• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

26. března 2017 
kapří hranolky s bramborovou kaší :slight_smile:, byli jsme včera na výlovu, tak jsme si odnesli kapra.
8. říj 2012 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikiii ... my dnes dojídáme úplně to samé :slight_smile: a k večeři kudlánky.
8. říj 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajdula Kudlánky...tak co vůbec neznám :confused: , co to je? Zní to totiž moc dobře :wink:
8. říj 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
svíčková, těstoviny
8. říj 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
gulášová polívka a k ní tvarohové rychlokoblížky se skořicí:slight_smile:
8. říj 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@nikiii ... no ono se to všude jmenuje asi jinak ... manžel říká Zablafuňky. Je to taková smetanová polévka s vajíčkem a bramborama :slight_smile: je to rychlé a nám to chutná :slight_smile:
8. říj 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Teda Brusinko, proč musíš bydlet tak daleko? Hned bych se k vám stavila :wink:
8. říj 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajdula A jooooooo, tak tu znám, tu nám dělává tchyně, ještě tam dává nakonec trošku octa, mňam.
8. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii ... jo jo ocet se tam dává taky :slight_smile: takže je to ono.
8. říj 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Moc děkuji za inspiraci, mně tu leží ladem dýně Hokaido, tak to zkusím takto upravit :wink:
8. říj 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Můžu poprosit o receptík na rychlokoblížky, vypadají naprosto úchvatně :sweat_smile:
8. říj 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek jee, ta dýně zní skvěle, mám tu půlku nevyužité, to udělám zítra k večeři, přijede mi mamka:wink::slight_smile: A vydlabe se ten vnitřek a okrájíš "kůru" anebo prostě uplně celou?!:slight_smile: Díky moc

jinak u nás dneska jen uzená polívka s rýží
8. říj 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@handm pokud máš hokaido tak loupat nemusíš, já jsem měla máslovou, tu jsem oloupala a vydlabala vnitřek, peče se jenom ta dužina

@zuzik24 @handm snad vám to bude chutnat, manžel i když dýně nemá rád z toho byl nadšenej :slight_smile:
8. říj 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek prima, já to taky vydlabu.. a uvidim, co s tou kůrou :wink::slight_smile: Mám hokaido, ale do polívky jsem jí taky loupala, přišla mi docela tvrdá, ta kůra...díky a těším se, jaký to bude :slight_smile:
8. říj 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes bramborová kaše a pečené kuřecí maso,zelenina a teď se pečou dvě nohavice štrůdlu z letošní úrody jablíček:slight_smile:
8. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si tady vsechno procitam a mam hlad. vcera jsme meli bifteky s pecenyma bramborama s cesnekem ale dneska nevim. za prvy doma mam asi jen brambory a za druhy se me nechce do obchodu . . . . co budeme papat? :D dala bych si bramborove siulanky s makem . . . . :D :angry: :sunglasses:
8. říj 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
na oběd brambor a houbová omáčka a ted smažím bramboráky, manža si je dí s česnekem a slaninou a já s kečupem :dizzy_face:
8. říj 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manzel si o vikendu vymyslel svickovou, takze ted se mi pece svickova :rolling_eyes:
8. říj 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
rizoto :slight_smile:
8. říj 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidejka malá dvoudecová sklenička, blízko ke kasám, čelem ke kasám druhá ulička zleva :grinning: mají hlavně výborné bazalkové, to kupujeme hodně.
8. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my dnes dojedli zbytky z víkendu, zítra asi upeču k večeři ddýni+brambory+mrkev s olivovým olejem a bylinkama, k tomu možná plátek vepřového z vietnamskýho prasátka, oběd asi něčím ošidím, jsem doma jen s miminkem, tak budu radši sbírat jabka,o víkendu moštujeme...
8. říj 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
cuketová polívka
zapečené brambory,rajčatový salát
9. říj 2012 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boloňské špagety.
9. říj 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzik24
Rychlé tvarohové koblížky
Tvaroh 1 ks
Vejce 4 ks
Mléko 1/2 sklenice
Rum 2 lžíce já používám jen rumovou trest..... nedávám alkohol kvůli malé
Polohrubá mouka 2 sklenice
Prášek do pečiva
Na obalení Mletý cukr
Vanilkový cukr

Tvaroh, vejce, mléko a rum vyšleháme. Potom přidáme mouku a prášek do pečiva. Lžící vykrajujeme menší kousky (nabydou) a smažíme. Horké obalíme v mletém cukru s vanilkovým cukrem.
Nejsou to úplně koblížky, ale spíš nepravidelné noky. Chutnají hlavně dětem. Dobré jsou i obalené ve skořicovém cukru.
9. říj 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
filé se zeleninou a brambory nebo kaši, čokoládové muffinky ke kafču :slight_smile:
9. říj 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dnes těstoviny s lososem,smetanou a brokolicí a ze včera k čajíku štrůdl
9. říj 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si dnes dáme krůtí vývar s noky, masové kuličky v rajčatové omáčce se špagetami a na večeři krůtí směs na zelenině. :wink: A na svačinku tu mám ještě poslední kousky listového koláče s hruškami.
9. říj 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska zelňačka
9. říj 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska bude polívka s červenou čočkou (snad to Klárka pak přečká bez úhony :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) druhý ještě netuším, půjdem teprve koupit maso. Ale už mám upečený podle vzoru @kixi řezy himaláje, tak jsem na ně mooooc zvědavá :dizzy_face: ještě jsou teplý.
9. říj 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
květákové placičky, štouchané brambory s pažitkou a něco kyselého k tomu, polévka kulajda z nalezených hříbečků :dizzy_face:
9. říj 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek