• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

24. ledna 2017 
@xuxie - Též jsem dělala špaldové palačinky, byly úžasné a manža to ani nepoznal :grinning:
20. črc 2012 ve 14:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my včera bramborajdu ze sušenýh hříbků a smaženici z čerstvě nasbíraných hub a dnes krůtí řízek s bramborem, okurkový salát a Vojťulka měl rizoto s krůtím masem, hráškem a cuketou :slight_smile: . Zítra asi Řežábek a v něděli nevím asi králíček na smetaně nebo květák. A možná bude i kynutý koláč, když se mi bude chtít :grinning:
20. črc 2012 ve 14:53  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí maso se sýrovou omáčkou s těstovinami.
20. črc 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dnes k obědu pouze klobásu s hořčicí a chlebem, byla jsem v poradně v porodce, pak nějaké nákupy a taaak.. a tatínek dojel pro nákup, než mi natočili monitor.. ani jsem nevěděla, že na nějakej nákup vyrazí, takže bez seznamu chleba,rohlíky,pivo,klobásy,cola,.....
teď k večeři udělám těstoviny se zeleninou: rajčata,česnek,cuketa,tymián..
20. črc 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak vás trošku zanedbávám, ale snažím se srazit váhu a vy tu vaříte takový dobroty, že bych asi zešílela.
Tak jen ve zkratce:
PO: Pečené karbenátky (s ovesnými vločkami) a brambory vařené v páře se zeleninou
ÚT: Uzená polévka a tvarohové jahodové knedlíky (to moc dietně nezní co :grinning: )
ST: Hovězí kostky na cibuli s rýží
ČT: Cuketový nákyp
PÁ: Zapečné špagety

@kammka teda já jsem myslela, že už rodíš
20. črc 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur no já bych ráda...

to je vtipný, na prima love v létě s italem vaří skoro to co jsem právě dělala já.. ještě špagetky musím udělat..ale ne s ricotou, ale s parmazánem..
20. črc 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ined77 a proč vaříš pro každého něco jiného ? já mám problém vymyslet pro všechny jedno jídlo ....
20. črc 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka23 pokud neřekneš, nepoznají :wink:
U nás už hezky jede i bulgur a pohanka...koneckonců, vždyť je to fakt chutné, tak proč ne? :slight_smile:
20. črc 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xuxie - To ne, začala jsem špaldovou moukou i zahušťovat a super. Tak pohanku do manži asi nedostanu, dělala jsem z ní rizoto a jedl mi to jen malý :slight_smile: a bulgur jsem ještě nevyzkoušela, ted se chystám na polentu :slight_smile:
20. črc 2012 ve 22:05  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno. Udělala jsem narozeninový dort pro svého Tomáše, který si přál Hello Kitty-nu. Tak jsem mu jí zkusila udělat a tady je výsledek..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
.....HELLO KITTY IS DEATH
21. črc 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
dneska steaky z tuňáka, ale asi až na véču, páč oběd bude někde v terénu :grinning: a zítra krevety s bylinkovou bagetkou :dizzy_face:
21. črc 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sal80 Ten je prostě božíííí :sweat_smile:
21. črc 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
včera grilované maso a dortík..
dneska ještě nevím :sweat_smile: je tam kýta tak z ní něco spáchám..
21. črc 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
kuřecí vývar s masem a nudlemi, zeleninové rizoto
21. črc 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
cuketová polívka s chlebovýma krutonama
tortilly plněné směsí - kuřecí prsíčka v česnekovém těstíčku+směs syrové a sterilované zeleniny, dresing ze zakysané smetany, k tomu ledový salát
a děti měly kuřecí prsíčka, br. kaši a zeleninový salát
21. črc 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@trudka4 ..no právě proto :sweat_smile: ...je těžké se "zavděčit" všem, takže většinou je jedno jídlo dětem a jedno nám.malá je ještě dost maličká, aby jedla to co my dospělí, ani staršímu ještě nedávám "vše"...nebo spíš, ne že nedávám vše, ale spoustu věcí nesní :wink: .

u nás dnes vepř. panenka zapékaná s bramborem a cibulí, rajčatovo-okurkovo-paprikový salát a pro dětičky polévka kulajda, dušený karbenátek, rajská om., těstovinky :slight_smile: .
k večeři bude nějaká tvarohová pomazánka...jen ještě nevím jaká :grinning: .
21. črc 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska bude moravský vrabec, zelí, knedlík a tvarohová kuličková buchta podle MMB :wink: a zítra mám chuť na živáňskou :slight_smile:
21. črc 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli týjo, že "dortík" :slight_smile: moc pěkný :wink:
21. črc 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zapečené vepřové plátky z kýty na cibuli, slanina, sýr, smetana + hranolky
21. črc 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
španělský ptáček s rýží
Kakaový koláč se šlehačkovým krémem a meruňkama a borůvkama :dizzy_face:
22. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zapečené těstoviny s uzeným masem. Starší dítě je na prázdninách, takže bez polívky..
22. črc 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžete mi prosím napsat recept na boloňskou omáčku? Děkuji.
22. črc 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já sdělala cuketu, zase obvyklá směs na těstoviny s parmezánem.. ale mám strašlivoiu chuť na něco sladkého, tak asi upeču kakaový piškot a na něj dám pribiňákový krém a pohážu to ovocem..mám v mrazáku jahody a borůvky..
22. črc 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
..a k véči možná pár bramboráků, dostali jsme od kamaráda sedláka nějaké poslední staré brambory..na zítra asi zapeču nové brambory se šlehačkou a cibulí a k nim nějaký masko
22. črc 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenam na olej cibuli, česnek, pak mrkev, petržel, celer bulvu (dávám i řapíkatý), na mírném ohni deset minut, případně trošičku vody, aby se nepálilo, pak přidat maso (mleté hovězí, někdo dává napůl hovězí, vepřové), až je zatáhnuté a vypaří se voda, co pustilo, osolit, opepřit, pak se může dát trošku červeného vína a nechat zase vyvařit, pak přidat krájená rajčata a případně rajský protlak (ale ne ten český, takový ten italský), případně i vodu (vždy vodou vypláchnu plechovky, víc nedávám) a nechat vařit dvě hodiny, míchat.

někdo mrkev a další zeleninu strouhá, já ji krájím klidně na ne úplně prťavé kousky a nevadí mi to, na začátku s cibulí a česnekem nebo i kdykoli jindy můžeš přidat petrželovou nať nebo bazalku, já dávám bazalku
22. črc 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dodělala jsem na zítra: polévku z pečené papriky, dýně a mrkve. Jarní kuřátka (taková malinká z trhů) pečená pohromadě s novým bramborem a cuketovým pyré. Pro malého jsem dělala ještě bulgur s mrkví (brambory jsem neloupala a to on nerad) a pro tátu ještě kukuřičné klasy s česnekovo-pepřovým máslem). Od včera jsme dojedli tvarohovou bábovku s černým rybízem.
22. črc 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska máme moravského králíka s bramborem a droždovou polévku s drobením a k večeři plněná sekaná s vajíčkem, okurkou a párkem. Na svačinu kynutý koláč s nektarinkami, tvarohem a drobenkou :wink:
23. črc 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pecena treska s testovinovym salatem s rajcaty, mozzarelou a kukurici
23. črc 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
dnes cukeťák a na odpoledne cuketová buchta alá perník :wink:
23. črc 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zizala79 Děkuji za recept. Vyzkouším :slight_smile:
23. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek