Tajné vynášení jídla z oslavy. Jaký na to máte názor?

marylin2
26. únor 2024

Ahoj všem,
jen jsem se Vás nezávazně chtěla zeptat, jaký máte názor na vynášení jídla z oslavy narozenin.
Nedávno u nás totiž proběhla oslava a jedna blízká osoba (ta nejbližší) si tajně balila jídlo z rautu, řízky, maso atd. Vše strkala tajně do kabelky s tím, aby si jídlo odnesla domů.
Vše bylo samozřejmě určeno k tomu, aby se to snědlo. Nerada bych, kdyby něco zůstalo, ale tohle mi přišlo docela líto. Navíc když to jídlo vynášela z důvodu, aby jej dala osobě, která nebyla z vážných důvodů na oslavu pozvána. Jídla a pití bylo dost pro všechny, ať se každý nají k prasknutí, ale tohle mi přišlo docela líto. Obzvláště pak od té nejbližší osoby. Samozřejmě to sní nechci a nebudu řešit, ale jen by mě zajímalo jaký na to máte názor.
Díky moc

tereza0111
27. únor 2024

V situaci jaka byla u vas bych se trochu zastydela, jak to mamce delam tezce a dala bych ji krabicku.

izz76
27. únor 2024

@tereza0111 Proč by se měla stydět? Neudělala nic špatně, pokud maminka tolik potřebovala jidlo pro syna, mohla se zakladatelky zeptat, jestli muže dostat něco do krabičky. Nechápu proč tajné bere jidlo,jak kdyby se žilo v nějaké nuzné době, kdy je jidla nedostatek.. Je to hloupé a detinske chování.

marylin2
autor
27. únor 2024

Ahojte, mamka krabičku samozřejmě ve finále dostala. A věděla o tom, že dostane. Říkala jsem jí to během oslav, že pokud zbyde, tak mám sebou krabičky a zbytek jídla jí dám. Ať předá bratrovi. Jenže... a to mě nejvíce mrzí, byla na mne hodně naštvaná, že tam ten její syn nemůže být, že si nemůže dát taky pivko a alkohol - "vždyť on by ti moc toho nevypil ani nesnědl" mi říkala. Připadala jsem si lakomá, zlá, nepřející. Tak si snažila nabrat i něco navíc. Holky o nic nejde, jak jsem se již zmiňovala výše.. Jde jen o to, že je mi líto, že se takhle chovala, že jí takhle viděli ostatní. Já to samozřejmě řešit vůbec nechci a nebudu, jen mne zajímal váš názor na celou situaci.

tereza0111
27. únor 2024

@marylin2 tak jestli jsi ji i primo rikala, ze ji pro brachu neco posles, tak moc nechapu, proc mela potrebu jeste neco pridat :( Ach jo, no, nic nenadelas

terulin
27. únor 2024

@marylin2 Hoď to za hlavu. Jestli ti vadí, co na to ostatní, tak ona ostuda nikdy netrvá dlouho a dneska už o tom přemýšlíš jen ty.
Tvé maminky je mi moc líto. Bráchu má ráda a nechce, aby skončil jako vyvrhel. S tím nenaděláš nic. Je dobře, že jsi na něj taky myslela a nenechala se tlačit, abys dělala něco, co nechceš. ale k mamince zkus být co nejvíc shovívavá, žádná bychom nechtěla být na jejím místě.

miryp
27. únor 2024

@tereza0111 řekla "když zbyde", tak se máma asi bála, že nezbyde. Hele, ta máma musí mít nervy v zadeli a těžko jí může někdo vyčítat, že se snažila předejít další hádce v řadě na téma "bratr".

marylin2
autor
27. únor 2024

@tereza0111 víš, ono je to těžký. Věděla že dostane, dostala a stále měla potřebu odnést si co nejvíce. Nejhorší na tom je, že v tom podporovala i svou téměř dospělou vnučku, kterou pobízela ať taky něco vezme. Je to těžká situace, ráda bych se o tom všem rozepsala trochu více, ale to je dost choulostivá situace. Už tak jsem toho napsala víc než jsem chtěla. Ona totiž mamka všechno vidí úplně jinak. Neuvědomuje si spoustu věcí a ani nemá potřebu svého závislého syna jakkoli motivovat k tomu, aby se sebou něco dělal. A to je to nejhorší. Když se mu snažím nějak domluvit, tak na mne mamka začne útočit a být na mne zlá. Holky děkuji všem za odpovědi. Netrápím se nad tím, že si odnáší jídlo. Ona na tom nezbohatne, mě neubyde. Jen mi to všechno bylo moc líto.

miryp
27. únor 2024

@marylin2 takže ve výsledku to není o tom, co udělala tvá matka, ale o tom, že máš teď pocit, že tě druzí za to budou soudit? Pak by bylo vhodné s tím pracovat, proč to v tobě otevřelo zrovna tato témata, protože po přečtení toho příspěvku jsem si o tobě nic takového nemyslela a myslím, že si to o tobě nemyslel nikdo ani na samotné oslavě. A troufám si říct, že to ani nikdo zpětně neřeší, že jsi vlastně jediná, která se tím zaobírá...
Co se mámina přístupu týká, každá máma miluje své dítě za všech okolností a má potřebu ho chránit, někdy bohužel v rozporu s logikou. Ty si hlavně uvědom, že ta zlost namířená proti tobě s tebou ve skutečnosti vůbec nesouvisí a nikterak to neodráží její lásku k tobě. Dost možná jsi jediný člověk, před kterým si dovolí pustit ven emoce. Zkus to nebrat osobně a v lepších dnech zkus navrhnout terapii, podej jí to tak, že by vám terapeut mohl pomoci s tím, jak s bratrem komunikovat...

kamino
27. únor 2024

@tinaprofi 🤣🤣

mollyweasley
27. únor 2024

Nevím, jestli se s mamkou o bratrovi bavíte, pokud ano, zeptala bych se, jak mu chutnaly řízky z oslavy, a žes mu chtěla sbalit ještě sekanou a kousek dortu, ale nezbylo.

somalicats
27. únor 2024

@marylin2 Obávám se, že chování své maminky pochopíš teprve tehdy, až budeš mít sama děti a zejména tehdy, pokud nebudou úplně podle Tvých představ. Máma by pro svoje děti dejchala, a to i v takových případech, jako je Tvůj bratr. Nevyčítej jí to, sama budeš vůči svým dětem úplně stejná.

erchia
27. únor 2024

Ahoj, rozumím vážnosti situace, ale myslím, že to mamka fakt přepískla, bratr dostal předem, bylo v plánu mu dát jídlo po oslavě.
A důvody, proč nemohl být přímo na oslavě, pro mě osobně by to bylo hlavně riziko nemoci, ať už pro děti, či jiné účastníky, mi nepřijdou nevalidní.
Navíc mi z toho, co píšeš, zaznívá, že i ty se snažíš s bráchou nějak fungovat.

Není to lehká situace, něco podobného máme v příbuzenstvu, i když naštěstí ne tak vyhrocené, ale stejně je to od mamky na jednu stranu opravdu nečestné.
Ale zároveň jí nemůžu soudit, dítko mám zatím jedno a malé, takže kdo ví, co se jednou stane... Nicméně, od mamky by to chtělo i trochu sebereflexe.

Ten případ v příbuzenstvu je v tomhle smutný i v tom, že hlavně babička té osoby ho furt jen hájí a nechce ani za nic vidět, že je něco špatně. Ovšem tím tu situaci jen prostě zhoršuje...
No nic, přeji pevné nervy a snad se povede, aby to s bráchou dopadlo dobře, i když samozřejmě to je taky hodně na něm...

4formy
28. únor 2024

@marylin2 mamce to proste bylo strasne lito je videt ze se pres to proste nemohla prenest. Nepozvat bratra je pouze tve rozhodnuti a ona by to mela respektovat ,ale jak rikam zrejme to nezvladla a moc ji to trapilo...bratrovi si mohla nachystat krabicku predem at je mamka klidna ale chapu ze nikdo nemohl vedet ze tohle v prubehu oslavy bude delat...
A jinak lide co ji videly urcite vedi ze to ma pro syna takze to jiste chapou tak se tim netrap a zapomen na to..🍀

annoonniimm
9. bře 2024

@marylin2 to já obsluhovala na jednom penzionu kde byla svatba a přímo ta šéfová jim sebrala sobě dom jak se uklízelo.. nevěsta na druhý den si šla vyzvednout zbytek bylo toho ještě dost a nevěděla jsem co říct fakt trapná situace.. pak se se šéfkou dost chytli

mourovatakocka
9. bře 2024

@annoonniimm Jé y to je bezvadný, to bych jako nevěsta byla nadšená 😜

erchia
9. bře 2024

@annoonniimm To je bohužel docela častá praxe... aspoň ze zkušeností lidí okolo... Na jedné svatbě v příbuzenstvu to bylo tak, že nám majitel naschvál dával málo, aby mu zbylo.
Nakonec za ním někdo večer šel a na stolech se najednou objevily mísy plné zeleniny, sýrů, šunky, k tomu pečivo... Akorát to bylo už kolem půlnoci a my jako děti už jely domů, takže nic :D

Jasně, jídlo na svatbě není to zásadní, ale to když to nakoupíš pro své hosty a ne pro týpka, co si najmeš na to, aby to hladce proběhlo, tak jako...
A tak i tak by mu jistě nějaká výslužka zůstala.
Dokonce si vzpomínám, že to bylo snad tak, že ráno tam přišli nějací další cizí lidi, co si šli nabrat, co zbylo. Naštěstí tam u toho přímo byli novomanželé. Je to tedy víc jak dvacet let zpátky, ale stejně...