Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

djn
30. bře 2012

kulajda; bílkové řízky (to jsou vepřový plátky zapečené bílkovým sněhem a sýrem) s vařenými brambory

reruna
30. bře 2012

rajská polévka s písmenky, karbanátky (trochu zdravěji s mrkví, pečené v troubě bez tuku), brambory, mramorová buchta

beruskanula
30. bře 2012

tak ja nakonec udella testoviny se syrovo smetanovou omackou 😝 😉

a k veceri udelam ty bramboraky 😎

tyrisa
30. bře 2012

Dnes jen kulajdu...je to moje premiéra tak se musím soustředit at to nezkazím 😀

djn
30. bře 2012

@tyrisa hlavně ať ti neuteče, hlídej a míchej!

lenam
30. bře 2012

Ahoj holky, můžu se zeptat, jak děláte květákový mozeček? Děkuji! 🙂

djn
30. bře 2012

@lenam Orestovat nakrájenou cibulku, přisypat povařený květák v růžičkách, rozmačkat jako brambory a do toho natlouct pár vajec a míchat tak dlouho, dokud se vejce nesrazí. Osolit, opepřit.

handm
30. bře 2012

Ahoj, u nás dneska vývar a bramboráky🙂

lenam
30. bře 2012

@djn Moc děkuji 🙂

power700
30. bře 2012

@djn ahoj, prosím dej recept na ty bílkové řízky, díky 😉

anieanne
30. bře 2012

@petule33 Podle mě syrový - jestli teda myslíme stejný recept, jak vařila Morávková s Vodochodským.

djn
30. bře 2012

@power700 Vepřové plátky naklepat, osolit, opepřit, naskládat do vymaštěného pekáčku, přilít trošku vody, zakrýt a hup do trouby. Maso se zatáhne, a až trošku změkně pokrýt každý plátek našlehaným sněhem z bílků a zasypat strouhaným sýrem. V troubě dopéct do křupava.

power700
30. bře 2012

@djn díky, to bude dobrota, zítra udělám. 🙂

djn
30. bře 2012

@power700 Včera jsem dělala kynutý mazanec a zbyly mě 3 bílky, tak v rámci využití jsem zvolila dnes tento recept. No a sníh ze 3 bílků pokryl cca 7-8 plátků (záleží jak velká vrstva sněhu se dává).

power700
30. bře 2012

@djn zrovna jsem uvažovala, co udělám s těmi žloutky 😀 ..ale ony se upotřebí. 🙂

marhulinka
30. bře 2012

@kulenka

Šťouchaná buchta

35 dkg polohrubé mouky, 20 dkg cukru, 1pr. do pečiva, 12dkg rozpuštěné Hery, 2 vejce, 2 lžíce oleje, 200ml mléka, špetička soli.
Na polevu - 18dkg másla nebo Hery, 4 lžíce rumu, 3 lžíce horké vody, 20 dkg práškového cukru, 4 dkg kakaa.

Mouku, cukr, prá.do peč. a sůl promícháme, přidáme i ostatní suroviny a promícháme. Vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C do růžova (asi 10-15min).
Hned po upečení druhým koncem vařečky našťoucháme po celé buchtě dírky, do kterých nalijeme teplou polevu.
POLEVA - Máslo, rum a vodu rozpustíme a přidáme cukr smíchaný s kakaem. Vaříme do spojení (začne pak trochu houstnout).
Polevu lijeme pěkně postupně od prostředka, aby se poleva dostala do všech dírek. Necháme ztuhnout a podáváme. Já ještě sypu navrch kokosem.

jimmy1
30. bře 2012

Mě picne 😝 zapomněla jsem, že vařím v papiňáku nudličky na zelenině... a ony mi z toho vzniky 1cm na dně krásné uhlíky 😎
A k večeři bude chleba s něčím 😀

kulenka
30. bře 2012

@djn Nedávno jsem měla 6 bílků, našla jsem tu diskuzi s bílkovými recepty 😀
@marhulinka Děkuji, super jednoduché, tu si taky uložím 🙂

Cheescake je chuťově docela dobrý, jen se mi drobí ten spodek 😒

beruskanula
30. bře 2012

@jimmy1 : stane se 😀 😝 😀

mam hotovy bramboracky 😵 🙂 a jeste jsem upekla kolac 😵

zitra bude rizoto a kureci vyvar 😎

nikiii
30. bře 2012

Tak jsem právě šupla do ledničky tiramisu podle itala, jsem zvědavá jaký to zítra bude 🙂 Jen marně přemýšlím, jak to zítra dostanu z té formy ven aniž by se mi to rozpadlo 😀 😀 😀 😎 😎 😎

zuzi82
30. bře 2012

My dnes pečené vepřové plecko, šťouchaný brambor s cibulkou a fazolky, hrášek a mrkev dušené na másle.
Zítra si dáme granátníka.

aaadus
31. bře 2012

K snídani citronová babeta, na oběd jelita se zelím a bramborem, k večeři sládkovy kuřecí topinky

nikiii
31. bře 2012

U nás dneska svíčková.

marcaterianni
31. bře 2012

to je sranda,také vařím svíčkovou 🙂

1luciferka1
31. bře 2012

dnes nic, jde se na oběd do restauračky na stejčíčky 😵 zítra asi koprovka...

makulenka
31. bře 2012

Treska osmahnutá v hrachovém těstíčku a šťouchané brambory s cibulkou...

kixi
31. bře 2012

tak uz mam hotovo, kuratko,brambory a listovy spenat s cesnekem 🙂

petrajavor
31. bře 2012

včera jsem dělala domácí tiramisu,takže to dneska bude jako sladká tečka...jinak budeme mít rizoto s kuřecím masem a sýrem 🙂

sarunatko
31. bře 2012

Plněný kuřecí řízek, bramborový salát, bábovka ze zakysané smetany.

crca
autor
31. bře 2012

Pečená kachní stehna,knedlík a červené zelí 😵