Vaříme bez masa. Máte tipy na recepty?

jironymou
13. srp 2019

Ahoj holky, cely zivot varim jen s masem.Ted co jsem na rodicaku, uz je mi z toho pomalu na bliti, a chtela bych zkusit nejake recepty bez masa ( sladke nemyslim 😀 a polevky take bez masa zvladnu).Ale jako hlavni jidlo krome treba obalovaneho kvetaku (nebo placicek) a zampionu vlastne neumim nebo si nevybavim.Muj repertoar vareni je hrozne omezeny.Celkem se za to stydim a rada bych umela neco lepsiho.Bohuzel kamaradky z okoli, kterych se ptam na recepty, take nic moc neumi.Max.nejake zapecene testoviny.Mate nejake recepty + fotecky pro inspiraci toho, co jste ukuchtily a aby to bylo i pro 2 lete dite?Dekuji

kittym
14. srp 2019

@babanci za typy na brokolici budu eada, delam jen placky, obalenou, pecenou v troube jen tak..
@jironymou u znamych vzdy bodujeme maslovou dyni na cesneku - mesicky dyne, cesnek, zel bujon, sul - hodne polevat.. Nebo upect pulky rajcat, hen zakapnout olejem a posolit..

babanci
14. srp 2019

@kittym Jasně, řeknu doma.🙂 Taky mužíček dělá hodně baklažán neboli lilek a naprosto úchvatnou dýňovou polévku.

gabriela_morais
14. srp 2019

Já vařím několikrát tydne bez masa a většinou “ co lednička dala “ ala čína - zelenina Na panvicku , s ryzi , quinoou , jahly , bulgurem .. neboj se toho , je to to same , jako ryze , jen se to dyl / méně vaří. My teda frcime hodne i na fazolich a luštěninach. Z polivek bez masa mám nejraději z pečené mrkve - to si zkus , je to mnamka . Hod na plech jednu červenou nakrájenou cibuli na měsícky , mrkev - čím více tím lépe , Cesnek- nemůže chybět ! , můžeš přidat , co zrovna mas - celer , jakoukoliv kořenovou zeleninu , okořen na plechu , posol, zakapni olivacem. Až se to opece hod to vsechno hrnce a povarit - nejlépe ve vyvaru,pak rozmixuj tycovym mixerem, dochuť a zalij smetanou , je to fakt mnamka ! Nahoru krutony z chlebiku

andrisek123
14. srp 2019

Tak my třeba dneska měli lečo, včera kapusta s bramborem, pak máme rádi zapečené brambory s cuketou ( brambory, cuketu, cibuli- vše pokrajet na tenké plátky a vrstvit na sebe osolit, grilovací koreni a nakonec zalít smetanou, je to rychlé a fakt MNAM :D ) pak třeba čočku na kyselo, knedlík ve vajíčku, dušená mrkev s vajíčkem, špenát, omáčka s fazolovými lusky, zeleninové rizoto, klasicke zapečené brambory, houbová omáčka, těstoviny se sýrovou omáčkou a listový špenát nebo žampiony...
Já dřív vařila v podstatě jen z masa, ale přítel chce maso tak 2x týdně a víc ne, tak musím furt něco vymyslet 🙂

viky3293
14. srp 2019

U nás nejvíc chutná. Zapečene brambory s rajicaty a cuketou, dávám i kuřecí maso na kousky. ( ale dá se i bez masa) potom před koncem dam smetanu ze sýrem- klidne niva nebo eidam co chceš 🙂 a je to top👌

meronym
14. srp 2019

Pro inspiraci dnesni vecere pro mne a syna. Bez masa 🙂

barchen
14. srp 2019

@jironymou Kuchařka od MUDr. Bukovského, "Hned to bude Andílku". On je tedy pro někoho kontroverzní osoba jelikož je sám vegetarián a i kuchařka pro děti je vegetariánská ale já jí mám a čerpám z ní. Akorát rostlinné mléka si nahrazuji normálně kravským nebo smetanou. Pokud tedy chceš vařit pro děti. Pokud i pro dospělé, tak já mám ráda na netu "Karolína, domácí kuchařka", ona tam vaří super, myslím, že pro laiky vysvětluje hezky proč se něco má udělat tak nebo tak, nebo i Lidl recepty. Osobně mám radši knihy než online recepty, protože když si stránku neuložíš, tak to často nenajdeš nebo občas ty recepty na netu stojí za houby, sama jsem kuchař a některé kuchařské stránky jsou doslova "kuchařské sebevraždy".