Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
29. čer 2012

šunkokfleky, drobenkový ovocný koláč s pudinkem a tvarohem (angrešt, černý rybíz a maliny ze zahrádky), odpoledne opékání buřtů ve školce, tedy jestli nebude pršet, je tu celý den zataženo, i když podle předpovědi nemělo být 😖

brusinka.pusinka
29. čer 2012

Dobrou chuť u nás kukuřicový krém s celestýnskými nudlemi a telecí řzek s novým bramborem🙂

bulinka
29. čer 2012

@1luciferka1 a jak děláte ten tvarožník?

djn
29. čer 2012

kuřečí směs s čínskou zeleninou a žampiony + kuskus; jako dezert bude odpoledne dortík s pudinkem a jahodama

weri1
29. čer 2012

@1luciferka1 á na oleji osmahnu maso, pak ho vyndám....pak osmahnu prollk, dám tam bobkový list, hřebíček, nové koření a chvilku restuji, pak zaleju vodou, dám tam maso a vařím , až je měkké, tak vyjmu, omáčku zahustím, dosladím a dooctuji,a dosolím (moje kamarádka kchařk:a vždy říkala, že dokud není rajská dobře dosolená, tak ji nedochutíš jinak ničím)-) a přecedímj

1luciferka1
29. čer 2012

@bulinka dělám jej na plech.
těsto: 150g hery, 250g polohrubé mouky, 1vejce, 1/2 sáčku kypřícího prášku, 80g cukru

vypracujeme těsto a rozmačkám na celou plochu plechu

náplň: 1/2l mléka, 3vejce, 2balíčky vanilkového pudinku, 130g cukru krupice, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 3 kostky tvarohu, 1/2šálku olivového oleje,

vše smícháme dohromady na hladkou hmotu a vlijeme na plech, peču na 150 cca hodinu

belize
29. čer 2012

@martina_81 Já se omlouvám, že odepisuji až dnes, ale neměla jsem vůbec příležitost se sem podívat. ☹ Já jsem dělala jednou salát za studena..pohanka + rajčata + trošku olivového oleje + sůl....a jednou pomazánku s bryndzou...tak to trošku chápu, že to nejelo, protože ta bryndza je aromatická a ne každému sedne. Můžeš mi prosím napsat ten svůj recept na ten nákyp? Děkuji moc!

belize
29. čer 2012

@martina_81 Tak už psát nemusíš, všimla jsem si, že už jsi ho psala. 😀 Opisuji a co nejdřív vyzkouším!!!! 😉 Děkuji!

martina_81
29. čer 2012

@belize není zač, hlavně, aby chutnal. 😉

handm
29. čer 2012

Máme "dělníky" pracovníky, tak musím vařit o 106 😀😀😀 Dneska k obědu lasagne, k večeři pochoutkový salát, zítra uzené s br.knedlíkem nebo brkaší a okurkou, večeře asi buřtíky, když nebude až tak hic na ohen (ale asi bude 😝)

timbouctou
29. čer 2012

kašlu na to, nevařím, máme tu 34 stupňů 😝

cervena_vila
29. čer 2012

V tomhle počasí se živím rohlíky, kefírem a okurkami nebo melounem.

jimmy1
30. čer 2012

jeste ze jsem vcera prozirave upekla maso... Takze v tom vedru prdim na dalsi vareni😉

karmenta
30. čer 2012

hovězí guláš

falca1
30. čer 2012

dneska kedlubnové zelí s krkovičkou a knedlou 😀 , zítra grilujeme 😀 . A už se chladí jahodovo tvarohová buchta

zuhur
30. čer 2012

My jedeme dneska slavit narozeniny k manželově sestře. A švagr sestavil prý toto menu:
moravská bramboračka,colorado se štouchanýma bramborama a tiramisu
A zítra jedeme k @falca na grilovačku takže večer mě čeká pečení chlebů ve velkém, protože se tam sejde celá rodina 😅
Je to super víkend když nemusím vařit 😀

zizala79
30. čer 2012

bramboráky napůl z brambory a napůl z cukety (jen na chuť) a sekanou, jako přílohu asi jen salát

zizala79
30. čer 2012

a na zítra masové kuličky (ze zbytku směsi na sekanou) v rajčatové omáčce 😵 přílohou bude asi na neděli chleba 😀 a musím zlikvidovat z lednice lístkové těsto, tak buď závin s jablky nebo inspirace zde slaný, ale nemám nivu ani pórek! tak improvizace 🙂

julka11
30. čer 2012

@tina1506
ahoj , můžu poprosit o recept na babetu?🙂 Díky.

1luciferka1
30. čer 2012

tortila plněná opečenými paprikami, cibulí a kuřecím, dresink se zakysanky s kořením

petule246
30. čer 2012

ahoj, u nás dnes úžasný stroganoff s brambory.

aaa
30. čer 2012

Pečené baby kuřátko, řecké brambory a tzatziky.

xuxie
30. čer 2012

Polévka zeleninová a rozšoupli jsme se, ulovila jsem včera králíka, tak jsme měli toho hlodavce se zeleninovými placičkami 🙂

eriska
30. čer 2012

my si dneska zašli na pizzu a těstoviny..mňaaaaaaaaam🙂)))a v ledničce se chladí borůvečky se šlehajdou😉

heaven_angel
30. čer 2012

my dnes pečené plněné papriky s rýží a nepečený dort s jahodami a broskvemi.. 🙂

tina1506
30. čer 2012

@julka11

Citronová babeta:

ušlehat 4 vajíčka s 220g cukru a 1 van.cukrem, zašlehat 1 dcl olej. Přidat 1 dcl vody, šťávu a kůru ze 2 citronů, 250g polohrubé mouky a 1 prdopeč.

Vlít do vymazané a vysypané formy, péct na cca 175st.C asi 45 min.

Po vychladnutí dávám citronovou polevu - od oka mletý cukr a citronová šťáva.

aaadus
30. čer 2012

Včera kuře na skořici s novými brambory na páře, okurkový salát se zakysanou smetanou a bábovka z vaječného likéru. Dnes boloňské těstoviny a na večeři domácí housky. Zítra co dům dal 🙂

evuss
30. čer 2012

táta je v práci, tak jsme si udělaly s Viky rajskou s knedlou. Zítra ji buď dojíme nebo dáme nějaký těstoviny se zeleninou. V mrazáku je domácí jahodová zmrzka.

nikiii
30. čer 2012

U nás dneska byly květákový placičky a nové brambory, rajčatový salát. A odpoledne sebou na návštěvu sýrové tyčinky a borůvkové muffiny. Zítra bude koprovka, brambory nebo knedlík a vajíčko. A pro návštěvu co čekáme upečeme nejspíš kynutý povidllový buchty nebo táč s rybízem, ještě se uvidí.

julka11
30. čer 2012

@tina1506
díky moc, zítra vyzkouším🙂