• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
5. pro 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
česnečka a palačinky :slight_smile: zítra lasagne :wink:
5. pro 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vývar s nudlemi, kuřecí číná s rýží
7. pro 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
vepřový guláš a těstoviny :slight_smile:
7. pro 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska česnečka a palačinky :grinning: a zítra segedýn a knedlík
7. pro 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My dnes máme sekanou s bramborovo-mrkvovou kaší.
7. pro 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte prosím osvědčený recept na opravdu dobré hrnkové mufiny? Nedávno jsem je tu zahlédla v jedné diskusi i s fotkou, ale v této to asi nebylo
8. pro 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera byly špízy z vepřové panenky marinované ve švestk. chutney a parmazánovosmetanové brambory, večer jsme grilovali burgery s domácími bulkami.
Dnes bude obyč kuře na másle s rýží a meruňkovým kompotem.
8. pro 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera pangas a hranolky, dneska veprove v mrkvi s bramborama a k veceri udelam polevku z cervene cocky
8. pro 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@2veverka Já používám klasiku
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka
0,5 hrnku oleje
1 prdopeč
podle chuti 1 vanilk. cukr nebo nastr. kůra z citronu či pomeranče
Zamíchám a přidám podle libosti sušené ovoce, nalámanou čokoládu, oříšky, kokos nebo část těsta ochutím kakaem, inst. kávou nebo skořicí.
8. pro 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital Bezva, děkuju Ti. A jsou to takové ty výborně vláčné?
8. pro 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@2veverka Jsou vláčné, žádná dusivka, neboj :wink: .
8. pro 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera odpoledne bramborové pekáče!!! to byla taková lahoda!! jako kdysi od prababičky :dizzy_face:
9. pro 2013 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska pečeme cukroví, takže oběd asi zajistí místní pizzerie :grinning: udělám jen zeleninovou polívku
9. pro 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nemáte recept na dobrý dýňový kompot? Na netu je toho hodně, každý trochu jinak. Mám 2kg dýně na kostičky a dala jsem tam asi 2,5 litru vody. Víc se mi do hrnce nevlezlo. Stačí to jen povařit s hřebíčkem, citronem, cukrem, přidat ananasový kompot a je to, nebo ještě něco? A kolik toho cukru, ať to není moc sladké? Předem díky :slight_smile:
9. pro 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od večeře zbyl kuřecí vývar. K tomu vařím kuře na paprice a dostal jsem od kamrádky domácí kys. zelí, tak dělám po sto letech zelňačku. Takže si dá každý na co má chuť :slight_smile:
9. pro 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Prosím tipy na jídla, ke kterým se dá jako příloha rýže. Přijde mi, že jíme málo rýži a pořád máme brambory nebo bram. kaši, nejíme knedle, sem tam máme nějakou majdu s těstovinama, ale musíme to trošku oživit...
10. pro 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera zapečené brambory se smetanou, šunkou a sýrem a dnes roštěnky na houbách s rýží.

@miriska Kuřecí na paprice, roštěnky, jakékoliv maso dušené s rajčaty a paprikami, vepřové kostky na cibulce s hráškem, italské rizoto s bílým vínem, moje děti mají rády i sladkokyselou čínu s rýží nebo indická jídla s kokosovým mlékem
10. pro 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
špagety carbonara od včera :slight_smile:

@miriska i k omáčce jde rýže :wink: nebo jen maso na přírodno na šťávě, krevety s rýží, listový špenát, česnek, smetana, rýže arborio! bude to rizoto :wink:
10. pro 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miriska Španělské ptáčky, znojemská pečeně, my děláme "falešné mexiko" (kuřecí maso s fazolemi a kukuřicí - ale pro prcky to moc není, je to ostřejší), chilli con carne či prostě jakýkoliv plátek masa na přírodno na šťávě :slight_smile: Anebo prostě obyčejné kuře...stehno + rýže. To je úplná klasika.
10. pro 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
koprovku :slight_smile:
10. pro 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@laurital @sylvar @ninive211 indické kari dělám, ale je to takové pikantní tak to si děláme když není malej doma :slight_smile: Já si teda kuře na paprice s rýží nedokážu představit :sweat_smile: právě dělám s rýží jen karí, čínu, rizoto a kuřecí maso s ananasem a smetanou nebo to pečené kuře...ptáčky jsem v těhotenství přestala jíst a znojemská mě neleze kvuli těm okurkům :frowning2: no musím trošku obměnit jídelníček at pořád netočím ty stejný jídla dokola...
10. pro 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Špenát, br.knedlík, uzené
10. pro 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás jed dneska kuře na paprice s knedlíkem , k večeři bude rajská polévka
10. pro 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes smazeny kvetak a smazene tofu klasika trojobal ale misto hl.mouky hraska a misto klasicky strouhanky kukuricna k vece rizoto od babicky :slight_smile:
10. pro 2013 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k večeři si synátor poručil bramboráky :slight_smile:
10. pro 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miriska my třeba kuře na paprice jíme s rýži, druhý den s těstovinami :wink:
10. pro 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miriska my taky s rýží a pak těstoviny.. a s rýží mám ráda ledvinky na cibulce.. mňam..
10. pro 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli dnes bramborový guláš a zítra je na přání manžela žemlovka s jablky a pozítří budou francouzské brambory :slight_smile:
10. pro 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
my v sobotu na vánočním tržíčku zabíjačkový guláš, doma pak prejt s bramborem a zelný salát, v neděli mrkvová polévka s bulgurem a koprovka s vejcem a knedlíkem, včera k obědu s Toníkem koprovka a k večeři ta polívka.. dnes k obědu s Toníkem rajská s pytlíku (ach bože odpusť mi :grinning:) a toust se sýrem a k večeři malá tu polívku, kluk to po ní dojel, tatínek si dal tlačenku a já míchaný vajíčka..

tchýně dnes dovezla dvě mega hokkaido dýně, Fany to viděla a zaúpěla, že to zas budem jedno jídlo jíst čtyři dny..
takže zejtra je to jasný :slight_smile: a pak až do soboty :slight_smile: (žertuji :wink:)
10. pro 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek