Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

oli26
14. bře 2012

prosim prosim nemate nektera recept na hradeckou pomazanku? 😀 😀 😀

reruna
14. bře 2012

@yesu perfektní mascarpone krém, bu´d jíst jen (pohár s ovocem a piškoty) nebo natřít na piškotový plát, do dortu apod .
1 smetana ke šlehání 33% krátce svařit s 1 bílou čokoládou, nechat vychladit, nejlépe přes noc, když není čas, tak chvíli do mražáku, pak vyšlehat do tuha a pak jen jemně zašlehat mascarpone 250 g - mňam!

sarunatko
14. bře 2012

@zuzi82
@brusinka.pusinka
díky, díky, já jsem to s ní ještě nezkoušela

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@oli26
Hradecká pomazánka
1 vanička tvarohu
1/2 pomazánkového másla
pár lžic majolky
1 lžíce hořčice (může být více)
1 cibule, najemno nakrájená
nakládané kyselé okurky na kostičky, dle chuti
šunka nebo měkký salám na tenké kostičky nebo proužky, dle chuti
sůl, pepř

marhulinka
14. bře 2012

@oli26 Tvaroh ,měkký salám,cibule,hořčice,majonéza,okurka a sůl - poměr od všeho akorát. Takhle se dělá přímo u nás v Hradci v lahůdkářství 😉

yesu
14. bře 2012

@brusinka.pusinka Ahoj máš nějaký dobrý a jednoduchý recept na tiramisu s mascarpone?

oli26
14. bře 2012

@brusinka.pusinka
@marhulinka holky dekuju ste zlaty

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@yesu
Pravé italské tiramisu z mascarpone
2 lžíce kakao
2 ks vejce
2 balíčky mascarpone
2 - 3 lžiček Amaretto
2 lžíce cukr krystal
1 hrnek instatní káva
1 - 2 balíčků cukrářské piškoty
Nejprve uvaříme kávu a nejlépe ji pak nalijeme do hlubokého talíře. Budeme ji potřebovat vlažnou. Připravíme si dvě misky. Vajíčka rozdělíme na bílek a žloutek, do každé misky jednu část. Ke žloutku přidáme dvě polévkové lžíce cukru a zamícháme. Necháme rozpustit a zatím připravíme z bílku tuhý sníh.
Ke žloutkům přidáme 2 balení sýra Mascarpone a zamícháme (nešlehat!), dokud se to nespojí. Potom do hmoty pomalu vmícháme sníh, aby nesplaskl. Do vlažné kávy nezapomeneme přidat 2 - 3 lžičky Amaretta.
Vezmeme malou dortovou formu nebo jinou nádobu, ve které chceme připravit Tiramisu. Do kávy namáčíme piškoty, doporučuji jen na jedné straně, a uděláme základnu. Na to dáme poctivou vrstvu krému a další vrstvu namočených piškotů. Poslední vrstva musí být krém. Povrch tiramisu posypeme kakaem, nejlépe přes sítko, a dáme přes noc do lednice.

Tiramisu s mascarpone
250 g mascarpone, 2 lžíce cukru moučka, kelímek smetany ke šlehání,
3 vejce, 2 balíčky dlouhých cukrářských piškot, balíček vanilkového cukru,
podle chuti přidáme silnou černou kávu a alkohol, na ozdobu použijeme
holandské kakao
Postup přípravy dezertu :
Žloutky vyšleháme s mletým cukrem a lžící horké vody do pěny. Poté přidáme mascarpone a ručně vyšleháme v hladký krém.
Šlehačku vyšleháme s vanilkovým cukrem. Z bílků vyšleháme sníh. Ke žloutkové směsi přidáme bílky a šlehačku a lehounce vymícháme krém.
Formu vyskládáme piškoty. Ty přelijeme vychladlou černou kávou smíchanou s alkoholem (rum, vodka, likér). Piškoty potřeme krémem. Můžeme zasypat kakaem. Dáme další vrstvu piškotů a opět potřeme zbylým krémem. Důkladně zasypeme kakaem.
Tiramisu s mascarpone dáme odležet do lednice alespoň na 12 hodin uležet. Je to potřeba, aby krém dobře ztuhl a držel tvar.

nikiii
14. bře 2012

@yesu @brusinka.pusinka
Holky nedělejte chutě s tiramisu nebo se tu uslintám 😀 😀 😀

nellygray
14. bře 2012

@reruna ten krém vypadá skvěle, ale radši ani nepřemýšlím, kolik to má kalorií. 😀
U nás k obědu dnes fielty ze sivena s bramborem.

peroli
14. bře 2012

@brusinka.pusinka prosím tě nemáš recept na cikánskou hovězí pečeni? mám tu hovězí plátky a cikánskou strašně miluju 😵 😵 děkujuuu

llllucka
14. bře 2012

Já dělám tiramisu podle Itala a nemůžu si ho vynachválit:
500g mascarpone
5 vajec
5 lžic cukru
silné presso
panák mandl. likéru

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@peroli
Hovězí cigánská pečeně
1 kg hovězího masa zadního
60 g slaniny
1 ks cibule
1/2 dcl rajského protlaku
4 ks paprikové lusky
2 ks rajčat
2 ks menších naložených okurek
mletý černý pepř
mletá červená paprika
sůl
sádlo
hladká mouka
tuk na orestování zeleniny
voda na podlití
1. Maso omyjeme, prošpikujeme slaninou, osolíme a mírně opepříme
2. Oloupeme cibuli, nakrájíme ji a orestujeme na sádle přímo v pekáči
3. K orestované cibuli přidáme maso a krátce ho po obou stranách opečeme, pak přidáme rajský protlak, podlijeme trochou vlažné vody, přiklopíme poklicí a pečeme (dusíme) v troubě předehřáté na 190-200 °C do měkka, během pečení maso obracíme, dle potřeby doléváme vodu a přeléváme šťávou
4. Asi po 2 hodinách pečení, když je maso měkké, maso vyjmeme, šťávu zaprášíme hladkou moukou, necháme zasmahnout, zalijeme vlažnou vodou a necháme asi 30 minut povařit
5. Hotovou šťávu procedíme přes cedník
6. Omytá rajčata a papriky zbavené jadřinců nakrájíme na nudličky spolu s okurkami, orestujeme na tuku, okořeníme mletou červenou paprikou
7. Upravenou zeleninu vložíme od šťávy a krátce povaříme, přidáme na plátky nakrájené maso, které necháme prohřát a můžeme servírovat.
Doporučení:
Vhodné přílohy: Dušená rýže, vařené brambory nebo různě upravené těstoviny.

kammka
14. bře 2012

my dnes obědvaly obě u tatínka ve školní jídelně: vepřové v mrkvi s bramborem...

aaadus
14. bře 2012

@llllucka taky dělám tiramisu podle Itala a všichni co ochutnali si ho nemohli vynachválit

kixi
14. bře 2012

na véču nudle s máčkem 🙂

heaven_angel
14. bře 2012

dnes vařil manžel, já jen v roli míchačky a dochucovačky.. bílou zelňačku s klobáskou.. 🙂

zuzi82
14. bře 2012

@aaadus Tak jak dopadla pomazánka. U nás moc dobře. S čerstvými kornspitzy byla mňamkózní. Nakonec jsem česnek nedala, ale nakrájela tam na nudličky trochu šunky. Teď se ještě peče tvarohová bábovka s jablky a do půl hodiny padám mrtvá do postele. 😀

nikiii
14. bře 2012

@llllucka @aaadus A jakej je holky prosím postup na to taliánovo tiramisu?

jimmy1
14. bře 2012

Ahojte holky 🙂
nebyl by nějakej osvědčenej recept na lilek?? Chtěla bych ho zítra spotřebovat...

llllucka
15. bře 2012

@nikiii:postup je stejnej,jak psala brusinka.Vyšleháš cukr se žloutkama do pěny.Pak pomalu zašleháš mascarpone a nakonec sníh z bílků.Smícháš presso a likér a namáčíš cukrářské piškoty,které kladeš do formy.Patro piškotů,patro krému,patro piškotů a krém.Nahoru posypat kakaem.Lepší tiramisu jsem nejedla.

pitruskaskarolinkou
15. bře 2012

tak na dnešek už mám v lednici napichane vepřove spizy s paprikou, zampiony, slaninou a cibuli, k tomu si dáme bramborovou kasi a zeleninový salát 🙂

krakorka
15. bře 2012

Doufám,že se dnes konečně dopracuji ke koprovce s bramborem a vajíčkem. 😉

beruskanula
15. bře 2012

holky, nejakej recept na kachní játra?

@krakorka : tu jsem mela v planu minulej tejden a nebyla, tendle uz asi taky nebude, tak snad pristi 😅 😀 😀

llllucka
15. bře 2012

@beruskanula:u nás se dělá z jater jen paštika,takže neporadím.

petrajavor
15. bře 2012

Holky chci inspiraci na něco z kuřecího masa....něco s bramborem....Mám v lednici nožičky a řízky z prsou,ale co s něma????

anieanne
15. bře 2012

Včera dušená mrkev s bramborem, k večeři vepřová čína s hranolky. Dnes budu dělat frankfurtskou polévku, a druhé ještě netuším, ale mám v lednici květák, tak asi něco z něj.

beruskanula
15. bře 2012

@llllucka : pastika mne taky napadla 😝 ale chtela bych prave neco jineho,ale nevim, co, snad holky poradi 😅 😀

manza rikal, ze mu staci udelat na cibulce a k tomu rejze.....

xkacatkox
15. bře 2012

dneska květákový mozeček s br kaší a rajská polévka, k večeři zeleninová polévka s ovecnými vločkami

kulenka
15. bře 2012

@jimmy1 Včera jsem dělala Citronovou babetu podle tebe ... dobré je to 🙂 Snad si pošmákne i návštěva 🙂