Příprava jídla. Jak děláte vy?

marry94
12. lis 2022

Ahoj holky od te doby co mam děti tak veškeré maso umucim k smrti 🙈jak máme oslavu tak každý říká že to mám vše pretahle ale dělám to hlavně kvůli dětem syn dostal že špatně udelaneho masa cantylobakterii tak dětem maso umicite?

nita1984
12. lis 2022

Ne, vařím normálně aby to mělo chut. Děti ji to, co my.

martt
12. lis 2022

@marry94 Kuřeci maso "mučím" vždycky tam je největší riziko právě těch bakterií jak cantylobakterii tak třeba i salmonelózy. Vepřové maso dělám normálně to "nemučim". U vepřového masa tam takové riziko není, pokud není uplně syrové. A vy jste měli cantylobakterii potvrzenou, že to bylo z masa? Protoze ta může být i z nespasterizivaného mléka nebo sýrů.

syslounek
12. lis 2022

Maso dělám normálně. A i když měl syn salmonelu, tak i vajíčka dělám stále polotekuté.

krisstina93
12. lis 2022

Jak které, hovězí a vepřové ne, ale třeba kuře vždycky víc vysusim pro jistotu, toho se bojím, ale to sem dělala vždycky i bez dětí, mě asi i víc udělané víc chutna :D

kristyn86
12. lis 2022

Hovezi ala podrážka fakt ne. Ji se i syrovy tatarak,delaji se bifteky. Veprove vybiram tucnejsi,treba krkovici a z toho udelat podrazku uz musi byt umeni. Kureci si vic hlidam,ale presuseny ho taky nechci. Ono je rychle hotove. Delam ho na mirnem ohni a dele. Zjisti si casy,co se jak dlouho pece,vari. Jinak campylobakterii chytis i ze spatne umytych rukou po manipulaci s masem,spatne umytem nozi prkynku.

malinkata
12. lis 2022

Rozumím. Syn ji též měl.
Kuře dělám hodinu a tricvrte v troubě.
V létě, když se griluje, musím mít kureci total. Švagr si ze mě dělá srandu, že ho musím mít černý. Taky se bojím

marry94
autor
12. lis 2022

@martt to úplně ne ale ten den jsme měli vepřové maso a jediný komu nic nebylo byl partner ale on ho nejedl. Mě to taky prohnalo a tehdy 18m syn to odskakal

mourovatakocka
12. lis 2022

Já dělám maso buď v papiňáku, takže tam se fakt nebojím, nebo dusím taky poměrně dlouho, čistě proto, aby bylo měkké. Kuřecí děláme obecně méně často a většinou máme z napůl domácího zdroje, tam se nebojím - třeba ještě třetí den voní, kdežto kupované v krámě mi nevoní už v den nákupu. Ale i to voňavě kuřecí připravuju tak, aby nebylo v žádném kousku ani trochu růžové. Četla jsem asi moc knížek o různých nemocích z masa a mám respekt. (Tatarák pro dospělé fakt neberu jako argument, třeba dneska jsme ho dojídali k snídani 😀 ale to není strava pro dítě.)

eiliko
12. lis 2022

Já se toho kdysi bála, ale spíše jsem zkoušela, že jsem vždycky největší kus kuřecího rozkrojila a zkontrolovala. U nás by byl problém mít vysušené maso, to by mi holky nejedly 😆😆😆