Tajné vynášení jídla z oslavy. Jaký na to máte názor?

marylin2
26. únor 2024

Ahoj všem,
jen jsem se Vás nezávazně chtěla zeptat, jaký máte názor na vynášení jídla z oslavy narozenin.
Nedávno u nás totiž proběhla oslava a jedna blízká osoba (ta nejbližší) si tajně balila jídlo z rautu, řízky, maso atd. Vše strkala tajně do kabelky s tím, aby si jídlo odnesla domů.
Vše bylo samozřejmě určeno k tomu, aby se to snědlo. Nerada bych, kdyby něco zůstalo, ale tohle mi přišlo docela líto. Navíc když to jídlo vynášela z důvodu, aby jej dala osobě, která nebyla z vážných důvodů na oslavu pozvána. Jídla a pití bylo dost pro všechny, ať se každý nají k prasknutí, ale tohle mi přišlo docela líto. Obzvláště pak od té nejbližší osoby. Samozřejmě to sní nechci a nebudu řešit, ale jen by mě zajímalo jaký na to máte názor.
Díky moc

xxx3d
26. únor 2024

nechtěla bych takovou situaci zažít, myslím tím, vidět tu osobu, jak si tajně strká jídlo kamkoliv, pro někoho, koho jsem na oslavě nechtěla.
řešit bych to neřešila, protože jak??? mrzuté, ale dá se s tím, u některých lidí počítat, takže asi proto bych nebyla ráda, vědět to.

hanka_12345
26. únor 2024

ja bych se tomu asi zasmala, prijde mi to jako slusny trapas kor kdyz ji nekdo nachyta.
Spis je divny proc to nosi nekomu-spis bych tipla ze si chce jeste vecer na necem pošmáknout. Ta osoba nezvana je bezdomovec? jinak si to nedovedu predstavit

zuzkasim
26. únor 2024

Co chceš slyšet? Že je to dost neobvyklé, všeobecně se to považuje za neslušnost? Vždyť to sama víš... Chceš na tu osobu být ještě víc naštvaná? Nebude lepší si to v sobě srovnat tak, že je na zodpovědnosti té osoby, jak se chová a ne na tvé zodpovědnosti? Asi jde i o vztah k té další osobě, která pozvána nebyla. Věřím, že důvody jste měli, jí zase připadalo, že má důvod k tomu, aby jídlo z oslavy vynášela. Řekla bych si, jestli jí to udělalo radost, tak ať si to užije! Stejně to nezměníš, nač se takovou blbostí trápit...

hanka_12345
26. únor 2024

Asi bych zhodnotila celou oslavu-jaka byla, jestli bylo jidla dost, jestli to lidem chutnalo...a ze si nejakej chudak odnasi jidlo domu bych neresila a asi se tomu fakt zasmala. Ty mas vse v cajku

dashyyy
26. únor 2024

opačně, řekni si, že tys měla tak dobrý pohoštění, až si musela vzít.. případně mám tak dobrý pohoštění, že musela vzít i vyhnancovi.. uzavřeno, hotovo 😉 a jestli je to jooo blízká osoba, tak bych se v klidu zeptala proč 😉

marylin2
autor
26. únor 2024

Ahoj všem, děkuji za Vaše názory. Mám na celou situaci stejný názor jako vy všichni tady, jen mě to tak nějak přišlo líto, protože oslava se zdařila, všichni se dobře bavili, včetně té osoby. Je to její trapas, protože jí vidělo určitě více lidí. Já to s ní řešit samozřejmě nebudu a nechci, je to její svědomí. Ale mrzí mne co si o ní budou všichni myslet, protože ta osoba je moje máma, proto mě to tak zabolelo..

terulin
26. únor 2024

Já bych z toho měla srandu. Tobě to může polichotit (mělas to tak dobrý, že se to pašovalo), jednou z toho bude legendární příběh. Asi prostě chtěla udělat balíček pro "vyvrhele" a říct, že jsi poslala smířlivé gesto.
Nebo měla jiný bláznivý důvod. Jestli je jinak máma normální máma, tak se jí zeptej. Vždyť o nic nejde, lohla řízek 😀 😀 😀 pokud nikomu nechybí, tak je to jen vtipný.

hanka_12345
26. únor 2024

@terulin nechybi ale to radsi at shnije! :D
to myslim ted ve srande, chapu ze te to zarazilo a tak ale ja mam takovy humor..ja bych to tak rekla i na sve oslave 😀

tinaprofi
26. únor 2024

Svina prasiva 🙂)) ja ji u toho chytit, tak se stydi jeste v roce 2698 🙂))

terulin
26. únor 2024

@tinaprofi a sama bys kanálama lezla ještě v roce 2700 😀 😀 😀

oplatecka
26. únor 2024

Pokud by jídlo vynášela a to pak chybělo ostatním, tak bych se jí zeptala na důvod. Jinak bych to neřešila a zasmála bych se. Třeba moje tchyně si s sebou nosí i do restaurace plastové krabičky a cokoliv ona nebo tchán nesní, zabalí. Oba dva totiž jedí jako vrabci a ty porce jsou pro ně velké. Kdysi mi to přišlo dost podivné, nechápala jsem, proč to dělá. Protože u nás se vždycky všechno snědlo. Tchyně prostě jen nerada plýtvá jídlem, přijde jí škoda to tam nechat, když se doma z toho ještě nají. A navíc pak nemusí vařit 😀

1eso1
26. únor 2024

@marylin2 Asi by mi bylo trapně i za ní. Nechápu. Asi bych se jí zeptala, jestli na to nechce krabičku kdybych jí viděla. My teda většinou když jdeme na nějakou oslavu, tak je toho opravdu a hodně a hostitel/ka nám vždycky zabalí krabičku domů, protože je škoda, aby se to vyhodilo. Ale že bych seděla u stolu a strkala si chlebíčky do kabelky, to by mě fakt nenapadlo.

miryp
26. únor 2024

Předpokládám, že šlo o tvého otce/otčíma/sourozence, více variant mě ve vztahu k tvé mámě nenapadá. Problém mezi vámi ji staví do těžké pozice, má ráda tebe i jeho a jistým způsobem ji nutíte, aby si vybírala. Respektovali vaše přání, že tam dotyčný nebude, ale protože má dotyčného ráda, chtěla mu dopřát z té oslavy alespoň něco a patrně měla pocit, že kdyby si o jídlo řekla, pošleš jí s ohledem na koncového strávníka k šípku. Upřímně, mě by v tu chvíli bylo líto jí...

leilinka1234
26. únor 2024

Tak já jsem teda zvyklá všechno řešit na rovinu. A pokud by se jednalo o mojí mámu, tak obzvlášť. Ano, je to zvláštní, ale už se stalo. Zeptala bych se jí, co jí k tomu vedlo a že jí u toho vidělo víc lidí... Aby třeba nebyla překvapená, až někdo z příbuzných bude mluvit... Aféru bych nedělala, tím bych to uzavřela a třeba měla důvod, který bude nakonec pochopitelný (i když to měla udělat jinak.... Ach ta komunikace).

te_reza
26. únor 2024

"Nepokradeš Kelišová"
"I prd velebnosti, má to sebrat někdo jinej?"
Sorry, sem si hned vybavila, jak tam láduje ty řízky 🤣

urtica
26. únor 2024

@oplatecka tak..v restauraci je to trochu něco jiného...dneska už je běžné, že obsluha sama nabízí, zda má nedojedené jídlo zabalit s sebou...

klokanka31
26. únor 2024

@marylin2 Nám takhle na svatbě odnesla švagrová celý dvoupatrový dort. Když jsme to zjistili, no tak jsme si akorát o ní udělali obrázek, mě to teda mrzelo že se mi mega líbil a neviděla jsem z něj ani drobek...dneska se tomu akorát směju...

prejeta_zaba
26. únor 2024

Dělají se z toho vtipné historky a kolují v okruhu přátel desítky let. Jestli za to umaštěná kabelka a studený řízek dané osobě stojí, ať si poslouží. Za mě cejch hamižného pitomce na celý život. 😠

brunetka11
26. únor 2024

@klokanka31 A jak vám své chování vysvětlila? Tohle je až k neuvěření.

tinaprofi
27. únor 2024

@terulin presne 😂

hanka_12345
27. únor 2024

@te_reza me zas jak s sypala ty kolacky do zastery 😀

hanka_12345
27. únor 2024

@miryp proc lito?trochu si tvuj prispevek protireci. Pokud mamka blbe nese ze nepozvala xx cloveka pak to neni chyba mamky ale byla do toho dotlacena. Lito ti jí byt nemusi-ona neni chudak

klokanka31
27. únor 2024

@brunetka11 Nijak, od svatby s ní manžel nemluvil. Ale tchýně se jí zastávala, že když ze svatby tak narychlo odjeli, tak si aspoň vzali výslužku...🙄

mourovatakocka
27. únor 2024

@marylin2 Já jsem se třeba až s odstupem času dozvěděla, že jedna manželova příbuzná si nacpala kufr krabičkama s výslužkou, které sice ano byly určené k tomu aby se rozdaly ale asi ne drtivá většina jedné osobě (snad pro ty, co nebyli zváni, neměli jsme zas tak velkou svatbu). Není to úplně totéž, ale hrozně mi to připomnělo. Takže tě chápu že to zamrzí, ale to je tak vše. Pokud tě to hodně žere, zvaž příště pozvání té osoby na další party, to je tak vše. Nebo to hoď za hlavu, pomyslí si něco nelichotivého - protože druhého člověka nepředěláš 😔

miryp
27. únor 2024

@hanka_12345 já mám pocit, že já o voze a ty o koze 😕
Dotyčné osobě zakázala přítomnost na oslavě autorka, nikoliv její matka. A je zřejmé, že matka autorky má ráda svou dceru, ale i dotyčnou osobu. A z mého pohledu bylo matce líto, že dotyčná osoba na oslavu nesměla, tak jí chtěla přinést alespoň občerstvení. Ale měla strach, že když autorka dotyčnou osobu na oslavu nepustila, tak že bude z autorčiny strany problém i to, aby matka vzala dotyčné osobě alespoň občerstvení, tak ho prostě tajně narvala do kabely.
A ano, já vidět matku, jak si ze strachu z mé reakce tajně bere jídlo z oslavy pro dotyčnou osobu do kabely, tak by mi jí skutečně bylo v tu chvíli líto...

marylin2
autor
27. únor 2024

Ahoj všem, abych Vám alespoň trochu ještě vysvětlila situaci, tak ta se má asi takto: na oslavu nebyl pozván můj bratr. Důvod: alkohol, drogy, děti v domově a hlavně velké kožní problémy na celém těle, které prostě odmítá řešit. Podle něj je vše v pohodě. A mamka, ta ho pořád jen omlouvá a neuvědomuje si vážnost celé situace. Bratr dostal týden před oslavou takovou jakoby malou "výslužku" jako omluvu za to, že ho na oslavu nemůžu pozvat. Důvody jsou jasné, nerada bych aby si někdo z oslavy odnesl nějakou nemoc, nedej bože žloutenku, či cokoli. A navíc na oslavě byl i malý vnouček 1,5 let starý. Takže proto jsem nemohla svého bratra pozvat. Mamka mi to vyčítala, že jsem nespravedlivá a zlá, tak proto se tak asi i zachovala, což mne hodně mrzí. Tak asi takto

miryp
27. únor 2024

@marylin2 tak nikdo z nás tu nepochybuje o tom, že jsi měla vážné důvody k tomu, abys někomu blízkému zakázala vstup na oslavu a naprosto se umím vcítit, neb jsme měli v širší rodině také drogově závislého... Na druhou stranu to potvrzuje to, co jsem psala - tvé rozhodnutí jí v podstatě dostalo do situace, kdy si musela vybrat mezi vlastními dětmi, navíc je možná přesvědčená, že tvůj bratr potřebuje rodinu, aby to zvládl, přičemž vy ho naopak vylučujete. Ale nakonec to oba akceptovali a bratr zůstal doma. Ona mu chtěla vzít alespoň občerstvení, ale patrně se bála toho, že bys jí to neumožnila, tak to udělala tajně. Mě by fakt ta situace nenaštvala, ani by mi to nebylo líto kvůli mně, ale bylo by mi líto jí samotné. Ta situace je těžká pro vás obě, ale pro ni o trochu víc, protože je to její vlastní dítě a pere se se strachy o jeho život, se strachy, že jako rodič selhala, atd. Chce to hodně pracovat na komunikaci, abyste tu situaci kolem bratra jako rodina ustáli, klidně bych šla i na rodinnou terapii...

terulin
27. únor 2024

@marylin2 Já myslím, že @miryp přesně popisuje pocity tvojí maminky. A v takovém případě bych jí neodsuzovala. Příště bych se rovnou na takovou situaci připravila.
Je to hrozná rodinná situace a ve světle popisu tvého bratra je "řízek v kabelce" absolutní malichernost, kterou bych na tvém místě vytěsnila z hlavy. Jsou situace, kdy i obecně nevhodné je ospravedlnitelné.

ai30
27. únor 2024

@marylin2 V teto situaci bych nenastvala, neurazila, kdyz bych mamku videla, ze toto dela, zastavila bych ji s tim, ze brachovi jidlo zabalim sama a dam ji ho.

holubinka
27. únor 2024

Ano nedělá se to, ale tady bych řekla, že záleží na situaci. Kdyby to byla, já nevím, třeba nějaká manželova kamarádka, kterou ani neznám, vytáhla by krabičky a začala si to nabírat ve velkém, nebo jak tu někdo psal o odnesení celého dortu - to by mě fakt hodně naštvalo a řešila bych to hned. Ale takhle, když je to někdo blízký, vezme (předpokládám) pár kousků a víš přesně pro koho a proč, nechala bych to být. Prostě má bratra ráda, je jí ho líto, chtěla, aby z toho taky něco měl. Chápe, proč jste ho nepozvali, ale chtěla mu aspoň trochu dopřát (i když dostal už předtím). Pokud to nebrala po celých tácech, tak mi to při všech problémech, které bratr má, přijde jako drobnost a nekazila bych si tím náladu.