Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
12. bře 2012

@sarunatko Taky bych to klidně zkusila, myslím si by se potom max. osypala kdyby jí to nesedlo...

sarunatko
12. bře 2012

@pitruskaskarolinkou
@kukynka2
Děkuji, tak já to zítra vyzkouším.

sarunatko
12. bře 2012

@nikiii Snad se neosype, ona z žádného jídla zatím reakci neměla a ani my nemáme žádné alergie, tak snad to bude dobré. Zkusím i rajskou.

kixi
12. bře 2012

holky, dnes zkusim poprve brokolicovou polevku se smetanou a krutonky..nejake rady a tipy jak to nezkazit? 😀

prdecek
12. bře 2012

srdce na smetaně a houskový knedlík

heaven_angel
12. bře 2012

@kixi já dělám brokolicovou polévku úplně jednoduše.. na másle si orestuju nakrájenou cibulku, na to hodím omytou a na růžičky rozdělenou brokolici, trochu to promíchám, zaliju vodou, jen aby byla brokolice potopená a nechám to tak 10 minut vařit, aby byla měkká.. (občas tam dám ještě zelený mražený hrášek) pak to rozmixuju mixérem a přidám smetanu, buď zakysanou nebo sladkou, osolím a opepřím.. obvykle stačí jen ta rozmixovaná zelenina je to husté dost, ale kdyby to bylo málo, tak si v hrnku rozkvedlám s trochou mléka 1 - 1,5 lžíce hladké mouky a zahustím to tím - nechám provařit.. Jí ji i můj muž, který brokolici normálně nerad 🙂

kixi
12. bře 2012

@heaven_angel super, presne takto jednoduchy recept jsem potrebovala 🙂 moc diky!

heaven_angel
12. bře 2012

@kixi není vůbec za co 😀

eriska
12. bře 2012

@kixi já ji dělám stejně, jen do základu přidávám tavený sýr, je to krémovější😉 a místo zakysanky, dáváme 12% na vaření.krutonky, na máslíčku opečená houska či rohlík..já dělám na kostičky..ať se zadaří a chutná

brusinka.pusinka
12. bře 2012

dnešní salátek 😀 těstovinový s tyčinkami sumiri, rajčatkem,okurkou,kukuřicí,vajíčkem na tvrdo a majolkou s dijonskou hořčicí, na římském salátu 😀

salomee
12. bře 2012

Ahoj holky, prosím, dává se do bramboráků (říká se tomu různě, ale já myslím ty ze syrových brambor) mléko? Nějak si nejsem jistá, skoro je nedělám..ale chuť je chuť🙂.

kulenka
12. bře 2012

@heaven_angel Ahoj 🙂 Je tu někde recept na ten pivní chleba prosím? 😕

pelenka
12. bře 2012

Tak u nás sobota slané záviny a taťka řízky na masopustu, včera brambor-špenát a grilovaná šunka, to asi dojím dnes. Pekla jsem perník (tuším, že je tu v seznamu jako "osvědčený hrnkový"), hoodně se mi utrhla ruka s kakaem, přidala jsem sušené višně a mandličky, na to čoko poleva a je úžasnej. Sbírám síly a odhodlání od zítra najet na rozlišovací dietu, tak odpo asi zpucnu aspoň půl plechu🙂

pelenka
12. bře 2012

@kulenka Pokud nenajdeš dodám🙂

kulenka
12. bře 2012

@pelenka Kdybys prosím mohla 😉 V seznamech receptů jsem ho nenašla 😕

gabka32
12. bře 2012

@brusinka.pusinka mohla bys napsat recept na salátek? jestli teda už někde není 😀

a určitě budeš mít nějaký tip na bulgur... koupila jsem, že vyzkouším, tak neívm jestli zkusit jen jako rizoto nebo jako přílohu k masu...?

u nás dnes kuřecí maso se sýrem, brambor, okurk.salát a Kačce vařím kuřecí masíčko se zeleninou, asi bude i dost vývaru na polívku pro holky, já polívky nemusím 😝

lenam
12. bře 2012

@fifina86 Můžu poprosit o recept na Kinder řezy? Děkuji.

heaven_angel
12. bře 2012

ahoj.. 🙂 ještě jsem ho sem nedávala.. tohle je původně recept do domácí pekárny, já to dělala růčo.. tohle je na menší bochník, tak pro dva na dva dny, příště už ho asi udělám rovnou z dvojité dávky. 🙂

Pivní chléb

Ingredience:
300g hladké mouky
200g chlebové žitné mouky (ale dá se použít i jenom hladká)
1/4 čerstvého droždí (nebo 1 lžičku sušeného)
1 lžička cukru
2 lžičky soli
2 lžičky kmínu
100 ml vlažné vody
250 ml černého piva
1,5 lžíce oleje
1 lžíce octa

Mouky jsem smíchala se solí v míse, udělala důlek a do důlku rozdrobila droždí, které jsem posypala lžičkou cukru a přilila vlažnou vodu, shrnula do ní ze strany malinko mouky a promíchala vidličkou. Takto připravený kvásek jsem nechala asi půl hodiny kynout. Po vykynutí kvásku jsem do mouky přisypala kmín, přidala olej, ocet a pivo a vypracovala jsem těsto. Pokud se lepí, podsypávejte moukou. Těsto jsem nechala v míse, přikryté utěrkou, hodinu kynout. Po vykynutí jsem ho znovu propracovala na pomoučněném vále a nechala půl hodiny kynout (příště nechám hodinu, bude víc nadýchaný, ale i tak byl moc dobrý) na plechu vysypaném hladkou moukou. Troubu jsem předehřála na 230 stupňů a pekla chleba 10 minut, pak jsem teplotu stáhla na 170 a pekla asi hodinu a půl (prostě do křupava). Během pečení jsem chleba asi 3x potřela studenou vodou s trochou octa kvůli kůrce.
Je to trochu náročnější na čas, ale stojí za to. 🙂

heaven_angel
12. bře 2012

@kulenka zapomněla jsem tě označit 😀

brusinka.pusinka
12. bře 2012

@gabka32 na buulgur jsu recepty na straně 80,145,157 😀
Těstovinový salátek
těstoviny uvařit al dente
1 kuKuřice sterilovaná
1 malá okurka salátová
vanička malých rajčátek
2 vejce na tvrdo
1 balení sumiri tyčinek
římský salát
jemně strouhaný parnesán
3 lžíce majonézy+2 lžíce zakysané smetany a 2 lžíce dionské hořčice
Sumiri tyčinky jen lehce smahnu na olivovém oleji , uvařené těstoviny nechám vychladnout a smíchám s drobně nakrájenou zeleninou a kukuřici z plechovky a vejci,v misce namíchám dresink z majolky a hořčice a zakysané smetany , pak vše pořádně promýchám , salát pokladu na natrhané listy římského salátu a posypu parmazánem

kulenka
12. bře 2012

@heaven_angel Díky, zkusím ho 🙂 Pekárnu moc nepoužívám a baví mě se v tom těstě hňahňat 😅 😀 Vypadá dobře 🙂

zako
12. bře 2012

@salomee ja do bramboraku mleko nedavam..jen brambory,cesnek,majoranka,sul,vajicka,trochu hl.mouky...az to pusti vodu,tak to cele precedim,bramboraky jsou pak uzasne krupave,zadne patlave testo🙂

pelenka
12. bře 2012

@kulenka Koukám, že už máš, ale tak pro srovnání🙂
Pivní chléb
250 ml světlého piva, 100 ml vody, 2 lžíce oleje, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 340 g hl. mouky, 100 g pšeničné celozrnné mouky, 120 g žitné celozrnné mouky, 15 g droždí. Je mnohokrát vyzkoušený v pekárně, já patlání přímo nesnáším 😉

zuhur
12. bře 2012

Tak původně měl být bramborový závin se špenátem a vajíčkem, ale když se daří tak se daří. Závin praskl, špenát vytekl, takže nouzové řešení - špenátová polévka s bramborovými noky a vajíčkem 😀 😀 😀

pelenka
12. bře 2012

@zuhur To z ní jako kdybys to z plechu spláchla do hrnce nebo jsi to z toho fakt dokázala vykouzlit? 😉

kulenka
12. bře 2012

@pelenka Mně to patlání uklidňuje 😉 Zkusím oba, ale to mi bude asi chvíli trvat ... tak uvidím, který bude víc chutnat 🙂

zuhur
12. bře 2012

@pelenka zkoušela jsem ho poprvé a měl se nejdřív povařit ve vodě - kdybych ho dala rovnou na plech asi jsem byla ušetřena katastrofy. Takže jsem pouze vytáhla těsto rozkrájela na kousíčky, přidala trochu vývaru, zahustila, dochutila a polévka je celkem jedlá 😅

pelenka
12. bře 2012

@zuhur Tak to je fajn, že to šlo aspoň takhle zachránit🙂. Ty jo vařit závin, to si nedokážu představit, já jsem většinou ráda, když ho ve zdraví dokulím na plech🙂. Leda tak ještě možná v páře by mohl přežít🙂

zuhur
12. bře 2012

@pelenka taky mi to přišlo divný, ale recept je recept 😀 Jo, hlavně, že máme co jíst.

hanula11
12. bře 2012

zeleninová polívka a hovězí guláš s těstovinami 🙂