebo pá (posledně jsem v pá pekla sladké šneky a v so nebylo nic). Jinak kdyby to bylo na manželovi pekla bych každý den aby měl sladké snídaně 😀 Jinak zbytky sme měli až do včera...takže dneska asi špenát a možná sladké šneky tentokrát s ořechy a čokoládou 🙂

nellygray
1. bře 2012

@pet.s každej by chtěl to, co nemá. 😅 Ne, máš pravdu, že hlídat dítě, aby se nepřejídalo, je asi taky nepříjemný a taky bych to nerada řešila. Holčička zatím vypadá jako slušný jedlík, a já jako dítě byla docela macatá (a bojuju s tím pořád 😖 ), takže k tomu taky bohužel asi bude mít sklony. Ale momentálně prostě řeším víc kluka, který nejí, a řeknu ti upřímně, že je to fakt na palici, strašně únavný, o každé sousto se s ním dohadovat.

kulenka
1. bře 2012

@petrajavor Já jsem doma až od včerejška, při práci jsem v týdnu stihla max bábovku nebo štrůdl 🙂 Teď to už bude přeci jen lepší 🙂
U nás mám spíš úspěch s něčím suchým, jako právě bábovka nebo majolková buchta od brusinky 🙂

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka tak můj manžel miluje naprosto všechno co je sladké 🙂 takže na něm zkouším všechny možné i nemožné recepty 🙂

kulenka
1. bře 2012

@reruna Tak jedna řepa se už vaří ... druhou jsem nakrájela na klínky, posolila, pokapala olejem, šoupla do trouby ... na oběd mňam 😎

@petrajavor Drahý můj je vybíravý, máme dost rozdílné chutě ... já třeba zkouším všechno s jablky a on si pak vezme jeden kousek ... takže pečení musím krotit, to bych vypadala 😅 🤐 Pro něj je nejlepší bábovka na milion způsobů 😅

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka no můj miluje cokoliv čokoládového 🙂 ale naštěstí rád otestuje naprosto všechno co mu upeču 🙂
Jinak si mě nalomila s tou bábovkou,asi ji dneska upeču a udělám špenát. Zítra dopoledne udělám šneky a bude 🙂

kulenka
1. bře 2012

@petrajavor Receptů na bábovky mám spoustu 🙂
A zase drahý čokověci nerad, já to miluju 😅 Bohužel převýchova (jeho) nedopadla úspěšně 😀

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka no aspoň využiju i druhou půlku čokolády,jednu mu rozpustím do bábovky a tu druhou dám do šneků 😀 jen budu muset do obchodu... 😝

kulenka
1. bře 2012

@petrajavor Zdravotní procházka 😎 Já byla naštěstí ráno, teď tu začalo pršet a to by se mi asi už nechtělo 😅

petrajavor
1. bře 2012

@kulenka no já mám vycházky od 13-19h takže se půjdu projít k našim a do obchodu,no a pak mě čeká to vaření 🙂 Jinak procházíme se každý den abych nebyla jako koupe,aneb zdar pohybu 🙂

brusinka.pusinka
1. bře 2012

dnešní namina, Nudlová polévka s vejcem,salád z ledového salátu s mozzarelou a bazalkou, kuřecí roládky s taliánem šunkou a sušenými rajčaty s mozzarelou, fazolky s česnekem a opečeným taliánem a bramborová kaše😀

zuhur
1. bře 2012

Tak já mám po včerejšku vysekanou osmičku, jsem oteklá jak křeček, takže rodinka měla špagety ze včerejška a já si jdu udělat krupicovou kašičku.

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@zuhur ☹ přeji brzké uzdravení

nikiii
1. bře 2012

@zuhur Myslím na tebe, ať je ti brzo dobře.

nikiii
1. bře 2012

@brusinka.pusinka Jak děláš ty roládky aby držela pohromadě, motáš nití nebo máš jinej fígl?

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@nikiii používám parátka a nebo špejle a jinak prudce osmahnu a oni se zatáhnou a drží😀

tyrisa
1. bře 2012

@pet.s úplně jednoduchý,paprika,rajče okurek+lučina....je to moc dobré.

nikiii
1. bře 2012

@brusinka.pusinka Aha, no já právě to motání nití nesnáším a následný rozmotávání na talíři, tak to moc často nevařím, ale jinak tyhle závitky miluju když se mi s tím chce motat 😀 😀 😀 😀

kulenka
1. bře 2012

@zuhur Ať se to brzy zlepší 😉

kulenka
1. bře 2012

@brusinka.pusinka Drží jak komu, s tímhle nejsem kámoš 🙄 A když už drží maso, náplň to většinou psychicky nevydrží a emigruje 😅

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@kulenka 😀

cervena_vila
1. bře 2012

@pet.s já jsem ráda, když zvládnu jedno teplé jídlo denně, počítám do toho i "polívky, v nichž stojí lžíce", večeře je buď obměna oběda, nebo něco studeného nebo něco z vajíček. Ale znala jsem takový ten typ hospodyňky, co vstane ráno v pět, aby uvařila dva-tři druhy obědů, protože manžel si řekl guláš, syn kuře a dcera těstoviny...

cervena_vila
1. bře 2012

Květáková polívka (s mrkví, petrželovou natí, obílená lučinou - nemám důvěru k mléku ve slaných jídlech), těstoviny s brokolicí. Už musím zas koupit nějaké maso...

zuzi82
1. bře 2012

Ahojky,
tak my dneska sibiřské pelměně, já s octem a Matěj se zakysanou smetanou. Večer bude krůtí vývar s drožďovými knedlíčky.

Přikládám i fotku malého pomocníka, jak ve strojku válí těsto na nudle 😀