• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

22. července 2017 
tak chleba jsem nepekla, tatínek volal , že koupil půlku šumavy.
teď jsem vyndala z trouby tvarohovopovidlové šnečky, vypadaj kuxusně.. takhle moc jsem nikdy nepekla.. holt vyšší spotřeba.. :grinning: :grinning: :grinning: nějak mně začíná honit mlsná, jen kdyby mně pořád tak nepálila žáha :unamused: :frowning2:
12. bře 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, člověk je jeden den pryč a asi se učtu co jste toho tady stihly za dnešek probrat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale musím se pochlubit, dneska jsem si udělala radost a koupila si talířky, spíš takový dezertní menší (ne na oběd apod.), ale prostě jsem je tam nemohla nechat :sunglasses:
12. bře 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@kammka v klidu. Já bych pořád něco pekla, hlavně tam kde je tvaroh. Dnes to vyhrál strouhaný koláč, mňam
12. bře 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dneska byla slepičí polévka s rýžovými noky a kuře na paprice a ta polívka teda neměla chybu, zítra dojídáme zbytky
12. bře 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus já jsem spíš přes povidla, mňam :grinning:
12. bře 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je moje premierova brokolicova polevka a chlebicky :slight_smile:
12. bře 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Bramboračka :slight_smile:
12. bře 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Brusinko, prosím tě, na kolik a jak zhruba dlouho pečeš ten tvůj mňamózní cibulovej koláček?
12. bře 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fifina86 Děkuji za odkaz :slight_smile:
12. bře 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska čekáme návštěvu, tak budou asi kuřecí nudličky v medovo-pivní směsi, rýže, povidlovej perník a cibulovej koláč.
13. bře 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vločková polévka, tilápie s br. kaší a mrkvový salát
13. bře 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
včerejší dortík:grinning:
13. bře 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Zkontrolujte, kostky ledu kávy použít v ledové kávy ... Žádné další rozředěné ledové kávy!
13. bře 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Našla jsem na netu tuhle vychytávku....
Do sáčku dáte ochucený jogurt,uděláte jím "bobky" na plech, dáte na hodinu zamrazit a je hotovo....
13. bře 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@petrajavor To je pěkný, ale pak se to musí hodně rychle sníst :grinning:
13. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Můžu znát postup?
13. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikiii Kdes je koupila? Ty jsou nádherný, já ciii taky :slight_smile:
13. bře 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no to asi ano :slight_smile:
13. bře 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine úostup na dortík je o stránku dřív.-D
13. bře 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Večer mrknu, díky :slight_smile:
13. bře 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní bašta, plévka z kuřecích krků s jatrovými knedlíčky a brambory s krkovici a lečem na jednom pekáči :grinning:
13. bře 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@brusinka.pusinka :sweat_smile: ...mńááám...to je něco na mě....v dietě :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a jdu poprosit o radu nebo spíš receptík...dostali jsme sumce a ráda bych ho nějak udělala o víkendu.
poradíte prosím některá kuchařinka?
předem moc děkuji :slight_smile:
jo a ještě..je to vhodné i pro děti?? :confused:
13. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás budou dnes palačinky se špenátem a kuřecí rizoto, kuřecí vývar s písmenkama.
13. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka krkovici jsem včera koupila a lečo jsem o víkendu přinesla ze sklepa:wink: ale bude to odděleně:grinning:

my dneska dojíme bramboračku s houbami, k tomu výpečky z krkovičky, brambor a na sváču bude šlehačkovo-zakysankový dortík.teda, zbyteček, tak snad bude klukům stačit:wink:
13. bře 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ined77 klasického českého sumce?
13. bře 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77
Česnekový sumec
1 kg sumce (250 g na porci), 4 lžíce oleje, 6 stroužků česneku, 3 hrsti zelených pórkových listů, 2 lžíce hladké mouky, máslo, petrželka, sůl
příprava:
Očištěné a vykuchané ryby naporcujeme. Porce osolíme a na oleji zprudka opečeme.
Přidáme nakrájený pórek, drobně sekaný česnek a i s rybou ještě opékáme.
Zahustíme kouskem másla smíchaného s hladkou moukou a mírně podlijeme.
Krátce povaříme tak, aby se ryby nerozvařily.
Povrch posypeme petrželkou.

Sumec po lužnicku
800 g sumce
1 cibule
80 g oleje
česnek
tymián
pepř
sůl
petrželka
Sumce nakrájíme na porce. V misce smícháme dvě lžíce oleje s utřeným česnekem, solí, pepřem a tymiánem. Touto směsí potřeme rybu, vložíme na pekáč, podlijeme olejem, přidáme na kolečka nakrájenou cibuli a nadrobno nasekanou petrželku a pečeme asi 1/2 hodiny v troubě.

Sumec s křupavou krustou
porcovaný sumec,vejce,,sůl, česnek, sardelová pasta, citrónová šťáva, hladká mouka,corn flakes,,olej na smažení
Postup
Sumce posolíme, potřeme česnekem, pokapeme citrónovou šťávou a necháme asi hodinu uležet v lednici. Vejce rozmícháme se lžičkou sardelové pasty a moukou a přidáme do těstíčka corn flakesy. V těstíčku obalíme naporcovanou rybu a smažíme.
13. bře 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžu poprosit receptík na povidlový perník, někde tu byl i od brusinky , ale nevím stránku :frowning2:
13. bře 2012 ve 12:18  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka ...děkuju moc! :dizzy_face:
jestli je český...ani nevím :sweat_smile: .
a myslíš, že můžu udělat kousek i dětem? :confused:
13. bře 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 klidně bych udělala ale spíše bych ho jen dělala na páře s bylinkami a nebo jen tak na másle na kostičky třeba s mrkví a hráškem
13. bře 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek