• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

16. ledna 2017 
Já se inspirovala @ladie a udělala jsem karboše s br kaší, okurkou a teď dodělávám rychlovku- jablečnou roládu
1. únor 2014 v 15:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoj holky, mám vyndanou kančí kýtu, poradíte co z ní? ještě jsem zvěřinu nedělala...guláš, řízky??? popř. nějaký recept?
1. únor 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry A co šípková nebo svíčková?Každopádně bych ji ale naložila, jinak bude tvrdá a nevoňavá.Řízky rozhodně ne, na to je tvrdá, guláš by určitě šel.
1. únor 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry Já jsem z ní dělala svíčkovou a bylo to moc dobré :slight_smile:
1. únor 2014 ve 23:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry rozhodně svíčková.. doporučuju osmahnout zprudka celý kus masa na sádle, pak vyndat, na tom tuku s výpekem osmahnout směs cibule a kořenové zeleniny jako na svíčkovou, posolit, k tomu tymián a bobkový list, celý pepř a nové koření, chvíli dusit, aby to pustilo zeleninovou šťávu, pak do toho zahrabat to maso, přiklopit poklicí, může se podlít, podle množství tekutiny a vrazit na celou noc do trouby na sto stupňůů.ráno to bude super. vyndat maso, propasírovat, promixovat, dohustit trošičkou mouky, zjemnit smetanou..
kýtu z kance už jsme párkrát měli, nikdy jsem nenakládala, ale možná to byly mladé kusy.

my dnes po koprovce k obědu s knedlíkem k večeři švestkové knedlíky z tvarohového těsta přelité směsí tvarohu, zakysanky a jogurtu s pravým vanilkovým cukrem.. došlo nám totiž máslo :slight_smile: ale i bez něj byly super. na zítra peču přes noc maličkou kačenku, tak abych využila prostor v pekáči, dala jsem k ní velkej kus bůčku, tatínek bude mít na chleba..a bude k tomu zase knedlík.. a zelíčko. polévka bude hovězí vývar se zeleninkou.
a večer asi tlačenka, musím vyndat z mrazáku, aby pomalinku rozmrzla..
2. únor 2014 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska pečená kachinička, červené zelí, bílé kysané zelí, houskový a bramborový knedlík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
sobota - zapečené těstoviny s brokolicí
neděle - bramborová kaše a sekaná + okurkový salát
2. únor 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, pecu kure, brambory a udelam k tomu zeleninovy salat. MM nema rad kure, tak mu delam sleh :slight_smile:. A na vecu asi mrkvovou polevku.
a zbyde i na zitra :slight_smile:
2. únor 2014 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zeleninový krém, kváskový chleba, mrkvová pomazánka, lučina z domácího jogurtu a zbytek se uvidí, nějak na nic nemáme chuť.
2. únor 2014 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
květákový mozeček a brambory, vcera br.kaše a losos
2. únor 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera sójové karbenátky s bramborovou kaší,dneska kuř.vývar,výpečky,zelí,knedlík
2. únor 2014 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí maso na kys.zelí s knedlíkem :slight_smile:
2. únor 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera špenát s brambory a dneska houbová omáčka s knedlíky.
2. únor 2014 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Těstovinový salát. Miluju ho, vrtulky (ideálně celozrnné a nebo alespoň barevné) šunka, rajčata, okurka, papriky, ředkvičky, vařená mrkev, napařená brokolice, cibule, pak zamíchat lehce osolit, opepřit a přidat 2lžíce jogurtu, 2lžíce majonézy a jednu lžíci kečupu.
2. únor 2014 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska kuřecí kousky v nivové omáčce a hranolky, včera dušené hovězí, mrkev a brambory.
2. únor 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera koprová omáčka s vejcem, domácí houskový knedlík, dnes vepřová plec s kedlubnou, brambor, meruňkový kompot.
Zítra tradičně dojíme, co zbylo z víkendu :grinning: .
2. únor 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska hovězí roštěná s rýží, polévka nudlovka od včerejška :wink:
3. únor 2014 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes polévka "zahřívačka a vyprošťovačka" (zelná s fazolemi, vypraženou slaninou, česnekem a majoránkou) a konečně BRAMBORÁKY (už se na ně týden těším... :wink: :wink: . Takže u nás dnes DOBROU CHUŤ!
3. únor 2014 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
neděle oběd gnocchi s ragú od tchýně, dobrý! večeře studený obložený talíř s pečivem
dnes na oběd těstoviny se slaninou a zakysanou smetanou, hlavně dietka a k večeři dělám slaný koláč z listového se špenátem, dneska přijede do soboty moje máma, tak se chystám, že jí využiju na nějaké dobré kynuté těsto, nechce se mi s tím dělat :sweat_smile: a pro mlaďocha uděláme perníčky :dizzy_face:
3. únor 2014 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera nakonec zapečené špagety s cuketou, houbami a krůtím masem. K večeři celozrnné hruškové lívance zadělávané syrovátkou z domácí lučiny, skořicový cukr a neslazená šlehačka.
3. únor 2014 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vepřová panenka ve sladkokyselé marinádě s opečenými nudlemi a sezamem ve woku :wink:
3. únor 2014 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.koreni.cz/ dneska sem narazila na užasnej obchod s kořenim a dnes je doprava zdarma mrkejte ja už mam objednano:slight_smile:
3. únor 2014 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
V sobotu kureci vyvar s nudlema, hovezi na vine s br.kasi. V nedeli poprve spanelskeho ptacka s ryzi. A pekla jsem makovy a tvarohovy zavin. Proste velka chut na ceskou klasiku :slight_smile:
3. únor 2014 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asus Tak ti děkuju :grinning: , objednáno za 500,- :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale koření od Antonína je super.
3. únor 2014 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dnes víkend... :wink:
3. únor 2014 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital prosim:slight_smile: ja tam nechala 300kč :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2014 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera brokolicový krém, treska, šťouchané brambory s pažitkou.
Dneska česnečka a mám tady krásný kus vepřového. Původně jsem uvažovala, že ho udělám na houbách s rýží, ale když jsem uviděla u @maybe72 bramboráky, tak jsem na ně dostala takovou chuť, že z vepřového udělám směsku se zeleninou a k tomu budou bramboráky :grinning:
A na zítřejší snídani udělám nepečený dort z piškotů, ovoce a zakysané smetany.
4. únor 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nas vymyslim polevku, jeste nevim, mam tu brokolici, tak asi z toho, zemlovku a falesne sachr rezy :slight_smile:
4. únor 2014 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mjanca já včera dělala tuhle brokolicovou, včetně krutonů a je vynikající :wink: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/1061-brokolicovy-krem/
4. únor 2014 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nám pořád zbylo zelí a knedle a výpek z kachny.. :wink: z neděle..
4. únor 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek