4 měsíce po porodu se přítel změnil, jsem zoufalá

denca15
2. lis 2015

Ahoj holky... Jmenuji se Denča a je mi 20 let, přítelovi je 23 let, jsme spolu 2 roky a pár měsíců a máme spolu 8mi měsíčního syna. Začnu od začátku.. Bydlíme spolu necelý rok, přestěhovali jsme se od rodičů do společného bytu, protože jsem neplánovaně otěhotněla.. Byla jsem celou dobu závislá na přítelovi jelikož jsem neměla práci a už jsme byla těhotná.. Když jsme se přestěhovali vše bylo krásné, udělali jsme si to všechno podle svých představ a těšili se na syna.. 🙂 Doma jsem stíhala vařit, uklízet, žehlit i péct.. V únoru se nám narodil syn. Přítel byl pyšný tatínek a se vším mi pomáhal.. Po 4 měsících se ale najednou všechno otočilo, párkrát jsem nestihla uklidit, tak to přítelovi strašně vadilo, párkrát se stalo že jsem nestihla uvařit( když syn byl nemocný) ... Ale najednou se strašně změnil.. Začal se bavit se svým bývalým 'nejlepším' kamarádem.. A od té doby je strašně nepříjemný, ošklivý i občas sprostý, všechno mi vyčítal i blbosti... Dokonce mi vyčítal že mě musel těch 9 měsíců živit atd.. Nevěděla jsem co mu na to mám odpovídat a vždycky jsem měla jen slzy na kraji.. Na chvíli se to zase uklidnilo a už je to tu znovu.. Před tím jsme měli krásný vztah.. Ale teď? Příjde domů vyleje si na mě co může, že ho naštvali v práci, že malého furt nosím, že se sním nedívám na televizi večer, že jsi jdu radši lehnout.. Když teda jdu vařit, tak uraženě řekne že nemusím, ať si jdu s malým ven, tak když jdu ven a příjdu domů hned ve dveřích mě seřve že jsem mu neudělala oběd.. Už se ani neobjímáme, spíš vedle sebe jenom žijeme.. Už nevím co mám dělat, jsem zoufalá.. Myslíte že se to srovná? Nebo je to tím že kamarád mu může cpát do hlavy různé blbosti?( kamarád nemá děti).. Snažím se strašně moc, aby byl spokojený i po sexuální stránce ho nezanedbávám.. Ale poslední dobou mi příjde že se strašně oddalujeme od sebe... ☹ Už ani nevím jestli mě má rád... ☹

luciebx
2. lis 2015

No nechci nic rikat.. tvuj chlap je na palici ale je fakt ze ja nemit pro muze uvareny obed kdyz on dojde z prace tak mozna jednou dvakrat by to bral ale kdyby se to opakovalo casteji asi bych to taky odnesla... 8 mesicni dite ti preci nemuze prekazet v tom udelat nejakou rychlovku... asi by bylo nejlepsi si s muzem promluvit zda ve vasem pripade nejde o jiny problem a hazi to jen na tebe. Muze mit problem v praci nebo hold cekal ze par mesicu po porodu si zavedes doma system u ktereho stihnes uklidit a uvarit..

denca15
autor
2. lis 2015

@luciebx Stalo se to asi 2x - 3x že jsem nestihla uvařit, jinak vše stíhám.. Syn mi nepřekáží, upeču s ním i buchtu.. Snažila jsem se s ním promluvit, ale on mi řekne že nemá čas a nebo náladu řešit kraviny... A když se ho zeptám, jestli mě teda má stále rád, odpoví nevím.. Když se ho zeptám co mu teda vadí, tak mi to neřekne.. ☹

luciebx
2. lis 2015

@denca15 tak v tom bude asi neco jinyho... pac behem Roku zapomenout 3x uvarit obed neni preci problem... a nemuze se stat jak takhle chodi s kamaradem ven ze by v tom byl nekdo jiny??kdyz ti nerekne zda te ma rad atd.. asi bych zkusila raznou rozmluvu ze chces vedet na cem si pac takhle se v tom placat to by nebavilo nikoho.

luciebx
2. lis 2015

@denca15 a kor kdyz nazve vasi krizi kravinou.. nooo asi bych chtela vedet vic..

denca15
autor
2. lis 2015

@luciebx S kamarádem je určitě, jezdí do lesa a vyzvedává ho tchán.. Jezdí větší parta.. Takže vím že za jinou nejezdí.. Už fakt nevím co by v tom bylo... ☹ Jsem z toho zoufalá a už ani nevím jak si sním normálně promluvit, aniž by on se hned neurazil a nebyl protivný...

luciebx
2. lis 2015

@denca15 tak kdyz si tak jista tak je to dobre.. I kdyz chlap chce.. ten cas si udela.. ale I tak bych chtela poradnou rozmluvu... pac takhle by se k tobe chovat nemel 🙄

leniczka23
2. lis 2015

Promiň ale je to debil.. Copak je tvoje povinnost mu dělat služku? Nesnášim takovýhle chlapi co musí mít naklizeno, navařeno, obskočeno a teprv pak jsou klidný.. Nicméně sis ho tak nejsoíš naučila a on má teď pocit že ho asi zanedbáváš.. Zkusila si mu někdy toho malého nechat na hlídání a jít si třeba s kámoškou do kina nebo ke kadeřnici? Schválně jestli se stihne starat, vařit a ještě uklízet.. Myslím, že by si měl třeba malého párkrát do týdne vzít a jet s ním ven nebo tak něco..musíš ho víc zaměstnat, aby pochopil že si doma prdel neválíš a že to neni sranda..

margot_ka
2. lis 2015

Je to mlady, kluk,v tomhle veku jsou to bohuzel jeste vetsinou deti...pokud se takhle chova uz ted,tak potes koste ☹ mela bys mozna spis dupnout,nez mu vychazet vstric. Pokud se chova jak rozmazleny fakan,ja bych mu to fakt netolerovala...

xkonecny
2. lis 2015

Hm, těžko radit. Ale přikláněl bych se k tomu, že je zatím něco jiného. Pravděpodobně zjistil, že mít dítě není žádná sranda, ale zodpovědnost. A rostoucí dítě už není ten žvatlající uzlíček, který člověk někam položí, nikam se neodplazí a půl dne prospí. Taky bych si tipnul, že ten jeho kamarád je svobodný a bezdětný. No to je pak jako ten příslovečný ďáblík, co mu sedí na rameni a našeptává.

A mimochodem chlapi, co musí mít navařeno a nejsou schopni si udělat ani míchaný vajíčka jsou pěkný bábovky. Já jsem před týdnem pekl domácí piškoty a dneska dělám na zítra zapečený těstoviny. Opravdu nejsem styl pívo a fotbal a to máme naproti baráku fotbalový stadion. 🙂

zuzapra
2. lis 2015

@denca15 no nevím, jseš si jistá, že nemá milenku? Bohužel mi to trošku něco připomíná. On si jen hledá důvody!, jak tě "zdupat". Jestli je mu 20, 30 nebo 40 je jedno. Může existovat někdo, kdo je pro něj "nachystanej" kdykoliv a ty už musíš svou lásku dělit mezi dva, což normální chlap chápe. Přeji ti ať to samozřejmě není pravda a snad se to brzy vyřeší. Třeba má jen strach, že s dítětem mu ujíždí vlak. ☹

zuzapra
2. lis 2015

@xkonecny 🙂 víc takových chlapů

xkonecny
2. lis 2015

@zuzapra Jestli jde o milenku? No, u milenek jde v první řadě buď o kolegyně (pracuje v mužském kolektivu nebo smíšeném?), bývalky (má nějaké, kde bydlí?) nebo kamarádky (chodí se někam bavit?). A většina mužů, pokud má sex alespoň 2x-3x týdně, tak většinou nemá chuť chodit jinam. S věkem se ta frekvence samozřejmě snižuje.

Takových chlapů je hodně, ale ženský je moc neumí hledat. :D

dannyblakely
2. lis 2015

@xkonecny zrovna jsem chtěla napsat, že nějakých stížností, že není uvařeno, bych se od tebe asi jen tak nedočkala a že by sis klidně uvařil sám, když by bylo potřeba.. 🙂 😉

Já bych takového chlapa vedle sebe nesnesla, holky.. Těžko říct, co bych dělala, ale asi bych byla hodně nešťastná a pokud bych měla kam, šla bych od něj pryč.

denca15
autor
2. lis 2015

@leniczka23 Ano, syna hlídá 1x do týdne. O syna se krásně postará i uvaří, ale jelikož vaří on, tak toho tolik neuspini, aby toho pak neměl moc na umytí.
@xkonecny To on je schopný si uvařit, nebo když jsem byla nemocná tak vařil i uklízel a staral se o syna. Ale když nemusí vařit atd, tak je takový protivný.. A ten kamarád má na všechno čas, doma úplně perfektně uklizeno, jelikož nemá děti...
@zuzapra Jsem si opravdu jistá že v tom není jiná.. Je možné, že má prostě strach.. Ale myslím si, že takhle se chovat nemusí...

denca15
autor
2. lis 2015

@dannyblakely Já můžu jít se synem rodičům, ale nejdřív to chci zkusit aspoň trošku vyřešit.. pořád věřím že se změní, aspoň trochu.. 😉 Nechci hned utíkat k rodičům, přece jenom už spolu máme syna..

zuzapra
2. lis 2015

@denca15 takhle by se chovat neměl! Ale pokuď s tebou nebude mluvit, tak budeš stěží zjišťovat, co ho užírá. A pokuď nechce,ke slovům ho nedonutíš.

dannyblakely
2. lis 2015

@denca15 to je jasný, já myslím spíš z dlouhodobého hlediska.. Třeba ho to přejde. Já jsem taky kolikrát protivná jak pr*** .. Můj manžel má svatozář, že mě ještě nezabil.. 😀

denca15
autor
3. lis 2015

@zuzapra No právě, nejhorší je že mi nic nechce říct.. ☹
@dannyblakely Neříkám že taky občas protivná nejsem, každý jednou jsme protivný. Ale on každý den. ☹ Pokud to bude trvat déle, hold se seberu a na pár dní odjedu k rodičům se synem.. Třeba se to změní..

markves83
3. lis 2015

Možná těžko nese, že máte dítě, ale chce si to o tom promluvit, v čem je problém, jak to zlepšit, pokud no něco vyloženě žere 🙂.

aguaverde
3. lis 2015

@zuzapra u nás doma vaří většinou můj muž 😎 dokonce i pere a věší prádlo 😀 😀 takže jich více je 😉 😎

@denca15 nejhorší je že o tom nechce mluvit 😠 člověk by byl radši kdyby rovnou věděl na čem je a proč je to tak, co? 😠 😒 pokud máš tu možnost, odjeď na chvilku k rodičům.... ty si odpočineš a milostpán si buď uvědomí, že mu chybíte, nebo zjistí že mu to tak vyhovuje 😅 😕 🙄 v tom případě by nemělo cenu to dál prodlužovat 🙄 já tyhle typy fakt nemám ráda, kamarádka má to samý, radši se nevěnuje dítěti jen aby měla tip ťop uklizeno a její muž neřval hned ve dveřích domu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 bojí se i najíst aby nenadrobila 🤐 😕

denca15
autor
3. lis 2015

@aguaverde Asi na pár dní odjedu se synem k rodičům, aby si rozmyslel co vlastně chce..

evaviki
3. lis 2015

@luciebx nemit uvareny obed a odnesla bys to? Proboha, co to mas doma za chlapa? I kdyby ten obed nebyl 3 krat tydne, ma ruce, nohy a mozek, tak si snad muze udelat neco sam..

@denca15 podle me si hleda duvod, proc te buzerovat.. Otazka je, proc.. Zda za to muze opravdu kamarad, nebo nekoho ma.. Drzim palecky, at si uvedomi, o co prichazi..

luciebx
3. lis 2015

@evaviki tak pokud se valim doma celej den tak ano.... a me by ani nenapadlo nemit uvareny. muz odchazi z domu v 6 rano.. takze jeste aby si varil sam bych se hambou propadla.. 🙄 🙄 🙄

evaviki
3. lis 2015

@luciebx pokud se valis doma? To se na materske valis? Ja nemela cas si dojit na zachod, syn byl hodne narocne dite, takze jsem poprve obvykle jedla, az kdyz manzel dosel z prace domu a ja si mohla sednout.. A nemyslim si, ze se zena na MD/RD doma vali, protoze pokud se venuje diteti, uklizi, nakupuje, pere, zehli, vari, tak to prece nemusi stihat kazdy den vsechno. A teda hanba by fackovala meho manzela, kdyby mi neco z toho vycetl, nebo si pripadne nenavaril..

denca15
autor
3. lis 2015

@evaviki Děkuji, myslím si že za to může kamarád, ale uvidíme. Na pár dnů odjíždím se synem k rodičům, tak jsem zvědavá jak se rozmyslí a co vlastně chce..

marcinek
3. lis 2015

@evaviki podle me je to o tom, kdo je zrovna doma a stihne uvarit. Ja jsem taky rada, když prijdu z práce a manzel je s dětmi doma, ze mam obed nachystany. Ne abych dorazila z práce a ještě varila pro všechny obed. Ale chápu situace, kdy jsou třeba deti nemocny a clovek se od nich nehne, pro @denca15 ale jak si rikas, ze jsi ted vytizena s 1 dítětem, tak s narustajicim poctem deti pochopíš, jaka to vlastne byla pohoda mit "jen jedno dite" 😀

evaviki
3. lis 2015

@marcinek tak to mam asi divneho manzela, protoze ten rozhodne doma navareno neceka 😀 Naopak prijde z prace a sam vymysli, co by chtel uvarit.. Ale stejne, proste od partnera necekam, ze dorazim z prace a bude navareno.. To same - on to neceka ode me..

denca15
autor
3. lis 2015

@marcinek To určitě, obdivuji maminky co mají třeba 3 děti a zvládají to perfektně. Ale jelikož mám první dítě, tak zkouším vše stíhat a hlavně si užívat syna, samozřejmě i přítele.. Ale když byl syn nemocný pořád se chtěl chovat a pořád brečel.. Tak jsem párkrát ten oběd nestihla.. a už bylo doma zle...

ladyhacek
3. lis 2015

změní se? No jsou takové případy, ale musí chtít sám - takže je otázka zda chce? Zda vidí ten problém.
Určitě bych mu zkusila dát syna ať se postará a i uvaří a ty běž ven. Chce mít uvařeno a uklizeno? Tak ať vezme malého na procházku > pohlídá ho. Já když vařím večeři dám malého manželovi a ten ho hlídá.

Držím palce ať se to vyřeší 🙂

marcinek
3. lis 2015

zkusila bych to po dobrym si ujasnit s nim priority- jestli je pro nej dulezite mit perfektne uklizeno a navareno nebo spokojene dite nebo oboji, tak at se taky zapoji.ale pokud by mel casteji na tebe reci, tak odpověď typu "vecere je v kuchařce na strane 257" to jisti 😎