Inspirace na vaření a pečení

gabrinkas
20. únor 2021

Krásný den,
často hledám inspiraci na vaření a pečení a proto bych byla ráda, abyste se podělily o to, co jste naposledy v kuchyni vytvořily 🙂

Já jsem dnes zkoušela muffiny bez mléka a vajec podle tohoto receptu: https://www.gleid.cz/jidlo/1242-cokoladove-dort...

I když nemám intoleranci, tak ráda zkouším stále něco nového 🙂

mamikry
20. únor 2021

@gabrinkas Kouknete treba na vikendovepeceni.cz.

holkaokomodra
20. únor 2021

@gabrinkas dělala jsem v týdnu krtka a milujeme brownies, to doporucuji. jinak dnes byli lasagne, zitra dáme cinu 😊

rejalin
20. únor 2021

Naposledy teď kynutou hvězdu, v originálním receptu je čokoládová, já dělala skořicovo povidlovou 🙂

Jinak pro inspiraci doporučuji na fb skupinu "
PečemPecen.cz - sladké a další OT" 🙂

zdravizpole
20. únor 2021

@gabrinkas delala jsem klasiku buchty a perník. A palačinky z červené řepy, vepřovou panenku na zelenině a zeleninové hranolky, bramboračka, hovězí na mrkvi a rozmarynu, pečený losos a celerovomrkvove pyré, kuřecí maso s brokolicí.

vaculovav
20. únor 2021

Koupila jsem si ebook Hrátky s těstem, tak zkouším podle toho. V týdnu jsme se synem pekli makové koláče, o víkendu jsem dělala plněné trojúhelníčky se sýrem a celý plech rychle zmizel.. co vařit vždycky tápu, ale mám nově 2 kuchařky od Kuchařka pro dceru tak se snažím hledat tam.

klokanka31
20. únor 2021

@gabrinkas Já třeba dneska dělala čínu. A včera jsem dělala žloutkové věnečky.

klokanka31
20. únor 2021

@vaculovav Trojúhelníčky se sýrem? To zní zajímavě. Z listového těsta?

zdravizpole
20. únor 2021

@vaculovav ani jsem nevěděla, že má vydané kuchařky. Kuchařka pro dceru. Jaké jsou? Vařím podle ní na netu, ale kuchařka je kuchařka.

vaculovav
20. únor 2021

@klokanka31 nene z kynutého. Potřené máslem s česnekem a posypané sýrem..

vaculovav
20. únor 2021

@zdravizpole kuchařek má několik, myslím že 5 určitě. Vzala jsem si hovory s řezníkem a večeře u Florentýnky. Musím si zvyknout na ten systém a rozdělení knížek. Zatím jsem zkoušela jen jeden recept a nebylo to moc jedlé, nevím proč.. musela jsem to dost upravit.

rejalin
20. únor 2021

@vaculovav ty jo 😍 mohla bych poprosit o recept? Klidně sz, ať tu nespamuju 🙂 děkuju moc

mamikry
20. únor 2021

@zdravizpole Mam doma Hovory s reznikem a nejak jsem te kucharce neprisla na chut. Pritom jeji recepty z netu delam rada. Nejlepe se mi vari podle Romana Vanka.

veunka17
20. únor 2021

Tady na MK je skupina https://www.modrykonik.cz/group/8608/ třeba inspiruje 😊

zdravizpole
20. únor 2021

@mamikry Vanka mám taky a když už nevím, co vařit tak v něm zalistuji a vždy mi něco padne do oka. Jediné, co mi dle něj nechutná je vánočka, tu jedu dle Kuchařky pro dceru.

vaculovav
21. únor 2021

@mamikry tu jeho velkou kuchařku jsem si chtěla koupit, ale nikde ji neměli skladem.. chybí mi v těch kuchařkách fotky abych si to představila 🙈

vaculovav
21. únor 2021

@rejalin jen z knížky hrátky s těstem. Dá se koupit i v PDF. Určitě ji doporučuji. Mi se moc líbí a mám spoustu plánů co vyzkouším.

ornelia
26. únor 2021

já se te´d o víkendu chystám udělat churros, a obávám se že po víkendu nevýjdu z bytu..:D https://www.radynacestu.cz/magazin/churros/

leneee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz