• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

19. ledna 2017 
dnes svíčková
19. dub 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, prosím, nevíte některá jak dlouho vařit červenou řepu na boršč?
19. dub 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buchtičky se šodó!
19. dub 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
kuřecí vývar a hlíva ustřičná na paprice a smetaně, halusky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dub 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes zeleninový vývar s písmenkama :slight_smile: a od včera francouzské brambory :wink:
19. dub 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pstruh pečený se zeleninou a bylinkami s bramborami ve slupce, domácí kinder řez
19. dub 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Krůtí vývar s domácími celozrnymi nudlemi, guláš z krůtí kýty, strouhaná mrkev s jablky a rozinkami zakápnutá limetovou šťávou s troškou třinového cukru.
19. dub 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dnes francouzské brambory.
Zítra bude vepřová plec na žampionech s těstovinami, v neděli bude "zemlbába" s jablíčky ze zahrádky a tvarohem :grinning:.
A v pondělí frčíme s prckem na kontrolu, takže na oběd zůstaneme ve městě u babičky a bude asi jehněčí....
19. dub 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hrachová polévka,znojemská omajda s br.knedlíkem :slight_smile:
19. dub 2013 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruský boršč a svíčková
19. dub 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
včera a dnes totéž: zelňačka a vepřové plátky zapečené s cibulí, rajčaty, bramborami a šlehačkou...
zítra kopřivový špenát, volské oko, brambor...a čočková polévka.
kringel je skoro snědený, tak asi něco upeču..možná piškot s pudinkem a navrch směs rybízů z mrazáku.
nebo možná něco, do čeho padne víc vajec..Míša řezy...něco vymyslím :grinning:

na neděli možná vytáhnu z mrazáku poslední kus hovězího, na plátky na houbách s rýží...
19. dub 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manžel si dal zbytek jatýrek a k večeři budou langoše - ano zase :grinning:. Zítra kuřecí plátky na zelenině s bramborem a vývar. V neděli asi kohout na smetaně s knedlíkem.
19. dub 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
K obedu jsem si dala krupicovou kasi a k veceri budou testoviny s lososem a kremovou omackou. Upekla jsem jeste vlockove susenky s jogurtem - jsou zdrave :wink: , zitra rolada z veproveho a brambory, v nedeli jiz tradicne chicken pie. :slight_smile:
19. dub 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska zbytky :slight_smile:
zítra špenát, pečený buček a domácí bramborový knedlík, možná nějáká buchta - poraďte nějákou
19. dub 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes polévka z uzeného masa se zeleninou a palačinky s jahodami. zítra gnocchi s cuketou a tuňákovou omáčkou s kapary.
19. dub 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže popořadě: brokolice zapečená s cibulí, cuketou, šunkou, smetanou a sýrem, brokolicová polévka, štrúdl
Kalkatská pánev - kuřecí prsa s kokosem, mlékem, jablkem, protlakem, zakysankou, k tomu rýže, cizrnová polévka s opečenou šunkou a česnekem
dnes vepřová krkovice se smetanovým špenátem a domácím brknedlem, kompot

@prdecek štrúdl? Ten je nejrychlejší. Taky můžeš udělat linecký koláč s ovocem nebo pudinkovou náplní. Nebo pudink :grinning:
19. dub 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dnes byla rychlovka kuskus s cuketkou, cibulí a fenyklem, zasypaný parmazánem a navh pečená sušená rajčátka a ted jsem dodělala kyselici na zítra, at je hezky odleželá :slight_smile:
19. dub 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@timbouctou štrůdl byl minulý týden, nakonec udělám kynutý koláč s borůvkama, ten dlouho nebyl :slight_smile:
20. dub 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramboračka a jinak dojíme ještě zbytky
zítra plněné papriky, rajská omáčka, těstoviny
20. dub 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera bramborovo-celerový krém s krutonkama, hlívový guláš s chlebem, pro Martínka (a pro tátu k večeři) palačinky
dneska zbytky :wink:
a zítra vůůůůůbec netuším :confounded:
20. dub 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
boršč od včera, bramborová kaše a kuřecí řízek s kukuřičnou strouhankou a meruňkový kompot, odpolko manžel upeče bábovku :wink:
20. dub 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes i zítra pečené kuře, brambory v troubě
20. dub 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
domácí sekaná s br. kaší :slight_smile:
20. dub 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
K obědu zbytek fazolovo-bramborového guláše a k večeři celozrnná pizza.
20. dub 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krůtí steaky (naloženo včera večer), brambory a dušená zelenina. Zítra se chystám na zapečený brambory s kopřivama a budu doufat, že vydrží i na můj pondělní oběd.
20. dub 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní kynutý koláč - napůl borůvkový a napůl meruňkový :slight_smile:
20. dub 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
rizoto
20. dub 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendullka my taky :slight_smile: :wink: kuřecí vývar s nudlemi a zeleninkou a k tomu zeleninové rizoto s kuřecím masíčkem a případně posypané strouhaným sýrem. K tomu červená řepa.
20. dub 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kapustová polévka s krutony a francouzské brambory s hlávk.salátem.A upekla jsem štrůdlík :slight_smile:
20. dub 2013 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak taky přispěju, jakou jsme dnes měli dobrotu: Babské kuře:
1 ks celé kuře (já 4 stehna), 6 ks brambor (větší), 1 lžička majoránky, 3 stroužky česneku, 1 špetka kmínu, 1 špetka pepře, 1 lžička vegety, 4 vejce, 3 rohlíky, 1 ks cibule, 2 lžíce sádla, 150 g uzené slaniny 1 dl mléka, 1 špetka soli, já přidala ještě 3 trojůhelníčky taveného sýra.
Syrové brambory nastrouháme (já použila mixér), vymačkáme z nich přebytečnou vodu. Potom je přemícháme s majoránkou, česnekem, troškou soli, špetkou kmínu, pepře a dvěma vejci. Vznikne nám bramborákové těsto (bez mouky). V druhé míse nakropíme na kousky pokrájené housky mlékem. Na pánev dáme trochu sádla a na kostky pokrájenou uzenou slaninu, promícháme a zpěníme na ni cibulku. Navlhčené housky promícháme se dvěma vejci, přidáme vegetu a vmícháme osmaženou slaninu s cibulí a já přidala ještě na zjemnění ty 3 trojůhelníčky sýra. Potom smícháme bramborákovou směs a směs z housek dohromady. Pekáč (hlubší) vymažeme sádlem a vlijeme promíchanou směs. Kuře rozpůlíme (já použila ty stehna, můžete třeba i špalíčky nebo křidélka) a osolíme ( můžete jemně posypat grilovacím kořením). Vložíme jej do směsi na pekáč kůží dolů, trošku ho přitlačíme (dosáhneme toho, že kuře si vytvoří jakési "hnízdečko"). Přikryjeme a pečeme v dobře vyhřáté troubě. Já pekla prvních 15 min. při 220 st.
v horkovzdušné troubě a pak 45 min, při 175 st. Když je maso téměř měkké, obrátíme kuře kůží nahoru (já tak učinila asi po 30 min.) a dopečeme do křupava. Mně se osvědčilo dodržet tyto teploty, aby bylo obojí dobře propečené. Jinak se může stát, že bramboráková směs bude řídká, nepropečená a kuře už hotové, nebo naopak. I když je to časově náročnější a dá se říct, že i kalorická bomba, všichni jsme se olizovali až za ušima. Jinak jsem recept čerpala z www. stránek: Recepty.cz a je tam na něj spoustu chvályhodných recenzí a vychytávek.
20. dub 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek