• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

22. března 2017 
@nikiii španělské ptáčky , Luhačovický skřivan, plněné papriky, čevabčiči, čufty.-D zapečené s bramborem a kapustou či zelím:grinning: zapečene se štouchaným bramborem a rajčaty.-)
13. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes zeleninová polévka, kynuté knedle s meruňkama.
13. dub 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní mňam :slight_smile: vývar s kuskusem, srdíčka na smetaně burisonový a houskový knedlík a malá těstovinu:slight_smile:
13. dub 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@brusinka.pusinka mohla bych poprosit o recept na cizrnovou polévku, až budeš mít čas, nechvátá to. Děkuju
13. dub 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikkisek dělám takto

1 plechovka cizrny
1 cibule
máslo, hladká mouka, sů,l pepř, majoránka, česnek dle chuti já dávám 3 stroužky
na másle orestuji cibulku a přidám hl. mouku a udělám jíšku , pak přiliju cizrnu z plechovky a doliji vodu a nechám provařit,rozmixuji a přidám sul, česnek ,pepř a majoránku dle chuti. podávám se lžičkou zakysané smetany a opečeným chlebem či kuličkami:slight_smile:
13. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kuchařky, prosím nemáte někdo zaručený recept na mořského ďasa, aby to bylo vhodné i pro prcka?! Manžel mi ted píše, že koupil čerstvého na zítra k obědu, tak abychom si pošmákli:wink::slight_smile: díky

jinak u nás zapečené brambory s masíkem:slight_smile: klasika
13. dub 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dojídáme segedín, večer jde taťka do lesa, tak přijde kámoška a objednáme si pizzu

na odpolko, @kammka díky za inspiraci, bude domácí borůvkový piškotík:slight_smile:
13. dub 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
polívku měli u babí-bramborajdu :grinning: a já dělala Karkulku s bramborem :wink: (vepř.plátky,očesnekovat,osolit,opepřit-nepepřila jsem ....,obalit v hrubé mouce a osmažit,na talíři pak pokapat kečupem,posypat sýrem a cibulovou natí,nebo sekaným porkem),dělala jsem s bramborem.Ten sýr jsem dala i trochu Nivy a bylo to výborné,děcka měli čedar :grinning:
13. dub 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomatová polévka s parmezánovými nočky, vaječné amoletky se šunkou a sýrem s bramborem
13. dub 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus Můžu poprosit o recept na tu tomatovou polévku s těmi noky? Děkuju moc! :slight_smile:
13. dub 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lisbetha str. 63 :wink:
13. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí na zelenině, rýže....
13. dub 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chci se zeptat...zítra mi přijde švagr něco dělat domů a jí jenom kuřecí, tak jsem koupila prsa. Chtěla bych udělat něco s rýží, ale aby byla i omajda, aby to nebylo moc suché. Máte nějaký zajímavý receptík? Doma mám rajčata, brokolici, papriku, mozzarelu, parmazán, slaninu, šunku.....díky moc.
13. dub 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia.ahoj La :slight_smile: moj oblubeny recept - kuracie na smotanovo porovej omacke. prvy x ma na neho pozval brat, manzelovi velmi chuti :slight_smile: tak predpokladam ze u chlapov ma uspech :slight_smile:
- kuracie masko
- muka
- por
- pochutkova smotana
- cierne korenie
- sol
Narezat kuracie na male kusky, obalit na jemno v hladkej muke + posolit (aby zostali stavnate vo vnutri), rychlo opiect/oprazit. zatial nakrajat por na kolieska, jemne ho osmahnut a potom trosku podusit - iba trosku aby sa uplne nerozpadol :slight_smile: zmiesat masko a por, trosku ich spolu podusit a zaliat smotanou. trosku povarit a ak je omacka velmi riedka tak zahustit mukou. Korenit mozes v priebehu alebo nakoniec. Ja robim vsetko odhadom - co sa tyka mnozstva aj casu. ale vzdy to bolo dobre :slight_smile: ak si skusena kucharka (co ja velmi nie som) tak to budes vediet odhanut este lepsie.
z toho co mas doma - myslim ze by bolo vyborne dat zapiect do truby masko+sunku+mozzarelu :slight_smile: bez omacky ale urcite fajnove :slight_smile:
drzim palce :slight_smile:
13. dub 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
vepřová pečeně, dušená kapusta, brambor a štrůdlík :dizzy_face:
13. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. z toho co mas doma ja delam kureci zavitky. Kureci prsicka nakrajim na tenke uzsi platky, zaroluji se slaninou, mozzareou a treba rajcatem a spichnu paratkem. Orestuji na panvicce a dam dopect na chvilicku do trouby...mozzarela a slanina maso krasne ochuti a rajce doda stavu...a kdyby stavy bylo malo na panvicku bych k tomu hodila treba prouzky papriky...
13. dub 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes Vepřové ražniči s kaší a na večeři buď pomazánka nebo buřty v červném pivu. :wink:
13. dub 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jůůůů dcera srdíčka miluje, můžu poprosit receptík a i na ty knedlíky :wink: díky
13. dub 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi děkuju, vypadá to dobře :wink: na jak dlouho a na kolik st. to dáváš do trouby, aby to maso nebylo vysušené?
13. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes vecer domaci hamburgery
13. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlnka81 díky moc :wink:
13. dub 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@handm mořskýho ďasa dělali před 2 týdny v prostřeno jak tam byly celý týden český modelky. Celý to obložila solí a pekla v soli. Docela ji trvalo než se do toho přes tu solnou krustu dostala, ale vypadalo to moc hezky.
13. dub 2012 v 17:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zítra chci dělat panenku, poraďte nějakej recept! V seznamu sem toho moc nenašla....chtěla bych ji zkusit nějak se slaninou....
13. dub 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. asi jen tak na 10 min, zalezi jak dlouho to nechas na panvicce, ale neni nic njednodusiho nez jeden zavitek rozmotat a mrknout se :slight_smile:
13. dub 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. jo a troubu tak na 180 asi
13. dub 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. a nedes se ze z toho syr vytece, krasne to ochuti maso a udela tu majdu :slight_smile:
13. dub 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brokolicové karbanátky se sýrem, vařený brambor, dip z kysané smetany a čerstvé pažitky + jablečný závin.
13. dub 2012 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu já dělám panenku jen na přírodno na pánvi, ale jako přílohu osmahnu žampiony a česnek a zelené fazolky, to je jedna příloha, a druhá brambory ve slupce na měsíčky nakrájené v troubě upečené a smíchám s opečenou slaninou na kostičky a česnekem. Jako dip k tomu zakysaná smetana s bylinkama nebo nějakým libovolným kořením
13. dub 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
prosim prosim prosim mate nekdo recept na cockovku z cervene cocky? dekuji
13. dub 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dnes vstala po jedenácté, takže jsem nevařila.. brzo odpoledne jsem jela na nákup, na poštu, do školky, do masny a pro mlíko.. ještě jsem neměla teplý jídlo, ale máme tu něco ze včerejška, čočku se špekáčkem a polívku...
takže k večeři bude něco z toho..
pak zadělám na buchty a upeču plněnou sekanou, tatínek nám jede zejtra na celej den pryč...
sekačku si dáme s malou zejtra s br.kaší, zbytek bude mít táta s sebou a na neděli asi šunkofleky, koupila jsem hodně masitej kus uzenejch žeber, za dvacku... :wink: :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vajec dnes bylo 9, včera 10, slepiček mám 11, takže se holky překonávaj.... jen kdyby to snášely všechny do kukaní, posbírat to, to je takovej tělocvik pro těhule...
13. dub 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek