Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
8. kvě 2012

Dneska čočková polévka pro manžela a my s prckem kuřecí vývar aneb dojídáme zbytky 😀 A jako hlavní chod bylo vepřo-knedlo-zelo.
V troubě mi kyne kváskový chlebík a v hrnci se pomalu vaří pampeliškový med. A když se donutím tak něco upeču, ale zatím netuším co.
@kammka nedala bys mi recept na ořechovou buchtu? Pár ořechů tu mám.

beruskanula
8. kvě 2012

jsem myslela, ze upecu sloni slzu, ale nemam orechy do naplne 😅 😝

tze vubec netusim, co upecu 😀

kammka
8. kvě 2012

@zuhur sníh ze 4 bílků, 4 žloutky ušlehat s hrnkem cukru a trochou mléka, přidávat po troškách 1 hrnek hladké mouky s 1 hrnkem strouhaných ořechů , já je ještě proseju na hrubém sítu, aby tam nebyly kousky.. a s práškem do pečiva, přilívat 1 hrnek oleje, může být i míň, nakonec vařečkou nebo stěrkou
opatrně vmíchta předem našlehaný sníh, do vyhřáté trouby, zkoušet špejlí 🙂
s těmi bílky je to nadýchané, ale můžeš šlehat klidně celá vejce, je pak tužší.a nepřeteče ti z formy, jako mně posledně..
krásně to voní ořechama

dnes zkusím odpalované těsto.. 😉 chci tchýni vytřít zrak... 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😉

zuhur
8. kvě 2012

@kammka hmmm to asi upeču. Zní to moc dobře.

eriska
8. kvě 2012

my byli dneska výletovat, takže vývar, manža s prckem si dal játra a já smažáka

na zítra je hotový kuřecí vývar s kytičkama a kuře na paprice, a zjistila jsem, že nemám manžovi na co namazat paštiku na sváču, tak jdu najít receptík na nějaké houstičky🙂

anieanne
8. kvě 2012

Na oběd byly buchtičky se šodo, k večeři kuřecí čína s hranolky. Trocha té číny zbyla, tak asi zítra na oběd k ní udělám rýži, a na večeři asi žampionová omáčka.

kammka
8. kvě 2012

@anieanne buchtičky zní dobře, mám mlíko ze statku, mohla bych napéct do zásoby..

zuhur
8. kvě 2012

@kammka tak bábovka upečená voní nádherně 😵 Sníh jsem tam dala a nikam mi naštěstí neutekla.

kammka
8. kvě 2012

@zuhur jo podle mně je to nej bábovka, díky těm ořechům 🙂 klidně bych z toho upekla korpus na dort...

radka_h
8. kvě 2012

Dneska k obědu kuřecí křidýlka v marinádě s medem a chleba. Ke sváče tvarohový buchty. A k večeři knedlíčková polivka od prababičky 🙂 Zítra nejspíš čočka párek volské oko a upěču štrůdl

michamicha
8. kvě 2012

já právě vypnula troubu, zítra bude k obědu cuketové menu: cuketová polévka s brokolicovými nočky a plátky z vepřové pečeně s cuketovou omáčkou a rýží 🙂

prdecek
9. kvě 2012

mě dneska vezme chlap oběd z práce, takže ani nevím co 🙂

nikiii
9. kvě 2012

Já dneska udělám kuřecí kousky, zapeču je s rohlíkovou nádivkou, k tomu brambory a hlávkovej salát z vlastní zahrádky a bude obídek jak vyšitej. A upeču asi "jen" štrůdlík.

beruskanula
9. kvě 2012

u nas dnes zeleninové lečo a od včera zbyl kuřecí vývar🙂

marhulinka
9. kvě 2012

U nás dnes vločková polévka a kuřecí maso s bramborem a zelenina. Ze včera je tu bábovka 🙂

radka_h
9. kvě 2012

@nikiii Můžu poprosit o recept?
Děkuji

maybay
9. kvě 2012

@michamicha jak delas cuketovou omacku?

maybay
9. kvě 2012

o vikendu jsme meli gulasek s testovinama a kureci vyvar se zeleninkou a kytickama. Upekla jsem babovku ze zakysane smetany a moc nam chutna 🙂 Take jsem manzilkovi delala celerovy salat, mel na nej strasnou chut to ja nemusim tak jsem si udelala vajickovou pomazanku mnam.

petule246
9. kvě 2012

ahoj, u nás dneska rychlé krůtí řízky v jogurtu s br. kaší

michamicha
9. kvě 2012

@maybay no tentokrát jsem to dělala na způsob roštěnek, akorát jsem měla vepřový maso na plátky, tak jsem nejdřív dělala maso v papiňáku, dala jsem tam víc vody, aby zůstal vývar. Když bylo maso uvařený, tak jsem ho z hrnce vyndala a do toho vývaru jsem přidala nakrájenou 1 větší cuketu (oloupanou) a nechala vařit cca 15 minut. Cuketa se pěkně rozvařila a pak jsem to ještě rozmixovala do hladka, dochutila troškou česneku a mletého pepře, ale jenom opravdu trošku (ale záleží jak to má člověk rád) a zahustila jsem špaldovou moukou, nechala chvíli provařit a hotovo 🙂 Musim říct, že oproti cuketové polévce ta omáčka má trošku lepší výraznější barvu 🙂

jo a může se to ještě zjemnit smetanou, ale tu já nedávám, protože malej má alergii na BKM...

brusinka.pusinka
9. kvě 2012

Dneska jen čočková hustá polévka s kapaním🙂 😀 bude teplá večeře.. Taliání s křenovou omáčkou a celozrnné pečivo🙂

aaadus
9. kvě 2012

pondělí - těstoviny s cherry rajčátky, uzeným lososem, rukolou a parmezánem
úterý - mrkvová polévka s kapáním, hranolky, kuřecí steak a malý vaječné amoletky, perník

yesu
9. kvě 2012

Dneska kuřecí s jogurtem, medem a hořčicí a jako příloha rýže....

nikiii
9. kvě 2012

@radka_h Ono to moc recept nemá 😀 Osmahla jsem na pánvičce kuřecí prsa na nudličky s kořením (dala jsem koření na gyros, ale dělávám i grilovací apod.), pak to maso vysypu do pekáčku vymaštěnýho sádlem a zakryju rohlíkovou nádivkou ( rohlíky rozmočím v mlíku, dám do toho tak 2 vajíčka, sůl, trochu vegety, majoránku, petrželku, prostě cokoliv je po ruce, a rukou to zpracuju v takovou kaši), dám do trouby (stačí tak půl hodinky) a oběd je na světě.

lenam
9. kvě 2012

Mohla bych poprosit o recept na hrachovou kaši? Děláte ji někdo? Moc děkuji!

radka_h
9. kvě 2012

@nikiii Takže je to vlastně nádivka s kuřecím masem. Já dělám nádivku s uzeným masem. Takže dost podobný 🙂 Ale i tak díky 😉

brusinka.pusinka
9. kvě 2012

@lenam strana 84 od Vojtíška dělám ji stejně🙂

lenam
9. kvě 2012

@brusinka.pusinka Moc děkuji! Syn ji miluje, ale nemůžu pořád najít ten správný recept 🙂

brusinka.pusinka
9. kvě 2012

@lenam není zač uvidíš že bude chutnat já ji dělám stejně.-)

lenam
9. kvě 2012

@brusinka.pusinka 🙂 určitě bude chutnat. Já už převážně vařím a peču podle vás. Nejčastěji teď střídám bábovku ze zakysané smetany (tu si přeje často manžel) a já zase miluju tu s polevou z pudinku a zakysané smetany. Někdy si říkám, že bychom se už mohli odpíchnout dál 😀