Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
3. čer 2011

@weri1 už jsem si vybrala na zítra vánoční slzy a chystám se na mrkvové šátečky. Člověk zapomene co se tu všechno objeví a takhle si vždycky přečtu seznámek, omrknu ledničku a můžu vařit 🙂 Je tu neuvěřitelných 153 receptů 😕

weri1
3. čer 2011

@zuhur jj dobře si to udělala, člověk a spoň nemusí dohledávat 🙂

zuhur
3. čer 2011

@weri1 právě, že mi to už přišlo šílený. Kdykoliv jsem si na něco vzpomněla tak jsem to hledala X stránek nazpět a pak mě to přestalo bavit. Takhle už můžu jenom vesele doplňovat. Sem to vždycky šoupnu - už jen vždycky po deseti stránkách a bude pořád přehled.
@zuzi82 jdou ty vánoční slzy i na pangase? Já ho mám ráda jen v páře se zeleninou, ale manžel..... 😠

eriska
3. čer 2011

@zuhur šikula🙂 určitě se to hodí, snad si to o víku stihnu opsat

my dneska k obídku kopračku s vajíčkem a bramborem - na polívku,ne na omáčku a k večeři byli krůtí špízy se zeleninkou a na víkend hurá k babičce🙂a mám chuť na její výborný koblížky, tak třeba budou

peroli
3. čer 2011

@zuhur super nápad!!! 😉 😵

HOLKY MÁM PRO VÁS MALEJ KULINÁŘSKEJ OŘÍŠEK... Mám obrovskou zásobu vajec (šílenej manžel 😅 😀 😀 ) a potřebovala bych nějakej recept nejlíp na buchtu kam se jich dává co nejvíc... 😅 😀 třeba 8, 10 nebo i víc... děkujuuuuuuuuuu 😵 😉

pet.s
3. čer 2011

@peroli dnes jsem dělala placatou roládu..teda tak tomu říkám já. upeču 2 placky-recept na 1 placku - 5 bílků ušlehat do tuha, postupně zamíchat vařečkou 150g cukru krupice, pak postupně těch 5 žloutků a 60 g pol mouky a 50 g mletých ořechů. Nalít na pečící papír.Nemusí se vysypávat.Péct cca 10 min na 180°C.
Lehký pudinkový krém - 400 ml mléka, 2 pudinky(jakékoliv), asi 50 g másla a 2 zakysané smetany krémové, cukr dle chuti. Uvařit pudink, do teplého vmíchat te kousek másla a cukr a nechat chladnout, pak přidat zakysané.
Na jednu placku namažu marmeládu, na to ten pudink, přiklopím druhou plackou a pomažu šlehačkou. Ozdoba a posyp dle fantazie.
Právě jsem mužskému zakázala 5 tý kousek. Zítra jedeme za našima na chatu, tak abych nepekla další ráno.-)))

lidiab
3. čer 2011

Dneska - karotkovo-zazvorova polevka, veprova pecene v mlece (tradicni italske jidlo), nove brambory opekane na husim sadle, mix listovych salatu s medovo-horcicnou zalivkou. Zitra planuji udelat hommos, melitzanosalata (recky lilkovy salat), k tomu bude pita a take nejaka ryba, podle toho co budou mit v obchode a take creme brulee - mame mensi oslavu 🙂

aaadus
4. čer 2011

@lidiab takové dobroty a recepty nikde 😝 😀

zuhur
4. čer 2011

@peroli děkuji
@aaadus tobě ty seznamy nestačí 😀 😀 😉
@brusinka.pusinka - tak rebarborový koláč je lahoda 😵 😵 😵

lidiab
4. čer 2011

@aaadus Aha, tak napravuji -

Mrkvovo-zazvorova polevka - levna, rychla a moc zdrava

Nakrajet jednu salotku, strouzek cesneku a asi centimetrovy kousek zazvoru (vic nebo min podle toho jak ostre to chcete mit) a opect na olivovem oleji. Nakrajet na libovolne kousky karotku, pro tri lidi cely svazek a prihodit do hrnce. Kratce orestovat a pridat asi litr vyvaru (ja jednou za dva tri mesice vzdy uvarim nekolik litru kureciho a zmrazim). Varit nez je karotka mekka, rozmixovat, pridat smetanu a dochutit. Dle libosti se mohou pridat krutony nebo do krupava opecena slanina nebo dynova seminka atd.

Veprova pecene v mlece - adoptovany recept z kucharky Marcelly Hazan
Asi kilova pecene, nejlepe s vrstvou tuku se osoli a opepri, necha se opect do hnedova v litinovem nebo podobnem, tezkem hrnci, ktery lze dat do trouby. Zalije se to litrem plnotucneho mleka, pridaji se pet strouzku cesneku vcelku, nekolik vetvice rozmarynu a tymianu a nekolik listku salveje. Uvede se to do varu a pak da do trouby na 150 stupnu a neprikryte pece asi dve hodiny. Mleko se castecne vypece, zkaramelizuje, ale i srazi. Proto je dobre pre podavanim maso vyndat a a omacku rozmixovat.

Nove brambory opecene na husim sadle -
Husi a kachni sadlo je kupodivu zdrave a velmi se hodi do teple kuchyne. Pri opekani tvori krupavou kurku a nepripaluje se.
Brambory jsem uvarila a pak je jen na tom sadle opekla.

Hommos (hummus, hoummos) - tradicni arabske mezze, podavat s pitou
Konzervu cizrny slijeme, tekutinu uchovame. Do nadoby nebo rovnou mixeru dame - cizrnu, 1,5 cajove lzicky sezamove pasty tahini, strouzek cesneku, stavu pulky citronu, dve polevkove lzice dobreho olivoveho oleje, sul a trochu pepre. Umixujeme do hladka, jako prvni prikrm 🙂 Pro podavani se to rozprostre po taliri a poli olivovym olejem, posype paprikou a nasekanou petrzelkou.

Melitzanosalata - dalsi mezze, take zname jako baba ganoush
V troube ci na grilu se upecou dva lilky do mekka. Odstrani se kurka a mekky vnitrek se vidlickou rozmacka s olivovym olejem, drcenym cesnekem, soli a peprem dle chuti. Tot vse.

zuzi82
4. čer 2011

@zuhur Já je dělám ze všeho možného i z kuřecího řízku

zuzi82
4. čer 2011

@zuhur Aha, teď jsem si přečetla, že jsi to chtěla na dnešek, tak snad se povedlo a oběd vám chutnal

1luciferka1
4. čer 2011

Dneska byly slané palačinky sešpenátem a kuřecími kousky zapečené se sýrem, medovník a zítra se jde na oběd ke tchýni a budou vepřové řízky a brambor a salát 😵

petrusam
4. čer 2011

dneska u tchýně kuřecí řízky, bramkaše, zítra bude pangas, nový brambůrek a kukuřice s hráškem 😉

zuhur
4. čer 2011

@zuzi82 bylo to naprosto fantastické - okamžitě zařazuji. Jen si poslední dobou nová jídla i fotím - dávám si je rovnou k receptům a dnes jsem měla takový hlad, že jsem to doslova "sežrala" 😅

petrusam
4. čer 2011

@zuhur díky za seznam, jsi úžasná 😉 😀 😵

zuhur
4. čer 2011

@petrusam já se červenám 😅 Děkuju.

babulinkab
5. čer 2011

kedlubnová polévka
pštrosí vejce, šťouchané brambory s pažitkou, zeleninový salát

samik2008
5. čer 2011

pozvala nás tchyně tak máme kuř.a vepř.řízky a bramborový salát a ráno sem udělala tento koláč ke kafé http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=109437 - výborné!!!

peroli
5. čer 2011

mi dneska vepřo-knedlo-zelo a to zelí červený... chutná nám tak nějak víc 🙂
a na svačinku budou ty vláčné kokosové řezy co tu minule někdo dával... 😉 jsem na ně zvědavá 😉 😵

moudivlacek
5. čer 2011

domaci pizza

skurinka
5. čer 2011

Kureci vyvar s nudlickama.sekana a bramborova kasicka a okurek(sterilovany)

aaadus
5. čer 2011

Dnes jsme byli na oběd - já: sumec na bylinkách s amerikama, manžel měl pstruha, kousek kapra a kousek čehosi a neví čeho 😅 A zítra bude zase pstruh s novýma bramborama

eriska
5. čer 2011

@peroli tak za sebe můžu říct věnešky, přijde tam půlitr, ale jsou pracný, není to jen tak..babička si vajíčka "nakládá" a pak jen na vánoce vytáhne sklenici a je to🙂

my o víku u babičky, takže bez vaření, včera jahodový knedlíky z čerstvých jahůdek a dneska vepřo knedlo zelo, také s červeným zelíčkem😉

zítra k obídku jen těstovinky se sýrem a kečupem, mám na to fakt chuť😉 a k večeři žemlovka

peroli
5. čer 2011

@eriska jako půllitr těch vajec? 😅 😀 😀 nebo čeho? 😕 😀

@aaadus @pet.s jsem nevychovaná 😅 moc děkuju za recepty 😵 😉

petrusam
5. čer 2011

projíždím tu recepty, ptž fakt nevím, co rychlého zítra uvařit :( na úterý plánuji roštěnky s rýží ..

eriska
5. čer 2011

@peroli jj, vajec..recptík ti písnu🙂 já se přiznám, že si na ně netroufám, jen s babičkou😀D

Žloutkové věnečky.
svaří se půl litr vody s 20dkg tuku, pak se přidá 40dkg hladký mouky a míchá se tak dlouho, dokud se těsto nelepí na vařečku. Nechá se vychladnout a pak se přidá 1/2 litr vajec...na plech se stříkají věnečky, které se po upečení rozkrojí a plní krémem a můžou se smáčet v čokoládě..

krém, 1,5 litru mléka, 5 van. pudinků, 4,5 dkg hladké mouky, cukr dle chuti, uvaříš jako puding a pak, po vychladnutí se zašlehají dvě másla a může se přidat rum.

peroli
5. čer 2011

@eriska já jsem vyučená cukrářka takže pálený těsto zvládám s prstem v nose 😀 😀 😀 😀 ale super inspirace... jsi mě navedla správným směrem, děkujuuuu.. jen neudělám věnečky ale banánky a naplním je krémem do kterýho zamíchám mletý kafe.. je to nejlepší krém co znám (a vlastně jedinej kterej i sním - jsem totiž jinak šlehačková 😵 krémový věci nejím, nechutná mi to)

pet.s
5. čer 2011

Nedělní oběd...opravdová největší rychlovka.-)))))tatínka jsem odvezla na víkend k babičce a dědovi na chatu, nejsatrší dceru půjčila přítelovi, synovi a sobě koupila na koupáku kuřecí stehno a brambory a Terezka měla polívečku od včera.joooooo tohle vaření miluji.-)))))))