Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anieanne
5. bře 2012

Frankfurtská polévka, jahodové knedlíky, bábovka.

hanula11
5. bře 2012

@mamkamarketa tohle nejsou topinky, ale u nás docela někdy "jedou" chleby s vajíčkem.
Topinky uděláš klasicky, očesnekuješ, osolíš a pak namočíš do rozšlehaného vajíčka (nebo 2, nebo 3 😉 🙂 ), znovu osmažíš z obou stran a nahoru dáš tvrdý sýr, nějaký salám to se hezky rozteče, případně potřeš ještě pod tím sýrem taveným a navrch přidáš zeleninu - plátky papriky, rajče ...
Nebo udělat z vajec omeletku a dát na plátky chleba tak 😉 🙂 a zase můžeš "dozdobit" zeleninkou, sýrem, salámem nebo podle chuti nebo co toho co zrovna je poruce.

eriska
5. bře 2012

u nás dnes rýžový nákyp s meruňkama a se švestkama, hovězí vývar s nudličkami a na sváču dortík s krémem z harlekýna🙂

michamicha
5. bře 2012

u nás dneska zbytky po víkendu 😅 včerejší zeleninová polévka a plněná paprika s rýží 😎 zítra se chystám asi na lasagne s boloňskou 🙂

marhulinka
5. bře 2012

U nás dnes ze včera znojemská s rýží a na dietku byl tuňák s těstovinama a rajče.

sarunatko
5. bře 2012

My jsme dneska dojídali zbytky z víkendu, večer bude panenka (ještě nevím jak - nějaké tipy?) a na zítra pro manžela do práce rajská.

brusinka.pusinka
5. bře 2012

dnešní mňamina kuřecí polévka z kuřecích srdíček a nudle čínské s kuřecím masem

peroli
5. bře 2012

špagety s kuřecí cigánskou směsí 😵

petrusam
5. bře 2012

@brusinka.pusinka juuu, je tu někde recept na ty čínské nudle? Mňammm 😀

1luciferka1
5. bře 2012

svíčková 😵

brusinka.pusinka
5. bře 2012

@petrusam to nevím ale hodím sem
Smažené čínské nudle
2 plátky kuřecí prsní řízek
1 ks červená paprika
4 stroužky česnek
1 ks menší pórek
1 - 2 lžiček koření Čína
1 lžička škrobová moučka
1 ks větší mrkev
1 ks cibule
400 g vaječné čínské nudle
2 lžíce sójová omáčka
1 ks zelená paprika
podle chuti
 mletý černý pepř
 sůl
podle potřeby
 olej na smažení
Zeleninu omyjeme, cibuli a česnek oloupeme, mrkev oškrábeme. Papriky zbavené jádřinců nakrájíme na nudličky, oloupanou cibuli rozpůlíme a nakrájíme na proužky, mrkev na půlměsíčky, pórek na kolečka, česnek na plátky.

Zeleninu zprudka smažíme na oleji, dokud nezměkne. Musí ale zůstat polosyrová, křupavá.

Maso nakrájíme na malé kousky a ty promícháme se škrobovou moučkou.Na pánvi maso zprudka osmažíme na rozehřátém oleji, ochutíme kořením na čínu a sójovou omáčkou. Usmažené maso pak promícháme se smaženou zeleninou.
Čínské nudle povaříme ve vroucí osolené vodě 2 minuty, scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Okapané nudle zprudka smažíme 2 - 3 minuty v hluboké pánvi na rozpáleném oleji. Během smažení je promícháváme. Smažíme vždy 1 - 2 porce nudlí. Ve větším množství by se na pánvi slepovaly.
Usmažené čínské nudle promícháme s masovou směsí a podáváme. Můžeme připepřit nebo přisolit.

kixi
5. bře 2012

tortilly plnene kurecim masem, ledovym salatem a rajcatky ... mnami 🙂

1luciferka1
5. bře 2012

@kixi hmm, to bych si dala, ale nemám koupené tortily 😠 nějaký recept ja udělat domácí? 😉

kixi
5. bře 2012

@1luciferka1 no pamatuji si, ze jsem delavala z mouky sadla a trochy vody...ale nebyly tak poddajne jako ty kupovane...nicmene se to da dobre nahradit palacinkama na sucho...sice je chut trosku jina, ale ukol to splni 🙂

peroli
5. bře 2012

@sarunatko já bych asi nakrájela jen na nějaký medailonky, osolila opepřila apod, zprudka opekla a k tomu nějakou teplou zeleninu 😉 fazolové lusky, grilované papriky apod.. a s nějakým smetanovým dipem a jako přílohu buď nějaký bagetky, tortilly nebo opečené plátky brambor (předem trošku povařené) 😉
nebo můžeš udělat plněnou panenku.. klobásou, krab.tyčinkami apod.. 😉

brusinka.pusinka
5. bře 2012

@1luciferka1 má pravdu
@kixi tady je receptík
Domácí tortily
Na placky (cca 12ks) si připravte:
500g hladké mouky, 280ml horké vody, 100g sádla (nejlépe domácího 🙂) a čajovou lžičku soli
Na přípravu jsem použila pekárnu - trošku netradičně jsem nejdříve nandala mouku, sůl a sádlo, zapnula jsem program Dort (ihned začne hnětat) a pomalu jsme přilévala horkou vodu, dokud se nevytvořilo kompaktní těsto. Poté jsem nechala ještě chvíli dobře propracovat a těsto vyndala na vál a pekárnu vypnula.
Samozřejmě můžete těsto mísit ručně nebo třeba použít robot.

kixi
5. bře 2012

@brusinka.pusinka diky, skoro jsem se trefila 😀 a jsou krupave nebo vlacne?? diky tomu sadlu by mohly byt vlacne, ne? ja mam rada, kdyz to jde poradne zabalit.

brusinka.pusinka
5. bře 2012

@sarunatko
Panenka s nivou
700 g vepřové panenky, 70 g nivy, 1 lžíce másla, 2 lžíce strouhanky, 2 lžíce sekané petrželky, 1 šalotka, sůl, pepř a olej
Vepřové panenky omyjeme, osušíme a nakrájíme na 2,5 cm silné medailonky. Do každého medailonku vyřízneme kapsu. Šalotku oloupeme, najemno nakrájíme a necháme zesklovatět na oleji. Nivu nastrouháme a utřeme s máslem, přidáme cibuli, petrželku a strouhanku, ochutíme solí a pepřem. Směsí naplníme medailonky, otvory sepneme párátky, osolíme a grilujeme. Podáváme s čerstvou nebo restovanou zeleninou.

a tuto jsme měli v neděli byla užasná
Slavnostní panenka
800 g panenky, 100 g plátků slaniny, 50 g strouhanky, 50 g mletých lískových oříšků, 250 g listového těsta, 5 lžic nasekané petrželky, 2 lžíce citronové šťávy, 2 lžičky citrónového pepře, 1 vejce, 3 lžičky provensálského koření, sůl, olej
Maso osolíme, posypeme 1lžičkou provensálského koření, pokapeme olejem a citronovou šťávou a necháme odležet. Nasucho opečeme strouhanku, smícháme ji s oříšky, petrželkou, pepřem, zbytkem provensálského koření a špetkou soli. Panenku na oleji opečeme. Listové těsto rozválíme na obdélník, potřeme bílkem, posypeme směsí, položíme na něj maso, které jsme obalili slaninou, a zabalíme. Těsto potřeme zbylým bílkem a pečeme asi 30 minut.

brusinka.pusinka
5. bře 2012

@kixi jsou vláčné krásně se rolují a nebo balí do šátečku😀

kixi
5. bře 2012

@brusinka.pusinka super, sice nemam pekarnu, ale uhnahnam to i tak 🙂)) dik moc

brusinka.pusinka
5. bře 2012

@kixi jde to i bez pekárny dělá je moje tchýňka mají je rádi😀

sarunatko
5. bře 2012

@peroli
@brusinka.pusinka
Holky, děkuju moc za inspiraci. Ta slavnostní vypadá výborně. Dneska to ale bude jen nějaká rychlovka, osolím, opepřím, zelenina, nějakej sosík, šup šup 🙂

zuhur
5. bře 2012

Dneska kuřecí polévka a wrap s masovo-fazolovou směsí.

kixi
5. bře 2012

moje dnesni celodenni tehotenska chut 😀

boban
5. bře 2012

@brusinka.pusinka jak děláš ty čínské nudle s kuřecím??vypadá to dost lákavě 🙂

boban
5. bře 2012

@brusinka.pusinka už jsem to našla..díky za tip..vyzkouším 😉

kammka
5. bře 2012

my o víkendu husu s knedlikem a zelím, ale nenadchlo mně to maso, kachna je lepší.. naštěstí jsem pekla jen půlku.. včera večer jsem rozmrazila rajskou a bude i dnes k večeři, k obědu jsme si s malou daly tousty se sýrem, šunkou a rajčaty.

yesu
5. bře 2012

@1luciferka1 Mňááám!My chobotnici s přítelem taky milujem!!Kde ji kupuješ?

1luciferka1
5. bře 2012

@yesu já si ji dovezla z dovolené 😉 ale určo maj v hypwrmarketech, sice asi menší, ale o to je to praktičtější 😉

yesu
5. bře 2012

@1luciferka1 Tam mají až moc malý....po úpravě se to ještě hrozně zdrcne...a jak ji připravuješ?