Co na chleba 15měsíčnímu dítěti?

michaela6599
4. říj 2017

Ahoj ,
Prosím o radu nějak nemám inspiraci .co dávat na chleba v 15 měsících ? Máslo a šunku nechci dávat.

berenika39
4. říj 2017

žervé, čerstvé sýry, strouhaný tvrdý sýr, pomazánky sýr-zelenina, vajíčkovou pomazánku....nebo plátky zleniny, který naškrábeš škrabkou, aby se to dobře kousalo. Domácí marmeládu. Med.

kami1984
4. říj 2017

V 15měs. už prakticky cokoliv, co Tě napadne.

kuliseks
4. říj 2017

Ja davam synovi prakticky porad jen lučinu🙂 nekdy plátkový sýr. Kdyz jime neco my, tak chce ochutnavat a chutna mu jinak vsechno🙂 je mu 1 rok a 9 mesicu.

hermelinah
4. říj 2017

U nás frčí kiri🙂

maretavan
4. říj 2017

Když vezmeš kvalitní bílý jogurt a necháš ho přes noc přes nějakou látku (např.látkovou plenu) ,,odkapat'' tak máš domácí žervé a můžeš ovlivnit co do něj dáš (bylinky,..) popřípadě i obsah soli, někdo dává ještě smetanu.

eva118
4. říj 2017

Syn má hrozně rád na pečivu pomazánkové máslo. K tomu přikusuje zeleninu. Drží ho to už od roku do teď.

ditevbyte
4. říj 2017

máslo a rajče, máslo a kedlub (v 15ti měsících asi strouhaný), rybičky / rybičková pomazánka, cokoliv zamíchané s tvarohem nebo lučinou, med, džem...

normalnimatka
4. říj 2017

máslo je v pohodě...sejry teda podle mě taky, ale jen určitý druhy (ne plísňový, tavený)
vejce, žervé, pomazánkový máslo, pomazánky třeba z tvarohu a zeleniny

alkuska
4. říj 2017

Ta moje nejí na chlebu nic jiného než máslo. A pije vodu. Si připadám jak vězeňský dozorce, když jí to každé ráno dávám. Než by snědla lučinu nebo nějakou pomazánku, raději bude hlady, opica.

lenkas1982
4. říj 2017

@alkuska Che, ta moje nesnese na pečivu vůbec nic. Jak bych jí to něčím namazala, nedá to do pusy. 😀 Drží ji to takhle od začátku co jí pečivo doteď (budou jí 2).

michaela6599
autor
4. říj 2017

@alkuska tak je nenáročná ;) mi to tak máme s pitím malá nechce nic jinýho než vodu 🙂 lucinu má ráda i zeleninu sýry ne

michaela6599
autor
4. říj 2017

@normalnimatka praveze sýry jsme zkoušely a neuspeli.luvina to ji chutná zeleninu k tomu prikusuje praveze aby měla nějakou změnu furt vymýšlím

normalnimatka
4. říj 2017

@michaela6599 tak buď ráda, že jí aspoň tu zeleninu:D náhodou ze zeleniny jde spousta pomazánek🙂 tak tam se dá vymyslet leccos..

krystalka
4. říj 2017

@lenkas1982 - to dobře znám...syn někdy kolem 2-3 let jedl pečivo zásadně suché a nepil nic jiného, než mléko a čistou vodu....dodneška si pamatuju ty pohledy lidí v tramvaji, když moje dítě loutalo suchý rohlík a zapíjelo ho obyčejnou vodou 😀, on byl naprosto spokojený, zatímco někteří cestující měli komentáře typu "že ti to maminka ničím nenamaže..." a "on pije jenom vodu?" 😀. Ale časem se to zlepšilo a nejoblíbenější byla na pečivo Lučina nebo Žervé (neochucené, bez čehokoli přidaného), nebo máslo s medem, marmeládou...., máslo a plátkový sýr.....šunku začal jíst až někdy v 5 letech....

eviicka
4. říj 2017

@alkuska máme to stejné - buď s máslem nebo suchý a vodu. Taky si připadám jak krkavčí matka 😀.

tomikjoejoe
5. říj 2017

Daveme jednou tydne chleba s maslem/lucinou a uvarene vajicko. Ted momentalne, ale nedavame vajicko na chleba, chteji ho zvlast. U nas mi zase starsi deti nebasti pomazanky, ale ve skolce diky sile davu ano, takze je vyzvedavame az po odpoledni svacine a maji splneno. Mladsi syn mi v klidu tu pomazanku k odpoledni i dopoledni svacine sni a vecer dostanou vsichni lucinu. Snidani mame chleba s marmeladou/medem 🙂

Jinak lucinu mame domaci z dvou velkych kelimku jogurtu, slehacky, zakysane smetany + sul a pepr.

dasenik
5. říj 2017

My jsme hodně pomazánkový,takže dělám neustále pomazánky tvarohovou,sýrovou buď s ořechy nebo pomerančem, z pečeného masa,z rybího file,vajíačkovou,rybí,z tresčích jater, játrovou,z červené čočky,špenátovou, s avokádem, jinak máslo a sýr,med, marmeláda, šunka,někdy pomazánky ze zdravé výživy a když nechce jíst někdy nic tak si dá pečivo suché, ale většinou to jogurt nebo brumík zachrání 😉

kuliseks
5. říj 2017

@dasenik jej to bych brala znat recepty na pomazanky nejake dobre🙂 uz nemam napady co spis manzelovi na chleba🙂

kuliseks
5. říj 2017

@krystalka ona je pry voda k piti stejne nejlepsi. Nez porad nejake stavicky dzusicky a cajicky🙂 naucit deti pit jen vodu jsem slysela je nekdy zahul, ale je to dobre. Muj syn taky pije jen vodu, vyjimecne caj, mleko mu taky davam. Ale chutna mu vsechno

eva118
5. říj 2017

@kuliseks je tady skupinka - máme rádi pomazánky. Když nevím, kouknu tam a vždycky tam najdu nějaký fajn recept 😉.

kuliseks
5. říj 2017

@eva118 super, díky, podívám se 🙂

dasenik
5. říj 2017

@kuliseks není na tom nic složitého, zaklád je máslo, nebo creme bonjour a záleží jakou chcete,máslo vždy vyšleháte.pak přidáte ostatní, na masovou si jen upečete a pomelete maso, ochutite soli hořčici, zašleháte do másla, špenátova orestujete cibuli, přidáte špenát podusíte,přidáte vejce a vychladne zašleháte do másla, játrová zase orestujete cibuli, přidáte játra, podusíte pomelete a zase do másla,vše vždy musí být vychladlé a to je pořád. Dokola, nejvíc u nás vede špenátová játrová a bramborová u ní uvařite brambory vychladite já vařím dno předem oloupat nastrouhat na hrubém struhadle,na jemném nastrouháte okurky sterilované přidáte sůl hořčici a šup k máslu🙂 Žádná věda to není

kuliseks
5. říj 2017

@dasenik diky!

hojda
5. říj 2017
krystalka
5. říj 2017

@kuliseks - to jo, s tím souhlasím, na jednu stranu jsem byla ráda, že pije čistou vodu....jenomže vzhledem k tomu, že byl totální nejedlík, který se živil hlavně mlíkem, rohlíky a suchými těstovinami a ovoce a zeleninu nedal v syrové podobě do pusy, tak bych tenkrát docela ocenila, kdyby si dal aspoň nějakou tu vymačkanou šťávu, nebo přírodní džus apod....dneska je mu 9, z ovoce jí jablka, občas banán a v létě trochu malin a kousek melounu....nic víc....ze syrové zeleniny jen okurku (vařenou zeleninu jí skoro všechnu), rajčata na zahrádce klidně zalévá a sklízí, ale do pusy je nevezme.....ale už pije aspoň ty džusy a štávy, vlastně kromě perlivých nápojů pije prakticky všechno, v pohodě i tu vodu.....

kuliseks
5. říj 2017

@krystalka jo tak to chapu, tenmuj spase vsechno a ovoce zeleninu obzvlast, tak pak voda je v pohode

lenkas1982
5. říj 2017

@hojda
😂 Ehm, kdyby to tu četl náhodou někdo ze sociálky a vzal si Německo za vzor, dávám k tomu suchému pečivu dceři taky vařené vajíčko, mozzarellu, rajče nebo okurku. 😂

hojda
5. říj 2017

😂