• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
@zuhur a ty bramboráčky se dělají jako klasické, akorát se to vylije na plech jako placka?
18. kvě 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobikkjana recept je na str. 44
18. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. To je přesně náš dnešní obídek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii já to budu dělat zítra :grinning: paní mě se svými zbytky co má doma namotivovala na sobotní oběd :grinning:
18. kvě 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerna jen postřech k buchtě s pudinkem a zakysanou. Dělala jsem to min. týden, akorát jsem měla jen čokoládový pudink (30%). Takže jsem udělala světlý těsto a na to ten čoko pudink a chutná mi to ještě víc než s tím vanilkovým. Tak to jen pro obměnu :wink:
18. kvě 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
králičí vývar s nudlemi a králičími játrovými kuličkami; k obědu čočka od včera a k večeři pikantní masíčko s br.kaší a salátem a la jarní směs
18. kvě 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dušená mrkev s hovězím masem a brambory

malej má zapečené brambory s kurecim, smetanou a syrem

a upekla jsem karamelovou pohádku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobikkjana : tak bud zeleninove leco :sweat_smile: :slight_smile: nebo testoviny s tunakem a zeleninou jako salatek :slight_smile:

a nebo jak pise @ia. mnammmmm... :dizzy_face:
18. kvě 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. mám jich uložených ještě asi milion dalších :sweat_smile: :sweat_smile: jestli chceš dej mi mejla, já ti je pošlu a můžeš se jima prokousat.. otázkou je, jestli pak budeš mít ještě na ně chuť.. :sweat_smile: :grinning: :grinning:
18. kvě 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beruskanula Karamelová pohádka, to zní krásně, byl by receptík? :slight_smile:
18. kvě 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii : :slight_smile:

karamelova pohádka

Suroviny: 3 hrnky polohrubé mouky, 1 kypřicí prášek do pečiva, 250 g hery, 2 hrnky cukru moučka, 1/2 hrnku vody, 3 lžíce granka, 4 vejce

Heru rozpustíme, přidáme cukr, vodu, granko a společně mírně povaříme. Pak odstavíme z plotny a necháme vychladnout. Do mísy nasypeme mouku, promícháme s kypřicím práškem, přidáme zchladlou karamelovou směs, žloutky a rozmícháme. Nakonec zlehka vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Těsto rozetřeme do tukem vymazaného a hrubou moukou vysypaného pekáče a upečeme

my doma nevedem granko, tže jsem misto nej dala echt holandske kakao :grinning:
18. kvě 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beruskanula To zní moc dobře, hned o víkendu vyzkouším, díky moc :wink:
18. kvě 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii : :slight_smile: manzovi to moc chutna :sunglasses:
18. kvě 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dneska těstoviny s bolonskou omáčkou a na víkend budu dělat k babičce apple crisp, mnam!:slight_smile:
18. kvě 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Já dneska udělala segeďák s domácím knedlíkem,odpoledne jdeme na pouť tak tam si daj něco lepšího :grinning:
18. kvě 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi, ražničí s bramborovou kaší, jablečný štrůdl
18. kvě 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@handm : mnam apple crisp :dizzy_face:
18. kvě 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula jo, já se taky nemůžu dočkat, mam na něj od států uplnou závislot.. minulý víkend jsme ho dělaly u druhé babi se švagrovkou a sežraly ho snad jen dvě celej pekáček :wink::grinning: Akorát mě štve, že tady ten klasickej US hnědej, jakoby moučkovej, cukr neseženu...
18. kvě 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@handm : ja to jedla jen jednou u kamosky :sunglasses: a furt ze ho udelam, udelam azatim ne..diky za pripomenuti, udelam o vikendu :grinning: :sunglasses:
budes si muset vystacit s tim, co tu sezenes :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
18. kvě 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula No jasně, s tím já jsem smířená, ještě chci zkusit ho nějak jakoby pomlít ten cukr:wink: Uvidíme, co z toho vyleze.. Ono švagrovka tam dost často lítá a vždycky přiveze, akorát se bojím, že ji brzy zatknou za pašování :grinning::grinning::grinning::grinning:
18. kvě 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@handm tak já si moučkovej cukr melu doma z bílýho, hnědýho i třtinovýho krystalovýho normálně, takže to určitě pujde.
18. kvě 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
středa - fazolková omáčka, vajíčko a brambor
čtvrtek - holandský řízek s br. kaší
pátek - kuřecí stehna s rýží
sobota - maso po řecku s bramborem

chjo, nestíhám přispívat natož dočítat tak ani nevím co se tu vařily za dobroty a nápady co vařit jsou nulové :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@djn @kammka jen si dopřejte luštěniny atd. Já si teď nemůžu dát ani čerstvý rohlík, chleba, buchtu, nic :angry: Co se dělo po fazolkové omáčce snad ani nemusím psát...
18. kvě 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuss Jé, prima, dík za zkušenost..
18. kvě 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka to je super mňamka... já ještě místo prosté zakysanky ušlhám šlehačku, vmíchám do ní zakysanku, klidně dvě a dvě.. půlku natřu na buchtu, pokladu kolečky banánu nebo kompotovaných broskví, na to zybtek krému, posypu grankem.. luxusní věc..... užrala bych se toho..
18. kvě 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my měly dnes palačinky a já dojedla včerejší tátovu večeři - hrachovou kaši.. palačinky měly být včera večer, ale jely jsme ke kamarádům opíkat buřtíky, tak mi těsto zůstalo v lednici.. a navíc tatínek nechal doma klíče, takže když dorazil, tak moh akorát přelízt vrata a jít krmit zvěř, my dojely v devět, a to už nic jíst nechtěl :-/
18. kvě 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera k veceri kugel, dneska ho dojidame k obedu a vecer bude slana zemlovka a mrkvovy salat.
18. kvě 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska kousek bůčku s bramborama a zeleninová polívka
@zuhur jé já jsem taky dopoledne dělala jablečnej nepečenej dort, teda až na zítra :grinning:
18. kvě 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 domnívám se, že tu jeden člověk vystupuje pod dvěma nickama a hraje si tu na dvě ségry... :grinning:

holky, nemáte některá ověřený rcp na sušenky z ovesných vloček??? z několika ingrediencí, nemám už ani med... ale mám rozinky, čokoládu, kokos, sušený švestky...
18. kvě 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna podobný recept - péřový moučník - asi stejný - akorát tam není skořice ale jenom granko
na straně 263

@kammka :grinning: :grinning: telepatie :grinning:
18. kvě 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
sekana, br. kase, ledovy salat se zalivkou
18. kvě 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek